Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

zannyka
25. okt 2008

Ano , bola som v Ružinove., dal li lekarsku správu kde uvadza ze je vsetko v poriadku a ze to mam dat svojmu gynekologovy... 🙂

mirka.m
30. okt 2008

ahoj zannyka. doky ta nutit nemoze.ak to nechces absolvovat tak nemusis. radsej zmen toho lekara, to bude najmudrejsie. drim palce.

ankam
30. okt 2008

jaaaaaaaaj babenky,dnes mi kamoska oznamila ze jej vysledky AFP su 1:400 na amnio nechce ist je rozhodnuta nechat si babenko.Ale ja koli nej asi ani nebudem spat.Neviem si ani predstavit ako sa citite vy.
Ona je kludna-chce ist este na 3D-ale nevieme kde v KE by to mali.Nahodou neviete poradit?
Prve babo mala vysledky 1:1200 a to ju posielali na potrat-dobre ze nesla lebo ma krasnu zdravu dcerku 😉
A ale teraz je sanca vyssia a ona je taka pokojna 🙂 Ja by som neviem co robila 😖

ankam
30. okt 2008

a som zabudla ze drzkajte sa mi-budem na vas mysliet

zannyka
30. okt 2008

ahoj Ankam

klikni na linku a tam sa dozvies o 3D sono

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

gabriela_ke
31. okt 2008

Ahoj Ankam, prenatálnu diagnostiku robí aj MUDr. Dankovčík...na nete o ňom nájdeš dosť informácii aj kontakt.

ankam
31. okt 2008

ahojte dakujem-uz som nasla v diskusii od zannyky 😉 😉 😉
ten dr.Dankovcik je najlepsi???a kamoska spominala kliniku Pro Car..............kde je lepsie?Juuuuuuuj dakujem vam velmi kamoska pride poobede a chceme volat 😉

gabriela_ke
31. okt 2008

Ak mozem povedat za seba, je dobry (mna k nemu poslala moja gyn.) a podla ost. nazorov je to jeden z najlepsich odbornikov na vychode...Pro Car nepoznam ☹

ankam
31. okt 2008

a potrebujes odporucanie?alebo staci len ked zavola ze chce ist?

gabriela_ke
31. okt 2008

s odporucanim je to lacnejsie...doplacala som len 500,-, inak sa urcite tiez da, len to bude mozno drahsie...idealne je tam zavolat a pokecat s nimi

gapa
31. okt 2008

ankam,
ja som mala výsledky 1:365 a tiež som nechcela isť na amnio. Riziko potratu sa vraj pohybuje 1:300 takže riziko potratu je vlastne vyššie (raz som potratila v 26tt, z dôvodu pravdepodobne infekcie, tak som nechcela riskovať). Indikáciu amnio som mala kvôli veku a aj dvom potratom (a tretie tehotenstvo - dcera mala vrodenú hydronefrozu).
No náš drobec je chvalabohu v poriadku. (musím zaklopať, lebo je ešte čerstvý 😀 )

gabi96
31. okt 2008

Ahoj Ankam, prenatalnu diagnostiku robí i Dr.Dosedla v Šaci. Robí aj amniocentezy aj niečo iné. Vraj veľmi dobre. Tak skús zavolať i do Šace. Pa 🙂

ankam
31. okt 2008

kocky dakujem-vsetko sme si zistili-vybavili sme aj odborucanie -ako pise gabriela.A hned ju objednali na nedelu o 11.Ja sa bojim aj za nu ☹

ankam
31. okt 2008

som zabudla ze u dr.dankovcika 🙂

niinka
1. nov 2008

Ahoj ANKAM. Ja tiež potrebujem ísť za doktorom Dankovičom. Na chromozomové poruchy dieťatka. Chcem sa opýtať, si vravela, ktorom si týždni??? Alebo sa môže ísť len v určitých týždňoch???Alebo je najlepšie zavolať a oni mi povedia???

bzucinka
1. nov 2008

ankam ... nepanikar, ja som mala triple test 1 ku 54 ... pan doktor Dankovcik mi po morfologickom ultrazvuku upresnil riziko na 1 ku 545 - vratane zaratania triple testu .... amnio bolo uplne v pohode, stres z vysledku bol ovelaaaaa horsi ako samotny zakrok a vysledok sme mali dobry .... drzim vsetkym palce 😉

bzucinka
1. nov 2008

zle cislo som napisala ... po morfologii sme mali riziko 1 ku 475

ankam
1. nov 2008

aha dakujem
ale niinka nie ja som tehotna-ale kamoska.Zajtra je k nemu objednana.A zacal sa jej 18tt tak ja neviem presne ze kedy sa robia tie vysetrenia

bzucinka Dr.Dankovcik ti urobi aj amnio(t.j.odber p.v?)Lebo kamoska chcela len 3D ultrazvukom zistit.Tak neviem ako pochodi...........ci jej urobi aj ten odber?

bzucinka
2. nov 2008

ankam, u neho som bola na 3D,4D - morfolgiu v 20tt .... amnio mi robili v statnej nemocnici ... a bolo to uz davnejsie .... my uz mame babo 😉

beadz
3. nov 2008

ahojte kocky. nam zistili afp 1:25, zajtra ideme ku dankovcikovi na sono, tak uvidime co nam povedia. ale na amnio budeme musiet ist tak ci tak, lebo mam 37 rokov a za sebou vela zleho a zatial ziadne babo. tak drzte palce.

bzucinka
3. nov 2008

beadz ... vela stastia, drzim palce ...

gabriela_ke
3. nov 2008

pripajam sa ...drzim palce velmi, velmi...

beadz
3. nov 2008

dakujem vam.

madeleine
7. nov 2008

matata123
ahojte vsetci.. moja mamina je tehotna.. ma 40 rokov a lekarka jej poradila odber plodovej vody.. no nije si ista ci je to spravne.. po zisteni vysledkov sa aj tak nic nezmeni aj keby bolo nieco zle.. mozte nam poradit kto mate s odberom plodovej vody skusenosti? ako to na vas posobilo? ma to vplyv na dieta? predsalen.. ved vpichnu do vas ihlu a vytiahnu z vas kusok vody.. je to potrebne? prosim poradte.. dakujeme

sophie1981
7. nov 2008

caute, nakukla som....ja som bola pri dr. Dankovcikovi na sono v piatok min. tyzdna...taktiez som mala zvysene riziko na raztepy.....nastastie tam nic nevidel , takze som sa stastne vihla amnio.....po dvoch missed je moj strach ovela vacsi ako 0,5 perc. sanca na potrat..tiez sme boli s manzelom rozhodnuti ze malicke si nechame tak ci onak...vsetkym drzim palce....nech vam to dobre dopadne

labutka
8. nov 2008

madeleine, ja som bola na amnio, samotny odber sa naozaj da porovnat s klasickym odberom krvi, nijako specialne to neboli. ja som saskor bala o krpate, ale nie preto, ze by sa mu pri odbere nieco stalo, ved to doktor kontroloval ultrazvukom cely cas, ale bala som sa preto, ze mi vyslo vysoke riziko na razstepy. ja som bola v Iscare v BA, doktor aj sestricky boli strasne zlati... predsalen ja dam dost na mojho gynekologa (je to manzelov kamarat), takze viem ze nam nechce zle.
moj nazor je, ze ked aj z plodovej vody nieco zistia, nemusis sa babatka hned zbavit, je to len prilezitost, aby si sa nanho pripravila, na take, ake je.
viem ze amnio odporucia kazdej zene nad 37 rokov, asi na mieste tvojej maminy by som sa poradila s doktorkou....

ilijanka
10. nov 2008

nechcem nikoho strašiť, ale ja osobne som sa stretla s tým, že pár dní po amniocentéze mamička potratila s vysokými teplotami, takže to riziko 0,5-1% je reálne, iba toľko, je to na zváženie- riziko vrodenej chyby a riziko potratu pri amnio 😢

labutka
11. nov 2008

ilijanka, jasne, to su podla mna veci, ktore by sa v dnesnej dobe uz nemali stavat, ale treba urcite vzdy zvazit aj to, ake vysoke vyslo riziko a porovnat to s rizikom ktore je pri amniocenteze. ja by som tieto veci urcite konzultovala zo svojim lekarom, mam v neho plnu doveru, a nechala by som si poradit od neho.
ale aby som to trosku odlahcila, ja mam termin v marci 2009, nebola som jedina, ktora som z marcoviek bola na amnio, a nastastie sme vsetky aj s krpcami v poriadku.. 🙂

steva
14. nov 2008

ahojte.potrebujem poradit.na buduci tyzden idem na amniocentezu,kvoli podozreniu na defekt brusnej steny.na genetike mi lekarka povedala,ze je taka moznost ak si zaplatim 140eur,ze budem mat vysledky do dvoch dni,ale na papieri mam napisane ze si musim sama zabezbecit odvoz materialu do Praha genet.neviem si predstavit na koho sa mam obratit a ako sa taky odvoz zabezpecuje.ked som lezala v saci tam sa to dalo za 7000sk a vsetko vybavil doktor,ale ja idem na amnio do KE a neviem ci to tam lekar tiez zabezpeci ked mi na papier napisali ze si to musim sama.ak niekto nieco ohladom toho vie,napiste mi prosim.dakujem

steva
14. nov 2008

neviete mi poradit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre