Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

henrik1407
25. mar 2010

Antonia, ja som bola na amnio minulú stredu. Bolelo to len trosku, zaciatok odberu som ani necítila, len ku koncu to bolo také zvláštne a trosku nepríjemné. Ale dalo sa to vydrzat, ja som zostala v nemocnici a domov ma pustili na druhy den rano. Počas odberu som sa celý čas pozerala na malinké, tak som to až tak nevnímala. Po odbere ma trocha bolelo brucho, ale nic hrozne. Výsledky mám až 8. apríla...
Držím palce, bolesti sa báť určite nemusíš. Horšie sú tie stresy pred tým a potom, aby bolo všetko ok.

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
antonia1
25. mar 2010

Godulo..si statocna a veeelmi drzim palce aby nakoniec tvoja mala prinzezna..bola zdrava a krasna 🙂
Henrik dakujem za ukludnenie, ja sa ihly strasne bojim, ani v tv. nemozem pozerat a ked mi beru krv tak som v koncoch 😒 ...bala som sa ze to veeeeeeeeeeelmi boli, ale verim vam babenky ze sa to da 😉 ..drzim palve 8. aprila

frola
25. mar 2010

janinna11 chapem co si chcela povedat, ale co je to plnohodnotny zivot?

frola
25. mar 2010

gudulo: 🙂

fatimuska
26. mar 2010

možno odbočím...ale napr. keď vám spravia vývod a v čakárni vidíte plagát alebo leták budete môcť aj naďalej viesť plnohodnotný život...

janinna11
26. mar 2010

Fatimuska ...teraz neviem ako si to myslela....

Frola kazdy sa na to pozerame inak, kazdy z nas je inak silny...

henrik1407
26. mar 2010

Antonia, ja musim ležať keď mi berú krv 🙂 ! Tú ihlu som vôbec ani nevidela, najprv som sa pozerala na plafon, a potom som si vsimla, že dobre vidim na monitor. Chcela som sa ku koncu pozrieť na ihlu a tu vodu, aká je, ale tak rýchlo to prešlo, že som to ani nestihla 😵 .
Tak sa nemusíš báť a ďakujem.

janinna11
26. mar 2010

Aoj Heni, ako to povedali tebe? Vysledky do kolkych dni?? Mne povedali do 14 dni, a to mi vychadza na buduci tyzden, keby slo o pracovne, tak by to tam hadam napisali, tym padom by to boli 3 tyzdne a sedel by aj datum toho 8-9.3, nie?? kedy si bola ty? Ja som bola 18-teho...

fatimuska
26. mar 2010

janinna11 myslela som to asi v tom zmysle, že aj dieťa s DS môže viesť tzv. plnohodnotný život, väčšina presne používa ten argument, ako pekne spievajú, tancujú.atď. mám v blízkom okolí 4-ročné dievčatko s DS a rodina je jemným slovom už totálne vyčerpaná, zadĺžená atď

henrik1407
26. mar 2010

Janinna, bola som 17., den pred tebou a povedali mi 3 týždne. Tak sme to tam s kočkami hneď vyrátali, v Ba su len utorok a štvrtok, takže štvrtok 8.4. ☹

henrik1407
8. apr 2010

Dnes som bola pre výsledky a sú ok!!! Tak sa teším 🙂 . Bude to chlapček....

lukila
8. apr 2010

Henrik to ju super, ja som teraz v ocakavani, ja idem pre vysledky za dva tyzdne ☹ To cakanie je dhe

fubinka
20. apr 2010

Ahojte mna čaka buducu stredu amniocentéze toho vyšetrenia ako takeho sa nebojim, skor sa bojim aby nenastali nejake komplikacie potom a hlavne ake budu vysledky a to trojtýždnove čaknie. Na prvom screningovom sone my namerali NT 4mm potom, ked som bola na kontrole po 5 týždnoch tak doktor povedal že je to tam čiste že opuch ktorý tam bol už tam nie je, triple testy my vyšli vynikajúco, a dnes som bola znova na sona aj s vysledkami triple tak sono bolo zas dobre bez abnnormalit tak mi doktor povedal, ale aj tak ma poslal na amniocentezu, že chce si byť uplne isty, že je to OK. Tak neviem mam take zmiešané pocity ale nestresujem sa aj doktor ma v tomto pochvalil že k tomu mam zdravy pristup. Mate niktora z Vas taketo podobne skusenosti???

awalancha3
20. apr 2010

babenky, mám 39, som v 9tt a som vydesená z amniocentézy, bojím sa aj bolesti aj toho, že budú pichať vedla maličkého aj toho čo by sa mohlo stať............................ strasen, ale strasne sa bojím.................. počula som niečo o morfologickom UZV, myslíte že by to mohlo plnohodnotne nahradiť amnio?

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
awalancha3
20. apr 2010

gudulo 😉

vie11
20. apr 2010

Fubinka aj ja som bola na amniocentéze a prebehlo to veľmi rýchlo a bezboleste. Veľmi som sa bála ale nakoniec som sa počas odberu plodovej vody aj smiala, lebo p. doktor mi rozprával vtip. Skôr on mal z toho strach, lebo keď som sa smiala tak mi brucho skákalo hore, dole a potom si uvedomil, že asi nemal ten vtip rozprávať. 🙂

miru.j
22. apr 2010

ahojte babulky,aj ja som mala podstupit amnio,pretoze mam 36rokov a triple test bol pozit 1v40.Strach s potratenia vytuzeneho pokladika bol vsak silnejsi a ja som podpisala papier,ze nemam zaujem o odber plodovej vody.Teraz som objednana na odborny UTZ do Medifery k Mudr Holanovi.Idem tam 29.4 a neviem sa dockat 😵 .Na Kramaroch na genetike mi povedali,ze ak sa doktorovi nebude nieco pozdavat ,ze si to mozem roumysliet a amnio este podstupit.Dufam ze bude vsetko ok...uz aby bol stvrtok 😉 .Z amnio mam strach,len preto ze s bojim ze by som sa mykla a mohly by som prist o babatko.Z ihiel strach nemam,len s toho ze by sa mohlo nieco stat a to by som si neodpustila. Vsetkym Vam drzim palce!

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miru.j
22. apr 2010

gudulo,dakujem za povzbudenie 😉

henrik1407
22. apr 2010

Lukila, ja viem.... ☹ . Prvý týždeň prešiel rýchlo, druhý strašne pomaly a ten tretí tiež pomaly.... Ale dalo sa to vydržať. Tak držím palce, aby bolo všetko ok a hlavne aby to rýchlo ubehlo.

sylvia36
23. apr 2010

AHojte. Ja som podstúpila amniocentézu ešte v januári. Všetko ok, čakáme zdravé dievčatko. Chcem tu všetky mamičky čakateľky ubezpečiť, že sa nemáte čoho báť. Bolesti vlastne najmenej. Vôbec to nebolí, odber kvi bolí viac. Strach má veľké oči, ale naozaj to nebolí. Čo sa týka strachu o bábätko, aby ho nepichli tiež to nie je na mnieste. Keď sa robí odber, druhý lekár robí priamo sono a pozerá, kde sa bábätko práve nachádza. Okrem toho to bábätko je tak malé ešte, že má okolo seba dosť plodovej vody. Pre porovnanie - skúste pichnúť ihlu do ponorenej čerešne v pohári vody . 😉 Tiež s tým budete mať problém....
Ja som amnio podstúpila v súkromnom centre v Bratislave na Železničnej ulici. Je tam tím pod vedením Prof. MUDR. Ondrejčáka. Sú skvelí. Robí sa to vždy v stredu. O 12-tej prídete, potom sa ide na zákrok, ešte 2 hodky poležíte na izbe a potom možete isť domov. Na druhý deň o 9:30 mi pán primár volal výsledky.

sylvia36
23. apr 2010

oprava, nie Železničnej ulici ale v nemocnici železničnej, je to centrum novapharm. Viac na http://www.znap.sk

zaneta8
27. apr 2010

Ahojte, ako tu tak citam tie vase prispevky, tak som asi na tom najhorsie. Som v 12tt, riziko downa 1:22 a na trisomy 18 1:7. 20. maja idem na amnio. Vysli mi zle krvne testy aj ultrazvuk (NT 3mm).

figurka.m
27. apr 2010

ahojte, tiez ma caka amnio, uz druhy krat, som objednana na 5.5.

zanet, urcite ides na amnio? mne sa to zda priskoro, to budes len v 14tt, amnio sa robi neskor

figurka.m
27. apr 2010

ja som mala NT 5,3, ale triple testy mi teraz mi vysli OK

veronica1
27. apr 2010

zaneta - ja mam riziko downa 1:30, to je tiez dost, zajtra idem na genetiku, tak som zvedava ze ako to dopadne. No som rozhodnuta na amniocentezu ist. Dufam, ze ma objednaju co najskor a vsetko dobre dopadne ☹

zaneta8
27. apr 2010

figurka.m- dnes som bola na regularnej prehliadke po mesiaci, som 12tt a 5 dni. Ak by som chcela CVS, musim ist uz tento tyzden, ale som sa radsej rozhodla pre amnio. Mensie riziko potratu. Mam 36 rokov.
Co si myslela tym, ze ides na amnio uz 2-hy krat? Toho 20.5 bude presne 16tt.
veronica- drzim palce, tiez to nemas ruzove.
Ked som bola tehotna s malym(ma uz 11) rokov, som nemala ani tusenia o takycho vysetreniach. Islo sa na gynekologiu, popocuvali srdiecko a s usmevom sa islo domov. Teraz co prezivam, to je strasne. Lutujem, ze som robila ten screening, mala som radsej hned ist na amnio.
Mne tie moje vysledky dali aj v percentach. To mi trosku dava vacsie nadeje. Na down 5%, ze bude mat a na trisomy18 je to 14%.
Dievcata, drzim vsetkym palce a dakujem za podporu. PAPA

figurka.m
28. apr 2010

zaneta, tak s tymi tt to sedi, trosku som si to zle poratala

ja mam 38, mne amnio robili pred dvoma rokmi, vtedy to dopadlo zle a musela som tehu prerusit, tiez som chcela ist rovno na amnio, ale vraj sa neda....

veronica, drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre