Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

vilhelm841
3. máj 2011

baby mohli by ste nám poradiť ako veľmí nízike sú hodnoty AFP 18,89. sestrička dala výsledky priateľke a nič bližšie jej k tomu nepovadali.

vtom
3. máj 2011

@vilhelm841 ahoj. no neviem ti povedat, ale ja som mala AFP 65,2 a to je ok. pozri si to na googli

vilhelm841
3. máj 2011

Tebe povedali že máš normal hodnoty ???

vilhelm841
3. máj 2011

@ivixi ahoj môžeš napísať ake si mala hodnoty AFP my sme mamé 18,89 včera sme to zistili a sme z toho dosť nervózny

vtom
3. máj 2011

@vilhelm841 mne dala dr tie vysledky s tym, ze vsetko je v poriadku

vilhelm841
3. máj 2011

oki dakujem

ivixi
3. máj 2011

@renata32 drzim drzim....viem ake su to nervy, tak vela stastia a dobre spravy prajem 😉

ivixi
3. máj 2011

@vilhelm841 tuto hodnotu neviem...nemam pri sebe vysledky, ale riziko na DS som mala 1:110.

enrikad
3. máj 2011

ahojte baby... kedy ste absolvovali amnio, v ktorom tt...(istotne to uvádzate v predchádzajúcich správ, ale ešte som si to všetko nestihla prelistovať, tak sa ospravedlňujem) 😉 v 15tt som absolvovala triple testy, ktoré neboli dobré, v 17tt idem na opakovaný test, a už teraz sa bojím výsledkov.... a preto uvažujem nad amnio, veľmi tým testom nedôverujem, ........ ďakujem...

jana1106
3. máj 2011

@enrikad ahoj, ja som bola na amnio v 22tt.

edita84
3. máj 2011

@enrikad ahoj ani ja som nemala dobré tripple testy a na amniu sme boli v 18 tt ale všetko v poriadku tieto testy nie sú moc spolahlivé už to viem aj ja tak sa pre ne až tak neznérvozňuj ale ked chceš mať 100% istotu tak chod na amnio nie je to nič príjemné ale dá sa to prežiť my sme boli v Nitre a som spokojná 🙂 držím palce aby bolo všetko v poriadku 😉

janicka
3. máj 2011

enrikad ahoj. Ja som bola na amnio v 19. tt. Nie je to ziadna hroza a co je najdolezitejsie... je ta istota, ktoru ziskas na zaklade vysldkov... to je skutocne na nezaplatenie. Co sa tyka tripple testov... tie su skutocne velmi skreslene.. je to cista statistika...

malvuska72
4. máj 2011

Janicka má pravdu,no a určite ťa sám gynekol.pošle,budeš kľudnejšia,aj keď sa čaká tri týždne,ale padol mi kameň zo srdca,nič príjemné,ale dá sa

icub
8. máj 2011

tak pridavam dalsie info, mam indikaciu, zial po IVF, ked sa robi ICSI..
nuz idem na konzultaciu a uvidim, co mi povedia, je dost mozne, ze budem musiet amnio podstupit.... teda je mi jasne, ze nikoho nutit debudu... ale pre istotu...
Je tu niekto, komu robili amnio v BB v Rooseveltovej nemocnici??
Ď

ninimini
8. máj 2011

ahojte ja som bola pri malej tiež na amino dá sa to zvládnut najhoršie sú tie stresy s čakania na výsledok my sme mali 1:40 a to nebolo dobré teraz sme prešli s krásnymi testami tak aspon toto mi odpadlo 🙂 držím palčeky aby vám všetko dobre dopadlo

gab
8. máj 2011

dievcata platili ste za amniocentezu alebo je to zdarma, preplaca to poistovna?

atanusa
8. máj 2011

Ak máš na amniocentézu nejakú indikáciu - napr. zlé výsledky triple testov, vekovú indikáciu alebo výskyt nejakého dedičného ochorenia v rodine, ..., amniocentézu ti hradí zdravotná poisťovňa.Na výsledky čakáš tri týždne, ak by si chcela zrýchlené výsledky testov, musíš si za ne priplatiť.

gab
8. máj 2011

dakujem

kaara1980
8. máj 2011

@gab ja som platila napr. 30e.Ale asi preto,že mi gynekologička kázala objednať sa v súkromnom centre.Aj keď nechápem,prečo mi nedala na výber. 😠

alecka
8. máj 2011

@icub ahoj, mne robili taa v rooseweltke

lenusskaa
8. máj 2011

Ahojte, aj ja sa pridavam k tym, ktore amnio podstupili.. na sone boli vsetky parametre, ktore sleduju kvoli Downovmu syndromu ok (hrubka sijoveho prejasnenia, dokonca bola viditelna aj nosova kosticka, ktoru vraj dieta s Downom nema viditelnu) len mi vysli zle tripple testy, s rizikom Downovho syndromu 1:12 (co nie je bohvieco).. inak vek mam pod 30
na amnio som bola v 17. tyzdni, odberu som sa velmi bala, no nie je to nic hrozne, cele to trva do 10 minut.. ale ako tu mnohe pisete, horsie bolo cakanie na vysledky, prve som sa dozvedela hned na druhy den na obed a zvysok asi o dva a pol tyzdna, podla nich by malo byt vsetko v poriadku a dietatko zdrave 🙂
takze sprava pre vsetky tehulky, ktorym vyjdu zle vysledky tripple testov a odporucia amnio, nebojte sa a ani zbytocne nestresujte, v prevaznej vacsine vychadza genetika dobra 😉

enrikad
10. máj 2011

@edita84, @janicka, @jana1106 : ďakujem baby za podporu a odpovede... 🙂

enrikad
10. máj 2011

baby... a pochádza niekto z Lučenca? neviete kde v Lučenci robia amnio???

danculik
12. máj 2011

Ahojte , chcem sa opytat, som v 21tt a uz v 12 tt som bola na USG na dawnow syndrom u Dr.Muranskej, vysiel mi negativny, potom mi moj gynekolog robil tripple test, dawnow syndrom vysiel tiez negativny. Je tam vsak poznamka. RIZIKO DOWNOWHO SYNDROMU JE VYSSIE AKO JE OCAKAVANE LEN PODLA VEKU MATKY (1 v 1100)....vcera som bola na USG u mojho gynekologa robil mi 4D USG, vsetko je ok. Len mi znova odporucil aby som sla na USG vysetrenie pre pozitivitu Integrovaneho testu. Ze tam mi povedia ci ano Downow syndrom alebo nie. Mna vsak trapi asi jedna vec, co sa mi nepaci je ze robili mi testy na DS 2x a vysli negativne, ale aj tak ma posielaju znova niekam len koli nejakej poznamke (vid vyssie)...cele mi to pripada, ze si nas len doktori pohadzuju a chodte tam a zaplatte si to a to. Pri prvej dcere som na ziadny takychto vysetreniach nebola, a je zdrava. chcem sa opytat co sa zistuje na tomto Integrovanom teste? a kolko stoji?...este aj vcera mi moj gynekolog povedal, ked mi robil 4D ze nic nevidi na USG..a ten DS skor nie...ale ak mi raz vijdu vysledky negativne 2x...tak potom preco ma tam posiela?...Neviete poradit co robit?..lebo sa mi zda uz trosku vela vkuse chodit po nejakych vysetreniach, plait stale vysoke sumy..a vsetko je aj tak ok...len co ludi strasia...a potom ked sa clovek boji tak radsej zaplati a ide tam, lebo ho doktori nastrasili....

belusa
12. máj 2011

@danculik ahoj ja som to mala obdobné všetky výsledky som mala v poriadku ale kvôli veku ma poslali na amniocentézu 😠 😠 a boli to dosť veľké stresy a teda neviem či by som ešte na to išla napriek tomu, že výsledky máme chvála bohu v poriadku je to stres je tam aj isté riziko a som prvo rodička čiže hrozný strach o bábo 😒 😒

marikac
12. máj 2011

@danculik ja som v 17tt, v 12t som bola tiez u dr. Muranskej, merania + krv vsetko v najlepsom poriadku a teraz tripple testy zle 😠 uz som sa objednala na geneticky usg, lebo amnio sa snazim vyhnut. Nechapem ako je mozne,ze prve testy boli OK a tieto uz nie. ☹

danculik
12. máj 2011

@belusa ved to ze o to babo sa bojis, tak radsej ides..lenze ked mne uz dva krat vysli testy negativne...a chcu ma poslat len koli mojmu veku ( mám 28 rokov)...tak mi to trosku pride chore..a mam 1:1100....

danculik
12. máj 2011

@marikac tak ja mam oba dva testy ok...nastastie...ale koli mojmu veku (mam 28) ma tam chcu poslat...tak to uz nechapem trosku...a kde si objednana?....a kedy tam mas ist?

janinah
12. máj 2011

@danculík, ja som bola otehotnela v 42 r.,amnio som odmietla a mám zdravého syna....chcem ti napísať,že akékoľvek vyšetrenie či zákrok môžeš odmietnuť,lekár len doporučuje,nič nenariaďuje...povedal ti niekto,že štatisticky je 1% spont.potratu po tomto výkone? máš právo sa sama rozhodnúť,či amnio absolvuješ al. nie,držím prsty

belusa
12. máj 2011

@danculik KOLKO???????????Ved ty si úplne mladá bože na nebi ved ja mám 40 a čakám zdravého chlapčeka pfuj pfuj nech to nezakríknem!!To kto Ti povedal, že kvôli veku???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre