Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

duplinka
26. apr 2011

@esperka ahoj. Chcela by som sa ťa opýtať, u akého lekára si sa objednávala na tú amniocentézu. Ja by som mala ísť k Dankovčíkovi, ale tiež sa mi zdá veľa tých 100 EUR. Rozmýšľala som nad Šacou, nakoľko som tam už raz rodila, ale neviem, na koho sa mám kontaktovať. Nebol to náhodou Dr. Dosedla? Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď.

esperka
26. apr 2011

@duplinka ahoj, áno Dr. Erik Dosedla - taký mladý, ale robí tých amniocentéz veeeľa a pod ultrazvukom. Dokonca ja nie som Košičanka, som z iného mesta, objednala som sa cez e-mail, ktorý som našla na stránke Nemocnice Saca. Naozaj bol šikovný /dokonca som to mala trošku zložitejšie /išiel cez placentu - tuším, nechcem trepať a odber bol bez krvi, sám bol na seba pyšný🙂))/.. A bezbolestne. Držím palce

duplinka
26. apr 2011

@esperka ďakujem veľmi pekne. No ja som teraz 13. tt, takže myslíš, že by bolo načase sa objednať? Keďže má toho veľa. A ešte jednu otázočku by som mala. Pýtal sa na dôvod, alebo potreboval nejaké špeciálne odporúčanie, alebo stačilo od gynekologičky? Ďakujem 😀 😀
Si zlatá. Vďaka.

alecka
26. apr 2011

@ivixi to su nehorzne palky co tu pisete 😕 . vrchol ze si uctuju aj za odber taa a 100€ 😠 , ked v nemocnici to plne hradi poistovna. mrkni tento link http://www.medirex.sk/odborne-informacie/refere... , je to jedna z moznosti a genetik by ti mal vyhoviet v pripade ze si to chces zaplatit, je to na slovensku, a vzorku si tam mozes, nie ty ale napr.manzel odniest osobne, je to na molekularnej urovni, co keby som si uz chcela zaplatit rychlu diagnostiku tak tuto metodu volim pred fish. a nakoniec ked uz budes 20tt, podla tych noriem uvedenych v tom linku, by ti to mala preplatit poistovna. tak prestuduj, popytaj sa a uvidis. treba si presadzovat svoje prava, lebo lekari maju svoje kseftiky a dobre na tom zarabaju. drzim palce

esperka
26. apr 2011

@duplinka Stačilo od gynekologa /ale bolo to potrebné/ ináč nič... A áno, radšej s ním dohodnúť ten termín vopred, ak už teraz vieš , že pôjdes na amnio...

duplinka
26. apr 2011

@esperka ešte raz ti ďakujem. Ja mu teda napíšem a opýtam sa ho. Len dúfam, že nebude po novom aj on pýtať 100 EUR.

esperka
26. apr 2011

To neviem, ale aj v čase, ked ja som bola na amnio , tak Dr. Dankovčík mal takúto taxu ... Ak na amnio plynú dôvody ako vek, alebo tie výsledky z krvných testov, tak to je bezplatné, iba ak chce človek podstúpiť tento zákrok niekde na súkromnej klinike, tak sa potom platí... Tuším som aj na genetiku musela ísť a až potom mi moj gyndoš dal papier na amnio. /aj gen. je bezplatná/. Maj sa
@duplinka

ivixi
26. apr 2011

@alecka dakujem za tvoj link,no uz je asi neskoro...uz som objednana a rano mi volali pre potvrdenie, uz ma aj objednali na zrychlene vysledky. Palka to je riadna no verim, ze aspon to bude stat za to a ze sa to vynahradi dobrou spravou....jaj bojim bojim, vysledky by som mala mat v piatok.

ivixi
26. apr 2011

@duplinka ja idem k dankovcikovi na amnio zajtra... ☹ ...je to drahsie, ale odporucali mi ho viaceri ludia, nielen moj gynkolog.

duplinka
26. apr 2011

@ivixi veď to, že je to drahé. Ale aj Dosedla je odborník. Dnes som mu písala, tak uvidím čo mi odpíše. Držím ti prsty, aby bolo všetko v poriadku.

ivixi
26. apr 2011

dik...budem to potrebovat...aj tebe a ostatnym co ich caka amnio vela stastia a pevne nervy.

alecka
26. apr 2011

@ivixi skoda, ze neskoro, tak drzim palce 😉

ivixi
26. apr 2011

@alecka dakujem... 😒

malinovka333
27. apr 2011

@alecka presne tam do medirexu mi niesli vzorku z plodovej vody,cast vysledkov som mala o 2 dni,ale na druhu cast bolo treba tak ci tak cakat 3tyzdne,
@duplinka a to akoze ty sa sama objednavas na amnio?teba neodporucil dr?ved to posiela doktor na zaklade vysledov tak tomu akosi nechapem,ked si v 13tt a amnio sa väcsinou robi od 15tt

duplinka
27. apr 2011

@malinovka333 tak určite sa sama neobjednávam. Až takú moc nemám, ale moja lekárka je na mojej strane, ja nepotrebujem výsledky, mám iné dôvody. A v tom, že som 13.tt nevidím problém. Skús sa v Ke objednať na vyšetrenie týždeň pred termínom. Tu musíš robiť všetko v predstihu. Takže tak.

malinovka333
27. apr 2011

@duplinka dobre v poriadku ale preco sa potom pytas ci treba nato nejaky dovod, alebo potreboval nejaké špeciálne odporúčanie, alebo stačilo od gynekologičky, sak ked treba tak gynekologicka ta posle aj tak musis ist najskor na genetiku a oni ta odporucia na amnio, to nie ze ta odporuci doktorka.cele to je nejake divne

duplinka
27. apr 2011

@malinovka333 tak včera som písala lekárovi ktorý robí amnio, a ten mi odpísal, aby som prišla v pondelok na prvotrimestrálny skríning a že tam sa dohodneme na amniocentéze. Takže genetika nie je potrebná. Pýtala som sa preto, lebo všade je to iné ako vidím. Chcela som vedieť ako je to uňho. Nemusíš ísť na genetiku. Aj kamoška v Blave išla bez genetiky. Priamo od lekára.

alecka
28. apr 2011

@duplinka tiez si myslim ze je to divne, lebo taa indikuje genetik.je hlupost ze genetika nie je potrebna -spisanie rod.anamnezy, vysvetlenie...aj ked sa niekomu mozu zdat genet. konzultacie banalne a zbtocne,ma to svoj vyznam. a v pripade ze by vysledok nebol dobry, indikaciu na prerusenie dava zase len genetik, gynekolog s tym nema nic. zda sa mi ze je to dobry kseft, na istotu. takze neviem, este je moznost ze dotycny lekar je aj gynekolog aj genetik, je takych par, aj ked....

malinovka333
28. apr 2011

@duplinka najskor pises ze sa sama neobjednavas a teraz si zasa pisala ze sa ojednavas ,ale necham to radsej tak lebo je to cele nejake divne,

duplinka
28. apr 2011

@malinovka333 ja len nechápem, prečo sa do mňa toľko obúvaš. Niečo ťa štve? Keď mám papier aj od lekárky, tak sa asi sama neobjednávam. A na tú amnio ma objedná ten lekár, ja idem najprv na sono. Sama si papier ťažko vypíšem. Koľko vecí je tu mne divných.

belusa
28. apr 2011

Takže baby dnes bola na kontrole všetko ok a malý váži 400 gramov tralala 🙂 🙂 🙂 🙂

icub
29. apr 2011

Ahojte dievcence, prosim vas idete na amnio po zlych triple testoch alebo mala vasa dr. nejaky dovod, ze vas poslala. Ja som v 14tt a odporuca mi ho, no este nemam ziadne vysledky ani po 35ke.
Dakujem za vase odpovede.

vulka
29. apr 2011

@icub Ahoj! Mne aminocentézu odporúčala docentka na genetike(mám cukrovku a 38 rokov). Vraj genetické vyšetrenie v 15tom týždni ešte nedokáže presne určiť prítomnosť Downovho syndrómu. Ale aminocentézou sa to vraj dá. Ale odmietla som. Myslím si totiž, že aj keby vyšla zle, nešla by som na potrat. Poznám pár ľudí, ktorým vyšla aminocentéza zle a dieťa si nechali a je úplne zdravé a aj naopak. Navyše isté riziko poškodenia plodu pri odbere existuje. Tak teraz už len počkám do jesene a uvidím.

gumimaci
29. apr 2011

@icub ahoj,
ak nemas ziadnu indikaciu, tak je zbytocne ta stresovat s amnio. 😉 si sa pytala doktorky preco ta tam chce poslat???

@vulka par stran dozadu sa to tu rozoberalo. pri genetickych testoch sa oi pocitaju chomozomy a ak je nejaky navyse, tak dieta ma geneticku poruchu na 100%. skor ti tvoji znamy mali zle triply, ktore su ale falosne pozitivne snad u polovice tehotnych zien 😒 je pekne, ze si rozhodnuta dietatko si v kazdom pripade nechat ale pis len z vlastnych skusenosti a nie stylom znamej znama... 😒

ivixi
2. máj 2011

ahojte baby....dnes mi volali z ke, ze uz maju konecne vysledky z amnio. Takze je vsetko v poriadku a cakame dievcatko...velmi sa tesim...to bol stres...fuuu

malvuska72
2. máj 2011

@ivixi Gratulujem,aj my to už dávno máme za sebou,no a na tej bolesti nezáleží,najhoršie je to čakanie,tiež budeme mať dievčatko,tak sa drž a nech máme už kľudné mesiace až do konca🙂

olinka369
2. máj 2011

Ja som bola na amniocentéze pred troma rokmi,pretože sme mali zlé výsledky AFP.Horšie,ako celý odber bolo čakanie na výsledky.Tie našťastie dopadli na 1* a my máme doma krásnu 2.5 ročnú slečnu.Nič sa neboj,zvládnete to 🙂

ivixi
2. máj 2011

@ivixi dakujem...som rada, ze to mame za sebou a ze je csetko v poriadku...to je to najdolezitejsie

icub
2. máj 2011

dakujem za odpovede...
@gunimaci nie, indikaciu nemam, možno asi to, ze je to po IVF... ale ťažko povedať, čo by som urobila, keby mi povedali, ze su zle vysledky.. to by bolo asi ťažké rozhodovanie...

renata32
3. máj 2011

@ivixi super gratulujem.Mna caka odber zajtra a potom cakanie na vysledky.Drzte mi palce,prosim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre