Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

emjee
5. okt 2008

no ja mam problem, ze este stale (napriek 3 odberom) neviem vysledky afp a obavam sa, ze uz sa ich ani nedozviem (posledny odber mi robili v 21tt podla uzv, v 20tt podla poslednej ms) a ze ma doki automaticky posle na amnio 😅

mirka.m
5. okt 2008

ahoj zannyka
ja ju absolvovala min. tyzden. viem ze rozhodnutie je tazke a rozhodnut sa musis len ty sama v tom ti nik nepomoze. my s manzelom sme boli rozhodnuty ze si babo nechame aj ked bude postihnute ale pre svoj pokoj a istotu som to absolvovala.ja mala pomer 1:270. vysledky nam dopadli dobre. deticky su zdrave. zakrok nie je bolestivy a co sa tyka rizika potratu, to mas aj ked amnio neabsolvujes. drzim ti palce v rozhodovani a daj potom vediet ako si dopadla. drz sa 🙂

sissik
5. okt 2008

zannyka rizik potratu pri amnio momentalne uvadzaju 1:200, co je o patinu nizsie ako pri tvjom vysledku z afp na DS.
emjee to zartuju? chod si dat ten odber urobit k inemu lekarovi.

adinam
5. okt 2008

emjee,na amnio už je asi neskoro v 22tt,nie? 😒

gapa
5. okt 2008

tiež si myslím, že je už na amniocentézu v 22tt neskoro. Myslím, že sa robí najneskôr do 20tt, ked nie skôr.

Ja som amnio pri tomto tehotenstve nepodstúpila z dôvodu rizika potratu, ale nemala som zlé výsledky. No z dôvodu veku a tiež dvoch potratov a dcery s vrodenou hydronefrozou (ktorá sa však chvalabohu operáciou úspešne odstránila, t.č. je bez akýchkolvek následkov, okrem jazvy) mi amniocentézu genetička odporučila. No ja som povedala, že ak to pôjde, by som sa jej rada vyhla. Takže do papierov napíslala, že som sa pre amnio nerozhodla. Tak dúfam, že bábo bude v poriadku.
Kamarátka mala riziko Dovna 1:50 no nechcela isť na amnio, lebo bola rozhodnutá si dieťa ponechať. No absolvovala myslím dva podrobné uvz, kde ju upokojili, že dieťa žiadne príznaky DS nemá, aj ked na 100% to vylúčiť nemohli. Jej syn je v poriadku, má už 3roky.

zannyka, tak držím palce pri rozhodovaní, je to na tebe. vela šťastia 🙂

sissik
6. okt 2008

keby boli zrychlene vysledky, tak amnio sa moze robit aj v 21 a lebo 22tt.
poistovna dokonca je ochotna preplatit tie zrychlene vysledky, ak si to lekar odovodni, teda aspon apollo, volala som s reviznym lekarom 😉

zannyka
6. okt 2008

Ahojte tehulky, tak dnes som sa bola objednat na amnio a zajtra tam idem a v stredu mi to budu robit rano, musim to podstupit, lebo moja sestra je DS tak chcem mat istotu... 🙂
Dam vám vediet ako som potom dopadla 🙂

emjee
6. okt 2008

myslela som, ze afp sa robi len do 20 a amnio neskor, no tak nic, asi sa nechame prekvapit 😅

zannyka
9. okt 2008

ahojte tehulky, takze som bola na amnio 🙂 neni to ziadná bolesť, je to jaky pocit keď beru krv a pichajú do vas ihlu, len je to divný pocit,
Ja tam musim isť ešte raz, lebo som nemala dostatok plodovej vody tak ma iba pichli ale neodobrali plodovú vodu, takze buduci tyzden to absolvujem este raz. ☹

lusilia
9. okt 2008

Zannyka jeje, tak drzim palceky, nech to po druhy krat vyjde a hlavne nech je malicke v poriadku 😉

jahoda
9. okt 2008

ahojte, a nemozu tou ihlou zaniest do plodovej vody nejaku infekciu? Predsa len...aj ked je sterilna...nikto nevie. A tiez sa bojim toho vyssieho rizika potratu...

lusilia
10. okt 2008

Jahoda nicoho sa nemusis bat...v dnesnej dobe 😉 A je tam minimalne riziko, 0,5%, ja viem, ze aj to je nieco, ale ja poznam vela bab, ale ziadnu, co by sa jej nieco stalo...

jahoda
10. okt 2008

dakujem lusilia, ani sa tak nejedna o mna, ale o kamosku, ona sa toho strasne boji....a neviem, ako jej to mam vyhovorit... 😒 celej amniocentezy, toho, ze babatko nebude zdrave, tento rok bude mat 35 a ma uz dve deti, za sebou 1KET (zamlknuty) a nechce to prezit znova...

gabii83
10. okt 2008

ahojte, zannyka, neboj sa vsetko dopadne dobre, ja som tiez mala 1:45 na Downov syndrom a vsetko bolo ok. drzim ti palce. a daj potom vediet ako si dopadla, a kolko musis cakat budes mat vysledok za 24 hodin alebo tie 3 tyzdne. v BA je ten 24 hod. - vy teraz uz viem , a ja som sa trapila 3 tyzdne. ☹

gapa
10. okt 2008

jahoda, tvoju kamosku chápem. Z toho dôvodu som na amnio nešla ani ja v tomto tehotenstve na amniocentézu. Mala som totiž 2 neuspešné tehotenstvá (1x pravdepodobne kvôli infekcii, ak ked pravdepodobnosť potratu z infekcie je vraj dosť malá). tiež som mala 35. No a ešte k tomu moja dcera mala vrodenú chybu na močovode. No ked som sa pýtala genetičky, či by to zistili pri genet.testoch, tak odpoved bola nie. Možno by mi pri tom tehotenstve našli nejaký netypický gen a by som sa len celé tehotenstvo stresovala. Jej vrodená chyba bola len minimálna. Takto má dcera po operácii a t.č. je úplne bez následkov, zdravá, len sledovaná pre istotu. Dúfam, že toto bábo bude zdravé 🙂

Podla mna, ak má pocit, že riziko potratu je pre nu subjektívne väčšie ako prínos z výsledkov amnio, tak nech koná podla svojho presvedčenia. Lebo ak by sa naozaj niečo stalo (a možno by to ani nesúviselo s amnio, lebo to nikdy nevedia potvrdiť ani vyvrátiť na 100%), tak by si to potom vyčítala.

erika27
12. okt 2008

Ahojte 🙂 Mala som tiež zlé výsledky AFP 1:245. Kým som doktorke nepovedala svoje rozhodnutie, bola veľmi neosobná, vysypala mi všetky dôležité a hlavné info k odberu. Odporúčala mi hneď bez váhania amniocentézu.. No ja som sa rozhodla, že nepôjdem. Som rozhodnutá si to bábo nechať, a nebudem zbytočne riskovať... Riiziko, že potratíte, alebo sa bábatku môže niečo stať, je 1:100. Ak sa žena rozhodne, že to bábo chce tak či tak, chcem Vám len povedať, že zbytočne neriskujte. Mám známu, ktorá bola na amniocentéze, mala dobré výsledky, ale pri odbere sa niečo nepodarilo, a má choručké bábo...A keďže mala tie výsledky dobré, ani to chúďatká netušili :(
Dr. mi povedala, že tieto testy nie sú vždy spoľahlivé, a je kopec chorôb, ktoré aj tak "neodchytia". Akonáhle som jej povedala moje rozhodnutie, zmenila sa, a priznala, že amniocentéza je pre mňa a moje výsledky väčším rizikom ako môj výsledok z AFP. A ešte jedno info: mala by sa robiť od 16 do 18 -teho týždňa.

pasoa
15. okt 2008

Ahoj, ja od utorka prežívam rozporuplné hodiny - teda lepšie prežila som si ich v utorok popoludní. Aj na druhý odber krvi mi vyšli hraničné hodnoty AFP. Amnio som odmietla. Teda - zatiaľ len cez telefón lekárke na genetike, u svojej ženskej lekárky som nebola - poradňu mám až na konci mesiaca. Neviem, či bude naliehať, či nie, no amnio sa vykonáva na žiadosť ženy, nie na nátlak lekára. Ale moja doktorka je v poho, tak dúfam, že nebude naliehať a ani viesť tie reči o tom, aké postihnuté dieťa sa mi môže narodiť a iné šoky na hlavu.
Dieťatko si chcem nechať, ľúbim ho, rozprávam sa sním... Už tu bolo niekde napísané, že na západe sa tripple test ani nerobí a amino je považovaná za nehumánny zákrok.. a vôbec.. 1% znamená, že po amnio riziko potratu je.
Každá z nás môže patriť do toho 1%. Neviete vopred, ktoré ste v 99% a ktoré v 1%.

erika27
15. okt 2008

Pasoa budem držať palce, ja idem na zajtra na morfologický ultrazvuk, je to ževraj podrobnejší uzv. kde Ti môžu skontrolovať vývin srdiečka, hlavičky a všetkého ostatného, kde sa tiež dá potvrdiť, či je bábo v poriadku... A ja som už rozhodnutá, že si ho nedám vziať ani za svet... teraz už len verím, že je v poriadku. Som oveľa kludnejšia po tom rozhodnutí, že na amnio nepojdem.

smejo001g
16. okt 2008

ahojte kocky vcera som bola na amnio na elez. u doc ondrejcaka boli spicovi taky pristup perfektni vidno ze su odbornici voebec to nebolelo da sa to vydrzat, ma tu niekto skusenosti ze im povedali pohlavie a pri narodeni to bolo opacne alebo amnio je v tomto smere definitivna

emjee
16. okt 2008

smejo pokial viem amnio je definitivna, pretoze chromozomy su jednoznacne - bud XX alebo XY

zannyka
18. okt 2008

Ahojte, takze som zesa absolvovala amnioa zbytocne, lebo teraz bolo dostatok plodovej vody ale maternica bola vysoko, takze zase zbytočný vpich ☹ ☹ ☹ uz to ale nebudem absolvovat, lebo sa uz bojim, chcem ist na 3D vraj aj tam sa to da urcit, len neviem kde to robia v BA

adinam
19. okt 2008

Ahoj zannyka,dvakrát pichať a žiadny výsledok?Kto ti to robil? 😒
V BA robia 3D tuším-EUROMEDIX-Mudr.Holáň,Mudr.Čunderlík súkromná ambulancia v Horskom parku. 😉

zannyka
19. okt 2008

robili mi to v Ružinove.Prvý krát Mudr. Suchánek, a druhý krát Mudr.Janek

adinam
19. okt 2008

Ja som bola Kramároch,tam je vynikajúci odborník nato,ale už by som to neriskovala,aj tak je už neskoro.Radšej choď na to sono,uvidíš bude to O.K. 😉

pasoa
22. okt 2008

Ja sa tiež chystám na 3D sono, ale až v cca. 24.t.t. Teraz o týždeň (20.t.t) idem na "normálne", ale zas na tú súkr. kliniku, kam chodím, oznámila som im, že mi nariadili na genetike zvýšené sledovanie, tak ma objednali k nejakému odborníkovi, ktorý to poriadne pozrie. Verím tomu, že to nebude ako to genetické sono (v MFN MT), ktoré s ľahnutím, ultrazvukom, utretím, napísaním správy trvalo ani nie 2 min, ktoré som absolvovala hneď po odbere krvi na genetické vyšetrenie.
Som kľudná a už sa kvôli nejakému možnému postihnutiu a podobným hororom nestresujem. Bábätko už týždeň cítim, ako sa hýbe. Amnio je pre mňa už zabudnutá téma.

bzucinka
22. okt 2008

ja som bola ... a sla by som zasa ak by bolo treba ...

gabii83
22. okt 2008

bzucinka aj ja som bola a sla by som este raz,ale tiez do BA,tam je vysledok za 24 hod, kym v -BB 3 tyzdne 😖

bava
24. okt 2008

Ahojte
Ja som bola na amniocenteze pred 3 tyzdnami a vcera som simbola pre vysledok a mam to vsetko v poriadku,som velmi stastna,ze mi to dobre dopadlo,cakame dievcatko,doma uz mam 2 rocneho syna,tak bude mat ses
tricku.Odber plodovej vody je naozaj ako odber krvi,take pichnutie,ale ja som to moc prezivala a dost som sa bala,tak som to viac citila a bolo to neprijemne,ale cele trvalo asi 5 minut,tak to sa dalo vydrzat.Kazda nech sa rozhodne ako chce,ja som sa tiez velmi bala amniocentezy a tiez som nechcela ist,ale pre pokoj duse som to radsej podstupila,lebo potom by som cele tehotenstvo bola nervozna,ze nieco nie je v poriadku,takto viem,ze genetika dopadla dobre a som kludnejsia.Vsetkym babenkam drzim palce a hlavne nech mame zdrave babetka. 🙂

zannyka
25. okt 2008

Ahpjte tehulky, takze moj uzasny gynekológ ma zas posiela na amnio, lenze ja som mu povedala, ze to uz nechcem absolvovat a on ze musim, lebo inak nic nezistia ☹ ☹ ☹
Uplne ma zdeptal tak som s placom odchadzala domov sa balit do nemocnice ☹ ☹ ☹
Dosla som tam a tam mi nejaky doktor robil prenatalny screening a povedal, ze je vsetko v poriadku a nevidi tam ziadne geneticke vedy a ze babo je zdrave a ze vobec nemam absolvovat este raz amnio, lebo ked sa to 2x nepodarilo, tak uz to viac krat nerobia.
Tak som sa rozhodla ze zmenim gynekologa 🙂 🙂 🙂

adinam
25. okt 2008

zannyka,to máš teda gynekológa,radšej ho zmeň 😒 .On nemyslí na to,že by Ti mohol hroziť potrat?
Vidíš,že všetko je v poriadku,ten doktor určite pozrel baby dokladne 😉 To si bola v Ružinove?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre