Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

latvia
16. mar 2010

a je vela zian ktore sa rozhodli vychovat svoje dieta napriek postihnutiu.....neviem ake je to starat sa o postihnute dieta, nemam ho.kazdu jednu zenu za to obdivujem, ak sa o taketo dieta stara, taka ktora pojde na potrat lebo caka postihnute dieta neklesa v mojich ociach, je to kazdej vlastne rozhodnutie ako sa zachova.mala som len namysli, ze podstupit riziko, hoc malinke co sa tyka amniocentezy, ak su ostatne testy ok, by som nepodstupila.ak by sa mojmu dietatu nieco stalo kvoli amniu a vysledky by boli negativne, vycitala by som si to do konca zivota.
a nikoho od amnia neodhovaram, ten klud na dusi som myslela vazne, ak ma niektora cele tehotenstvo stresovat ci nema postihnute dieta, to nech radsej ide na amnio a bude kludna ze je vsetko ok.nemyslela som to absolutne ironicky

dajna11
16. mar 2010

nemyslím si že to že budem mať triple testy ok by ma malo ukludniť..že to jediné by malo stačiť na to aby žena,ak su testy ok bola spokojná ked vieme aké sú tie testy nepresné. mám 35 a preto mám tie obavy,aj ja som bola roky na dieťa sama.....a nebolo to až také hrozné....lebo ak je dieťa zdravé tak aj ked ste sami dvaja robí vám iba radosť.....len ak je človek sám na chorobu dieťaťa tak to je už utrpenie.....hlavne pre rodiča.

latvia
16. mar 2010

uz len jedna vec.....nemam dovod odradzat niekoho od amniocentezy, mna sa to netyka.ale m,yslim ze zena by mala byt informovana aj o rizikach aj o vyhodach, a kazda sa rozhodne ako chce...a to nebolo k prispevku dajny 😉 lebo jedna sa viac obava vysledku, ina rizika....a zena, ktora chce vediet na com je, sa od amnio itak odradit neda.a natlak tu ziadna na nikoho nerobi

slovakia13
16. mar 2010

ahoj
ja som podstupila amnio a donosit drobca som bola rozhodnuta v kazdom pripade.ja som iba potrebovala vediet naco sa mam pripravit a co ma caka ak by bola mala downik.riziko som mala 1:7 DS

latvia
16. mar 2010

ufff, to je dost...a som rada ze je malicka v poriadku 🙂 🙂

fatimuska
17. mar 2010

prajem krásny deň

gabika123456789
23. mar 2010

Ahojte, som v 21 tt, a tento rok budem mať 40 rokov. Dnes som si bola pre výsledky z amniocentézy a dokori mi povedali, že moje dieťa má Downow syndrom, znížená hladina AFP v plodovej vode, velmi sa kvôli tomu trápim, chcela by som vedieť, či sú tieto vysledky 100%- né, aké je skutočné riziko a percento tejto choroby, ....

latvia
23. mar 2010

myslim ze amniocenteza je na 100 percent, tam sa uz pocitaju aj chromozomy ☹

latvia
23. mar 2010

Amniocentéza je odber plodovej vody z maternice. V plodovej vode totiž „plávajú“ zbytky kože bábätka, ktoré sa dajú v laboratóriu „vyklíčiť“ a z nich sa prostredníctvom analýzy DNA zistí, či je dieťatko zdravé alebo vážne choré. Presne sa tiež učí pohlavie dieťatka.

takze je 100percentna....

janinna11
23. mar 2010

Ahoj Gabika, to mi je luto, ze tvoje vysledky nie su dobre, ja tiez cakam na vysledky z amnio,,, a tiez sa dost bojim, AFP moze byt nizka, ale z plodovej vody vedia presne urcit karyotyp plodu.. a v tvojom pripade, ak ti povedali ze ma malicke DS, tak vysledok by mal byt 47XX+21 alebo 47XY+21, podla toho, ci je to chlapcek alebo dievcatko... ide totiz o nadpocetnost 21. chromozomu,,,čo ti presne povedali? Ale ak su tie vysledky z plodovky, je to takmer 100%, medicina ako taka, nikdy nepouziva vyjadrenie, ze je nieco 100%... mrzi ma to, a ako si sa rozhodla, nechas si dietatko?

frola
24. mar 2010

gabika neviem ako to presne je ale myslim ze aj amnio sa moze pomylit. mam jednu znamu ktorej povedali ze babo bude tazko postihnute a narodilo sa uplne zdrave!!!! tak neviem. nezufaj aj keby to bola pravda downov syndrom nie je to najhorsie co sa moze v zivote stat. tieto deti su uzasne!!!! vratia ti lasku sto krat viac ako deticky zdrave. drzim palce

frola
24. mar 2010

latvia suhlasim s tebou. ja som bola rozhodnuta si babo nechat za kazdu cenu. (mala som uz velke brusko a nevedela som si predstavit ze sa ho mam vzdat) a preto som amnio odmietla. tym ze som to urobila som sa uplne uvolnila a uz na to nemyslela. ja by som tieto AFP testy uplne zrusila, ved vo vela krajinach ani zeny nevedia co to je. mozno robia amnio iba rizikovym rodickam, ale tu sa to robi masovo. ked sa mi podari znova otehotniet urcite odmietnem uz aj AFP testy lebo tolko zleho a negativneho co mi to zbytocne prinieslo uz nechcem zazit

kveta
24. mar 2010

Gabika, pri amniocentéze sa zisťuje viacero vecí... ak Ti zistili Downov syndróm na základe AFP, môžu sa mýliť. Ak na základe DNA, je to istý výsledok. V preklade povedané over si aký typ testu použili a či testovali priamo DNA. Výsledok amniocentézy si môžeš overiť napríklad v Iscare v Bratislave ďalšou amniocentézou. Platí sa za to, ale je možné dostať výsledky ešte v deň odberu - kuk ich stránky. Držím palce.

antonia1
24. mar 2010

Ahojky....prosim napiste mi caka ma amniocentéza..je to velmi bolestive?...niekde pisu ze je to horor 😖 ..potom zas ze to nic nieje...ake su vase skusenosti?dakujem

jajka28
24. mar 2010

babenky tak kukam aj sem na chvilku, ja som toto všetko preživala pred 2 týždnami...no teda najskor som bola na genetike na konzultácii koli výsledku testov 1:80, tam ma posl. na sono a ked nenašli nič podozrivé, zopakovali mi krvné testy a výsledok bol o týždeň 1:140

ide o to že ja čakám dvojičky a sama genetička povedala že by na amnio nešla byť mnou, je to velke riziko, pichá sa dva krát atd...

tak som počkala do 20 tt na morfo sono a rozhodla som sa neist na tu amniocentezu, vyzerali babenka ok...no naisto to nemože vediet nikto, ale snažím sa nemysliet na to a užívat si konečne tehotenstvo, lebo také stresy som nikdy nezažila ako teraz...

tak držím všetkým mamičkám palce a myslite tiež na nás 😉

jajka28
24. mar 2010

a amnio vraj vobec nieje bolestivé menej ako odber krvy, toho som sa nebála len ten stres 😖 a je lepšie ak budete ležat 24 hod. po nej lebo vraj niekde robia aj narýchlo a odchod domov 😖

lydia22
24. mar 2010

Antonia ja som citila ked ma pichli do bruska,ale nic hrozne to nebolo,mysli na nieco ine,niekto hovori ze to ani necitil,ja ano ale bolelo to len trosicka.neboj sa.hlavne som sa bala vysledkov.ale vsetko o.k.tak drzim palce.

janinna11
24. mar 2010

Amtonia, ja som bola na amnio minuly tyzden, citilasom len male pichnutie a nic viac, ani tahanie, ani tlak, vobec nic. Potom znova skontrolovali cinnost srdieckaa bolo po vsetkom, na druhy den som mala uz predbezne vysledky a terat cakam este na kompletne podrobne. A preco mas ist a amnio?? Si len v 7tt, to uz vies, ze tam pojdes??

antonia1
24. mar 2010

jeeej dakujem kočky, ste zlate, musim priznat ze ste ma prave veeeelmi ukludnili 😉 ...a este otazočka , musim zostat potom v nemocnici? Janina a preco pojdem na amino?.ja chcem sama a dr.ma tam odporuca pretoze v juny budem mat sladkych 40 😉

janinna11
24. mar 2010

Antonia, aha... chapem, tak potom nie je o com, ked si po 35-ke, istota je istota. Ja som sla kvoli tomu, ze som robila v labaku a vysledky krvi som mala divne, ukazali sa nejaky zmeny v strukture chromozomov, ale inak som mala oba scr negativne, ale i ked som dlho vahala a bali sme sa obaja aj s drahym, nakoniec sme sli, lebo by som bola dokonca tehu fest nervozna.... Teraz mam uz tyzden kludovy rezim, neupratujem tak mam vsade neporiadok, ale buduci tyzden sa uz do toho pustim. Po odbere sme sli hned prec, niekedy zeny ostavali v nemocnici, ale najma kvoli tomu, aby fakt aspon den-dva dodrzali kludovy rezim. Ja som takmer cele dva dni lezala, len minimum som chodila, a potom sme uz boli aj na prechadzke a tak, ale hlavne je nenatahovat sa a nenamahat brusne svalstvo... Len to cakanie na vysledky je stresujuce... a kam ides na amnio?? A ides na odber chor. klkov, ale plodovku??

antonia1
24. mar 2010

hmmm tak zostat v nemocnici by sa mi velmi nechcelo, ja som v nemecku a radsej pojdem domov lazkat 😉 ak sa bude dat...
zatial je vsetko v poriadku a verim ze aj bude, tak sme sa z dr.bavili iba o plodovej....ked som bola tehu z Maxom tak som bola v kosiciach na specialnych ultrazvukoch,a nemusela som na plodovku....aj tu su, ale poistovna ich nepreplaca 😒 ..kedy budes mat vysledky? drzim veeeeeeeeeeeela palce a nocna nech ti ubehne...pa pa dobru nocku 😉

janinna11
24. mar 2010

Antonia- neviem, ci to bolo mne... neviem aka nocna... 😉 asi som nepochopila... rozdiel medzi USG a rozborom z DNA je dost znacny... myslim, ze tu uz niekto o tom pisal vyssie. Ale AMC tam preplacaju, nie??

gabika123456789
24. mar 2010

ďakujem veľmi pekne za odpovede a rady, ktoré ste mi poskytli. Situácia je veľmi ťažká pretože manžel pracuje v zahraničí, na týždňovky, dcéra chodí na vysokú školu, no je ťažké vychovávať sama postihnuté dieťa, aj napriek tomu som viac rozhodnutá dievčatko si nechať, aj keď to bolí. V pondelok som objednaná u pána Dr. Dankoviča na ďalšie vyšetrenie, tak len dúfam, že to bol omyl, aj keď tomu už neverím 😢 .

kveta
24. mar 2010

Gabika poraď sa aj s manžeom a dcérou... nebudeš tu navždy, tak aby si vedela, či dcéra sa o sestru časom postará...

janinna11
24. mar 2010

Gabika a teda tie vysledky na DS su uz z plodovky, ak tomu spravne rozumiem... No urcite to stoji za zvazenie, mali by ste to prebrat aj s manzelom a pripadne s dcerou, ci planuje byvat s vami, alebo vo vasom okoli a tak... Kvetka ma pravdu, nikdy nevieme, co nam osud zasle do cesty a co sa moze stat... drzim palce, aby ste sa rozhodli spravne 😉

latvia
25. mar 2010

viem ze zvazit situaciu by mali vsetci a holky, pisete dobre, co bude ak......len z gabikinych prispevkov citim ze svoju dceru uz teraz velmi lubi a tak si neviem predstavit ako by to bolo, ak by sla na prerusenie tehotenstva, ak by sa rodina zhodla, ze je to naj riesenie....predsalen, v gabike by to nechalo velku ranu.....ja by som si asi vypocula okolie, ale rozhodla by som sa podla seba

janinna11
25. mar 2010

Ahoj Latvia, mas pravdu, z Gabik. vyjadreni citit, ze malinku velmi miluje uz teraz,ale to kazda z nas miluje svojho Drobceka, a to este predtym, ako pocuje tlct srdiecko, ako ho 1x uvidi na USG atd.... Ide ale aj o to, ze ked niekoho milujeme, chceme pre nho len to nejlepsie... Ja som pocula, ze kazda dusicka ma pravo narodit sa do zdraveho telicka, aby mohla viest plnohodnotny zivot, ...atd.... Asi sa s tym uz stotoznujem.... neviem, viem, ze to je tazke, ale viem aj to, ze vychovavat postihnute dieta je velmi narocne, pre celu rodinu, nie len pre najblizsiu... Ale myslim, ze Gabika sa uz davno rozhodla... Drzim jej palce a myslim na nu.

latvia
25. mar 2010

jani, mas pravdu, s tym suhlasim....len nie kazdy downik je na tom uplne zle....je vela lahkych foriem, to dieta sice potrebuje specialnu opateru, ale vela z nich sa vie samostatne o seba postarat v zakladnych veciach, dokonca su schopni zaclenit sa do nejakych aktivit....tancuju, hraju divadlo a podobne.....asi by som cely zivot rozmyslala ci by moje babatko nebolo prave taketo, a to by ma mrzelo ak by som ho dala prec.....okrem toho, ten plnohodnotny zivot vnimame len my tak, oni nemaju pocit ze ziju neplnohodnotne.....kolko deti zdravych a schopnych sa spusti na uplne dno a ziju zle....a niektore sa narodia zdrave a pocas vyvoja sa zisti ze maju problemy......viem ze uz DS je v podstate urcita istota ze zdravotne problemy tam furt budu.....je to dilema....gabike tiez drzim palce

latvia
25. mar 2010

este smutne dodam, ze nie kazda tehulka miluje svojho drobca od zaciatku 😔 niektore vidia dieta ako "chybu", hoc je zdrave.... 😔 😔

janinna11
25. mar 2010

Latvia viem, ja som pisala len o nas, tehulkach - ex snazilkach a o tych, ktorym taketo stastie bolo dopriata rychlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre