Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

wolfskinka
12. feb 2010

dnes som volala ku gyndosovi tak dnes poobede alebo v pondelok rano budu vysledky tych AFP testov .. tak dufam, ze dnes ... o 13,00 mam volat

fatimuska
12. feb 2010

wolfskinka tak držím palčeky

denis19
12. feb 2010

wolfi...ale to natahují jako gumu v gaťách!!!!!!!! mohlo by to býti dnes,ať máš čistý víkend.....a podle toho se rozhodne amnio???

wolfskinka
12. feb 2010

denis dnes mozno budu vysledky tu v ziline o 13,00 mam volat a v pondelok ma ist muz pre spravu z genetgiky do martina a v utorok mam ist na genetiku do ziliny a az v utorok budem vediet co a ako

wolfskinka
12. feb 2010

tak dnes prisli vysledky na skríning nervovej trubice a down syndromu .. je tam napisane ze skrining negativny
viete mi to niekto vysvetlit ?

riziko down ... 1v 86000 ( v termine)
riziko NTD 1v 7000

a potom je tam napisana poznamka ..... aj P, uE3, Thcg,PAPP -A a NT, odhad rizika pre down syndrom berie do vypoctu fakt ze toto je gravidita po IVF

mecunka
12. feb 2010

gratulujem, mas to v poriadku, negativne vysledky. Super takze na amnio vobec nemusis ist 🙂

wolfskinka
12. feb 2010

no ved uvidime co mi povedia v utorok na genetike, dalsie vysledky budu v pondelok

denis19
12. feb 2010

wolfi...paráda.....famozní výsledky!!!! já mela riziko DS 1:250!!!! tak supriš!!!!!!! no vidíš a to já ti ani nevím, jestli brali u mne pri amnio v potaz fakt IVF ICSI..sice se mne na genetice na to ptali,ale toť vsjo....neva,hlavne ,že máme v domečku zdravé deti!!!! blahopreji a ted si užij klidný víkend! 🙂

fatimuska
12. feb 2010

wolfskinka....tak to máš krásne výsledky,,,nie je absolútne potreba ísť na amnio

wolfskinka
12. feb 2010

denis, fatimuska ... no uvidime co povedia v utorok

jenny
12. feb 2010

Ahoj, dopocula som sa, ze cca 11-13 tyzdni sa robi tzv. odber chloriovych klkov. Poculi ste o tom nieco, pripadne ste to niektora absolvovalia. Je to nieco velmi podobne ako amniocenteza, ale robi sa to o par tyzdnov skor.

meruska
12. feb 2010

ahojte, tak ja mam dnes za sebou geneticku konzultaciu..trosku ma upokojili ze nemam velmi zle vysledky len hranicne... ale ma poslali do Centra prentalnej diagnostiky a tam ked si pozreli oba testy..aj ten z 12 tyzdna (ultrazvuk + krv) aj ten z 16 tyzdna (krv) tak povedali ze ziadna amniocenteza...ze mam pockat na 20 tyzden ...hned si ma objednali na prvy den..ze mi Dr. Dankovcik urobi geneticky ultrazvuk..ze predsa len patri k najlepsim na SR ohladom tohto vysetrenia a ze on az posudi ci mi treba amnio.. ale ma ukludnovali ze pravdepodobne mi ho robit nebudu a ze im mam verit a cakat a nemam sa splasit a dat si ho urbit niekde inde a skor...ze je to zbytocne... ze on mi sice neda 100% istotu len 97% istotu ale ze mu mam kazdopadne verit...
a ze ked sa jemu nebude nieco pozdavat tak mi este v ten tyzden sam urobi amnio...

tak ja som sa rozhodla im verit a pockat...
co vy nato?

denis19
12. feb 2010

meruska
byla bych v klidu..já jsem po amnio a reknu ti,že neustále ješte premýšlím o genetickém UTZ...nejak mám ocit,že jak to uvidím na vlastní oči uverím,tak bud klidná a 97% je dost.....mne vyšel jeden hormon v amnio jako hraniční a také tednevím na čem jsem , ikdyž genetčka tvrdí, že je to ok..... 😎

wolfskinka
12. feb 2010

jenny ano a robia to v olomouci v reprofite alebo repromede uz presny anzov neviem a robia to presne v 12tt a stoji to 5000 ceskych korun

meruska my asi tiez tak obideme ako ty, este cakame na vysledky z martina , ktore budu v pondelok ale tie co mi robili v ziline vysli negativne tak teiz asi pcokam na ten morfologicky ultrazvuk v 20tt a keby nieco tak amnio az potom

denis19
13. feb 2010

wolfi...to je asi to nejlepší rozhodnutí.....já se objednala na morfologický do Hlohovca..tak uvidíme..... 🙂 ale ted už vím, že je to ok, tak je opet nejaká jistotka 😝

ivett2
13. feb 2010

mecunka - na ten morf.utz idem do BA do Gynexu. Som zvedava, co mi tam povedia. No su tam velmi zlaty doktori. Takze uz buduci tyzden budes vediet vysledky, to je super. Myslim na teba, neboj, urcite to mas dobre 😵.
denis - ano, som tehu, len som to este nestihla zmenit v pase 😅 . Momentalne v 20 tt. Pocula som o morf.utz v Hlohovci, ze vraj su tam velmi dobry. Tiez som tam chcela ist. Tak drzim palce, aby ti to tam dobre dopadlo 😉 .

wolfskinka
13. feb 2010

denis a ten morfologicky sa robi v ktorom tt ?

ja chcem ist na ten morfologicky utz do heliosu, a na amnio by som isla jedine az keby aj to vyslo zle

denis19
13. feb 2010

wolfi...podle mne nemusíš vubec na amnio, máš výborné chromozomální výsledky!
a na morgologický se muže chodit od 14tt kdykoliv je nutno....tak i hned 🙂 a nevíš, helios má barevný morfologický UTZ?

wolfskinka
13. feb 2010

myslim ze maju farebny

denis19
13. feb 2010

hm...tak to je super....já se už nahlásila tu u nás v BB...tak jsem na to zvedavá....wolfi a nevíš co v Heliose stojí ten UTZ? 🙂

meruska
13. feb 2010

ahojte, ja som bola sice vcera trosku pokojnejsia, ked mi povedali ze najprv ten geneticky ultrzavuk az potom amnio, ale teraz som zas nervozna... nebude potom uz neskoro? budem uz v 20 tyzdni a to amnio mi tiez neurobia z dna na den...

a sice mi geneticka povedala ze 1:210 nie je az taka hroza, vraj od 1:250 je dobre, ale co citam net tak to nie je vobec dobre ☹

co mam robit?

wolfskinka
13. feb 2010

meruska , ja mam 1:390 a kamaratka doktorka mi povedala, ze je to relativne, ze ako byvaju tie vysledky falosne pozitivne takisto byvaju aj falosne negativne tak si vyber ..

ja chcem v pondelok volat do heliosu a spytat sa na to morfologicke sono, chcem sa tej amnio vyhnut za kazdu cenu, ale zase chcem aby babetko bolo zdrave

neviem kolko to stoji ale je mi to jedno, pokial sa vyhnem amnio

denis a ty si nakoniec nesla na amnio ?

meruska
13. feb 2010

v Kosiciach v Centre prenatalnej starostlivosti u toho odbornika na genetiku to stoji 23 € co sa mi zda smiesny poplatok za to co mi povie

wolfinka a tebe povedali ze 1:390 je pozitivny vysledok?

wolfskinka
13. feb 2010

nie celkovy vysledok mam napisane ... negativne

denis19
13. feb 2010

wolfi...byla jsem na amnio......ale nejak z ní nemám doý pocit....tak proto ješte spekuluji,ale asi zbytečne, všichni mne uklidnují,ale víš jak to je....pokud nemáš vnitrní klid je to naprd....a ta cena v košicích je fakt smešná!!!!
dyť tu u nás v BB to stojí 60€ a to není podle mne až na takové úrovni !

denis19
13. feb 2010

meruška...mne delali amnio v na konci 19tt.....

meruska
13. feb 2010

denis19..keby mi ho nahodou robili na konci 20tt nemam sa strachovat?
myslite ze mozem verit aj dobremu vysledku z toho ultrazvuku?

denis19
13. feb 2010

meruska.....no strachovat z ceho...z toho, že je možná časová tíseň na nejaké rozhodování, či proč? ono ješte není pozde, je tam ješte i prostor i plodové vody dosti a menší riziko potratu,ikdyžto je v současnosti už zanedbatelné.....a verit výsledku z UTZ mužeš, neboťto tam vše vidíš,ale chromozomální jistotu máš jen z amnio....takže či je dobrý karyotyp na UTZ neuvidíš....

wolfskinka
13. feb 2010

baby ked vas tak pocuvam tak stale nad tou amnio spekulujem, ale na druhej strane riskovat ked mam dobre vysledky je asi hovadina

denis19
14. feb 2010

wolfi...to asi je.....myslím si,že ti bohate bude stačit dobrý morfologický UTZ a hotovo!!!! nemáš ani náznak nejaké chromozomální abnormality z výsledku krve..... 🙂 a skutečne ty výsledky jsou jen relativní.......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre