Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

margotka1
10. júl 2009

ved ja som taka stastna ze je vsetko v poriadku a este k tomu ze je to dievcatko 🙂 . Inak som si vsimla ze vacsina z nas co sme boli na amnio cakame baby ze?

slovakia13
10. júl 2009

margotka
gratulujem k dobrym spravam z amnio 😀

iwa
super foto s bruskom 😉

kolumbia
10. júl 2009

Verite genetikom?Ja nie..spravili mi testy a zistili malu odchylku ale vzhladom na vek je to v norme ,tolko domna rypali az som sa dala nahovorit na amniocentezu ktora bola neuspesna pre nedostatok plodovej vody tak som sa vybrala na amnioinfuziu .Po troch dnoch od nej som porodila ...chlapcek mi zomrel bola som v 26 tyzdni ....nakoniec bol zdravy az na infekciu ktoru som dostala z amniocentezy ...uz nikdy viac genetika .

kvietocek7
10. júl 2009

kolumbia no to mi je fakt strasne luto, ze az takto do krajnosti ta dotocili a vsetko to ma smutny koniec... Ked tu citam tvoju skusenost som rada, ze som amnio nepodstupila hoci nas oznacili za rizikovych. Kazdou chvilou sa nam ma babetko prihlasit na svet ale jedno viem -ze clovek ma 100% istotu az ked sa dietatko narodi. Vdaka, ze tu pises svoju skusenost hoci velmi smutnu.... zelam ti vela stastia a este vela zdravych deticiek 🙂

kolumbia
11. júl 2009

kvietocek7 dakujem za tvoje slova a prajem ti aby ti dietatko prinieslo vela stastnych chvil v zivote

misskkaa
12. júl 2009

ja som bola pred dvoma mesiacmi na amnio a mala som dojem ze som tam bola najmladsia,a jedna pani co tam bola toto amnio absolvovala uz druhykrat. som sa jej divila lebo prve dieta ma uplne zdrave,a teraz isla koli veku. To uz by som ja neriskovala. 😒

gabi55
12. júl 2009

Ahojte, ja som bola na amniocenteze 1.7. v Ruzinove, pretoze som mala pozitivny AFP na Down syndrom 1:164. Prijali nas 30.6, teda den pred odberom, uz doobeda a lezali sme tam 1 noc. Bolo nas tam 11. Po zakroku sme si polezali este asi 3 hodinky a pustili nas domov. Samotny zakrok ani nebolel, ale skor to bol neprijemny pocit a nakolko mam nizky tlak, tak mi prislo zle na odpadnutie. Ale vraj o nic nejde, povedali mi, ze sa im to stava. Teraz cakam na vysledky, pre ktore si idem asi o 2 tyzdne na Americke namestie. Medzitym mi budu teraz v utorok robit morfologicky ultrazvuk, takze aj tam budu vediet povedat viac. Takze som velmi zvedava ako to cele dopadne...

didiana333
12. júl 2009

Ahojte kočky,aj my už máme vysledky z amnio...sme krásni a zdráví...tak sa tešíme... 😀 Jediné prekvapko bolo,že bude chlapček...nakolko už mám doma dvoch,chcela som už aj babulke česať vlásky...no čo už,hlavne,že sme zdravučkí.... 🙂

iwa1
13. júl 2009

slovakia 123 dakujem🙂

didiana gratulujem...vidis mi sme chceli chalana a cakame babu 😉 ale aj tak sme stastní, ze je ok..ujo doki povedal, ze sme mali stastie 😀

gabi55 drzim palceky nech to dobre dopadne 😉

erikaireland
13. júl 2009

babulky dnes mi prislo od doktora predvolanie,ze sa mam k nemu dostavit do ambulancie...volala som mu a povedal,ze som mala pozitivne testy na vyvojove vady....zajtra mam k nemu prist,ze ma posle do nemocnice....za nejakym primarom....mate s tym nejake skusenosti?co vam hovorili?bude mi robit aj sono....ci sa to nezaobide bez amnicentezi...babulky poradte,som v koncoch....

slovakia13
13. júl 2009

neboj ,ja som mala tiez podobny lelefonat z nemocnice....ja som mala risk na down syndrom.zvazovala som 1tyzden ci ist na amnio ,alebo nie a teraz som rada ,ze som ju podstupila-mala je zdravucka a ja kludna 😀 nevedela by som si predstavit tie stresy az do konca tehu 😝 a trpnut ci je ok alebo nie.....ale rozhodnut sa musis sama
drzim palce 😉 neboj vsetko bude ok

erikaireland
13. júl 2009

A AKO DLHO SA CAKA NA AMNIO?a potom ako dlho budem v nemocnici...pred a po zakroku?este nieco robia pred amnio,nejake sono aby to vyvratili....?ja som myslela,ze amnio je uz posledny krok ked uz je najhorsie....

slovakia13
13. júl 2009

no ja som uk na amnio ma objednali ihned,ale ja som si to chcela este dobre premysliet ,tak som isla az o tyzden.Tu to robia ambulantne ,ale na sk si myslim v nemocke 3dni a zryzlene vysledky to je na 5chromozomovych vad som mala do 3dni a komplet vysledky mi prisli po 2tyzdnoch.Hlavne sa nestresuj,pockaj si do zajtra a doktor ti povie co a ako,nakoniec to vobec nemusi byt nic strasne.......inak ja som cele tehu uzivala duphaston a tu mi povedali ,ze aj to mohlo ovplyvnit vysledky

petuskaa5
13. júl 2009

Ahojte mozem sa vas nieco spytat?ja budem chodit na vselijake vysetrenie lebo cakam babo a mam epilepsiu.viete co to vsetko obnasa?

zuzuxx
13. júl 2009

erikaireland, ja som na tom podobne, mam obrovske riziko na DS, amnio odmietam, babo si necham tak ci tak, tak naco riskovat... Som z toho tiez strasne nestastna, ale vela bab pise, ze testy nie su spolahlive a netreba sa zbytocne stresovat... tak im neverim a snazim sa mysliet pozitivne. drzim palceky 😉

slovakia13
13. júl 2009

inak baby sulasim ,pri dalsom tehu si uz nedam robit ziadne triple testy su strasne nespolahlive a iba ma strasne vystrasili

capello
13. júl 2009

ahojte, cele triple testy mi pripadaju ako jeden velky nezmysel Poznam desiatky zien, ktorym vysli zle vysledky a posielali ich na amnio, vsetky maju uplne zdrave deti. Sama som tym presla, pri prvom dietati som vraj mala dost zle vysledky, na amnio som nesla, stresovala som az do konca tehotenstva a mam zdraveho chlapca. Vela som toho o triple testoch citala, su to naozaj velmi nespolahlive testy, zbytocne stresuju kopec buducich mamiciek. Potvrdil mi to aj moj gynekolog.

kvietocek7
13. júl 2009

zuzuxx mas to urcite tazke ale nevzdavaj sa. My uz cakame babenko kazdou chvilou a tiez sme boli oznaceny za rizikovych. Ja som amnio odmietla ale velmi mi pomohlo ist na morfologicky ultrazvuk. Odkedy som bola na tom morfolog uvz vysetreni som pokojna a verim ze vsetko bude ok, lebo ako ty tak aj my sme si babenko chceli nechat tak ci onak. Teda skus sa obzriet za morfo uvz. A su tu tiez cerstve maminky, ktore amnio odmietli a deticky su zdrave.
No a istotu tu ma kazdy az ked sa babenko narodi.
Zelam tebe aj erikaireland vsetko dobre a pokojne tehu nech mate aj pokojne a radostne babatka 🙂 😉

erikaireland
13. júl 2009

dakujem babule,aj ja vam zelam vela krasnych a zdravych deticiek....dakujem,dakujem,dakujem....hned som kludnejsia

erikaireland
14. júl 2009

ahojte,tak zajtra idem na amniocentezu....asi budem kludnejsia🙂))drzte palce🙂)

hermiinka
14. júl 2009

ahojte baby.dnes som sa dozvedela ze mam zle vysledky mala by som podstupit odber plodovej vody.chcem sa vas spytat ake je toto vysetrenie?da sa to zvladnut?vobec neviem co mam robit lebo som necakala zle vysledky.myslim si ze som este mlada.poradte.dakujem

nellye
14. júl 2009

ahojte, babulky...drzim vam palceky, nech sa spravne rozhodnete...a hlavne, ked sa uz rozhodnete, tak nech je miminecko zdravucke...ja si inu moznost ani nepripustam...Zajtra si idem po 3 tyzdnoch pre vysledky z amnio...a verim, ze drobusik je zdravucky....

erikaireland
14. júl 2009

tak drzim palce🙂))uvidim,ze bude zdravucky,ja si to tiez stale hovorim a dufam....ani ja som vobec zle vysledky necakala,ale dnes som bola na konzultacii na genetike a tam hovorili,ze pozitivne vysledky im vychadzaju velmi casto...je to vlastne len zvysene riziko....urcite bude vsetko oki,nebojkaj...🙂))

annika
14. júl 2009

Držím Vám všetkým palčeky, ktoré idete na amnio, alebo pre výsledky, aj tým, ktoré sa rozhodli neísť!!!!Ja som to prežívala presne pred dvoma rokmi, bola som na amnio kvôli veku, mala som 36 a každý mi radil ísť na odber. Neulutovala som to, určite by som išla znovu, nevydržala by som ešte 20 mesiacov v neistote.... Teraz už máme krásneho zdravého synčeka a tešíme sa každý deň, každú minútu z neho!!!! Držte sa mamičky, ste silné ,vydržíte veľa kvôli malilinkému bábetku!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

gabi55
15. júl 2009

Ahoj Hermiinka
Ja som bola na odbere plodovej vody asi pred 2 tyzdnami a teraz cakam na tie vysledky. Bola som v BA. Inak da sa to zvladnut, ono to neboli v podstate ale skor je to neprijemne. Brali mi asi 3 ampulky. A trvalo to cca 2min. Neviem presne. Ake si mala vysledky? Ja 1:164 na Down..

erikaireland
16. júl 2009

ahojte,tak a uz mam po tom....teraz uz len cakat na vysledky....urcite budu v pohode....bolo to neprijemne,ale dalo sa to zvladnut.....

annika
16. júl 2009

Len si oddychuj, Erika, aspoň tri dni by si sa mala šetriť. Držím ti palce! 😉

mirkau
22. júl 2009

ahojte,ja som tiež bola na amnio,bolí asi ako pich včelou do brucha.Lenže potom by bolo dobré mať celý deň kľud a tiež týždeň sa nenamáhať.Aj som o tom čítala-v Čechách je normálne,že pár hodín si môžete poležať po pichnutí.Predsalen tá maternica je sval a reaguje. U niekoho tak u niekoho menej.Mne večer nato stvrdlo brucho a v podbrušku ma bolelo,niečo ako kontrakcia,stiahnutie,veď viete. Ľahla som si a ani sa nepohla o milimeter.Vďakabohu,koniec je šťastný,len medzičasom som si tehu odležala v nemocnici,lebo som sa otvorila.Kamoške tiež zareagovalo brucho presne po pichnutí,stvrdlo a poslali ju rovno do nemocnice.Najhlavnejšie čo chcem poradiť-potom ležte pri telke,žiadne veľké chodenie, vôbec nie dvíhanie niečoho, ani schody nie. Asi tak.Pá.

erikaireland
30. júl 2009

ahojte,tak drzte palce,v pondelok idem volat kvoli vysledkom....

annika
31. júl 2009

Držíme, Erika! 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre