Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

misskkaa
15. máj 2009

moko123, esteze ta mame,citam ze skoro vsetkemu rozumies a vies poradit 😉 ,mometalne ma trosku boli v podbrusku,ako kramy keby som mala dostat. v utorok idem zenskej,tak ju poziadam aj o sono nech mi pozrie babo ci je vsetko o.k. inak neskodi moc ten ult.ked sa prezera babo-neskodi mu to? ved to je vlastne oziarenie,nie?

giuli
15. máj 2009

misskka,tak to máš za sebou,uvidíš,všetko bude OK...najrizikovejšie sú prvé dva dni ,veľa oddychuj,ja som bola na PN 1týždeň a potom som bola normálne v práci..držím palce,aby Ti vyšli iba dobré výsledky.. 😵

lula5
15. máj 2009

Misskkaa, ja som tri dni vyslovene lezala. Moja svagrina mala vyse tyzdna uplne silne menstruacne bolesti, fakt zleee a napokon sa nic nestalo. Hlavne sa nenamahaj a oddychuj. Poznam slepicu co sla po zakroku do nocnej...a nemusela!

jarabica
15. máj 2009

lula, moko dakujem za odpoved... viem, ze odber sa nerobi uzv sondou, ale pytala som sa ci je to pod uzv kontrolou... teda na kramaroch to tak bolo, ale dnes je to hadam standart uz vsade... neviem preco ma lekar tento krat poslal na americke namestie... 😠
asi si radsej priplatim tu zeleznicnu...

misskkaa, ty si kde bola na odbere, ked hovoris o takych nadstandartnych podmienkach? 🙂

misskkaa
15. máj 2009

jarabica,nadstardantne podmienky? no snad to myslis so srandy,..ale bola som v nitre,u nejakeho meszarosa,nebol zly ale to cakanie..,prednost mali maminy ktore tam lezia,a bolo ich asi 10. a potom nas po odbere vzali na poschodie kde sme cakali vyse dvoch hodin na stolickach. neviem co ma prv bolelo, bruso, zadok od magnesiovky, alebo strpnuty chrbat. keby som vedela co ma caka asi si priplatim niekde v BA napr. v tej medifere co spominala moko123. nie som fajnovka,ale bol to des,ako na beziacom pase a ten smrad.... 😖 . babenky odpovedzte mi este na otazocku, neni su caste ult. skodne pre babo: za dva dni som mala tri ult.

lula5
15. máj 2009

Misskkaa, neboj. Ja som krvacala a ultrazvuk mi robili hadam kazdy tyzden. A ked robili amnio, ultrazvuk vecer, rano a na sale... Nebezpecne moze byt prehnane meranie prietokov, to ti vsak nerobili, a nerobia to pri kazdej kontrole vobec. Klud a lez.

misskkaa
15. máj 2009

lula5 ROZKAZ 😉

misskkaa
15. máj 2009

ale zas sa neda len lezat, ved aj chrbatik trosku boli,uz neviem na aku stranu si mam lahnut. meranie prietokov,to neviem co to je,ale to mi nerobily. takze uz len cakat do 5.juna. 🙂

lula5
15. máj 2009

Prietoky je cinnost pupocnika medzi babom a tebou. Pocas ultrazvuku ani nemusis vediet, ze to robia, trva to tri sekundy. Mne to neviem ci prvy raz nerobili az v 25tt. Potom ku koncu tehot. sa to meria, ci je babo dostatocne vyzivovane...

moko123
15. máj 2009

misskkaa
to som rada že si s mojich skusenosti niečo vyberieš,,,
a inak čo sa tyka toho ultrazvuku tak škodi všeličo ale pri prvom tehotenstve som mala ultrazvuk po každy krat poradne to jest raz do mesiaca a ja si myslim že už je tomu skoro 13 rokov ale že by jej to neako uškodilo sme si zatial nevšimli a mimochodom aj mobilne telefony žervraj škodia pc a tak podla mna už som niekde pisala keby to škodilo tak by to nerobili pri rg musiš podpisat suhlas s rizikom tu nie tak si myslim že to bude v pohode

misskkaa
16. máj 2009

moko123,ja viem podpisat som to musela aj ked to nebolo dvakrat prijemne,to je ako rozsudok smrti pre babo. co sa tyka toho notebuku tak to som aj ja niekde pocula, ja ho mavam vecsinou na kolenach, ale ako som si ten clanok precitala tak si davam aspon vankus na kolena a nan pocitac. a co sa tyka toho ult. ma doktor ubezpecil ze to neni skodlive,ale predsa... este mam trosku divnu otazku-keby sa nedajboze nieco stalo, ze potratim tak ja to citim ako? budem krvacat bude mi zle??

misskkaa
18. máj 2009

dnes som sa objednala na morfologicky ult. do banoviec doktorovy Baskovi. ale objednali ma az o tyzden vo stvrtok. chcela som sa spytat c to neni zbytcne ked potom o tyzden na to budem mat vysledky amnio. hlavne mi ide o korunky kedze sa za to plati 1200sk. mam ta ist? 😒

ela222
18. máj 2009

ahoj kočky, dnes som bola v poradni a budúci týždeň ma čaká amnio. lekár mi povedal, že po amnio na druhý deň mám dojsť a vypíšeme ma na pn min. na dva týždne. to som bola nečakala. musím ležať dva týždne v kuse? alebo stačí len tak prvé dni ležať a potom oddychovať? dúfam, že sa budem môcť vrátiť do práce. ja by som doma toľko nevydržala. prácu mám v pohode, som kancelárske myška. 🙂

ela222
18. máj 2009

ešte som sa chcela spýtať neviete náhodou koľko sa čaká na výsledky z amnio v martinskej nemocnici?

misskkaa
18. máj 2009

ela22,ja som bola minuly tyzden v nitre,a nelezala som,iba sme si tam posedeli dve hodinky,potom as ete raz prezreli ult. a isli sme domov. bohuzial na vysledky sa caka az tri tydne, mne dali cislo na nich aby som sa po troch tyzdnoch ozvala ci maju uz vysledky.niekedy sa moze stat ze cakas az mesiac.pocula som ze ked strasne chces vediet vysledky prv cize tak o dva,tri dni tak zaplatis asi tak od 6000 a viac. presne by ti to povedala moko123,ale uz tu dlho nebola. tak dufam ze sa ukaze

ela222
18. máj 2009

Dík, tie tri týždne sú síce dosť, ale hádam to nejako vydržím. Tých 6000 nemám len tak. Budeme musieť počkať.

moko123
18. máj 2009

misskkaa
ja som bola na kramaroch a ležali sme 24 hod a ult nam robili iba zaroven odberu ale po už nie,,,

misskkaa
18. máj 2009

moko123 nam hned aj potom. prosim ta som objednana dr,Baskovi na morfologicky ult. teraz ked som uz absolvovala amnio,tak to 4D neni az take potrebne? je to aj dost penazi,takze...?

misskkaa
18. máj 2009

este som sa ta chcela spytat ze keby sa babatku nedajboze po amniu nieco stalo,ja by som to citila?

lula5
18. máj 2009

Ela222, dost skoro na amnio.

lula5
18. máj 2009

Moj predosly komentar neplati.

moko123
18. máj 2009

misskkaa
no tak to je na tebe ako sa rozhodneš na amnio niesu vidiet všetky vady tedy nevidu a tento ult može by neake doplnenie takže neivem je to fakt na tebe ja som bola a som rada
no tak jasne že by si citila a ked ti robili ult a všetko bolo v poriadku tak podla mna nemusiš mat strach ale určite budeš vediet že niečo nieje v poriadku

jane33
19. máj 2009

misskkaa
urcite je dobre ist po amnio este aj na morfologicky.Amnio zachyti iba geneticke ochorenia. Na morfologickom uzv pozeraju aj, ci dobre funguje srdiecko, oblicky a ine organy. Je to dobre, pretoze ak su nejake problemy napr.so srdieckom a su vcas diagnostikovane, da sa tomu prisposobit starostlivost o dieta hned po narodeni.

misskkaa
19. máj 2009

aha takze tam teda pojdem,aspon si budeme na istom. trosku ma trapi otazka penazi,vzhladom k tomu ze je to cez 1200sk,. ale pojdem tam,lebo aj kamoska bola u toho dr.Baska a nevedela si ho vynachvalit.

darinkaanjelik
20. máj 2009

Ahoj dievčatá,potrebujem Vaše názory. čakám druhé dieťatko,začínam 18 tt.robili mi krvné testy na AFP,
práve mi volali,že sú ok.uff 🙂 ale nakoľko v čase pôrodu budem mať 35 rokov mám nárok na amniocentézu.čo robiť?!ísť či neísť?na jednej strane si myslím,že keď pôjdem budem mať istotu,že je naozaj všetko v poriadku,na druhej strane zase,aby som zbytočne neriskovala,veď predsa to obnáša aj riziko.ja viem,rozhodnúť sa musím ja,ale chcela by som poznať Vaše názory.Ďakujem

misskkaa
20. máj 2009

darinkaanjelik, no ja som musela lebo som mala hdnoty afp nizke. ale v nitre kde som bola mi este prv robily vysledky krvy a ult. tam zistily ze nie som v 19tt,ale v 17tt. cize tie hodnoty afp som mala dobre. potom sa ma doky opytal ci teda idem ked tie vysledky som mala o dva tyzdne posunute a cize dobre. napriek tomu sme sa z priatelom zhodli ze pojdem. sice v cakarni by sa mi krvy nedorezal,ale zvladla som to. bola tam jedna pani ktora mala 42 rokov a tiez isla iba koli veku. neni to take strasne ,strach je len ze nevies do coho ides. a to riziko potratu,ja som mala 1:100.

nellye
20. máj 2009

darinkaanjelik : hmm, aj mna to asi pravdepodobne caka...a tiez len kvoli veku...netusim, co sama spravim, mam 38r., vsetucko je OK...ale to je asi standardny postup, ze nam to odporucia...Darinka, asi som neporadila...ale aspon vies, ze sme na tom rovnako viacere...Nech sa rozhodnes akokolvek, verim, a prajem Ti, nech je to spravne rozhodnutie...

gudulo
20. máj 2009

je iba na kazdej ako sa rozhodnete
kvoli veku vam to odporucia, ale nemusite to absolvovat
skuste sa objednat na 3d ultrazvuk na morfologicky, nie je to invazivne vysetrenie ako amniocenteza

ozi
20. máj 2009

darinkaanjelik, ja som tiež bola kvôli veku, krvné testy ok, ale mám čerstvých 36, pôvodne som nechcela ísť na amnio, ale dr. ma prehovoril, že riziko je veľmi malé a budem mať istotu. Bála som sa to je jasné, ale nebolo to nič strašné, potom som deň ležala doma a 3 dni sa ešte šetrila, najhoršie bolo to čakanie na výsledky, ale dopadli dobre a ešte k tomu čakáme dievčatko, tak sme šťastní. Rozhodnutie je na Tebe, otázka je čo by si spravila, keby... Ja som mala v tomto jasno. Držím palce, nech je Tvoje rozhodnutie správne a nech Ti to dopadne dobre 😉 .

lula5
20. máj 2009

Ja by som sla!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre