Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

elabka
19. sep 2014

@mika7 Tomu verim 🙂 Mohla by si mi, prosim, napisat, ako to prebiehalo? Amnio sa robi na Kramaroch len v stredu? Kolko si zostala v nemocnici? Ake to bolo? Kolko si cakala na vysledky? Dufam, ze u Teba bolo vsetko ok, vidim, ze mas 5-mesacneho Matiaska 🙂

mika7
19. sep 2014

Ak ti môžem poradiť tak hlavne nečítaj fóra, lebo sa len zbytočne vystresuješ. Nás tam bolo vtedy myslím 8. Sedeli sme na jednej izbe a kecali cca do 10-tej a potom to konečne začalo. Najprv nás dr. inak strašne milá oboznámila s tým čo bude nasledovať. Celý "úkon" trval cca 5 min. Bolieť to nebolelo, hlavne sa možno nepozeraj na ihlu a podobne. Ja som sa zamerala na hodiny čo boli na stene a kecali sme oopri tom s mojim dr. ktorý tam bol tiež. Naozaj to vôbec nebolí. Potom sme museli ešte ostať na tej izbe cca do 12-tej. pre prípad že by niekomu ostalo zle. Ale chvalabohu ťažko bolo len jednej kočke, ale ona sama prizala že bola predtým strašne vystresovaná . Takže to je asi v skratke celé. Naozaj amnio ako taká nebola vôbec taká strašná ako bolo strašné potom to čakanie na výsledky. Ale chvalabohu to všetko dobre dopadlo a synček je prekrásny a hlavne zdravý. Základom je pozitívne myslieť a nepripúštať si nič zlé. Držím palce ☺

aber
19. sep 2014

@elabka 10.9.14 som bola na amnio na Kramároch. Prídeš O 7 mej, sestrička ti dá papiere, pôjdeš do prijimacky, časť nemocnice, počkas si, keď ťa zapíšu,dostaneš chorobopis, pôjdeš sa prezliect,potom 8 poschodie, smer operačné sály. Privítajú vás, pôjdete do izby, sú tam 4 postele, nás bolo 10, bolo to zaujímavé, sedeli sme cca do 9tej, prišla Dr, dala nejaké info a potom šup a išli sme, poradie bolo určené, predtým sme sa vycikali, prídeš dnu, povieš meno, lahnes si, a na nič nepozeraj,radím ☺, budú dvaja Dr, jeden robí ultrazvuk A druhý bude pichat, dezinfekcia brucha, je to studené, Dr ti povie, picham, kľud a nehybat sa, trvá to ani nie pár minút. Potom vstanes, pôjdeš do izby A budeš čakať kým ti nevypisu papiere, a potom to čakanie a niekoho si vybav na odvoz, veľa šťastia 😉

mika7
19. sep 2014

@aber vidím že sa nič nezmenilo, ja som bola cca takto pred rokom a bolo to do bodky ako píšeš☺prajem aj tebe len výborné správy.😊

klya
19. sep 2014

Absolvovala pred 5 rokmi. Dopadlo najlepšie, ako mohlo. Nielenže zdravé, ale ešte aj dievčatko. Dnes už by som veľmi zvažovala, falosne pozitívnych krvných testov je veľa.

elabka
19. sep 2014

@mika7 @aber dievcata, dakujem moc za popis! Ked nic ine neviem popredu, aspon toto, co sa bude diat.. to ma aspon trocha ukludnuje... Pisali ste, ze sa pojdeme prezliect.. Do coho? Mam si priniest nejaku nocnu koselu alebo nam nieco daju oni? Asi mi to povedia v utorok ale ja by som chcela vediet vsetko hned 🙂
Fakt, amnio sa na Kramaroch robi len v stredu?
Pri tom pichani, je moznost pozerat na babo, alebo obrazovka bude otocena inym smerom? Ci lepsie je nepozerat ani tam?
Nemali ste po amnio ziadne problemy?
Uff, uz by som to strasne chcela mat za sebou a hlavne vediet, ze je vsetko ok.
Este raz dakujem a Aber, dufam, ze aj tvoje vysledky budu ok.

mika7
19. sep 2014

Nočnú košielku a župan odporúčam. Nepozeraj sa radšej nikam to je asi naj....plafón alebo tie hodiny to istia.☺ Po zákroku by ti nemalo byť zle, len vo výnimočných prípadoch býva babám ťažko. Ale neboj všetko dobre teda nie dobre ale výborne dopadne.☺

selina.liana
19. sep 2014

@miamia3 ahoj mne tiež zomrela dcéra na vrodenú srdcovú vadu ktorú jej žiaden dr nevidel v druhom tehu som bola v 20tt na echo srdca. A teraz som opäť tehotná bola som na amnio a v 22 tt u Dr holana na morfologicky ultrazvuk kde kontroloval všetko detailne.

aber
21. sep 2014

@mika7 ďakujem pekne, už mi volali, že zatiaľ negatívne A komplet bude O 2-3 týždne ☺

aber
21. sep 2014

@elabka dostali sme papier mali sme si priniesť papuče, nočnú košeľu - si ho potom vyhrnies,, župan, zober si aj na pitie aj jedenie, A ja som si pribalila malý vankúš, všetky mi ho závideli 😉 neboj sa, nebudeš sama, poradia ti a keď budeš V tej izbe, budú tam aj ženy, ktoré mali nejaké ťažkosti, choď na chodbu, lebo budeš Z toho zbytočne nervózna. Ja som mala zavreté oči, pomaličky som dýchala, neboj to zvládneš ☺držím palčeky 😊

mika7
21. sep 2014

@aber to je super...neboj všetko bude v poriadku a ak budeš mať dievčatko možno raz budeme svatky 😊

zuzu_79
22. sep 2014

@aber v ktorom týždni sa robí amnio? ja som bola pred 9 rokmi už si to nepametám, a na kramároch sa za to platí? dakujem

aber
22. sep 2014

18-20 týždeň a preplaca to poisťovňa keď je na to dôvod

aber
22. sep 2014

@mika7 ďakujem za podporu ☺

zuzu_79
23. sep 2014

@aber dakujem

aber
7. okt 2014

No ahojte výsledky Z amniocentézi mám negatívne čo je super, len škoda, že toto tehotenstvo nedopadlo dobre... Všetky sa držte!!

lindush123
20. okt 2014

@iva1009 ahoj, ja idem v stredu do Zeleznicnej... kto ti robil amnio?

fijory
23. okt 2014

@aber to je mi luto ja som ju absolvovala vcera a zatial sa citim celkom fajn a aj pohyby babatka citim. nieviete niekto kolko hodin po AMC je kritickych?

aber
23. okt 2014

@fijory hlavne by si sa mala šetriť cca 2 týždne hlavne zákaz niečo dvíhať, upratovať, pn 2 týždne.. Nerob veľké nákupy A veľa oddychuj, držím palčeky 😊

fijory
23. okt 2014

@aber dakujem

iva1009
27. okt 2014

@lindush123 Ahoj robil mi to doktor Hinst ak sa nemylim. Je to take neprijemne ale trva to 2minuty ani nie .Potom som lezala asi 3hodiny na izbe a potom ma pustili domov so spravou prepustacou a aj pre moho lekara a na druhy den mi volali s vysledkami.

fijory
27. okt 2014

@iva1009 ahoj smiem sa opytat ? vysledky ti volali z labaku alebo lekar ktory ti amnio robil .?

iva1009
28. okt 2014

@fijory Ahoj, volala mi lekarka ktora pracuje v ambulancii na genetike.

Hned na druhy den volaju, aj pohlavie ti povedia ak im povies ze chces vediet. Ak nechces, tak nepovedia .Volaju z rana kolo 10.00.

fijory
12. nov 2014

vysledky z AMNIO su vyborne takze tripple test zlyhal len skoda ze tolko stresu a paniky musi jedna zena prezit
DAKUJEM ZA PODPORU A PRAJEM ZIENKY LEN KLUDNE A POHODOVE TEHULKOVANIE

viskupovaandrea
21. nov 2014

ahojte,robili mi krvne testy na DS a vysiel pozityvny vysledok 1:6
Mali sme kunzultaciu s mojou midwife a v pondelok ma objedna na amniocentezu. Chcem sa opytat ci niektora z vas nevie nahodou ako ta amniocenteza v Anglicku prebieha,potrebovala by som vediet presne co ma caka na zaciatku,potom po vikonani amnio.
Neviem na moje otazky najst odpovede na internete tak sa skusim nejakej dobrej duse opytat tu na MK.
velmi dakujem dopredu za vase odpovede

dulkagabulka
17. dec 2014

"Môj príbeh je venovaný všetkým ženám, ktoré čaká podobný osud – teda ženám, ktoré čakali alebo čakajú bábätko s diagnostikovanou vadou nezlučiteľnou so životom. Možno im pomôže uvedomiť si, že matka vydrží a prekoná čokoľvek – kvôli svoju dieťaťu. To, že čakáme bábätko, som zistila už v štvrtom týždni tehotenstva. S manželom sme boli veľmi šťastní. Bolo to moje prvé tehotenstvo, netušila som, čo ma čaká. Tešila som sa, ale aj bála. 9 mesiacov mi pripadalo ako večnosť. Musím priznať, že pokiaľ som nebola tehotná, príliš som sa o tieto témy nezaujímala. Takže genetické testy mi pripadali ako rutinné vyšetrenie, ktoré predsa musí absolvovať každá tehotná." http://zenskekruhy.sk/pribehy/svedectva/jednozn...

kolienko
16. apr 2015

Ahojte. Je tu prosim niekto,alebo poznate niekoho kto bol na odber plod. Vody a vysli mu zle vysledky,avsak babo sa narodilo zdrave?

yassica
26. máj 2015

Ja to mam tiez za sebou....chvalabohu dobre,este dva mesiace a drobcek je na svete
My sme boli v ba,sukromna ambulancia doc.Ondrejcak,vysledky boli do 24h....perfektny pristup,odporucam
Stres to je riadny a bola som rada,ze na druhy den rano uz volali

pentelka01
31. júl 2015

Ja veru nie.... este v ten den po amnio mi zacala odtekat voda a potrat na svete....a to mam 24rokov. Dokonca este ani neviem vysledky, ci by to babo bolo zdrave... a to ma moj doktor presviedcal, ze v dnesnej dobe sa uznic nemoze stat, ze vedia, co robia....

ali76
3. aug 2015

mne tiey pisali v papieroch , Zvážit odber plodovej vody, samozrejme odmietla som, nakolko sme cakali 11 rkovo na babo, a dobre som urobila, mozno by to ani dobre nedopadlo, a este po skusenotsi, kde som na vlastne oci bola svedkom mamicky, co prisla do nemocky tyzden po odbere plodovej vody, plodová voda jej pomalicky odtekala, zisitli aj pritomnu infekciu, nakoniec zacala aj krvacat, dali ju na porodnu salu, bola tam 2 dni a nakoniec jej urobili sekciu, samozrejme, ze babo neprezili kedze bola len v 17 tyzdni, tot moja skusenot,Ja by som na amnoi vobec nesla, lbo je tam sice male riziko, ale cert nikdy nespi a clovek nevie, ci nahodou on nepatri do toho 1% rizika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre