Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

janikajanka
5. okt 2015

@yassica ahoj prosím ťa poslala by si mi kontakt na doktora Ondrejčáka? ja som ho našlalen v 6elezničnej nemocnici..... dakujem moc

janikajanka
7. okt 2015

@yassica ahoj prosím ťa napíšeš mi ako to celé prebiehalo ? (amniocenteza). Vraj jej predchadza geneticka konzultacia, to si tiež bola u doc ondrejčaka? a aké si mala výsledky ak sa smiem spýtať ked ta poslali na amnio? dakujem

janikajanka
7. okt 2015

@aber ahoj prosím ťa napíšeš mi viac o amniocenteze kde si bola, ako to prebieha.... dakujem moc

aber
7. okt 2015

@janikajanka ahoj, síce o tom nerada rozprávam ale napíšem, najprv by si mala mať nález, že prečo máš postúpiť, potom treba sa na genetiku objednať, potom ja som bola na kramároch na ultrazvuk, objednať s výsledkom opäť genetika a keď sa rozhodnes áno, musíš sa objednať do nemocnice, ja som bola na kramároch, prišlo nás asi 13 už sa nepamätám ,zavreli nás do jednej miestnosti, kde boli 4 postele, volajú podľa mena, lahnes si, pokojne dychas, pripravia ťa a pod ultrazvukom ti zavedú ihlu, len trocha stipne, nehyb sa, potom ti zoberú asi 5-6 skumaviek nevidela som, je to tahavy pocit, ale dá sa, potom by si mala mať pokoj na lôžku, keďže nebolo miesta tak sme po 3 sedeli a oddychovali, komfort necakaj, mala by si mať 2 týždne pokoj na lôžku, musís sledovať či ti netečie plodova voda, či nekrvacas, či nemáš bolesti brucha. Ja by som už nikdy nepostúpila, robí sa od 16 do 20 týždňa a potom nie. Už existuje kvalitný morfologicky ultrazvuk kde ukáže všetko, mne potom oddtekala voda nik mi neveril, potrat je vyšší ako uvádzajú, že len 1 percento, čo keď ty budeš v tom 1...veľa detí sa kôli tomu potrati aj zdravých. Výsledok budeš mať do mesiaca, keď si zaplatis asi 300 e, už si nepamätám budeš mať výsledok do 3-4 dní,ale len časť výsledku, na komplet si musíš aj tak mesiac počkať. Ja som mala genetiku negatívnu, napriek tomu mala bola chorá, dwarfizmus a skeletarna dysplázia...asi toľko, nanič mi bola genetika, ale aspoň nato, že viem, že genetiku mám negatívnu, ale aj tak o malú som prišla, držím ti palce... A ty prečo chceš postúpiť? Ak sa ti chce zdoverit

fatima30
15. okt 2015

kocky ako citim ze mi odteka plodova voda,lebo mam biely vytok ale zatial nic ine som druhy den po

sardinka335
15. okt 2015

@fatima30 plodová voda ,,proste tečie,, vyslovene ide z teba tekutina, zvyčajne čira a potrebuješ vložku...biely vytok nie je plodová voda. Setri sa, oddychuj.

lenadka
15. okt 2015

@lindush123 ahoj, bola si na amnio na železničnej, prosím ťa to si si sama vybrala,ž e tam sa chceš objednať? ako to prebiehalo konkrétne tam, bola si tam len na odber, alebo ťa tam nechali ešte celý deň oddychovať?

fatima30
15. okt 2015

@sardinka335
dakujem ti pekne,ukludnila si ma

sardinka335
15. okt 2015

@fatima30 nemáš za čo dakovať 🙂 chapem ze mas obavy a je to stres...prajem pokojne a bezproblemove tehulkovanie 🙂 a zdraveho drobca.

hematologiabb
22. nov 2015

Kocky ahojte,z dovodu veku nad 40 sa rozhodujem ci ist na amniocentezu,lebo ziadne sono Vam nepovie vraj geneticke vady iba vyvojove...som v 14 tyzdni...a fakt neviem...inak na sone mi lekarka hovorila,ze mi staci len 5d sono v Martine .Ozaj plati sa amniocenteza,kolko sa caka na vysledky,diiiiky moc za rady...

lenadka
22. nov 2015

@hematologiabb počkala by som na výsledky triple testov, ak ti vyjdu ok, vzhľadom k veku nikam by som nešla, len po 40-tke je možné že vyjdu kvoli veku zle, ja som bola na amnio v MT, bála som sa, ale všetko dopadlo dobre aj výsledky už mám, to je na tebe čo ťa k tomu vedie, ja som chcela mať kľud že je malý OK aby neboli nervíky vo mne že čo ak mu niečo je..

hematologiabb
23. nov 2015

@lenadka ahoooj vdakaaa za info,prosim co su to TRIPLE TESTY...KEDY SA ROBIA...SOM V 14 TT,BRALI MI KRV ASI DO TROCH AMPULIEK,ULTRAZVUK BOL OOOK,AJ SONO ...INDE ZAS KDE MA POSLALA GYNEKOLOGICKA...AKURAT SA OBJEDNAVAM DO MARTINA K DR.GROCHALOVI NA TO 5D sono co sa robi v 20 tyzdni...diiik

hematologiabb
23. nov 2015

@lenadka myslis,ze v MARTINE ten morfologicky ultrazvuk nahradi amniocentezu?pocuvam,ze ultrazvuky zistia len vyvojove chyby,nie geneticke ako downov sysndrom...sice mne moja gynekologicka podla ultrazvuku aj inde podla sona povedali,ze je vsetko zatial ok...a lekarka povedala,ze mi staci ten morfologicky ultrazvuk...

katrin21
23. nov 2015

@hematologiabb ono aj dieta s DS ma vacsinou na 90% typicke znaky, ktore vidno na UTZ... takze aj podla sona to vacsinou uz vidia, ze je tam podozrenie....
Triple testy sa beru krv okolo 15-16tt, neviem ci ti tak skoro brali, je to mozne, ale vacsinou to tak nie je.... z toho ti vypocitaju riziko ake mas....

lenadka
23. nov 2015

@hematologiabb na ot. triple testov ti už odpovedala @katrin21 a z časti aj na ten morfo ultrazvuk, bola so mu Grochala tiež, ale 100% ti len UTZ nedá odpoved na genetické vady bábatka, gény spočítajú len z amniocentézy. Ak ti napr. vyjde zle výsledok na rázštepy toto sa práveže vylučuje sonom, ale ak na syndrómy, tie vo vonkajších znakoch bábätko môže ale aj nemusí vykazovať-takto mi to povedal aj Grochal, citujem: "Podľa mňa je malý v poriadku, nevykazuje žiadne znaky DS, ale 100%-tný výsledok Vám môže dať len amniocentéza".

lada_dee
23. nov 2015

Slováci vyvinuli nový test na odhalenie Downovho syndrómu plodu..... 👍

lenadka
23. nov 2015

@hematologiabb ešte namiesto AMC robia ten trisomy test, Katka na tom bola, dá ti viac ino 😉 @katrin21
to je vlastne ten test čo dala link @lada_dee

jasminet
23. nov 2015

@hematologiabb ja som bola na amnio pri poslednom tehotenstve. sestricka u gynekologa sa ma pytala ci pojdem na amnio kedze mam 35r. vtedy som povedala, ze len kvoli veku urcite nie. po tripple testoch mi vysiel vysledok na downa 1:36. nechala som si ich urobit este raz a znovu ten isty vysledok, tak ma lekar poslal do zeleznicnej za dr. ondrejcakom.
objednali ma na konzultaciu hned na druhy den, vsetci boli zlati, dr. vysvetlil ako sa robi amnio, popytali sa ci v rodine boli nejake potraty, chore deti a podobne. rozhodnutie o absolvovani nechali na mna, nikto ma do toho nenutil - aspon som ten pocit nemala. a kedze muz na mna uz tesne po otehotneni naliehal aby som na amnio isla bez ohladu na akekolvek vysledky, tak som ju aj absolvovala.

katrin21
23. nov 2015

@lenadka ja uz som jej to pisala v inej teme o amniocenteze, kde sa tiez pytala 🙂

hematologiabb
23. nov 2015

...vdaka moc za rady a prispevky,ten trisomy test mi budu robit zrejme na dalsej poradni v decembri...teraz som 14 tt.

lenadka
23. nov 2015

@hematologiabb trisomy test nehradí poisťovňa-pozor na to, čo myslíš že je trisomy to je vlastne triple test, ten sa u nás zatiaľ robí namiesto trisomy, trisomy si platíš cena okolo 300€

hematologiabb
23. nov 2015

@lenadka vdaka za info ,akurat som to veru pozerala na webe,uuff,tak to si tiez nemoze kazdy dovolit,ani ja...akurat som sa chcela opytat to co pises...ci je triple test trisomy...uff...takze toto vysetrenie mozem,,obiiist,,je to sila,ze zdravie a istota patri len ,,vyvolenym,,ktri si to vedia zaplatit...budem sa spoliehat len nato,ze mi na UTZ povedali,ze je ok a vypada,ze downov nehrozi a aj na sone to bolo ok...a pockam uz len na ten Martin SONO U GROCHALU...DIIIK
Zaujimave,ze amniocenteza sa neplatiiiii...asi potrebuju ,,statistiky,,

jasminet
24. nov 2015

@hematologiabb amnio sa neplati ked ides do statnej nemocnice, stravis tam noc a cakas na vysledky 3 tyzdne.
ak ides napr. do zeleznicnej, tak platis 300€, ale vysledok mas na druhy den doobeda (to cakanie na vysledky je horsie ako samotny zakrok), kompletny. polezis si po zakroku 2 hodiny na izbe a ides domov este v ten den.

hematologiabb
27. nov 2015

@jasminet diiik rozhodla som sa nejiiiist na amnio...pockam na morfologicke sono kde idem v decembri ...udajne uz tam sa da predpokladat problem,sice zatial je vsetko ok...som len v 4 mesiaci...🙂

jasminet
27. nov 2015

@hematologiabb drzim palce 😉

lenadka
13. jan 2016

Baby pridám sem moju oneskorenú skúsenosť, resp. čo sa tiež môže stať po amniocentéze ak je mamička rH negatívna ako ja...okrem rizík ktoré sa často spmínajú sa vám môže stať to čo mne-po invazívnom zákroku ktorým AMC je sa mi začali tvoriť protilátky. Som presvedčená, že ak by som nešla tak sa to nedeje, tým pádom mám zase navyše vyšetrenia-berú mi krv častejšie a sleduje sa hladina protilátok, plus mi pichajú injekcie na vychytanie protilátok, keďže ak by sa to nechalo tak moje dieťa je ohrozené. Uprednostnite morfo ultrazvuk pred invazívnou amniocentézou ak ste Rh negatívna. Budúcu poradňu ma zas čaká injekcia...😝

cukricek12
13. jan 2016

@lenadka ak si rh-neg. tak ti pri amniocenteze pichli injekciu proti tym protilatkam,nie?

lenadka
13. jan 2016

@cukricek12 áno pichli mi ju, napriek tomu sa mi začali tvoriť a tak mi teraz budú tú injekciu pichať v každej poradni do konca tehu...no aj podla výšky hladiny...posledné poradne ke´d sa chodí každý týždeň už asi nie, ale mohla som byť bez toho...

jeinabe
9. feb 2016

@cukricek12 @lenadka baby a to pri kazdej AMC (ak je matka Rh neg) automaticky pichaju protilatky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre