Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

stvura
8. aug 2008

Vsetkym drzim paste, nech vyjdu dobre vysledky....mi mame tiez v knizke zapis z amnio a uz sa blizime zdravucky k "rozpadu".

anna181
8. aug 2008

Ahojte babulky, akurat som dosla z labaku, mam vysledky z AFP.
Som v 16 tt.
Vysledok je AFP 32,55
Hodnoty pre 16. tt su - 18 az 72... takze sme v normeeeee...vsak? 🙂
Ale neviem ake hodnoty by mali byt pre HCG. Moja hodnota je 79951,0 mIU/ml
Zda sa mi to byt vysoke kvoli tomu obrovskemu cislu...ale vobec neviem ake maju byt hodnoty... Vie ma niektora ukludnit...resp...znervoznit? :( DAKUJEEEEEEEEEEEEEEM.
Preto sa pytam vas, bo moj lekar tam uz nebol a do pondelka je este daleko :(

sissik
8. aug 2008

anna tie hodnoty vyzeraju byt v norme, ale este sa to prepocitava na median populacie a pre vypocet rizika sa zohladnuje aj hmotnost.
ak mas okolo 25r a nema vyraznu nadvahu alebo podvahu, tak sa pravdepodobne zmestis do tabuliek a rizika nebudu vysoke.
nema v tych vysledkoch prepoct na Mom? to je ten median

anna181
8. aug 2008

Ahoj Sissik, mam 34 r. a nemam nadvahu ani podvahu...
Nemam v tych vysledkoch nic ine... zial.... A myslis si, ze mi to v pondelok bude vediet lekar preppocitat na tie rizika??? Jaj kiezby uz bol pondelok.
Ale aj tak som velmi rada, ze si ma ako tak ukludnila,akurat uz ideme vonku, nakuknem vecer.
Dakujem este raz.
Pekny dnik.

sissik
8. aug 2008

anna mne ten vypocet prisiel z labaku.
tak neviem, co ti lekar povie, musis pockat.
ja mam 32 a nadvahu, tak asi aj preto vysiel vypocet rizika tak, ako vysiel 😒

kikatn
8. aug 2008

ahojte vsetky,len som vam xcela napisat,aby ste sa neznervoznovali kvoli AFP testom.mne vysli prve vysledky zle,tak mi ix este opakovali.druhe vysli este horsie,mala som riziko DS 1v140,na amniocentezu som odmietla ist aj napriek tomu,ze v rodine sa u nas vyskytol down.objednala som sa do euromedixu k dr. holanovi,tam mi spravili kompletny morfologicky ultrazvuk a potvrdili zdrave babatko.

anna181
8. aug 2008

Ahojte 🙂
Kikatn aj ja idem do Euromedixu 5.9....az...kedze mozem az v 20 tt... Takze dovtedy ostava otazkou ci pojdem na amnio 20.8. :(
Mne vysli prve vysledky zle, teraz AFP ok..len to HCG neviem...
Ach jo...
Tak ja idem kukat tv, dobru nocku prajem.

ibi
10. aug 2008

anka cize uz mas vysledky triple a AFP je ok??? Vsak to je dobre, nie?
Kika, myslim, ze Down nie je dedicny, je to chromozomalna porucha.

pensadorcallisto
10. aug 2008

Ahojky...

Tak, my sme s manzelom podpisali papier o tom, ze nechceme ist na ziadne vysledky... To amnio sa mi zda dolezite hlavne pre tych, ktori, ak sa ukaze, ze nebudu mat zdrave dieta, daju prednost potratu...
Aspon ja to tak vnimam...
Pri amniu je tiez aj nejake riziko, 1:200, ale aj tak... Naco riskovat, ked babo si aj tak nechame...

masinka
10. aug 2008

ahojte
tak ja som absolvovala amnio tuto stredu na Kramaroch
prebiehalo to asi takto: o 7:oo sme sa dostavili k amb. 214 {pren. gen. diagn.}, dali nam papiere, isli sme na prijem, do satne a na oddelenie sestonedelia kde nam pridelili postel. boli sme tam tri. O pol deviatej sme presli k operacke, doktorka nam povedala este nejake podrobnosti k zakroku a potom sme po jednej isli dnu. Cele to trvalo asi 10 minut, z toho 5 natieranie bruska dezinfekciou. Krpca pozreli ultrazvukom, odobrali niekolko striekaciek tekutiny {to trvalo asi minutu} a hotovo. Vpich bolel asi ako pri normalnej injekcii, ja som sa nejako nasponovala a asi som si pritom nieco priskripla v krizoch, tak ma pri tom zacala boliet akurat noha, tak boli zo mna celi vycudovani .
O stvrt na desat sme uz boli naspat na izbe a do druheho rana kedy nas o desiatej pustili domov sme sa len nudili, obcas na nas sestricky pytali ci nemame bolesti.

No a k tym tripple testom - mne vyslo zvysene HCG, takze riziko DS, aj ked napisali ze skrining negativny, pravdepodobnost DS vzhladom k vyssiemu veku {29} az 1:1000, neur. poruchy 1:1300. DOktorka ma ale poslala na genetiku. Rozdiel medzi terminom porodu mi podla mrchy a UTZ vysiel 6 dni. NA Kramaroch mi urobili novy UTZ, ktory terminovo viac sedel s poslednou mrchou a znovu mi zobrali krv. Teraz im vysiel zvzs. AFP, DS 1:3003 a razstepy 1:170. Tak mi doporucili amnio, kedze 1:170 je viac ako 1:200 co je pravdepodobnost ze potratim zdrave dieta.
Vysledky budu 27.8., dovtedy asi osediviem, zatial som len stratila mliecko...

masinka
10. aug 2008

pre baby co sa este len chystaju na genetiku

mna doktorka poslala na Americke namestie. Objednala som sa k nim. Ked som tam prisla, poslali ma na Kramare s tym ze oni robia baby mimo Bratislavy a Blavacky patria na Kramare . Tak som sa objednala na Kramare na genetiku. Chvilu predtym ako som tam mala ist, mi ale zavolali, ze najprv mam ist do amb. 214 - prenatalna gen. diagnostika a ze oni ma tam musia poslat. Takze tymto sme stratili tyzden. Tam mi znovu brali krv a na vysledky sme cakali dalsi tyzden. NO a teraz este tri tyzdne cakat na vysledky amnoicentezy....
Na kramaroch maju na dverach tiez napisane ze k nim partia Blavacky, takze baby, radsej si to obvolajte, nech vas neprehanaju ako mna

Genetika Americke nam.: 02/52968855
Genetika Kramare: 02/59542805

stalida
10. aug 2008

ahoj anna, tak konecne si sa dockala afp testov. Podla cisel je tazko povedat ake su to vysledky, musi ich zhodnotit tvoj Dr.. Urcite sa k tomu berie vek, vaha, tt, atd.....ale dufam ze budu v poriadku, drzim ti prsty. 🙂
...a vsetkym ostatnym cakatelkam na vysledky drzim prsty tiez, je to par strasnych tyzdnov, ale treba verit, ze to bude ok 🙂

sissik
10. aug 2008

pensadorcallisto ist na amnio mozu chciet mozno aj take pary, ktore sa chcu pripravit na to, ze babetko bude postihnute. nebrala by som to pausalne tak, ze tam viac-meenj chodia pary, ktore sa rozhodnu pre potrat 😉

sissik
11. aug 2008

je tu niekto, kto ide zajtra do ruzinova?

anna181
11. aug 2008

AHojte tak som volala s lekarom, vysledky su ok.
Takze mna caka p. Dankovcik v KE, uz sa k nemu tesim...snad mi nieco pozitivne povie 🙂
Napisem vam potom 🙂
K nemu idem 17.8.
Pekny dnik.
Sissik ides na amnio do Ruzinova?
Drzim strasne palce ak ano...napis potom ako si dopadla...

sissik
11. aug 2008

anna tak blahozelam k dobrym vysledkom 🙂
idem zajtra, odber bude v stredu rano.
jasne ze napisem, hned ako budem na nete

anna181
11. aug 2008

Sissik mozno aj mna caka amnio...20.8...ale pockam co povie na vysledky prve a aj na tieto pan doktor a potom sa rozhodneme...
Drzkaj sa, myslim na Teba!!!

sissik
13. aug 2008

no uz mam po odbere.
nebolelo to, ale neprijemne to bolo dost.
skoro som im tam odpadla, pozerali sa na mna dost zdesene, vraj som bola poriadne bleda 😀
viac ma stipala nasledne rega do zadku

gabii83
13. aug 2008

Ahojte, ja som tiez dneska bola na amnio, som v 19 t.t, prve tehotenstvo, ziadny potrat a abortus. vysiel my zly triple test, moznost trisomnie 21 1 z 45. to je, co? som z toho celkom zufala. nemame nikoho kto by mal hocijaku o´poruchu, ci len mentalne, nic. ani neviem co to presne znamena. vie mi niekto poradit? dakujem babo je v poriadku len ma trosku vacsiu hlavicku, moze to byt dieta s DS? alebo tie este nemaju vacsiu hlavicku, pohybuje sa, kope dost az privela. tak som kludna. a aj ako sa citim tieto forumy. ale radostou precitam si vase nazory. dakujem

anna181
13. aug 2008

Ahoj Sissik, to som rada, ze uz mas po...
Ja uz ani neviem co mam robit...teraz zase rozmyslam, ze mozno nepojdem na amnio...neviem.... Idem ku tomu dr. Dankovcikovi a potom sa rozhodnem... Ach jaj...tazke rozhodnutie...
Gabika to mas asi podozrenie na Downa, ak sa dobre pamatam.. Ja mam 1:50, mne nevysli dobre tie prve testy z cca. 8 tt., AFP mam ok. Inak na uzv. bolo vsetko zatial ok. Idem na taky podrobny uzv. a tam uvidim co mi povie lekar a podla toho sa rozhodnem, ze ci pojdem na amnio..ci nie..
Neviem odkial si..Skus este ist na ten podrobny - morfologicky uzv. kde presne pozru babatko... Ak si z BA, tak tam je Euromedix, ja idem tam 5.9. Aha kukla som sa, si z okolia BB, tak tam neviem kde je taky uzv... :(
Tak sa drzte babulky a napiste 🙂
Ja sa urcite ozvem po uzv. Pekny vecer zatial.

gabii83
13. aug 2008

asi uz neidem uz mi odobrali plod. vodu. ale velmi sa bojim. dakujem anna181

anna181
13. aug 2008

Gabika neboj sa prosim Ta. Vysledky budes mat o tri tyzdne vsak? Tak medzitym mozes este skocit na ten uzv...nech ta aspon tam ukludnia...a bude menej stresu kym budes vediet vysledok z amnia.

gabii83
13. aug 2008

ok idem si to zistit kde sa to robi,dufam ze netreba dlho cakat

anna181
13. aug 2008

Ok, potom napis co si zistila. Drzim palce.

gabii83
13. aug 2008

nenasla som na nete morfol. uzv, mozno ani nemam na to nervy, nevie niekto poradit, kde je v okoli BB takyto UZV?

sissik
14. aug 2008

anna urcite sa dohodni s lekarom, ci ist na amnio alebo nie.
Chromozomove anomalie sa daju analyzou vody 100% vylucit alebo potvrdit.
Fakt to nebolelo, ale pre mna to bolo znacne neprijemne. Vseobecne nemam rada taketo zasahy do mojho organizmu 😉
Teraz akurat citim trosku tahanie okolo miesta vpichu, hlavne ked si sadam a zapajam brusne svaly. Inak zatial ziadne krce ani bolesti, tak dufam, ze sa ani neobjavia.
Najhorsie bude to cakanie na vysledky.

gabii83
14. aug 2008

ja tiez nemam tazkosti, male kope vela, sissik nevies ci ten morfologicky uzv = 3D/4D uzv? dakujem

anna181
14. aug 2008

Sissik vsak prave sa ja chcem vyhnut amniu..a ist iba na uzv...ale pravdaze uvidime co povie Dr. 😒
Ja taktiez nemam rada taketo zasahy...najma ked skoro kazda ma dobre vysledky z amnia..tak naco su tie vysetrenia dobre??? ☹
Sissik a ty si bola aj na morf. uzv?

sissik
14. aug 2008

anna este som len 17tt+3dni, konziliarny morfol. utv mam odporuceny az v 20-21tt.
to budem mat takurat aj vysledky z amnio.

gabi to fakt neviem, ci sa da povedat morfol. utz=3D/4D.
uvidim, co mi odporucia na genetike alebo co povie moj lekar a po 4.9. ti mozem dat neviet😉
ale to budes mat vysledky aj ty. podla mna ked nam povedia, ze su vylucene vsetky chromozomove poruchy, mozeme mat kludne srdce

anna181
14. aug 2008

Ano ja viem, aj ja idem az 5.9., ale pre istotu idem aj teraz 18.8. k p. dr. Dankovcikovi do KE, tiez je to odbornik... Lebo sme sa dohodli, ze pojdem k nemu este pred amnio...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre