Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

slovenka262
22. dec 2009

katikaba: Presne tak,ako píše katy2. Z toho, že by ti pri amniocentéze nesprávne určili pohlavie, určite strach mať nemusíš. V plodovej vode, ktorú ti odoberali, sa nachádzajú bunky dieťatka, tie sa potom kultivujú - preto tak dlho čakáme na výsledky - a následne sa spočítajú a skontrolujú chromozómy. A popritom sa určí aj pohlavie. So 100% istotou. My by sme mali mať výsledky zajtra ... Riziko na DS 1:75 ☹

monulicka
22. dec 2009

Slovenka - drzim palceky moc!!! ja som bola na amnio pred tyzdnom, t.j.16.12. My sme mali riziko na DS 1:240. Isla som do Zeleznicnej nemocky a do 24h som mala vysledky, t.j. nase mimi je zdravucke 🙂
Inak Zeleznicnu nemocnicu vrelo odporucam, uz len kvoli tomu ich pristupu k cloveku. Nehovoriac o ich vysokej kvalifikacii a profesionalite.

ivett2
28. dec 2009

Monolicka, to si ma naozaj potesila, že tie výsledky sa dajú zistiť do 24 h. Tu Železničnú nomocnicu si si sama vybrala alebo ťa tam odporučil tvoj lekár? Ja mám ísť na amnio o 3 týždne a nerada by som čakala ďalšie 3 týždne na výsledky ☹ .

babulina
28. dec 2009

da sa to urobit vsade do 24h, vola sa to Fisherov test, a berie sa o jednu ampulku plodovej vody viac nez normalne, informujte sa u svojho lekara, len to nie su uplne vysledky ale iba 5 ci 6 chromozomov, je tam down pohlavie a ostatne si nepamatam,
mne robili amnio v iscare a tam dokonca som isla hned domov, teda po dvoch hodinach od vpichu,drzim palce nech to dobre dopadne

babulina
28. dec 2009

este som zabudla na jednu vec, ten test neni plne hradeny poistovnou, teda ja mam info dva roky dozadu, vtedy ten test vychadzal v plnej sume na 10tis, s tym ze ja som si hradila nieco tesne cez 3500sk, ostatne cvakla poistovna, ale kazda poistovna to mala ine, jedna baba platila celu suma, ja iba tych 3500sk a tretia co bola s nami na izbe tak iba 1500sk, bola by som zvedava ako je to teraz, mate niekto info?

hathor1231
28. dec 2009

ja som si po amniu odkracala domov hned 😀 cca po 15min 😅

ivett2
29. dec 2009

Dakujem Vám moc babenky za informácie. Keď zistím tú cenu, tak dám vedieť koľko je to po novom 😉 . No ja dúfam, že sa ten rýchly test bude dať urobiť aj na toxoplazmózu 😨 .
Babulina - ty si bola aj hospitalizovaná v nemocnici? Počula som, že niektoré nemocnice hospitalizujú na 24 h a v niektorých môžeš ísť hneď domov.
No som zvedavá, či si to aj ja tak v pohode odkráčam ako ty hathor 😉 .
Dakujem moc za info 😵

babulina
29. dec 2009

ja som isla domov po dvoch hodinach 🙂

hathor1231
29. dec 2009

babeny, ale pravdu povediac som mala co robit 😅 to tazke brucho (bola som 21tt) a po amniu ma tam tak stipkalo a potahovalo 😕 hned som isla domov,dala som si paracetamol a do postele 😀 a drahemu som hovorila,ze zomieraaaam 😀 😀 😀

a tie ceny su fakt 😝 ved si to nedavate robit zo srandy,nechapem,preco to nepreplacaju cele 😝

inak,ja som mala super dokiho 😀 nam rozpraval,ze jeho syn neurobil skusky na skole (doki) lebo nevedel na co je amniocenteza,ze ci na bolest hlavy 😀 ale asi chcel len odlahcit situaciu alebo ved jeho tatko robi amnio kazdy den a on by nevedel 😕 a za odmenu som dostala snimky malickej 😀 😵

ivett2
29. dec 2009

Super zážitok 😉 😀

babulina
29. dec 2009

ja mam na amnio tiez pekny zazitok, ja som cely proces videla na monitore, jeden monitor mal teda lekar a druhy som videla ja co robi, a on ked sondou rozdelil maternicu aby udrzali bambulku mimo ihly tak cica mala zvedava stale ruckou behala poza sondu ze co jej to tam robia, co to ma nove v obyvacke (maternici) 😀
ta zvedavost je ostala do teraz 🙂

ivett2
29. dec 2009

To je super, že máte aj dobré zážitky na amnio a že vám hlavne všetko dobre dopadlo 😵 . No ja som zvedavá ako dopadnem ja, už aby to bolo za mnou a mala som konečne tie výsledky. Najhoršie je to hrozné čakanie 🙄 . No povzbudzujem sa tým, že keď ste to toľké zvládli a všetko bolo ok, tak snáď aj dopadneme dobre.
Babulina, gratulujem k druhému tehu 😉

gabusssa
29. dec 2009

Ahojte...Chcem sa s Vami poradiť...Som síce ešte len v 8 tt, ale mám 36 rokov, tak zrejme ma lekár odporučí na amnio, keďže som počula, že po 35 sa to robieva. Ja nie som moc tomuto vyšetreniu naklonená, pretože mám strach. Hlavne strach o bábätko. A vôbec neviem, čo by som urobila, keby mi potrvdili nejakú vadu. Vy tu ešte píšete niečo o nejakej pravdepodobnosti. To povedia na základe akého vyšetrenia? Ďakujem Vám pekne za všetky informácie.

ivett2
29. dec 2009

Gabusssa, myslím, že to vyšetrenie je zamerané na AFP (alfaproteíny) a robí sa pomocou krvi. Mne ho idú robiť v 16 tt. Neboj sa, ak tam budeš mať dobré výsledky, určite ťa nebudú posielať na amnio 😉

mrka2
29. dec 2009

gabusssa, nikto ta nemoze nutit ist na amnio. je to tvoje dobrovolne rozhodnutie. odporucit ti ho mozu,ale nemusis ist. 🙂

hathor1231
30. dec 2009

hiii.
a ked som isla pred amnio na cik-pauzu tak som tam bola dlhsie lebo boli vsetky vecka plne a doki za mnou poslal sestricku,ze ci som neuslaaaa!!! 😅 😅 😅 sranda,nie?

gabussa, uzivaj si tehu. urobia ti testy na DS (hlavne kvoli tomu ta nan posielaju),tie ukazu len velku alebo malu pravdepodobnost. potom sa dalej rozhodnes,aj podla sona,ak ti povedia,ze je babusko ok,tak to prosto nechaj tak... ja som na amnio isla kovli DS a to mam 20!!! a malej zle rastli oblicky a srdenko... DS babuso spoznaju aj bez amnia na sone 😉
ak babusko naozaj chces a zvladla by si aj (nedajboze) postihnute (su take dievcata),tak na amnio nechod vobec,pravdu povediac naozaj uz nie si najmladsia (neuraz sa 😉 ) a samotne tehu je pre teba zataz...
rozhodni sa sama,pockaj a uzivaj si. nestresuj sa uz teraz!!! 😉 drzim palce 😉

a vam ostatnym tiez 😉

mrka2
30. dec 2009

presne tak,hathor. mas pravdu. my sme tiez mali predpoklad na DS 1:40 a boli sme len na sone v KE,kde pan doktor povedal,ze je vsetko OK,tak nas ukludnil. na amnio by som aj tak nesla,aj keby sa to potvrdilo. 🙂

gabusssa
30. dec 2009

Ďakujem Vám pekne za záujem. Tehotenstvo si určite užívam, aby som si aj nie, keď sa podarilo až po vyše roku, až tak sa zase moc nestresujem.Aj keď momentálne ma gniavia nevoľnosti. Len to človeka tak napadne, keď čítam toto fórum. A chcem sa pripraviť na niektoré otázočky vopred. Napríklad aj na amnio, či áno alebo nie. Pred 12 rokmi, keď som bola tehotná so synom, som nemala z niektorých vecí ťažkú hlavu. Dnes všetko prežívam citlivejšie, mám aj väčší strach 🙂 Ale tak naladím sa vždy pekne pozitívne a potom je to všetko krajšie.

ivett2
3. jan 2010

Tak drzim palceky gabusssa, aby vsetko dobre dopadlo 😉 .
Inak Vam vsetkym zelam vsetko dobre do Noveho Roka, aby vam vsetko dobre dopadlo, no a hlavne zdrave babatka 😵 .

monulicka
9. jan 2010

Ivett - Zeleznicnu som si vybrala sama, na zaklade dporuceni, tu na konikovi. Moj Dr.ma poslal do Ruzinova a tam by som musela cakat vyse 3 tyzdnov 😒 V Zeleznicnej sa plati 288 EUR a vysledky do 24h su zarucene.

Inak, ja som mala hrozny strach z amnio....ale bol to uplne v poho zakrok, nemala som nijake problemy ani bolesti. Aj docent ma ukludnil, ze z tych 7000 amnio co doteraz vykonali sa im este nestalo, ze by nejaka zena potratila v dosledku odberu vody.

ivett2
12. jan 2010

Dakujem monulicka moooc za info 😉 . Budúci týždeň idem k dokimu, tak sa budem na to informovať, či sa to dá tak rýchlo zistiť aj na toxo. Moc ďakujem.

irsina83
12. jan 2010

Chcela by som Vas poprosit o radu, vysli mi zvysene hodnoty AFP a chcu ma poslat na genetiku do BA a mozno mi hrozi amniocenteza. Citala som nieco o nej a velmi sa bojim.... Je tu niekto kto ma s amnio skusenost???

lienocka2
12. jan 2010

Ahoj irisina neboj sa aj mne vysli AFP proteiny negativne ale hranicne aj napriek tomu som bola na genetike a na amniocenteze v Ziline. nic to neni. ja som sa tiez bala a prezila som.Oni odoberavaju par skumaviek plodovej vody jeden den si na pozorovani a potom posli asi po dvoch tyzdnoch vysledky. to cakanie je nekonecne ja som sa tiez bala ale zaroven som sa velmi potesila a dozvedela ze budeme.mat zdraveho krasneho chlapceka.uz ma rok a 5 mesiacov a robi nam velku radost. 🙂

irsina83
12. jan 2010

lienocka este k tomu mi nasli dnes zvacsenu placentu a na polke placenty mam nieco ako cysty... som uplne hotova a bojim sa...nejak sa to sype naraz...

fatimuska
14. jan 2010

tak ja mám čerstvú skúsenosť a úplne nečakanú...ds mi vďaka odberu krvi v 15+0 vyšlo 1:148, dr si nedala námahu pred tým spraviť sono v ktorom som presne týždni....výsledky som dostala v 19tt..a v prebiehajúcom 20tt som bola včera na morfo kontrolnom sone..a mali mi spraviť opakované tripl....sono bolo ok..ale doki vraví, že by sa nestíhalo všetko ak by nebolo ok, aj triple..aj potom poprípade amnio...a ak chcem tak mi odber urobí hneď, viete si predstaviť mierny šok..ale súhlasila som, prebehlo to rýchlo, v podstate bezbolestne...len silný tlak v brušku...mimi nám mávalo...všetko potom ešte skontroloval..3.2. si budeme na 100% istý a stojí to asi za to

evicka293
14. jan 2010

ahojte ja som bola 3krát na amnio a vsetko ok,prebehlo to rýchlo,pri výsledku vieš pohlavie dieťaťa samozrejme ak ho chceš vedieť a či bábatko nemá genetickú vývojovú poruchu,čo sa týka napr rázštepu chrbtice to ti z amnio nezistia ale na to sú zas iné vyšetrenia ako utz atd

matita
16. jan 2010

ahojte, je tu niektora tehulka, ktora absolvovala amnio a pichala si injekcie na riedenie krvi kvoli trombofilnym faktorom? Nehrozi pri amniocenteze pri trombofiilii zvysene riziko krvacania a hematomu po vpichu?

wolfskinka
18. jan 2010

ahojte

ja sa tiez chystam na amnio , aj ked baby v mojej temicke na koniku ma od toho odhovaraju, kedze uz mam 35 rokov a som stale na antiepileptikach tak nechcem nic riskovat, ake mate s amnio skusenosti ?

fatimuska
21. jan 2010

wolskinka..žiaľ nemám z tým skúsenosti

luminkasp
26. jan 2010

wolfiska, ja idem vo stvrtok, sme z rovnakej temy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre