Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

zuzana_m
22. nov 2011

Ked som sa niekoho dotkla alebo niekoho vystrašila, je mi to luto....to som nechcela.....reagovala som jedine na nazov temy....diskusiu nečitam,nemam na to čas.....to je hadam pochopitelne....

czechzuzanaba
22. nov 2011

@zuzana_m ja nemam rada takove infosky "z druhe ruky" . Presne jako pises - nevime souvislosti, neni na miste hned usuzovat zavery 😉

zuuuzuuu
22. nov 2011

@zuzana_m nie vobec nedotkla ved preboha ani nechcem vytvarat konflikty. Len som chcela saxanu upokojit lebo sa jednalo predsa len o vacsi extrem ktory sa casto nestava 🙂

zuzana_m
22. nov 2011

@zuzana_m nie je to z druhej ruky.....bola som pri nej,ale to je jedno...ja info z druhej ruky tiež nemam rada,tak by som sem nepisala niečo, čim by som si nebola ista....ale vy tu viete len zosmiešňovať a utočiť na ludi,ktori napišu niečo,čo sa vam nepači.....toto sa stáva,nikdy nie je 100% istota že všetko prebehne v poriadku....to je u všetkeho tak....vdaka Bohu,sa to stáva ojedinele....moja krstná mala strašnú smolu,že bola jedna z mála.....ale to je o inom.....
@zuuuzuuu jasné,ani ja nechcem konflikty, len sa mi nepáči,že ked človek napíše niečo,čo sa inym nepači a zatvaraju pred tym oči, tak tu hned usudzuju,že to je z druhej ruky,že to len amater mohol byť, že to dokonca nemuselo byť z toho....pri tom ja nie som z tych,kto by širil poplašne spravy....to čo sa stale mojej krstnej je pravda, a je pravda aj to,že na vine bola infikacia plodovej vody ihlou,ktorou sa voda odoberala....ale už končim,nema zmysel pisať niečo, čo nie je iba pozitivne a radšej si nasadzujme ružove okuliare,ved nič zle sa v dnešnej dobe nemože stať...

Btw,keby mne odporučili takyto zakrok,asi by som ho tiež podstupila, tiež by som chcela byť kludna že je všetko ok....

zuzana_m
22. nov 2011

A baby čo sem pisali,čo nedavno podstupili amnio, tych sa to netyka-a nepisala som o krstnej im-reagoval som len a len na nazov temy. Neviem prečo hned myslite na zlé. Z prispevkov mi vychádza,že to podstupili davnejšie. Pri infik. plod. vody je to otazka par hodin,kym nastane problem....Fakt končim,len toto som chcela uviest na pravu mieru 😉

kaby
22. nov 2011

@zuzana_m osobne som rada, ze si to sem napisala.... Netreba pred tym zatvarat oci...
.. Amniocenteza mozno ma aj pozitiva, ale je potrebne diskutovat aj o negativach... Je smutne, ze informovanost mamiciek je podla mna pomerne stale slaba, zial... A zial aj taketo rizika amniocenteza prinasa. ..

zuzana_m
22. nov 2011

@kaby Však prave preto som to napisala....Lebo lekar mamine len s usmevom na tvari povie ,aka je Amnio potrebná, že nenesie so sebou skoro absolutne žiadne negativa, riziko zleho nasledku je take minimalne,že o ňom ani nie je potrebne diskutovať a bla bla.....Ja som z tych, čo si pred každym zakrokom zisťuje vyhody, možne nasledky, pozitiva, negativa...nie som len ovca,ktora pozerá na lekára ako na spasiteľa, veriac,že v jeho rukách sa mi predsa nič zlé nemôže stať.... Ale v konečnom dôsledku treba byť optimista a myslieť pozitivne 😉

romanakatka
22. nov 2011

jasne, že sa to nečíta dobre, pretože sme matky alebo budúce matky a túžime, dúfame a veríme, že u nás to dobre dopadne... veď nádej zomiera posledná... ale nevystrašilo ma to, hoci naštrbilo trošku pochybnosti, ale tie sú tu stále, pretože vieme, že isté riziko tu je... každá z nás sa snaží myslieť pozitívne, veď to je základ... a ak aj náhodou... na trápenie bude potom času habadej, tak načo sa sužovať dopredu...
Všetkým nám, ktoré ešte čakáme a dúfame, prajem len pozitívne správy... tým, ktorým to nevyšlo, veľa síl, aby to dokázali prekonať...

medinila
22. nov 2011

suhlasim s @kaby. Okrem toho,ze som bola informovana o riziku amnio,dostala som aj otazku,ci som rozhodnuta co urobim v pripade ze jedno z deti bude chore. ...a aj o tomto je amniocenteza.No najst spravnu odpoved je tisickrat tazsie a bolestivejsie ako tie tri vpichy co som absolvovala.
Mamicky drzim Vam vsetkym palce nech to dobre dopadne a drobcekovia su zdravi

saxana123
23. nov 2011

@zuzana_m nikto z nás tu nie je ovca, každá si bolestne uvedomujeme riziká amniocentézy a predstav si, že kopec žien (vrátane mňa) toto riziko podstúpi s tým, že potrebuje vedieť čo sa deje s bábätkom a zrovna nejak teda nepomáha keby si mám stále premietať že moje dieťa zomiera na následky amnio a stále si mám predstavovať čo všetko sa môže stať. A to zrovna neznamená že musíme písať iba vyslovene pozitívne veci, tak ako si to pochopila ty, ale ani si tu nikto nenasadzuje ružové okuliare. Všetky vieme čo nám hrozí, len niekedy je lepšie si to nepripúšťať a nezameriavať sa na to. Skrátka sa snažíme myslieť pozitívne a je maximálne netaktné a necitlivé reagovať príbehom o smrti bábenka niekoho (kohokoľvek) do príspevku kde kočka napíše že mala krvavú plodovú vodu a hrozí tam kadečo. Bavíme sa o tom, či to bábu neškodí a do toho dojde tresk plesk reakcia ako niekomu takto umrelo bábo, akože fakt super čteníčko. A ešte sa urážaj že sme ťa nepochopili, lebo vieš, my sme tu asi skutočne iba ovce ktoré sa vo svojom zúfalstve nechcú máčať až po krk a tak sa radšej navzájom povzbudzujú. Iba človek ktorý toto zažil, vie aké to je.

zuzana_m
23. nov 2011

@saxana123 Ešte raz sa opakujem: Reagovala som na nazov temy! Nemám čas tu čítať tri dni,o čom sa práve bavíte. Ja som normálne napísala,čo sa stalo v našej rodine. Potom tu niektore dámy pisali už svoje zavery,že to bol blbec amater lekar a pod. Neskor som sa aj ospravedlnila, že som napísala našu skúsenosť s Amnio- zlú- ,lebo zjavne je lepšie sem napísať len superlatívy na Amnio. A mimochodom- ja osobne keby som sa ocitla v situacii,že mi to lekar odporuči, asi by som aj ja išla. Tiež by mi to nedalo,že či je babatko ok. Želám všetkým maminkám, nech sú ich detičky zdravé a v poriadku, nech Amnio zistí,že bábatko je ok.

kaby
23. nov 2011

@zuzana_m osobne si nemyslim, ze by si sa mala za co ospravedlnovat. Citala som vsetky tvoje prispevky a nemam pocit, zeby si niekomu chcela ublizit. Toto je diskusne forum, reagovala si k teme, tak nechapem preco tu dokola niekto riesi tvoj prispevok.
Nespominam si, ani zeby si tu niekoho nazvala ovcou alebo nieco podobne.. Neries vztahovacnost niektorych ludi, ktorí potrebuju pocut to co pocut chcu...

Dalsia vec, nevedela som, ze tu si piseme v mnoznom cisle... Bolo by fajn keby kazdy pisal sam za seba, inac povazujem za velku odvahu pisat tu za kazdu zenu, ktora prispela do tejto 140 stranovej diskusie. ....

deni73
1. dec 2011

Ahojte, môžem cestovať po amniocentéze vlakom? Mám to asi hodinku cesty rýchlikom...

nuna55
1. dec 2011

@deni73 myslím že áno ja som šla autom tiež niečo vyše hodiny

janazak
1. dec 2011

Ahojte, prosím Vás, ktorá ste boli na amnio na Antolskej, aké výsledky vyšetrení ste si museli priniesť _ Mne kázali si priniesť kompletné predoperačné vyšetrenia. Mojej sestričke na gyne sa to zdá divné, že to ešte žiadna doteraz nepýtala. Ešte som si tam pre istotu volala a potvrdili mi to že to chcú.

duppe
4. dec 2011

Ahojky, možem sa spýtať..bola niektorá na amnio v nemocnici na Starom Meste v BA ? Neviete mi povedať aký je poplatok za zrýchlené vyhodnotenie výsledkov a ako dlho sa čaká na výsledky ? 3 dni? menej...? Diky

saxana123
8. dec 2011

Taaaaaak kočky dnes sme sa vrátili s výsledkami z genetiky a malinký je zdravý, nenašli nič. 😀 Ufff, taaaaaaaaakyto kameň zo srdca nám odpadol. Len som tam nestretla nikoho z báb čo sme boli spolu na amniocentéze, a mali sme mať dnes výsledok, asi sme sa minuli 😕

tariah
13. dec 2011

ahojte baby, som tu nova..dnes som bola na genetickej konzultacii, vysledky zo sona a krvi su dobre, napriek tomu nam pani doktorka amnio odporucila - ide o to, ze sme po IVF, co je indikacia na amniocentezu. musim ju vsak absolvovat co najskor, kedze zacinam 20tt. mozno to tu uz padlo, mate niektora skusenosti s amnio po IVF, aj napriek tomu, ze vsetky vysledky su ok.? diky za odpoved a drzim vsetkym palceky🙂

veve39
13. dec 2011

@saxana123 nesuhlasim s tvojim nazorom, ze sa sem nemaju pisat aj negativne postrehy o amc, ako to napr.napisala @zuzana_m - to je tvoj nazor, ze take nieco nechces pocut, citat - bola si mamicka, prave po danom zakroku, takze je pochopitelny...
tuto temu vsak citaju aj kocky, ktore su len na zaciatku tehotenstva, alebo im prave vysli zle vysledky skriningu a zvazuju, ci vobec amc podstupia - a pre ne je dolezite vediet aj o tom, ze skutocne sa taketo pripady stavaju

ja som tiez bola kandidat na amc, velmi odporucany a vedela som ze ju nepodstupim - prave koli obavam z mozneho potratu
mala som vo svojom blizkom okoli kamosku, ktora potratila zdrave babo do tyzdna po amc - odtiekla jej plodova voda...toto bolo o par mesiacov pre mna zasadne a pre tuto konktretnu skusenost som vedela. ze amc nemozem podstupit
keby som vsak tento smutny pripad vo svojom okoli nemala, tak mozno pri rozhodovani by bolo aj toto forum pre mna zdrojom informacii, kde by som urcite nechcela citat len same infosky v ruzovom vydani...

a srdecne ti gratulujem k vysledku, viem si predstavit tvoju obrovsku radost 🙂

deni73
15. dec 2011

@tariah Ahoj, ja som tiež po ivf, a včera som bola na amnio, ale odporúčali ma aj kvôli veku - mám 38. Nie je to nič hrozné, dá sa to vydržať, a som rada, že som to absolvovala, aby som bola kľudná počas celého tehotenstva.

addaa
15. dec 2011

Ahojte ja som už po druhý krát amnio odmietla. Chcela som napísať skúsenosť jednej mamičky s ktorou sa stretávam na záujmovom krúžku nášho malého.
Ona absolvovala amnio a rana po vpichu sa jej vôbec nezahojila. Spôsobilo to úbytok plodovej vody a jej malinky sa narodil predčasne v 32 tt a to ani nik nedúfal, že tak dlho vydržia. Chlapček je krásny veľký všetko dobehol má 3 mesiačiky. Avšak do 3 rokoch budú musieť chodiť kade tade po vyšetreniach, či je naozaj v poriadku a či sa dodatočne neobjaví nejaká vývojová chyba.

vika34
15. dec 2011

@tariah
ja som bola po KET a poslali na na amnio kvôli veku,povedali,že ivf nie je indikácia na amnio,pokiaľ ste nemali ISCI,kedže my sme mali oplodnené vajíčka bez napichovania mala som ísť na amnio iba kvôli veku a to som odmietla,máme zdravého chlapca,držím palce

tariah
16. dec 2011

ahoj viki, diky moc za podporu.. taketo slova su vzdy utechou.. my sme prave mali aj ICSI, preto nam to bolo doporucene... 😒

andrejka1974
16. dec 2011

ahojte tak 2.12. som si bola pre vysledky z amniocentezy bola to uz druha u mna prvu som mala pred 3 rokmi koli zlim vysledkom aj vtedy vsetko dopadlo ok mam zdravu dcerku teraz som bola koli veku mam 37 a opat je vsetko ok a opat dcerka zvladli sme to 🙂 🙂 🙂 🙂

blackswan75
17. jan 2012

ja idem na amnio zajtra k doc Ondrejcakovi na zeleznicnu, dam vediet ako to prebiehalo 😉 😉

miskaska
18. jan 2012

Ahojte, ake mate skusenosti s amniocentezou na Kramároch? Myslím prístup lekárov, odbornosť atď. Dnes som sa dozvedela, že ma pozitívny skríning na Downov syndróm 1:100, tak sa tam v utorok chystám. Ako to tam prebieha? Ďakujem.

bis
18. jan 2012

@blackswan75 ahoj,ideš kôli veku?alebo ti vyšli zlé výsledky?

happy8051
18. jan 2012

ja som bola dnes. vysledky o tri tyzdne

blackswan75
18. jan 2012

@bis mala som 2x zle vysledky a aj vek , uz mam za tym, uzasny pristup. Doc. Ondrejcaka vrele odporucam, cece to trvalo max.5 minut. Zajtra mi budu volat vysledky.

bis
18. jan 2012

@blackswan75 držím palce,nech je všetko ok🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre