Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

abriela
21. mar 2011

@edita84 o akej hodnote pises? Pri com je hranica 18?

edita84
21. mar 2011

@jaja32 ahoj a nevieš koľko bude platiť za urchlené?
@abriela to sú AFP testy

bambi9
21. mar 2011

@edita84 ale ved samotne hodnoty nemaju vypovedaciu hodnotu, dolezite je celkove riziko kt. vyjde z tripple testov...

edita84
21. mar 2011

@bambi9 tripple testy sú tie z 12 tt? tie mám v poriadku tam je riziko nízke

bambi9
21. mar 2011

@edita84 je to viac testov dokopy, cize vysledky su niekedy v 16tt (patria tam afp testy) ... neviem o tom ze by sa skumali jednotlive hodnoty vysledkov...
v 12tt je dolezite meranie NT ..

edita84
21. mar 2011

@bambi9 hm no tak to budú asi tie no ale už sme z manželom rozhodli ideme na amnio otázka je len ne kedy nám dajú zajtra v Nitre termín

bambi9
21. mar 2011

@edita84 a povedali ti nieco konkretne? ake rizika vam hrozia? na aky syndrom resp. aka pravdepodobnost??
ja som bola na amnio v 18tt, vtedy by uz mali byt bunky dostatocne na vyhodnotenie 😉

edita84
21. mar 2011

@bambi9 nie nič konkrétne to sa dozviem asi len zajtra u dr. barošovej

bambi9
21. mar 2011

@edita84 aha, tak drzim palce... ak bude treba aj amnio zvladnes 😉

edita84
21. mar 2011

@bambi9 dakujem zajtra sa ozvem ako sme na tom

sladjana
21. mar 2011

@malinovka333 babi,podla visetrenja vizera ze je vsetko dobre,dr mu merala setko podrobne,vjaj setko bi malo bit ok,srdjecko sa nevidelo uplne dobre tak mam ist znova o tri tizne,ale vraj kebi boli neake hrube vadi bi sa to videlo,tak ze sa mi ulavilo a tesim sa,vraj to bude djevca,tak sme prekvapeni lebo zme cakali ze martinko bude mat braceka 😅

malinovka333
21. mar 2011

@sladjana takze super, tesim sa, aj my sme mali morfo dobre ale doktor aj tak odporucal pre istou amnio,ale nemusis sa už bat,
@edita84
@jaja32 ak jej geneticka povedala zeby sama na odber nesla lebo tam neni az take roziko posluchla by som ju a nie doktora,ja sama som bola na amnio a ja som ich prosila nech mi to urobia,pretoze som bola už v 21tt a povedali mi ze mi to už nespravia lebo sa to robi do 18tt,ja by som potrebovala urychlene vysledky,zaco bolo treba platit,ale som si presadila svoje ze nie mojou vinou som bola na genetiku neskoro poslana,ale vinou doktora,tak mi to geneticka vybavila s tym ze mi zoberu viac plodovej vody a cast mi musi niekto zaniest hned do blavy aby som mala na druhy den vysledky,tak som suhlasila a nemusela som nic platit,ale na druhu cast vysledkov som muslea tak ci tak cakat presne 3 tyzdne pretoze tam sa musia unky kultivovat a nie na vsetky poruchy sa to da zistit hned,
Ale opakujem netreba sa bat ani tej amnio,oni len strasia,je to vsetko robene v cistom sterilnom prostredi,doktor si dava maximalne zalezat a samotny odber netrva viac ako 5 min,mozno citit len ten vpich ako ked vam idu brat krv,inak to neboli,a ja ani poriadne neviem kedy mi to doktor pichol 😀 lebo srandoval pri tom.

abriela
22. mar 2011

@edita84 a odkial vies ake su hranice AFP? Pozeram na papier mam tam MS-AFP hodnota 146 kiu/L, medianova MOM je 4,89.
Vysledok je ze mam AFP zvysene a skrinning z 16 tt pozitivny, ale o hraniciach netusim.

abriela
22. mar 2011

@sladjana tesim sa s tebou. Mna to caka zajtra.

edita84
22. mar 2011

@abriela AHoj ja to mám tam na papiery
tak a na amnio sa ide 1.4 ale dávame si to robiť zrýchlne takže do 3 dní budú výsledky

enrikad
22. mar 2011

ahojte baby... je tu niekto z Lučenca? a vie mi povedať, kde u nás sa dá ísť na amniocentézu, - či je v LC taká možnosť?... ďakujem.. 😉

alecka
22. mar 2011

@enrikad mala by si ist na konzultaciu na genetiku k dr.kvasnicovej a odber by mal prebehnut v nemocnici. dufam ze to je este aktualne info 😕 .

katyka10
22. mar 2011

Ahojte dievcata som len v 7+3tt a lekarka mi odporuca amnio.boli to?lebo pri predstave ze mi pichnu dlhu inj do bruska mam obavy.prvy krat ma take nieco caka.

jana1106
22. mar 2011

@katyka10 kvoli comu ti hned odporuca amnio? ale neboli to velmi, boli to asi ako normalny odber krvi. a ja som sa tu injekciu ani nevidela pri odbere.

katyka10
22. mar 2011

@jana1106 vraj preto ze je to cez umele oplodnenie a vraj mozu byt koli tomu komplikacie ale vraj nie vzdy su a prekonala som zapal priedusiek tak ci tam neostane nejake postihnutie ☹

sladjana
23. mar 2011

@abriela Dik,a drzim palce,ja som mala cakarni slzi ocjach,uplne som bola strpnuta pocas toho meranja babetka,ale dr bola velmi zlata,a som rada ze mi povedala same dobre spravi 🙂
daj vedjet ako si dopadla.

enrikad
23. mar 2011

@alecka : takú konzultáciu s genetičkou som absolvovala pri prvom dieťati, cca pred 4 rokmi.... a nemusela som absolvovať odber plodovej vody.... 😉 aj keď sa pýtala len na anamnézu mojich rodičov, starých rodičov, mužovej rodiny,..atď. aby zistila aký je tam predpoklad, žeby bolo dieťa s postihnutím....... ale teraz som o tie 4 roky staršia a mám dojem, že budem už musieť absolvovať aj amniocentézu, aby som mala kľud na duši... 😔

abriela
23. mar 2011

@edita84 tak drzim palce a mysli pozitivne, babetku to len prospeje

abriela
23. mar 2011

@katyka10 absolvovala som amnio v 14tt - vraj prilis skoro, zvycajne sa to robi neskor. Neboli to, netreba sa obavat. Bolela ma jedine magneziovka kt. mi pichli do zadku po amnio 🙂.
Drzim palce, nech dopadne vsetko dobre.

alecka
23. mar 2011

@enrikad nad 35 rokov je indikacia na taa vekova, uvadza sa vyssia pravdepodobnost vyskytu niektorych chromozomovych abnormalit. ale je to len pravdepodobnost!!! konzultacia bude taka ista, spisanie rodokmenu. ak nebudes chciet, nemusis podstupit taa. dolezite je aby si sa rozhodla sama, nikto ta nemoze nutit podstupit odber, ale ani ti ho zakazat, ak ho budes chciet podstupit. ja z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze tiez som podstupila odber koli strachu, neviem si predstavit, ze by som sa stresovala do konca tehotensva. tak drzim palce 😉

enrikad
23. mar 2011

@alecka : máš pravdu,... ja som si na 100% istá, že ju chcem podstúpiť, aj keď tam menší strach je... tiež by som sa nerada zbytočne stresovala... ☹ ... som totižto slaboch, ja by som nedokázala žiť s pomyslením, že budem mať dieťa s gen. defetkom ... ☹ a robí sa odber v 18tt? alebo skôr?... idem koncom tohto mesiaca do poradne, tak aby som vedela na čo sa pripraviť... a ešte jedno info, keďže si to už absolvovala, po odbere ma dajú na pnku?a ako dlho?... Som totižto pracujúca žienka 😉 a v práci mám teraz zhon...

jana1106
23. mar 2011

@enrikad PNku ti daju, ak ju budes chciet. ja som si potom zobrala par dni volno v robote. po odbere som 24h lezala v nemocnici, potom som este 2 dni odpocivala doma, bez namahy. setrit sa treba este 2 tyzdne po odbere.

enrikad
23. mar 2011

@jana1106 : ležala si v nemocnici? a to je potrebné? prepáč, ale vôbec sa v tom nevyznám, tak ti možno moje otázky pripadajú primitívne... 😅 Ja si totižto neviem predstaviť, žeby som nechala mojich dvoch chlapov samých, bez maminky malý nebude... ☹ žiaľ....

jana1106
23. mar 2011

@enrikad niekde to robia bez hospitalizacie, ale ja som bola na kramaroch a tam som musela byt tych 24h.
ale vo vlastnom zaujme so radsej potom lezala, ja neviem, bala som sa hybat, ked kazali byt v klude a celkovo som sa citila slabo, ale to bolo do velkej miery asi tym stresom okolo toho, lebo samotny odber ma nebolel a ani potom ma nic nejak nebolelo.

enrikad
23. mar 2011

@jana1106 : aha... 🙂 o.k... takže min. 2 dni ležať v kľude,... a v práci sa nenamáhať... 😉 díky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre