Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

aknaj108
19. aug 2009

Ahoj Miladi.ďakujem za odpoveď veľmi ma to upokojilo včera som bola u gynekologa a ten mi magnezium predpísal a musím uznať,že aj keď minimálne ale poľavilo to.Výsledky budeme mať 27.8.2009 a veríme,že budeme zdraví inak ako som čítala budete mať Ninku alebo Jakubka.Nám ak sa narodí dievčatko bude to tiež Ninka a chlapec asi Sebastian.Ale vy už asi viete pohlavie keď si bola na amnio,či,nie?Ešte raz ti ďakujem a držím aj ja vám palčeky aby ste boli zdravý a tehotenstvo vám ubehlo. 🙂

millada
19. aug 2009

aknaj, som rada, ze ti to magnezium pomohlo. Drzim ti palce,a by vysledky boli dobre. Určite budu 😵
Pohlavie uz vieme, ale tajime to pred celou rodinou a zatial sa nam dari, takze neprezradim 😉
Inak pekne meno pre dievčatko ste vybrali 🙂
Maj sa krasne, uzivaj si tehotenstvo a potom krasne zdrave babätko 😵

machada
21. aug 2009

Ahojte!Tiez mam ist na amniocentezu z dovodu veku. Mam ist na vysetrenie 26.8.2009 do BB. Mam z doho dost nervy. Mozno bude moja otazka cudna ale v tom strese som sa zabudla opytat ako sa treba na to vysetrenie pripravit ( prist na lacno a pod.). Bola by som tiez rada, keby ste sa mohli so mnou podelit so svojimi skusenostami babenky, ktorym robili amnio v BB.Dik.

ada73
21. aug 2009

Ahoj. A kde ti budú robit amnio? V nemocnici? Mne ho robili minulý týžden ambulantne v Novamede. Ziadna priprava pred, mohla som sa dokonca najest - ľahké raňajky

machada
21. aug 2009

Ahoj Ada. Dik za info.Mne budu robit amnio v nemocnici.

ada73
21. aug 2009

Tak držím palce. Nie je to nič hrozné:O)

ivana2301
1. sep 2009

Ahojte, tiež som podstúpila amniocentezu, neskutočne ma to bolelo i keď som neni žiadna citlivka..Hneď po odbere som ledva prešla do auta ktoré ma dopravylo domov a nato som celý deň prespala..To nekonečne trojtýžňové čakanie na výsledky bolo hrozné.Ten stres sa nedá opísať, pochopí to iba človek ktorý to zažil..Ale babetka by som sa v žiadnom prípade nezriekla nech sú výsledky akékoľvek..Poštou prišla obálka,že výsledky sú v poriadku a že bude naša babuľka zdravá, že sa down. nepotrvrdil.Ale mám dosť obavy,lebo doporučie na výsledkoch z amniocentézy bolo : morfologické ultrazvukové vyšetrenie plodu v 24 týždni..Máte niekto skúsenosť s takýmto doporučením? Prečo sa má ísť ešte na takýto ultrazvuk, keď som podstúpila amniocentézu??Žienky prosím o radu...

grelu
1. sep 2009

ahoj ivana...morfologicky uzv sa robi kvoli kontrole, ci sa spravne vyvijaju organy babatka...amniocenteza vyluci geneticke poskodenie, ale nevyluci vyvojove vady...ten uzv sa robi vsetkym tehulkam...neboj, vsetko bude ok 🙂...a blahozelam k dobrym vysledkom 😉

ivana2301
1. sep 2009

Ďakujem grelu upokojila si ma..som spokojnejšia,lebo na sono mám ísť až za týždeň...Dovtedy budem kľudňejšia...

elgon
1. sep 2009

ahojte v piatok som absolvovala amniocentezu a ja teda musim povedat ze som to ani necitila trvalo to chvilocku horsie je teraz to cakanie na vysledky.ivana2301 nechapem naco si podstupila amniocentezu ak si rozhodnuta nechat si babatko v kazdom pripade myslim ze v takom pripade je uplne zbytocna.

micka969
1. sep 2009

ahojte,som v 18tt a minuly tyzden som bola na AMC a vysledky vraj pridu az o 3 tyzdne. neviete niektora ci by nemohli prist aj skor?dakujeeeem

ivana2301
2. sep 2009

elgon - amniocentezu som podstúpila preto aby som=sme, vedeli na čom sme,aby som sa už dopredu začala vyrovnávať s tým, že nám príde do rodiny bábatko s down.Asi je to trošku iné keď to vie človek 4 mesiace a iné keď sa to dozvie hneď po pôrode..Najprv som o amnio nechcela ani počuť,ale potom prišiel telefonát s genetiky, to bolo v utorok, že výsledky vyšli s rizikom down 1:180, a že v stredu hňeď na ďalší deň sa mám dostavyť na odber plodovej vody.Bolo to aj narýchlo nakoľko som bola už 20+3tt.Takže rozhodnutie bolo doslova takto narýchlo..Ale teraz viem, že hádam bude všetko v poriadku a môžem byť kľudňejšia do konca tehotenstva, i keď ma strašia zasa iné veci... Micka969 -myslím si že výsledky včašie ako o 3 týždne neprídu. Mne prišli presne po 3 týždňoch.Držím palce aby všetko dobre dopadlo

ivana2301
2. sep 2009

elgon - a takisto aj tebe držím palčeky aby výsledky z amnio vyšli v poriadku.

micka969
2. sep 2009

ivana2301 - aj tak dakujem, aspon viem, ze nemusim cakat skor. mne vysli vysledky 1:110, tak uvidime.

elgon
3. sep 2009

dakujem samozrejme aj vam zelam aby to dopadlo dobre ja som mala 1:178. tak uvidime ale ako citam tak su tu baby ktore mali ovela horsie a maju zdrave deti takze nestracajme nadej neviem ci mozu byt vysledky skor ale zistujem to ak budem nieco vediet napisem ale ak aj mozu byt skor tak urcite nie bez znamosti!

bzucinka
21. sep 2009

Ahojte, ja mam rocnu bambulku. Tiez som si uzila stresu v tehotenstve. 😒 Bola som aj na amnio. - 1:54 😕 A bambulka je v tomto smere v poriadku 😉 ...

Elgon, nemyslim, ze je to o znamosti. Pokial viem, tak pri amnio. sa odobrate bunky nejako kultivuju a to jednoducho trva aj 2-3 tyzdne. Obcas sa to nepodari. Iba ak - robi sa zrychleny fish test (neviem ako) kde vysledky su na druhy den. Ja som mala aj,aj ...a na klasiku som cakala viac ako 3 tyzdne a fish som mala az o tyzden 😒 Kazdy den co som tam volala tak to este nemali. A fish bol iba na DS.

Aj ked momentalne s touto temou nemam nic spolocne, raz za cas sem nakuknem, preto, ze casto myslim na to ako mi bolo... a drzim vsetkym palce

mirinda10
23. sep 2009

chcem sa spytat bola tu niektora z vas na amnio s dvojickami, mna posielaju aj ked podla prveho screeningu mam pravdepodobnost 1:330 a 1:580 ale z dovodu mojho veku a IVF doporucuju amnio ale ja mam strach a este cakame jednovajecne dvojicky

misskkaa
27. sep 2009

baby vsetkym ktore sa chystate este len na amnio drzim veeelmi palce... 😵 😵 😵 ..tiez som si prezila svoje ked som tam mala ist...krvy by ste sa ani mne ani priatelovi nedorezali...strasne sme sa bali. ale za dva tyzdne rodim a uz si na to ani nespomeniem. takze nebojkajte sa vsetko sa da prezit. neni to take strasne... 😵

ivka79
2. okt 2009

Ahojte,
ja som bola na amnio 18.9. a teraz čakááám 😒
Baby, mali ste už niektorá výsledky aj skôr ako za tri týždne? Ja som bola na genetike v Nitre.

czechzuzanaba
2. okt 2009

Mirinda, to je zvlastni, ja sem cetla, ze u vicecetnych tehotenstvi se amnio nedela...zvlast u jednovajecnych, ze potom se stejne nevi, ktere miminko je to nemocne... 😒 A taky ze ty hodnoty jsou u dvojcatek zkreslene...Ale nevim, no, mozna se neco zmenilo.

Jinak ja sem taky na amnio byla, taky stres a strach a taky si ted ani nevzpomenu 🙂 Nakonec jsem rada, ze vime na 100 pro ze je to holcicka.... 🙂 Moje mama byla se mnou na amnio /meli jsme v rodine DS a pak mela trojcata a s tema uz ji na amnio neposlali.....

grelu
2. okt 2009

mirinda...co by si robila, keby nedajboze vysla amnio pozitivne?
...podla odpovede sa rozhodni, ci pojdes alebo nepojdes na amnio

anndrea
15. okt 2009

Ahojte kočky, chcem sa s Vami podeliť o svoju skúsenosť s amnocentézou, robili mi ju včera 14.10. v NOVAPHARMs.r.o na oddelení klinickej genitiky. Veľmi ale naozaj veľmi som sa toho bála a dlho som sa rozhodovala či to vôbec podstúpim. Môj gynekológ mi doporučil a na moju žiadosť ma objednal v tomto súkromnom zariadení v Železničnej nemocnici v BA, kde sa ma ujal tím absolútnych odborníkov pod vedením doc. Mudr. Michala Ondrejčáka a jeho skvelého tímu (Mudr. Katarína Melišoví Csc, doc.Mudr. Jaroslav Hinšt, doc.Rndr. Vladimír Ferák a doc.Mudr. Peter Kleskeň)nepíšem to tu pre reklamu, ale preto, že som mala z toho neskutočne príjemný a bezproblémový zážitok. Po vstupných vyšetreniach - sono a prehliadka sme sa premiestnili do izieb kde sme sa prezliekli do erárneho oblečenia a odviedli nás na operačnú sálu...to bolo pre mňa až šokujúce, ale je to preto aby sa dodržala maximálna sterilita a aby žiadna infekcia nemala šancu. Potom ma uložili na operačný stôl kde celý tím horeuvedených odborníkov mi najprv dôkladne vydezinfikoval bruško a zviedol ihlu pod ultrazvukom do bruška. Ten vpich ako aj odber plodovej vody trval tak max. minútu a bolo to úplne BEZPOLESTNÉ fakt som abdolútne nič necítili, ani ako ke´d berú krv. Potom sme sa premiestnili na izby kde sme ležali 1,5 hod. Na záver nám spravili kontrolný ultrazvuk, dali nám správu aišli sme vysmiati domov. Na druhý deň ani nie po 24hod. mi oznámili tú najkrajšiu správu v živote že naše bábatko je úplne zdravučké. Budúci týždeň nás ešte pozvali na morfo ultrazvuk, ktorý je tiež v cene. Ďakujem touto cestou celému tímu odborníkov za ich profesionálny, ľudský, veľmi individuálny prístup ku každému, môžte sa pýtať čokoľvek, všetko Vám vysvetlia a sú veľmi milí a ústretoví. Ak by som to mala niekedy v mojom živote ešte raz absolvobať, tak jedine v tomto zariadení. Ak by Vás ešte niečo zaujímalo, kľudne napíšte IP

jou33
15. okt 2009

ahojte vsetky buduce maminy.mozno sa vam to zda divne ale neviem co a ako.sme v piatom mesiaci tehotenstva a lekar nam povedal ze su zle vysledky.udajne je tu velke riziko postihnutia vsetkeho mozneho co mozu bit.ojim sa povedat zene nieco aby sme neurobili chybu lebo v mnohych pripadoch sa stalo ze aj napriek predpokladanemu postihnutiu s aim narodilo zdrave dietatko.ja mam 24 zena ma 34.je to nase prve dietatko.teda aj jej.bojim sa.neviem ci naozaj alebo ci sa da aspon predpokladat postihnutie.skuste mi neako poradit.bol by som vam velmi vdacny.drzte sa vsetky a zelam nech to vsetko dobre dopadne.jozo zilina

jou33
15. okt 2009

ps:To divne som myslel ze chlap pise do zenskeho fora 🙂

macka01
16. okt 2009

určite vas pošlu na rôzne vyšetrenia ktore potvrdia alebo vyvrátia to,čo lekár hovorí.Odber plodovej vody,rôzne ultr.vyš.žena o tých zlých výsledkoch nevie?keď píšeš že sa jej to bojíš povedať.Ale určite vam lekár už navrhol vyšetrenia či nie?netreba zbytočne čakať,držím palce

lelulka
16. okt 2009

ahojky prosím moc potřebuju poradit.Jsem po odběru plodové vody a byla mírně nazelenala s trochou krve.Doktory to nijak neznepokojilo,ale myslím,že to není dobře.Máte s tím někdo zkušenosti?Někde jsem teď četla,že to může být stolice miminka,ale nikdo mi k tomu nic neřekl.díky za každou radu jsem neštastná.L

lula5
16. okt 2009

lelulka ta stolica pokial viem hrozi az ku koncu tehotenstva. Urcite sa nestresuj. Pokial si ja pamatam, mna tiez tekutina v tej skumavke po odbere mierne sokovala, ale hned som sa pytala a povedali, ze je to ok.

katka1427
20. okt 2009

ahojte, chcem sa opytat ak je zena tehotna v zahranici plati za odber plodovej vody? moze si o ten odber ona sama poziadat? dakujem

danu
22. dec 2009

katikaba • Dnes o 10:15
Bola som na amnyocentéze a tam mi určili pohlavie dieťatka,zaujima ma,či je to na 100%,keďže pri ultrazvuku je možný omyl

katy2
22. dec 2009

katika je to na 1000% 😉 tam omyl nie je mozny, lebo to skumaju z buniek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre