Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

moko123
2. apr 2009

ahojte babulky,, aj my mame tento problem vyšiel nam AFT 97.6----risk 1:25 ja tomu moc nerozumiem ale v utorok ideme na genetiku na kramare,, tak uvidime čo povedia ževraj ten vysledok vyzera byt dost zly aspon tak povedala pani na genetike do telefonu,,,,,

no a ked si pomyslim že po amniocenteze musim čakat asi mesiac tak dopredu mam depku jak hrom,,, môj gyn ma aj odporučil na špecialny ult ohladom srdiečka atd. do mediferu že aby sme mali medzitym už neake vysledky a dnes mi brali zase AFT kočky hrozne toto čakanie je ubíjajúce,, ktora mala taketo vysledky alebo aspon podobne a aký bol postup a vysledok dakujem moc a všetkym vám prajem pevne nervy a hlavne štastny koniec

zuzin78
3. apr 2009

moko123 to cakanie je desne. ☹ a nemozes ist na amio ,kde ti vysledky povedia za 1den? tam sa vsetko plati, ale je to rychlejsie.....

jahody11
3. apr 2009

moko : ano, robia to v ruzinove, jedna sukromna klinika, najdem ti ju na nete a poslem ti cez IP kontakt aj s cenou a viem, ze tam maju vysledky do 24 hodin, myslim, ze keby aj mne dali amnio, tak by som tam sla ale mnenastastie vysly druhe vysledky lepsie, tak staci ist na morfologicky UTZ k dr. Čunderlikovi....

tak ti to idem pohladat 😉

liki205
3. apr 2009

do 24 hodín to robia aj v železničnej nemocnici, dr. ondrejčák

jahody11
3. apr 2009

myslim, ze vacsina sukromnych klinik to robia rychlo...

jane33
3. apr 2009

liki:takze moj rozbor z plodovej vody sa nezdaril (malo buniek plodu). Musim ist este raz v pondelok ☹ Budu mi robit normalnu kultivaciu, ta co trva dva tyzdne, lebo tato zrychlena sa u mna neda urobit. Ja sa tych vysledkov asi nedockam...

jahody11
3. apr 2009

jane , to mi je luto, je hrozne nevediet na com si... len hlavne ziaden stres, drzim vam palce ...

jane33
3. apr 2009

Dakujem jahody. Tiez drzim palce, aby Ti dobre dopadol ultrazvuk.

jahody11
3. apr 2009

dikes, musime sa vzajomne podporovat, tak to lepsie zvladneme 😉

alionuska
3. apr 2009

Ahojte. Ja sa vas chcem len spytat,ci niektora z vas nevie o ake vysetrenie ide,aby som nemusela ist na amniocentezu.Cakam teraz babo a moj gyn.mi povedal,ze v BA robia nejake specialne vysetrenia uz v zaciatku tehotenstva a ked budu vysledky dobre,tak ma neposle na amniocentezu.Pravdupovediac,ja mam z tej amniocentezy strach...tak radsej podstupim to vysetrenie a aj aby som mala istotu,ze je babo v poriadku.Mne zomrela druha dcerka po porode a preto doktor chce,aby som na toto vysetrenie isla.Ak by ste vedeli o co ide,dajte mi vediet.Dakujem moooc. 😉 😉 😉

jahody11
3. apr 2009

no ja poznam len tie AFP testy a morfologicky UTZ v 20tt, inak ma nic nenapada... 😖

alionuska
3. apr 2009

Doktor mi povedal,ze sa mam rozhodnut,ci tam do tej Bratislavy pojdem,ze sa to plati asi 92 eur...o co mi vobec nejde...to je v pohode,ale nepovedal mi o ake vysetrenie ide,iba ze na Slovensku su iba 4 take pristroje... 😕

jahody11
3. apr 2009

wow, tak to potom nemam ani sajnu... a nevies aspon ci je to z krvi alebo co?? 😕 😕

alionuska
3. apr 2009

No neviem,ale ved uvidim..hovoril o nejakom novom pristroji...tak asi z krvi nie...Ved 16.4 idem na poradnu a povie mi o tom nieco blizsie...tak uvidim.

jahody11
3. apr 2009

fu, tak drzim palce a hlavne potom sem napis co su to za vysetrenia, som dooost zvedava 😉

liki205
3. apr 2009

jane 33, tak to mi je ľúto že ťa takto naťahujú , ale verím tomu že všetko dopadne úplne super, a tá kultivácia našťastie už asi nebude taký stres ako amnio, tak držím palce a daj vedieť potom 😉

alionuska
3. apr 2009

No ved jaska,ze napisem...ja som zvedavsia ako ty,neboj! 😀
V pase mas napisane meno pre babatkoAlina.To ako pre dievcatko? Ja moju malu Alenku volam veru vseliako...aj Alinka 🙂

jahody11
3. apr 2009

ano Alina je dievcenske meno, mam ho zo svajciarska, tam sa tak volalo jedno dievcatko, ktore mam neskutocne rada, tak si ju budem pripomoinat mojou Alinou, pravdaze ak budem mat dievcatko 😅

alionuska
3. apr 2009

Jahody11,to je zlate...a vies kedy asi budete oslavovat meninky? Ked to samozrejme bude dievcatko a date jej to meno. 😅

jahody11
3. apr 2009

ano, 18.8. a ja velmi dufam, ze to bude dievcatko aj ked, hlavne nech bude zdravucke, to je premna teraz prvorade po tych zlych vysledkoch z krvi...

andrejka10
3. apr 2009

Nebojte sa babenky, všetko každej dobre dopadne. 🙂 To nám, len "trochu" komplikujú život, aby sme to nemali také ľahké. 😒
Jane33, chcela by som sa ťa opýtať, to ti oni sami dali vedieť, že bolo málo buniek plodu v odbere? Alebo špeciálne, ty si sa informovala? Chcela by som to vedieť, lebo vraj sa to stáva. Na to ma upozornili na genetike a niekedy je vraj nutná aj opakovaná amnio.

moko123
4. apr 2009

dievky moje dakujem krásne..

No samozrejme že by som priplatila aj zaplatila ale počula som že tieto rychle testy z amnio niesu presne tak neviem neviem uvidim čo povedia v utorok na tej genetike,,, toto je niečo hrozne obdivujem každu jednu ktora týmto prešla v pohode,.,,. držim vam všetkym palčeky a prajem vela zdravička,,,každej jednej

jane33
6. apr 2009

andrejka:dali my to sami vediet v termine, ked mali byt vysledky. Opakovana amnio je u mna tym padom tiez nutna, prave na nu startujem. Drzte mi palce...

andrejka10
6. apr 2009

Óóó, neboj sa jane33, všetky ti držíme palce a budeme na teba myslieť. A tentokrát to URČITE vyjde. 🙂 🙂 🙂

jane33
7. apr 2009

Ahojte kocky.Konecne mame vysledky-zdravy chlapcek...Svet je zase krasny. 🙂 Drzim palce, aby ste vsetci tak dobre dopadli.

jahody11
7. apr 2009

jane 33: SUPER 🙂 🙂 🙂 blahozelam, tak si to uz uzivaj, zasluzis si to !!!! Drzim vam palce 😉 😉

kaskya
7. apr 2009

Jahody11: mne vyšli uplne podobné výsledky. bola som za genetikom, on mi neodporucil amnio, ale najprv ako tebe 3D ultrazvuk. na ten som objednana az o tri tyzdne v sobotu 25.4. a ty kedy ides? ja som z vychodu.

jahody11
7. apr 2009

ahoj kaskya, ja idem 17.4. na kramare do BA, aj ja som zvychodu ale teraz som v hodonine, to je v cechach, preto chodim na vysetrenia do BA, tu to mam blizko ale rodit uz budem v SNV.

kaskya
7. apr 2009

tak super, máš to skor, drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku. urcite tu potom napis ako si dopadla. som zvedava. myslim, ze bude vsetko ok, tympadom aj mna ukludnis 😉

jahody11
7. apr 2009

jasne ze napisem, mna troska ukludnil doki, vravel, ze ten ultrazvuk je pre istotu, ze je iba 1-2% moznost, ze by dieta bolo chore, takze ma dost povzbudil, a to cakanie, uplne ma zabija...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre