Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

ladydka
1. máj 2014

@satanka1 ty mas uz jedno ci dve deti?

satanka1
1. máj 2014

@ladydka ja mám dve,tretie zomrelo v 9tt a teraz som vlastne 4 -tý x tehotná

ladydka
2. máj 2014

tak drzim palce aby ste to tentokrat dotiahli do stastneho konca

veronicka12
3. máj 2014

@dudi30 ahoj ja som si dala tiez zrychlene vysledky do 3 dni za 120e v TN

lenkadenisa
5. máj 2014

mne doktorka toto vyšetrenie ani neponúkla, robí sa len do 20.tt. a ja som objednaná na kontrolu až 27.05. a to už budem dávno po. asi jej mám zavolať a spýtať sa na to, či..? v mojej aj priateľovej rodine máme dosť chorôb 😒

zuzka121
5. máj 2014

Ahojte podelím sa o moju skúsenosť. Pred dvomi rokmi som bola tehotná AFP test mi vyšiel velmi zlý. Ked som sa opýtala sestričky na výsledok pvedala že test je super o mesiac na kontrolu pridite povedala. Ale tá truba si ma pomýlila stehotnou ktorá mala rovnaké priezvisko.Po mesiaci lekárovi na sone sa niečo nezdalo nevidel nejaké modzgové štruktúry poslal do ryzikovej poradni v BB aj ked mesiac od testu bola dlhádoba. Zorali mi plod.vodu no čakanie bolo neskutočne dlhé tak som išla k Dr.Grochalovi do MT na sono. Užasný doktor. Ale nepotešil nás oznámil že naše dievčatko má Pataou syndrom a že bez výsletku aminocyntezy mi musia vyvolať pôrod. Tak v 22 tt mi vyvolávali v pôrod. Strašné muky strašné bolesti vyšlo to na 5 krát takže ako ked máte 5 pôrodov za sebou. Takmer mučenie neprajem to nokomu zažiť. Utrpenie na psychyke na srdi no proste všade. Kartu od toho lekára som si vzala mimochodom bol to doktor Králik na Sliači ak tam niekto ste tak radšej chojte od tial kade lakšie lebo tá jeho sestrička nič nerobí len klebetí a uliva sa tam ako sa dá. Teraz sa mi podarilo znovu otehotnieť po roku a pol na buducy tyžden idem AFP test a aj na plod vodu kôli tomu že som už mala jedno postihnutie. Ale predošlé výsledky z genetiky potvrdili že to bola náhoda. Ale obavy sú stále. Už som aj navštívila Drr grochala v 13tt a ten vylúčil nejaké postihnutia.Modlím sa aby bolo všetko v poriadku lebo to utrpenie nechcem nikdy zažiť. Držte mi palce. A prajem všetkým zdravé babetká.

nicoleta22
8. máj 2014

Ahojte, rada by som vám objasnila moju situáciu ... včera som podstúpila amnio. 2. Maja mi zavolal dr. Že mám prísť 6 na vyšetrenie lebo výsledky sú zlé a indikuje tam niečo k syndrómu ... tie dni keď som nevedela o čo ide boli hrozné ... mám 22 je to moje prvé tehotenstvo a som v 20 týždni. Keď som prišla na vyšetrenie žiadne sa nekonalo len ma odporučil na nejaký speci ultrazvuk alebo odporučil amnio, tu však robia len v stredy a vraj sa mám roZhodnúť... keďže bol utorok rozhodla som sa hneď pre amnio chcela som si byt istá ... nič však nebolo tak ako mi povedL čakali ma genetické vyšetrenia v mt , nebola som objednana dr. Ž genetiky ma zvozila prečo som neprišla skôr že tieto výsledky ma môj dr už od 14.apríla volala do nemocnice kam som utekala hneď mi urobili amnio a šla so za desať min dom....dr ma poslal na lacčno, tvrdil že ultrazvuk je kvalitný dr na amnio mi to vyvrátila .. chcela som si priplatiť za rýchly výsledok podľa dr 100€ nakoniec 230€ takže teraz oddychujem a čakám na výsledky som v riziku 1:75 na downow syndróm neviem čo bude keď ... Ale dúfam a verím že budeme zdravý ... amnio bola nepríjemná ale nič čo by sa prežiť nedalo ...

kveta
8. máj 2014

@nicoleta22 Tebe urobili amnio a po desiatich minutach si sla domov???

nicoleta22
8. máj 2014

@kveta Ano prišla som už ma čakali skoro som to nestihla ani som nevedela poriadne čo ma čaká lebo sa to všetko zvrtlo dak rýchlo ... urobili mi amnio povedali mi že si mám na chodbe posedieť a ked sa budem cítiť ok môžem kludne ísť...

miamia3
18. máj 2014

@nicoleta22 na amnio si išla na lačno? Alebo sa môžem najesť ,objednaná som na stredu do Mt, ďakujem a prajem Ti dobré výsledky....

nicoleta22
20. máj 2014

@miamia3 kľudne sa môžeš najesť mohlo by ti prísť zle ...neboj sa nič to nie je držím palce

miamia3
20. máj 2014

@nicoleta22 ďakujem....trochu sa bojím , asi ako každá, hlavne nech je výsledok dobrý

sculka
21. máj 2014

Ahojte vsetky,
chcem Vas len povzbudit. Ja som mala riziko 1:110. Odber plodovej vody som odmietla. Bola som na morf. ultrazvuku u Mudr. Cunderlika v BA a potom este aj u Mudr. Grochalu v MT. Obidvaja sa vyjadrili, ze je vsetko v poriadku, samozrejme, ze stopercenntnu istotu nezarucili, ak ju chcem mat, mam ist na odber plodovej vody. Toto vsetko sa udialo kratko pred Vianocami. Stale som sa presviedcala, ze to bude dobre a maly bude zdravy.
Ale obavy boli stale velke. Velakrat som sa pristihla, ze som pochybovala, potom som si vycitala, ze som nesla na odber a teraz zijem v neistote. Ked mi odtiekla plodova voda, utekali sme do nemocnice. To bolo o pol desiatej rano. Maly sa narodil o stvrt na dve poobede 🙂 Moja prva otazka bola, ze ci nie je dawn...Doktroka na mna prekvapene pozerala, ze to uz preco....Takze asi taku maju tie testy vypovedaciu hodnotu. Maly je zdravy a robi nam radost. Narodil sa dva tyzdne pred terminom a porod bol velmi rychly. To bolo asi zadostucinenie za tie vsetky stresy. Takze hlavy hore, vsetko dobre dopadne ! Drzim Vam place !

katuskapd
25. máj 2014

Ja som mala amnio kvoli zvysenej hodnote NT aj v 13 týždni aj v 20 týždni, takže amnio mi robili v 21. Rýchle som si neplatila , lebo aj tak by som musela cakat na tie dalsie. Prve vysledky boli o týžden vyšli v poriadku. Potom tie dalšie boli po 2 týždňoch, tiež sa nič nepotvrdilo, no a ešte zo zbytkov plodovej vody robili ešte dodatočne na svalovu atrofiu, to sa tiež nepotvrdilo. čiže vyšetrená som bola, vysvedlenie nemám, len dúfam že moje dievčatko bude zdravé, kedže sa to dozvieme až po pôrode. Držím všetkým palčeky.

slniecko49
29. máj 2014

ahojte.ja som včera bola na amnio🙂 nebolo to az take strašne len moj strach z ihiel je velky a aj som si tam zapištala🙂 len som sa drzala statocne nemohla som sa ani pohnut potom sme este na izbach oddychovali cca 2 hodinky kde sme si aj pospali bol nas aj pan mud. skontrolovat potom nam urobili este ultrazvuk a isli sme domov vpich som citila aj na druhy den ale uz na druhyy den mi zavolali dobru spravu tal som uz nic neriesoila od radosti som len plakala kedze v mojom veku 42 r.🙂) mi nebolo vsetko jedno len som si za to vsrtko musela zaplatit 300 eur ale nelutujem drzim palce všetkym ktore sa ešte chystaju a su nerozhodne ja som bola rozhodnuta urobit pre svojho drobčeka všetko

lubicaziv
30. máj 2014

A kde ste bola na amnio ?

dadka1982
31. máj 2014

@lubicaziv predpokladám, že slniečko49 bola na amniocentéze v Železničiarskej nemocnici v Bratislave na Trnavskom mýte. aj mne ju tam robili a tiež som výsledky mala hneď na druhý deň

lucika7682
4. jún 2014

@nicoleta22 ahoj, tak ako ti dopadli tie vysledky z amnia?...mne vysli vysledky 1:80 a tak mi brali znova krv a poslali do ineho labaku, ale urcite to vyjde rovnako...ale kazdy ma odhovara od amnia, tak rozmyslam nad morfologickym ultrazvukom a ak by tam bolo vsetko ok, tak by som asi na amnio nesla, ale to su zatial len uvahy, neviem, co robit...☹

nicoleta22
4. jún 2014

@lucika7682 ahoj, na to ze výsledky budú rovnaké sa moc nespoliehaj ja som mala riziko 1:75 a opakovaný skrining mi vyšiel na 1:17 ... bola som však rozhodnutá pre amnio nakoľko som si chcela byť 100% istá a dr z genetiky ma upozornila aj na to ze na morfo ultrazvuku nemusia byť vidieť choré bunky pretože down s sa prejavuje veľa spôsobmi a ak by aj potvrdil ze je všetko ok nemuselo by tomu tak byť ... výsledky som dostala minulý týždeň a všetko je ok ... Ale tri týždne stresu a paniky .. našťastie je všetko ok a amnio sa nemusíš vôbec báť 🙂 veľa šťastia prajeme

lucika7682
4. jún 2014

@nicoleta22 tak super, ze vyskedky boli ok...🙂...no ved uvidim, je mozne, ze budem donutena na amnio ist pre klud duse...

lucika7682
4. jún 2014

@nicoleta22 a v ktorom tyzdni si bola na amnio

nicoleta22
4. jún 2014

@lucika7682 ničoho sa neboj je to na tebe ja som šla na amnio preto lebo som nebola presvedčená o tom že by som sa zvládla postarať o choré Babo ... som šťastná ze som sa nemusela rozhodovať a výsledky boli v poriadku 🙂 neboj držím palce nič to nie je 🙂

nicoleta22
4. jún 2014

@lucika7682 v 20 týždni

lucika7682
4. jún 2014

@nicoleta22 no ved to, o tom som neni presvedcena ani ja...len, ak by to bolo zle, vzdat sa ho, to bude asi velmi tazke, ale nebudem predbiehat...zajtra zavolam na vysledky krvi a potom sa rozhodnem, co dalej...dakujem, ze si odpisala...🙂

nicoleta22
5. jún 2014

@lucika7682 v pohode neboj sa dobre to bude ja som si to tiež prežila tu neistotu a nervy ale najlepšie je myslieť pozitívne a veriť ze bude všetko v poriadku 🙂 daj vediet ako ste dopadli držím palce 🙂

lucika7682
5. jún 2014

@nicoleta22 urcite sa ozvem...dakujem za podporu...🙂

mizu89
6. jún 2014

ahojte ja by som sa tiez chcela s touto temou podelit.ja mam gynekologa v DK volal mi v utorok 3.6.ze mam ist na geneticke vysetrenie do mt v stredu cize na druhy den.isla som si po papier do dk a leteli sme do martina na genetiku nevedela som o co sa jedna ale myslela som si ze asi krv vysla zle ktoru mi bral cca pred tyzdnom.prisli sme tam aj s priatelom.ked doktorka otvorila obalku a videla som tam dawnov syndrom 1:asi230???a ak je mozne tak spravit amnio.nezapametala som si cislo lebo bola som v uplnom soku ze preco o nicom neviem. 😠 pytala sa ma vselijake veci udaje o mne a o priatelovi ake lieky som uzivala a ked som jej povedala ze kyselinu listovu,duphaston a ascorutin.tak sa ma hned spytala ze ci krvacam ked berem ascorutin a ja jej na to ani raz pocas celeho tehotenstva ani kvapka krvi tak na mna pozerala ako na debila ze jej neslo do hlavy preco berem ked nemam problem.pomyslela som si spytaj sa dr.tholta v dk on mi predpisal.a pritom ze vraj to je najlepsi doktor no ja uz mam pochybnosti o nom ked mi o tomto riziku nepovedal sa moze hanbit. 😠 tak zobrala mi krv a povedala aby som isla na sono do univerzitnej nemocnice v mt.ak bude nieco zle na sone tak sa mam vratit.tam nevidela doktorka nic bola strasne mila.priatel videl babatko ja som nevidela lebo nemaju tam obrazovku nad postelou pre buduce mamicky.smatrala tam dobrych 20 min ale nic nevidela ziadne chyby ani ci to bude dievcatko alebo chlapcek. 🙂 povedala ze ak bude nieco zle ze da sa prerusit tehotenstvo.mam 25 o tyzden a som v 19tt. doktor ma napisane ze som v 18tt takze ma tam sklz o tazden lebo ja presne viem v kolkom som kedy som mala pm .a ako vsetky vravia ze tie tripple testy skoro vsetkym zle vychadzaju a rodia sa im zdrave deticky.takze ja neverim ze vyjdu dobre preto by som chcela ist na amnio aby som si bola na 100% ista ze co sa deje .viem ze je tam 0,5-1% riziko potratu.ale asi by som nedokazala zit s postihnutym dietatkom a mat zbabrany zvysok zivota .nevie mi niektora povedat ako prebieha to amnio.dakujem velmi pekne za odpoved lebo uz teraz som nervozna preplakala som cely den ze co ak nahodou dawnov syndrom to neprezijem .vsetko mi vrta v hlave tak sme sa velmi obaja tesili na nase prve babo a ta sprava nas uplne pohltila ☹

miamia3
7. jún 2014

@mizu89 ahoj ja som bola v martine, začínajú o 09.00 h. pred op. sálom si sestrička poberie papiere, knižku, potom bude volať dnu,Dr sa niečo popýta, podpíšeš papier o informovaní o rizikách, prezlečieš si modrú košieľku a pôjdeš na stôl. Sú milí a všetko podrobne hovorili čo robia. Ja som pred tým ani nespala poriadne , strašne som sa bála, výsledky budú o 2 týždne

mia18112
7. jún 2014

@mizu89 Hlavne sa neplas a nestresuj zbytocne. Ja som mala velmi zle Tripple testy, na genetike mi robili testy nove - vysli este horsie, riziko 1: 4 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To uz je ake cislo ?! Aj doktorka bola zhrozena, ze katastroficke vysledky. Na amnio som bola u nas v MT - dost neprijemne.....ale da sa. Hlavne sa potom setri, ja som vystrasena prvorodicka lezala s nohami hore pre istotu 2 dni doma. A mame zdraveho chlapceka !

deni73
7. jún 2014

@mizu89 Nie je to nič strašné, zoberú ti malé množstvo plodovej vody, budeš cítiť malé pichnutie, medzitým robia ultrazvuk, aby videli ihlu, a potom poležíš a oddychuješ pár hodín. Vydržíš, ženy vydržia oveľa viac ako jedno amnio 🙂 Držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre