Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

marcelkatt
25. júl 2010

@dajna11 ja pohlavie viem, čakáme chlapčeka, v 16tt mi to povedal môj dr, on má 4D aj tak hádam sa nezmýlil, i keď párik by potešil tiež, ale nevadí, podstata je mať zdravé dieťatko to si želá každá z nás. Len väčšinou čo tu sme na amnio, tak kvúli riziku DS,a lebo vekum no ja NTD ☹ preto mám taký strach. Asi je to ojedinelé, alebo čo, no musím myslieť pozitívne.

dajna11
25. júl 2010

@marcelkatt ja som vedela že chlapec,ale na tom morfo to bolo lepšie vidno tak ma to uspokojilo. moja sestrička ked robil v nemocnici vravela že týždenne robili cez 30amnio a nikdy nebola pozit. iba fakt ojedninele.ale žiadna nebola pozit čo poslli koli zlým testom.

marcelkatt
25. júl 2010

@dajna11 tak si ma upokojila, tak hádam nie som ten ojedinelý prípad. Myslíš, že by volali, ak by to bolo zlé, či nie a až osobne mi povedia verdikt tam toho 5teho, čo idem pre výsledky,

dajna11
25. júl 2010

@marcelkatt myslím že ked je to zlé tak volaju. toho 5-teho ideš po verdikt kam?

marcelkatt
25. júl 2010

@dajna11 Do Bratislavy na Americké na genetiku, tak mi kázali, že o 3 týždne po zákroku. Robili mi amnio 14.7

dajna11
25. júl 2010

@marcelkatt no lebo tie testy trvaju tie 3týždne takže ktovie,možno sa dozvieš až tam.....ale bude to ok.verím tomu,držím palce.ale uvidíš aká budeš kludná ked bdeš vedieť že je všetkook.aj jaj som chcela amnio ale nebol na nu dovod ☹ čo je sice dobre,ale chcela som mať istotu.

marcelkatt
25. júl 2010

@dajna11 jasné chápem Ťa. To čakanie je nekonečné, ale vydržím. No potom budem iste kľudná, ja sa tak moc teším na mimi, ale stále mám chrobáka v hlave čo ak....

dajna11
25. júl 2010

@marcelkatt tohoto chrobáka dali aj mne baby na genetike v labáku....pracujem vedla na biochemii.....a ked som si pýtala amnio tak ma doktor aj sestrička znosili že si to vysvetlia s babami z genetiky že čo trepú a a plašia....viem že je lepšie mať istotu,ale ked som nemala zlé testy,ani vek.ani nič v rodine.........verím že bude všetko ok ako u teba 😉

marcelkatt
25. júl 2010

@dajna11 bude v poriadku neboj musí!!!!!!!

marcelkatt
25. júl 2010

@dajna11 termín máš na moje meniny 😉

dajna11
25. júl 2010

@marcelkatt aj tebe držím palce aby boli výsledky ok a do vtedy na to nemysli aj ked viem že je to ťažké...

dajna11
25. júl 2010

@marcelkatt hej? ani som to nesledovala 🙂

marcelkatt
25. júl 2010

@dajna11 len nech je Lukáško zdravučký a pokojný 😉

dajna11
25. júl 2010

@marcelkatt to je hlavné...nech robí iba radosť ako mi robí tá moje staršia princezná

marcelkatt
25. júl 2010

Presne tak moja! Nie ej nič dôležitejšie ako zdravé, spokojné a usmiate deti.

drzkosa
26. júl 2010

@fattamorgana idem tam kde si bola ty

molly91
26. júl 2010

@gumimaci ahoj dakujem.ten skrining v 1trimestry to je tiez z krvy?pred tymto testom mi brali krv sestricka mi povedala ze to je na male vyvinove vady a to som mala velmi dobre tak mi to povedala sestricka.najhorsie je ze ked sa ja neopytam oni mi nic nepovedia a ja ked sa opytam doktora na nieco tak vyhybavo mi odpoveda a ja neviem nic.tak ani neviem co mi robia a nerobia

marcelkatt
26. júl 2010

@molly91 v 1 trimestri merajú miminku NT a prítomnosť nosovej kostičky NB a tiež odber krvičky. Ja som tieto testy mala tiež v poriadku, až na druhý triple test AFP žiaľ. Ten nedopadol dobre ☹ , ale nemieme sa vzdávať, musíme byť silné a veriť, že tie naše miminká sú zdravučké. Ja ešte týždeň čakať na výsledky, resp osobne si musím ísť pre ne do BA.

molly91
26. júl 2010

@abbey1 ahoj volala som si do mediferu a prvy volny termin maju 26.8.tak ma vobec nepotesili.skusim si najst niekde inde kde robia ten ultrazvuk.dakujem vam vsetkym a drzim palce

marcelkatt
26. júl 2010

@molly91 pozri si v knižke tehotenskej záznam z 1 triple testu, tam to máš napísané to NT a NB myslím.

marcelkatt
26. júl 2010

Niekto ru písal, že dôležitejšie sú testy v 1 trimestry, tak dúfam, že je to tak, podľa nich je to ok.

molly91
26. júl 2010

@marcelkatt tak to mi asi nerobili neviem o tom ci pozerali tu kosticku asi nie teda myslim si ze urcite nie.drzim palce

marcelkatt
26. júl 2010

@molly91 nie? Tak to je divné, mhm. Som myslela, že to robí každý gynekoóg. Asi nemá dobrý UZV na to ten Tvoj, neviem si to inak vysvetliť. Aj ja Tebe z celého srdiečka prajem zdravé bábätko!!

molly91
26. júl 2010

@marcelkatt tu mam nieco ze prenatalna dg v 1 trimestri mam tam vypisane iba PAPP A 1,500mll a free beta hcg 95,2mg NT mam prazdne teda ak to je ono ine som nenasla

fattamorgana
26. júl 2010

@drzkosa keď ideš tam kde ja, tak výsledky budeš mať už asi na druhý deň, mne ich doc. volal na 2 .deň doobeda, stojí to 288 eur. Inak by to trvalo 3 týždne

@marcelkatt mne na tom Americkom povedali, že oni telefonovať nemôžu (podľa nejakého zákona, čo sa mi zdá byť blbosť), vraj si po výsledky treba prísť osobne, najčastejšie o tie3 týždne, niekedy že to býva aj neskôr. Ale na tom Americkom bol celkovo oničom prístup.

ešte niektorá tu hovorila, že na amnio musí odporučiť genetik. nie je to pravda, na amnio sa ide na žiadosť pacientky. a keď sa objednáte kamkoľvek (úplne sa dajú preskočiť tie genetické rozhovory, lebo sú celkom zbytočné, lenže to som sa dozvedela až neskôr), tak máte najprv pohovor s genetikom, ktorý neskôr aj robí amniocentézu, takže netreba predtým vôbec nič.

držím všetkým palce, aby boli výsledky OK

molly91
26. júl 2010

@molly91 praveze ma dobry ultrazvuk on robi 3d4d ale neviem preco mi to nepozrel teda aspon mi nic nepovedal on vsetko tak narychlo.myslis ze ked sme boli na malom 3d4d tam by to vydeli ze to nema?to sme boli v gyn five

marcelkatt
26. júl 2010

@fattamorgana škoda, že som to nevedela, by som kašlala tú genetiku, o ničom, zbytočná cesta a čas. Mhm, som sa tešila, reku, keď nevolajú, že je to ok, tak teraz stále len dúfať a veriť, že to naozaj tak bude. Tak načo im bolo moje číslo... mhm, no uvidíme už vydržím týždeň, len nech ma potešia.

marcelkatt
26. júl 2010

@molly91 neviem, ja tam zas nemám tie hodnoty free beta hcg, iba NT a NB tam ja mám. Ale to by ti povedali, že to je zlé, takže to si mala iste v poriadku.

gumimaci
26. júl 2010

@molly91 odkial si? moja doktorka robi morfo UZV + 4D v Pezinku, ak chces poslem ti cislo.

gumimaci
26. júl 2010

@fattamorgana lenze v nemocnici, chcu vyjadrenie genetika, az potom ta objednaju. Mozno zbytocne, ale asi maju taky predpis. Nejaka kocka sa pytala, ci treba ist na genetiku, a bez toho ju nechceli objednat. Telefoniocky ti samozrejme diagnozu neoznamia, ale zavolaju aby si prisla osobne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre