Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

emia
29. okt 2010

ja som sa tiež rozhodla na amniocentézu, kedže som mala zle vysledky krvi, a na 3Dulttrazvuk by som musela cestovať ďaleko, plus platí sa za to dosť. ☹ Samozrejme ja bola na ňu pretože som chcela vedieť či je babo vporiadku, aby som mala dušu na pokoji, chcela som byť pripravená ak by bolo choré aby som sa s tym ľahšie zmierila a vedela na čom som. Samozrejme všetko dopadlo dobre a som šťastná, že je zdravučké aspoň po genetickej stránke je ok a dúfam že aj bude. 🙂

vikaki
30. okt 2010

@blanblan kukam ze zijes vo francuzku,prosim ta ako sa vyslovuje to meno tvojho syna?

blanblan
30. okt 2010

@vikaki je to dievca, a "kakauet" (tak sa to vyslovuje) je prezyvka, znamena to arasid 🙂 🙂 🙂

vikaki
30. okt 2010

@blanblan jaaaj tak sorry ,ja somaj tak trosku vahala,ci to nie je nakoniec dievcatko...

blanblan
30. okt 2010

@vikaki ha ha, to nevadi, som zvyknuta ze vecsinou si ludia myslia ze je to chlapec. Ved pockajte ked jej narastu vlasky!!! 😀 😀

blanblan
30. okt 2010

A viete co mimochodom? ked sa tak na ten moj cacahouete pozeram, myslim ze neist na amniocentezu bolo jedno z mojich najlepsich rozhodnuti. V prvom momente soku som ju chcela podstupit, ale ked som sa vyrevala a zacala normalne rozmyslat nasla som dovody proti, ktore prevladli.Ale ten stres z toho "co me to vyrobili" uz viac nechcem zazit.

vikaki
31. okt 2010

@blanblan ja som tiez aminocetozku odmietla,mala som dobre vsetky vysledky a mala som ju podstupit len koli veku=34 rokov......a naco? precitala som si rizika odberu a mozne nasledky+u nas to stoji 600 eur,takze ....no,skratka,som rada ze som sa rozhodla proti...Isla som namiesto toho na velke sono a tam sa ukazalo ze je vsetko ok,nahrali mi to aj na dvd,a dokonca mi oznamili ze to nie je chlapcek ale dievcatko,bolo to tam krasne vidiet...Takze vobec sme nase rozhodnutie neolutovali

blanblan
31. okt 2010

@vikaki Tak to si fakt dobre urobila ze si to neriskovala ked si mala este aj dobre vysledky z krvy. Ja som mala zle vysledky, ako nejaka 45rocna zena😅 Takze som sa poslednych asi 5 mesiacov len modlila, ale nejak som citila ze je vsetko ok. To riziko ze by babo nebolo v poriadku bolo asi take velke ako riziko ze po zakroku potratim. Tak som si vybrala.... 😉

cerealka
1. nov 2010

ahojky zajtra bude tyzden co som bola na amniocenteze. Vsetko prebehlo v poriadku ako keby ma pichla vcielka ale ten blby pocit ked ihla presla cez placentu ten bol taky tlak ale dalo sa to vydrzat. a ked som sa potom opytala lekara tak mi povedal ze plodova voda bola krasne cira. no na buduci tyzden by som uz mala vediet ze ako to dopadlo. V utorok 9.novembra by mali byt vysledky a v sobotu 13. novembra mam svadbu tak dufame s mojim priatelom ze sa pred svadbou dozvieme uzasnu spravu ze babätko je v poriadku a ze to bude dievcatko lebo velmi by sme chceli dievca. Vsetkym zelam nech si uzivaju tehotenstvo a dam vediet ze ako nam vysli vysledky. papa zatial 😝

tinax
2. nov 2010

ahojte, tak aj ja mam bohuzial amniocentezu za sebou. Robili mi ju minuly piatok v Nitre. Samotny zakrok nebol az taky hrozny - samozrejme nic prijemne. Po zakroku nas vsetky co sme tam boli poslali na 2 hodiny na oddelenie a potom nam robili kontrolne sono. Cely vikend som radsej oddychovala a snazila som sa venovat mojmu 3r. synovi aby som to vsetko tak nevnimala. A teraz naspat v praci bojujem z pocitmi zufalstva cakania na vysledky a vypovedou ktoru mi minuly tyzden dal zamestnavatel. Uz nech je 19.Novembra aby som sa mohla zacat skutocne tesit z babatka.

anet2212
2. nov 2010

Ahojte. Ja som dnes bola na genetike koli zlym vysledkom krvi ☹ riziko DS mam 1:90 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Uz mam aj termin na amniocentezu ☹ buduci tyzden, a taaaaak sa strastneeeee boooojiiiim ☹ ☹ ☹ Mohli by ste mi opisat tu bolest? Ja som strastne citlivka, ledva zvladam odber krvy ☹ ☹ A kolko to asi trva? A este by som chcela vediet ci po zakroku mozem jest? ak ano tak co?

cerealka
2. nov 2010

@tinax tak to budeme cakat obidve nato aby vysledky dopadli dobre. ale dufam ze bude vsetko dobre. prajem pekny den.

cerealka
2. nov 2010

@anet2212 ahojky nicoho sa neboj nieje to nic strasne. budes citit len ako keby ta ockovali do zadku da sa to vydrzat len ten blby pocit ked ti ihlou prejde cez placentu citis taky tlak. ale da sa to vydrzat a neboli to velmi. mna dali potom lahnut na dve hodinky aby to bolo ok.tak ja som mala na Dawna 1:6100 ale a mam podozrenie na trizomiu 18 ja mam 1:200. Genetik mi odporucil amnio ale povedal,ze tie testy su vo vacsine klamne. tak ze sa neboj bude vsetko v poriadku. Drzim ti palce.pekny dnik prajem

anet2212
2. nov 2010

@cerealka dakujem pekne 🙂 No strach prejde az ked budem mat po ☹ Ale hadam to zvladnem, len nech je miminko v poriadku, dohodli sme sa aj na urychleni vysledkov , lebo som s nervami mimo ☹(( A co mozem potom jest? vsetko ci musim drzat dietu?

cerealka
2. nov 2010

@anet2212 no idem na amnio na lacno. a ja som jedla po tych dvoch hodinkach co som mala lezat. a vobec sa neobmedzujem. mozes jest vsetko. a brusko ma po amnio vobec nebolelo a ani mi netvrdlo. tak ze sa neboj vsetko bude fajn uvidis.

miriam11
2. nov 2010

anet2212, ja som tiez absolvovala amniocentezu a tiez som sa predtym mooooooc bala. Normalne som z toho bola na cucky, Dokonca som si hovorila, ze aky strach budem mat pri samotnom porode, ked sa bojim ist uz len na amniocentezu, ktora vobec neboli a to sa neda absolutno zrovnat..... Ale ked to prislo tak som s tym uz bola nejako vyrovnana. Teraz mozem povedat, ze sa vobec nemas coho bat. neboli to, len je to neprijemne, tak Ti radim v priebehu zakroku mysli na nieco.... uplne na hocico, len nie na to, co Ti robia. Nemusis sa vobec bat, fakt to vobec neboli. (odber krvi boli viac, ver mi). Avsak potom Ta moze pobolievat brusko, mna bolelo 2 dni, stale som sa kontrolovala, ci je vsetko OK. Mala som pocit ako pred menstruaciou, dokonca pocity, ze ma brusko taha dole. (a to som mala este malinke). Ale potom je to uz OK. Mozes papat vsetko. Ja som bola v sukromnom centre, takze ma o 2 hodky pustili domkov a do 3 dni som mala vysledky. vsetko bolo OK a mala som 100% istotu, ze malinka bude v poriadku a tak to aj je. Dcerka je neskutocne sikovna a krasna. Takze Ti drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo a skutocne sa vobec nemusis bat. 🙂 🙂 🙂

anet2212
2. nov 2010

@cerealka no ja mam prist napapana 🙂 Dakujem za povzbudenie 🙂
@miriam11 aj tebe pekne dakujem, dufam ze vsetko bude ok 🙂 Len nech to je uz za mnou.

daniela1974
4. nov 2010

Zdravim vsetky mamicky a buduce mamicky. Ja som citala v Dietati, ze niektore nemocnice vedia vysledok z amnio uz na druhy den a tu vsade citam, ze tri tyzdne cakate. Nechapem 😒 Ja budem mat amnio za mesiac, termin este nemam, nebojim sa velmi, lebo ja sa ihiel nebojim ani bolesti sa nebojim. Vypisovali ste predtym nejaky dotaznik ohladom rodicov a chorob a liekov, ktore beriete? dakujem za radu.

aha1
4. nov 2010

@daniela1974 amnio kde budeš vedieť výsledok už na druhý deň alebo za dva dni sa dopláca a je dosť drahé okolo 10.000,-Sk v starých korúnách plus mínus. Ja som vypisovala spomínaný dotazník ale amnio som odmietla. 😀

daniela1974
4. nov 2010

@aha1 no ja mat 10.000 Sk tak sa vydam 😀 , skor by ma zaujimalo este, ci bolo v tom dotazniku nieco o liekoch, lebo ja uzivam lieky, o ktorych viem len ja, moj gynekolog a moj psychiater. A moj priatel to nevie, lebo on je tak tehotny ako ja a nemozem pit ani kavu (jasne, ze potajomky pijem 😎 jednu denne) a musim jest pol kila ovocia denne, a pol hodiny sa prechadzat denne na vzduchu a tak a tak a tie lieky by chudak neprezil. Ja som brala lieky pri prvych dvoch tehotenstvach a nic sa samozrejme nestalo detickam, su uplne normalne, ale on si vysledky nastuduje, okopiruje a ja budem musiet s pravdou von. Verejnost, mudre knihy a internet samozrejme pise "ziadne lieky" ale ja som obklopena kamaratkami s depresiami a PP a agorafobickou a vsetky brali lieky a maju zdrave deti. No zacala som o amnio a skoncila pri liekoch 😉

bambi9
4. nov 2010

@daniela1974 ved priatel to nemusi vediet. ak nechces... teda nerozumiem ako si to myslela tym okopirovanim vysledkov 😨
nie je dobre byt velmi uzkostlivy.. 😉

daniela1974
4. nov 2010

@bambi9 no myslela som to tak, ze ked mi pride sprava z amnia, tak tam bude vsetko napisane, co samozrejme moj priatel vezme do ruky, pre istotu si to okopiruje, keby sa original stratil 😉 . Je strasne uzkostlivy ale poviem mu to o tych liekoch a bude pokoj v dome. Aj tak by som to mala v sprave o rodicke a tak. Naco to tajit.
Inak si spominam na mojho prveho muza ako ani nevedel ani ho nezaujimalo nic o liekoch a bolo mu to sumafuk. Tak teraz mam doma opak 😀 .

gumimaci
4. nov 2010

@daniela1974 vsetky otazky, ktore budu v nemocnici potrebovat sa ta spytaju tam, pred hospitalizaciou. Pre vysledky z AMC si potom pojdes osobne. a je na tebe, ci ich niekomu ukazes, alebo nie.

aha1
4. nov 2010

@daniela1974 Keď budeš vypisovať dotazník tak požiadaj o to aby v zázname nebolo zapísané to o liekoch ide to nakoľko ja som aj pri krvných testoch hovorila, že fajčím nie veľa ale predsa lekárom klamať nebudem môže to ovplyvniť výsledky, ale manželovi tiež o tom nehovorím. ( On je odnaučený fajčiar).

elefanto
5. nov 2010

Ahojte.Som v 19 tt a v stredu som podstupila amniocentezu na zaklade zlych vysledkov so skriningu a naslednych genetickych testov.Prve vysledky som mala1: 80 a druhe 1:30 na downov syndrom,preto som aj podstupila amniocentezu a na vysledky si budem musiet pockat zial neskutocne dlhe 3 tyzdne.Velmi sa bojim ako to dopadne.Babetko je velmi vytuzene a ocakavane a o to je to horsie.Vsetky ultrazvukove vysetrenia dopadli dobre ale aj tak sa obavam lebo podla doktorov je najdolezitejsi vysledok z krvy a amniocenteza.
Jedno dietatko uz mame ,syn ide mat 5 rokov a je uplne zdravy,pri nom som nemala ziadne problemy ani zle vysledky.
.

mrka2
5. nov 2010

@elefanto neboj sa, boli aj horsie vysledky a babatka su OK. ja som mala 1 ku 40 a mam zdravu dcerku 🙂

ibi
6. nov 2010

zienky co ste? Ziadnych 10tisic! Stoji to 100eur a vysledky mate za 2-3 dni! Oplati sa,mne brali v stredu a uz vikend bol radostny 🙂 povedia vam najcastejsie poruchy a ostatne dojde o 2tyzdne. A bolest? Asi to je individ.,ale fakt odber krvi boli viac. Pn potom tak 2 dni,len pre istotu. Nenechajte sa odradit,statistiky o potratoch su z obdobia po revolucii a dnes,hoci par rokov neskor sa pouzivaju mini ihly a lepsie usg. Drzim palce!

gumimaci
6. nov 2010

@ibi ahoj, neviem kde si bola na AMC ty,ale v BA, to stoji nejakych 230€ (uz si nepamatam presne) aspon tak bolo pred pol rokom...

elefanto
6. nov 2010

@gumimaci U nas v Mt mi geneticka tiez spominala ze to stoji az 300€ a aj sme si to zistovali.Netreba ist do Ba ale vzorky poslu a vysledok je za par dni.Len je to strasna suma,keby to malickemu pomohlo ale zial nie,potom by som nelutovala penazi.Viem ze si tak usetrim kopec nervov, len zial nemame na to.Bodaj by sa rodili len same zdrave deticky a zbytocne nas tak nestresovali.Tie tyzdne cakania su strasne ☹...este 2,5 tyzdna ☹

tinax
6. nov 2010

mne tiez geneticka hovorila sumu cca 280€ ale vysetrenie v BA. Aj som nad tym rozmyslala ale po rozhovore s mojim Dr a prestudovani detailov tychto rychlych metod som sa rozhodla pockat si 3 tyzdne. Nskutocne dlhe cakanie, este 2 tyzdne ale snazim sa verit v pozitivne vysledky. Prajem len a len dobre vysledky vsetkym a pevne nervy pri cakani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre