Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

gumimaci
21. jún 2010

@berenice8 ty mas aku poistovnu, ak sa smiem spytat?

ejuska79
21. jún 2010

@30lenka ahoj, nahodou som narazila na tuto temu..moja sestra mala tie vysledky na downov syndrom az 1:2, bola na tej amnio v nitre, ale chvalabohu maly bol v pohode, uplne zdravy...vraj to tak byva vo vacsine pripadov, nakolko ten vysledok je robeny podla udajov - vek matky, vaha, pocet tehu a este nejake info- a na to maju nejaky vzorec... velmi drzim palce, aby to dopadlo dobre...

luvi01
21. jún 2010

@30lenka, budem ti drzat palce, a neboj sa, ver tomu ze vsetko dobre dopadne. Ja som na tom bola minuly tyzden. A neboli to az tak, ako som sa velmi bala.

30lenka
22. jún 2010

@kveta davam tieto ja by som ani 3 tyzdne necakala vsak to je na mozog 😒 to cakanie v piatok budem mat vysledky

30lenka
22. jún 2010

@ejuska79 dakujem si zlata snazim sa nemysliet na to ani ale zajtra uz asi budem aj hnackovat 😒

30lenka
22. jún 2010

@luvi01 ja sa ani tak nebojim tej bolesti ako toho vysledku ale aj tak dakujem...

bombula
22. jún 2010

@30lenka o bolesti sa tam vobec neda hovorit, takze bud v klude (samozrejme za predpokladu ze lekar kt. bude robit tento vykon ide s dobou a pouziva tenke ihly na odber tak ako to bolo u mna).

awalancha3
22. jún 2010

zajtra idem na amnio............... vysiel mi vysledok rizika z testov 1:90, ale bola tam poznamka, ze to len kvoli mojmu veku, mam 40 rokov a ze vzhladom na vynikajuce vysledky AFP sa stanovuje faktická rizikovost na 1:350, ked si k tomu priratam NT 0,10 cm tak mi vychádza že male by malo byt ok, ale aj tak idem na amnio, 40 rokov je 40 rokov.... tak nech mam uplnu istotu aspon v chromozomálnych veciach a budem vediet co to je....len bojim bojim... píšete že to neboli, ale ja sa bojim, vysledkov ani nie, verim ze to je ok, skor bolesti pri zakroku a moznych nasledkov, ako je potrat, infekcie atd.....

ivkalam
22. jún 2010

@awalancha3 neboj sa, amniocentéza je v pohode. mne však potvrdila downa... prajem Ti aby všetko dobre dopadlo. ahoj

gabriela4
22. jún 2010

@awalancha3 neboj sa...ja som bola na amniocentéze minulý týždeň a je to uplne v pohode..nesmieš sa sústrediť na to moc, lebo to budeš moc vnímať potom... 😀 fakt sa to dalo prežiť, myslela som že to bude bolestivé ale vôbec nie...lahneš, ukážeš bruško, pozrú ultrazvukom a ani nebudeš vedieť a budeš mať po tom...u mňa bol jedniný problém že sa mi trošku po tom zatočila hlava, nič iné...držím palčeky, mi tiež teraz čakáme na výsledky a poviem ti to čakanie je omnoho horšie ako celý ten zákrok

awalancha3
22. jún 2010

ivkalam........... sakra práca.......... to je nesmierne bolestivé zistenie... ťažko sa k tomu dá čokoľvek napísať

ivkalam
22. jún 2010

stalo sa to vo februari tohto roku, na amnio som išla kôli veku 36 rokov. Všetky výsledky boli ok, až na ten z amniocentézy. Bol to strašný šok, vôbec som sa nad tým nezamýšľala, že sa potvrdí down. a bol tam v 4 vzorkách... rozhodli sme sa s manželom na umelom prerušení... keby bolo bábo zdravé, tak termín som mala mať práve zajtra...

gabriela4
22. jún 2010

@ivkalam to mi je veľmi lúto ☹

gumimaci
22. jún 2010

@ivkalam to ma velmi mrzi- kto nezazil, nepochopi.... 😖

figurka.m
22. jún 2010

@ivkalam prezila som si to tiez, pred dvoma rokmi, prajem ti vela sil, cas trosku zahoji rany, ale zabudnut sa neda,drzim palceky

aknats
22. jún 2010

30lenka - awalancha3: aj ja idem zajtra a cítim sa podobne ako vy, tak si držme navzájom palce. Už ráno 7,45hod uffffff, velmi sa bojim. Nech maličkym nič nie je. My sme totiž 2v1

ivkalam
23. jún 2010

Ďakujem všetkým za podporu. Ešte, že máme doma naše slniečko Ninku.

luvi01
23. jún 2010

@ivkalam, to mi je luto, a na 3D ultrazvuku ti nezistili nic?, Lebo ja idem este na buduci tyzden na morfologicky ultrazvuk, vraj ak by bol nejaky problem ukazalo by sa to aj tam. Vysledky z amnia budem ma za 2 tyzdne. Tak velmi dufam, ze bude vsetko v poriadku. ja som mala vysledky 0,49, t.j. 1:65 DS. Neviem si predstavit, ze by to dopadlo zle.

ivkalam
23. jún 2010

@luvi01 bola som aj na morfologickom utz, doktor povedal, že je všetko v poriadku, ale chromozómy zrátať nevie..., hodnoty pre DS som mala pravdepodobnosť 1:247, a NT 1, takže naozaj nič nenasvedčovalo tej strašnej diagnóze...až výsledky z amniocentézy, tie som mala na druhý deň lebo som bola v železničiarskej nemocnici v Bratislave a tam za doplatok robia rýchle testy.

luvi01
23. jún 2010

@ivkalam, no tak dufam, ze to bude v poriadku, velmi sa totiz bojim aj ked verim, ze bude to v poriadku

ivkalam
23. jún 2010

@luvi01 držím Ti palce a prajem Ti zdravé bábätko .
Vieš, ani som si nevedela predstaviť, že sa ma taká diagnóza môže týkať, ani som si nevedela predstaviť, že by som dokázala ísť na umelé prerušenie tehotenstva, a to som bola v 24 týždni... ale človek, keď je postavený pred nejaký vážny problém, tak sa s tým musí vysporiadať, lebo život nie je iba o pekných a vydarených chvíľach, každý si musíme podstúpiť aj to nepríjemné, či už v takej alebo onakej forme. Bola to veľmi bolestivá a ťažká chvíľa, ale svoje rozhodnutie aj napriek tomu, že na moje nenarodené dieťa stále spomínam s láskou, neľutujem.

luvi01
23. jún 2010

@ivkalam, si velmi silna, ja by som toto velmi tazko znasala po tom co som si uz presla. Dlho sa nam totiz nedarilo otehotniet a ked sa nam to konecne podarilo po laparoskopii, tak zase prislo toto.
Tak budem cakat na vysledky a verit.

ivkalam
23. jún 2010

Nie vôbec nie som silná.... život ma prinútil, mám skoro dvojročnú dcérku, nemôžem sa len tak poddať ona ma predsa potrebuje.

ivkalam
23. jún 2010

@luvi01 ja som prvý krát nemohla otehotnieť 8 rokov, no a to druhé tehotenstvo prišlo ako z neba.... len škoda, že tak zle dopadlo.

luvi01
23. jún 2010

@ivkalam, tak drzim palce aby ti to uz vyslo v poriadku

ivkalam
23. jún 2010

dakujem, možno sa ešte odhodláme na ďalšie mimi...

berenice8
24. jún 2010

@gumimaci sorry, ze odpisujem az teraz...som v apollo, teda vlastne ak sa nemylim, uz je to dovera

gumimaci
24. jún 2010

@berenice8 ja mam tu istu 😕

berenice8
24. jún 2010

@gumimaci a bola si na amnio? ci nie?

gumimaci
24. jún 2010

@berenice8 ano bola, pytala som sa preto, lebo si pisala, ze poistovna ti nepreplatila hospitalizaciu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre