Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

vierazit198
20. mar 2012

@alecka hihi tak to je super.. tak máš to za sebou.. ja som bola na amniocentéze na Kramároch.. a výsledky budem mať 4.4.2012 ... tak uvidíme ja sa len modlím aby som mala to veľké štastie a dotiahla som to dokonca.. a samozrejme nech to je zdravučke..

alecka
20. mar 2012

@vierazit198 tak uz len pockat do 4 😕 , je to dost tie 3 tyzdne, ale da sa to vydrzat.... drzim prsteky, aby bol vysledok dobry, a aby si to uz v klude doviedla do uspesneho finisu 😉
pekne oddychuj a daj potom vediet

janet24
23. mar 2012

@vierazit198 drzim palceky aj ja som bola na amnio sice to bolelo ale za tu sparvu ze je vsetko ok to stalo

ktore
23. mar 2012

@blackswan75 kolko dni si bola na amnio?

blackswan75
23. mar 2012

@ktore ja som bola na amnio na zeleznicnej nemocnici v sukromnej klinike u doc, Ondrejcaka ( je to profik co sa tyka amnia) sice sa tam plati 299 eur, ale som nadmieru bola spokojna, najskor som bola na pohovor, a vstupne vysetrenie, urobili sono aby videli polohu plodu a mnozstvo tekutiny a ukazali kam budu pichat ihlu, potom ma vysetrili odspodu aby sa presvedcili ze je krcok v poriadku, odbery robia v stredu, takze hned v stredu som o 11,30 prisla tam do ambulancie, zobrali nas asi 9 nas bolo, na oddelenie, kde nas dali na izby, prezliekli sme sa do ich nocnych kosiel obuli papuce a museli sme ist na wc ( musi byt prazdny mechur) potom sme isli vsetky na salu, kde sme sa v takej ako cakarni usadili na sedacku a postupne nas brali, trvalo to asi 5-8 minut, prisla si na salu, vyhrnula koselu, poriadne ti vydezinfikovali brusko a doc. Korbel mal zapnute sono stale sledoval miminko, a doc, Ondrejcak zavadzal ihli presne vedel kam picha, nic som necitila vobec to nebolelo, potom nas odviedli na izbu kde sme museli 2 hod lezat. prisiel nas docent vysetrit, prehmatal maternic, potom po 2 hodinach sme sa obliekli a isli opat na abbulanciu kde urobili kontrolne sono, kde sa presvedcili ze je vsetko ok a bije srdiecko, dali mi papier o absolvovani amniocentezy a doma nariadeny kludovy rezim min 2 dni, potom setriaci, nic nedvihat a tak, na druhy den mi volali vysledky ze cakame chlapceka a sme uplne zdravucky, po dvoch tyzdnoch som tam isla na morfologicky ktory bol v cene, kde vsetko pomerali, a dali mi spravu pisomnu s vysledkami amnia, ja som nadmieru spokojna, kamoska bola na kramaroch a musela tak den lezat, a pichali ju dva krat lebo sa netrafili,, no proste hroza a potom dostala zapal, ale nastastie je mimi v poriadku len tie jej nervy ze cekala 3 tyzdne na vysledky. ja som ich vedela na druhy den... nelutujem tie peniazky

janet24
23. mar 2012

@ktore ja som tam bola dva dni a bolo to na kramaroch doktori boli vemi mili a ustretovy.robili to s citom a snazili sa pri tom rozpravat aby sme sa nebali.ola som velmi spokoja ==

miskaska
23. mar 2012

@blackswan75 No ked to takto citam, tak riadny rozdiel oproti Kramarom...nastupil sme o 7:00 a pustili nas okolo 12:00. Na izbe sme nelezali lebo bolo malo posteli, sedeli sme na posteliach v jednej izbe, co tie odvaznejsie vybojovali..proste nebolo miesto. Nepichali nas na sale, ale iba na zakrokovni, kde narychlo presunuli sono. Prehliadka od spodu nebola ziadna, sono po zakroku ziadne, ani prehmatanie maternice..iba otazka doktorky ako sa citime...no mala som z toho zmiesane pocity. Nastasie som nemala ziadne komplikacie a aj napriek nevydarenej kultivacii mi spravilit aspon zrychlenu diagnostiku.Takze sa vyvratil DS. Verim vsak, ze doktori na Kramaroch robia kvalitne, ale bohuzial podmienky nie su idealne.

blackswan75
24. mar 2012

@miskaska presne ideo podmienky ved mne pri amnio boli lekari z kramarov, prof Hinst, mudr korbel, to su kapacity, len vravim ze je to o podmienkach a pristupe. A oni robia nejakou inou metodou z vody oddelia DNA plodu.

daniela02
26. mar 2012

@blackswan75 ahoj ja by som sa chcela informovat, vies mi povedat ako dlho sa tam caka na termin, lebo ja som presovcanka, ale sme rozhodnuti ist do tejto nemocnice uz len kvoli rychlosti a kvoli tomu ze su to odbornici, peniaze sa vzdy najdu a aj teto obetujem s radostou dokonca tam ostaneme aj par dni spat aby som po amniu hned ecestovala, dakujem za odpoved

vierazit198
26. mar 2012

@daniela02 ja som bola tiez na amniocenteze a na kramaroch ju robia bezplatne .. su tam velmi dobry lekari

daniela02
26. mar 2012

@vierazit198 ahoj ja zvazujem ten novapharm hlavne kvoli tej rychlosti,dufam,ze ked zajtra zavolam, daju mi hned termin a my len sadneme do auta a pojdeme

abriela
26. mar 2012

@daniela02 a preco nejdes do KE ku Dankovcikovi?

daniela02
26. mar 2012

@abriela ahoj chystam sa volat do sace ako som pisala vierke,mozno to vyznie zle ale nam ide o rychlost a neviem ci to dankovcik robi expresne ako som to citala k blave a saci,co som pocula objednava sa k nemu meiac dopredu a je ovela drahsi ako dosedla

abriela
26. mar 2012

@daniela02 zavisi to asi od pripadu. Jeden tyzden som bola na prve triple testy a dalsi 14tt na amnio. Minuly rok tam objednavali podla toho v akom tyzdni tehu si. Kedze si v 17tt tak ta vsade uprednostnia.
Drzim palce, nech je vsetko v poriadku a obavy z odberu su zbytocne. Nic to nieje.

daniela02
26. mar 2012

@abriela dakujem,ja dufam tie,len som rada ze mam dve moznosti kam volat a zistit si veci a ist k odbornikom a necakat tri tyzdne

abriela
26. mar 2012

@daniela02 bez cakania je to za poplatok asi vsade. Ja som napr. cakat 3 tyzdne chcela, lebo som verila na zazrak 😉. Nevedela som si predstavit, ze do tyzdna mozem prist o babo, ale to pisem uz o extremoch

blackswan75
26. mar 2012

@daniela02 skus sa s nimi dohodnut telefonicky , viem ze zakroky robia len v stredu, takze tam zavolaj a povedz ze si az z Presova nech ta vysetria v den zaktroku, verim ze vidu v ustrety Tel.: 02/2029 7738 alebo mail : ondrejcak.michal@novapharm.sk

bis
26. mar 2012

@daniela02 v šaci robí amnio dosedla za 30 eur,výsledky sú do troch dní v cene.objednať sa môžeš aj telefonicky,amnio sa robí vždy v stredu.

daniela02
27. mar 2012

@abriela u nas sa to na priklad v presove neda, ani mi nic take neponukli, ale viem ze v BA aj v Saci to uz ide

daniela02
27. mar 2012

@bis dakujem, to je super toto pocut, dnes sa za nim chcem vybrat priamo do Sace , asi najskor zavolam a potm sadam na autobus a letim

abriela
27. mar 2012

@daniela02 zaneprazdneneho odbornika neospevujem, ale taktiez kazdu stredu cca od 13tej to robi aj Dankovcik. Cena za urychlene vysledky do 3 dni, vsak urcite nieje 30€, ale viac. Daj vediet kde si nakoniec skoncila, aj ked najlepsie by bolo keby si to ani nemusela absolvovat.

bis
27. mar 2012

@abriela je to 30 eur,bola som objednaná,je to aj na stránke nemocnice,je tam cenník..

abriela
27. mar 2012

@bis ja som pisala o Dankovcikovi, cize verim ti to. Odber je jedna cena a za zrychlene vysledky do 3 dni sa priplaca - kolko u tohto doktora, musela by som pohladat papier.
Kedze cakas babo, tak si to asi absolvovala teraz a mas aktualnejsie info ako ja z minulero roku.

daniela02
27. mar 2012

@bis
@abriela bis pise pravdu je to 30 eur, ale ja som predbezne rozhodnuta pre blavu, nejdem tu pisat preco, ale asi zaplatime viac a pojdeme do blavy , uvidime, ja mam zial salenu poistovnu, a ked sa objednam musim cakat tyzden na schvalenie, ale p. Ondrejcak bol taky zlaty, ze to ide posurit a chce ma hodit hned na zajtra 🙂

bis
27. mar 2012

@daniela02 držím palce🙂

zuzin78
27. mar 2012

@daniela02 ahoj ,aj ja som bola u Ondrejcaka, a je to jeden super doktor, taky by mali byt vsetci. ja som u neho bola so starsou, ked som ju cakala, nam vysli zle vysledky, a nastastie amio vysla super, a aj dcerka je zdravucka. 😵 😵
na sale som sa tak super bavila, ze som ani nevedela, kedy mi zobrali plodovu vodu, proste super.
drzim palceky.

daniela02
27. mar 2012

@zuzin78 stacil mi ten telefonat, vedela som, kde je moja volba a toto ze on sam vybavuje, ci ma moze zobrat zajtra uz aby som nemusela cakat, je este pre mna vacsie plus

zuzin78
27. mar 2012

@daniela02 ja som zavolala, vlastnemoj manzel, a potom nas hned bral, zaplatili sme sumu co potreboval a uz som bola na sale, a do 24 hodin mi volal.

daniela02
27. mar 2012

@zuzin78 no zial ja mam blbu poistovnu, takze ideme az na buduci tyzden, v stredu o desiatej tam mame byt, bol hrozne mily a zlaty, super ma ukludnoval, ja som velmi spopkojna, stoji mi to za vsetky tie peniaze sveta 🙂

zuzin78
27. mar 2012

@daniela02 ja som platila celu sumu z vlastneho. poistovna nic nepreplacala, a ani som sa o to nezaujimala, peniaze vtedy nehrali rolu, aj keby som nemala tyzden jest tak to stalo za to. 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre