Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

mecunka
3. feb 2010

ivett2, ano ja som ta z PN 😀, o.k. dam vediet, ale este sa budem musiet dva tyzdne dusit v cakani.... Doktor mi povedal, ze vraj sa mu vidi vsetko o.k., ale neda nic resp. vsetko vylucit...

monulicka
3. feb 2010

Bubina, krasne si to napisala, presne moj nazor. Tlieskam.
Ja som tiez podstupila amnio v decembri 09 v Zeleznicnej nemocnici pretoze mi nebolo jedno ci je moje dieta postihnute alebo nie. A tiez som sa stretla s nazormi, ktore odsudzovali, ked som sa vyjadrila, ze neviem co urobim, ak sa nam DS potvrdi, ale ze asi nemam na to, aby som vychovavala postihnute dieta....najlepsie na tom bolo, ze sa tak vyjadrovali zeny, ktore tehu neboli a ani ziadne dieta doma nemali...
Nastastie nam vysledky dopadli dobre 😀 takze "TO" rozhodnutie nastastie nemuselo padnut...

mecunka
3. feb 2010

kkubekova,
tak isto aj mne zavolala sestricka do prace, ze mam zle vyvsledky na vyvojove chyby, co mi brali krv a povedala, ze mam prsit na druhy den za dokorom. Ja som sa tak zlakla, ze som tam letela hned ako mi zavolala a doktor mi povedal, ze ma odporuca na genetiku. Nic viac!!! Vobec som nevedela preco, az ked som studovala papiere z vysledkov som si precitala, ze mam zvysene riziko na down 1:130 a razstepy ze su v poriadku. Viem ako ti je ja som sa tiez strasne bala a vlastne stale mi chodia v hlave rozne myslienky, pretoze stale cakam na vysledky z amnio....

monulicka
3. feb 2010

Mecunka
ja som prave preto isla do Zeleznicnej, ze tam su vysledky do 24h....by som nevydrzala cakat 3 tyzdne....nam ta amnio navyse vysla pred Vianocami, tak aj preto sme to chceli vediet co najskor. Drzim ti palce, aby to dobre dopadlo!

kkubekova
3. feb 2010

mecunka - ja zial nemam moznost ist tam hned, ale v piatok idem a to uz nejako vydrzim - som zvedava, ze co mi povie (inak k tym razstepom - ja som uzivala kyselinu listovu a ta vraj znizuje riziko, tak hadam mi to pomohlo)
moj doktor je tiez dost skupy na slovo, tak uvidim ako to bude teraz - kedze je to moje prve dietatko, tak mam otazok za traktor a on na mna stale vala oci, ze co ma to vseto napada (to ze to mam z netu, mu ani radsej nehovorim - viem si predstavit eho nazor 😀 )
- cakanie na amnio (3 tyzdne) bude nekonecna doba - budem ti drzat palce, aby bolo vsetko OK a potom daj vediet ako to dopadlo

kkubekova
3. feb 2010

monulicka - kde je ta Zeleznicna? V BA ci v Kosiciach? Nechapem preco niekde musis cakat 3 tyzdne a niekde je to do 24 hodin - potrebovala si nejake osobitne odporucanie alebo tak? platila si nieco extra? Ako dlho si cakala, kym ta prijali? bola si aj hospitalizovana?
Vela otazok naraz 😅

mecunka
3. feb 2010

monulicka,
no ved aj ja by som isla do Zeleznicnej, keby som dopredu vedela co vlastne vsetko budem musiet podstupit. Lenze ja som bola vpondelok 25.1. na genetike a v utorok som uz lezala v nemocnici a v stredu som rano uz aj mala po tom. Keby som vedela, ze sa to da za priplatok do 24 hod., tak by som urcite nelenila. Lenze zbehlo sa vsetko tak rychlo, ze som sa vsetko okolo toho viac dozvedala az po tom ako som prisla z nemocnice, ked som lezala doma a studovala na nete. ☹

kkubekova,
Zeleznicna je v BA, ale je aj viac zariadeni, co to robia za 24 hod. Aj ceny su rozne. Aj poistovna preplaca nieco, ale nie kazda, cca to stoji okolo 300 - 330 Eur. Vacsinou, ked si to platis, tak ti to v takychto zariadeniach robia ambulatne a hospitalizovana nie si. Ale ja som si to neplatila a bola som v nemocnici 1 a pol. dna. Ked by si si to platila, tak odporucenie nepotrebujes ak by si chcela ist do statnej nemocnice, tak by ti mal dat odporucenie tvoj doktor ak bude mat na to dovod. Mozno v tvojom pripade ani nie, tak pockaj co ti povie.... 🙂

mecunka
3. feb 2010

monulicka, kkubekova dakujem za podporu, je to na zblaneznenie, dakujem baby.

fatimuska
3. feb 2010

tak už máme výsledky tak je to chlapček a zdravý🙂

mecunka
3. feb 2010

fatimuska, gratulujem, boze kiez by som aj ja mala taketo stastie. a kde si bola po vysledky?

miki060707
3. feb 2010

fatimuska, to sú výborné spráávy, určite sa doma tešite, tak isto aj ďalšie júnovky 😉
môžem sa spýtať aké si mala výsledky, možno si to tu niekde písala, ja som mala 1:130
no pre mňa je vyše 300eur je dosť zacvakať, tak si počkám 3 týždne, je to dlhá doba, ale ked som bola s prvým tehu tak, to čakanie bolo dlhé, ale keď sme sa dozvedeli, že to bude zdravé, tak to bolo radostiiiii

kkubekova
3. feb 2010

fatimuska - gratuluuuujem 🙂
z celeho srdca ti to prajem, kazda mamicka si zasluzi zdrave dietatko a dufam, ze vsetky baby z tejto temy budu mat len pozitivne vysledky
a dvojnasobna gratulacia ku chlapcekovi 😀

ivett2
3. feb 2010

fatimuska - tiež sa pripájam ku gratuláciám 😉 . To je úplne super. Už sa tiež chcem tak vytešovať. Dúfam veru, že všetky budeme mať dobré vysledky.

fatimuska
3. feb 2010

mecuska, ďakujem, po výsledky som si bola v BB, 40km od nás, cesta zaviata aj keď je to diaľnica...takže hrôza, ešte idem o týždeň tam na morfo ult, či je všetko ako má byť

fatimuska
3. feb 2010

miki mala som 1:148, ostatné ok

kkubekova
3. feb 2010

fatimuska - kde si bola v BB? V rooseveltovej nemocnici?
ake to tam bolo? a ako dlho si cakala na yvsledky? bola si hospitalizovana? dik za odpovede
k.

sendy1981
3. feb 2010

Fatimuska aj ja sa pripajam ku gratulaciiii!!! Ozaj,nemoze byt pre tehulku lepsia sprava ako to ze budes mat zdraveho chlapceka!!!velmi sa tesim s tebou_paa

sendy1981
3. feb 2010

A inak dakujem pekne baby ste zlate ,aj my sa tesime s toho !!drzte sa vsetky

fatimuska
4. feb 2010

kkubekova, áno v Roosveltovej, bolo to ok, 3 týždne, nebola som vôbec hospitalizovaná

mecunka
4. feb 2010

ahojte mam otazku, viete o nejakom priprade, ze vysiel pozitivny vysledok z amnio, ked ste merania sije, ktore sa robia v 12-13 tt mali dobre? Ja som mala NT 0,12. Lebo ja som bola na morfolog. ultrazvuku tento tyzden a chcela som aby mi doky pozrel babo este pred tymi vysledkami z amnio, aby som sa ukludnila.... Chcela som aby mi pozrel tu siju a on povedal, ze tie merania sa uz robili a teraz to uz nie je vidno a ze som to mala dobre a jemu sa aj babo zda zdrave. Tak neviem... lebo vy tu pisete nie niektore idete na tento ultrazvuk tiez po amnio alebo aj pred nou, aby ste sa amnio popripade vyhli.....ja neviem, ci to bol nejaky pako alebo som pako uz ja, som z toho vsetkeho zmatena. Asi mi nic ine nezostava, uz iba pockat na vysledky....

bubina1
4. feb 2010

mecunka...ja osobne idem na morfo ultrazvuk z toho dovodu, aby sa pozrelo babo, či je všetko ok...ci ma všetky prstiky, či nema važbu srdcovu vadu a tak.... nq amnio sa riešia ine veci... ako down napriklad u mna, ktorý sa vylučil...ale od toho može este niečo babatku byt (teda dufam, že nie je)....
ja som mala krvne vysledky aj v 12. aj v 16 týždni zle... AFP hrozne...podla ultrazvuku z 12. a 16. týždna bolo všetko ok... NT hodnota tiež dobra... nakoniec amnio downa nepotvrdilo

kkubekova
4. feb 2010

mecunka - ja som volala MUDr. Drobnému (BA) ohladom morfologockeho ultrazvuku, ale povedal mi, ze ten sa robi od dokonceneho 20 tyzdna (ja som v 18tom) a kedze krvne vysledky mam zle, tak pojdem na amnio co najskor a potom na ten morfologicky ultrazvuk

inak viete co ma napadlo - ked su vysledky z AFP take nepresne, ze vacsina z nas so zlymi vysledkami z krvi po amnio zisti, ze babo je OK, tak potom ako je to z ich presnostou co sa tyka dobrych vysledkov krvi?
Je mozne, aby krvne vysledky vysli dobre a babo bolo chore?

rebeka1978
4. feb 2010

fatimuska gratulujem ti!!!!
bubina aj podla mna más pravdu!
Ja som dneska isla z nemocnie, vcera mi to robili. Najneskor do pondelka mám dostat vysledky.

Baby, na zeleznicnej robia to za 288 eur, ale robia zrychlené testy aj na genetike, len si to más povedat ze to chces. Zato plati 182 eur, trvá to pár dni. Mne budú len asi pondelok vysledky, lebo ide uz vikend.
Dúfam ze bude ok!!!
Drzim aj Vám palce!

bihan
4. feb 2010

Kkubeková, keďže mám doma ešte papier na AFP (tu sa robí osobitne a posiela sa so špec. zariadení), tak je tam upozornenie, že AFP testy dokážu zistiť "iba" 60% trizomických plodov, takže 40% downíkov cez tieto testy "prelezie".
Preto je dôležité brať do úvahy meranie NT v 12tt + faktor veku + AFP testy, aby bola pravdepodobnosť možného postihnutia Downovým syndrómom čo najpresnejšia.

mecunka
4. feb 2010

bihan,
a ked mi vysla pravdepodobnost 1:130, brali sa do uvahy aj merania v 12tt a moj vek? Alebo ten pomer, ktory mi vysiel je len z krvi?

bihan
4. feb 2010

Mecunka, to by ti mal vysvetliť tvoj lekár.. mne zatiaľ po UZV a zhodnotení faktoru veku vychádza riziko 1/2379.. keď budú výsledky AFP, tak to lekárka prepočíta ešte raz a zhodnotí, čo ďalej.

kkubekova
4. feb 2010

bihan - co je to NT? ani neviem, či mi niečo také robili - na poradni tuším aj bola, ale doktor mi nič nepovedal ...
zajtra k nemu idem, tak sa opýtam

mecunka
4. feb 2010

dakujem.... aj tak som z toho vsetkeho uz na nervy.... necham to uz tak a pockam na vysledky...

tinusi
4. feb 2010

Baby, ste take smiesne... ano, milujete svoje babatka, ale.... ale len ak su zdrave... ak by vam nejaky lekar povedal, ze vase milovane bude postihnute... sup na potrat!!! Vraj aby netrpelo!!!!! Dovolte mi zasmiat sa takemu okatemu alibizmu. Aby kto netrpel? Dieta? Nieeee... maminka aby netrpela, lebo mat postihnute dieta, to chce naozaj obrovsku davku sebazaprenia, obetovania sa - veru velku prevelku davku lasky. Poznam niekolko deti, niektore su uz dospele, ktore ziji s DS. A nemam pocit, ze by trpeli. Ziju so svojimi rodinami a myslim, ze su stastne... vecne deti. Vacsinou su umelecky nadane a tomu, co ich bavi sa aj venuju. Spomeniem napr. Miska, ma nieco cez dvadsat, jeho mama je ucitelka na ZS. Normalne pracuje. Misko normalne funguje sam doma. Miluje hudbu, tak pravidelne chodieva na hudobnu vychovu do skoly kde uci jeho mama. Absolvuje vsetky hudobne vychovy od prveho rocnika az po deviaty. Matus je napr.dospely autista, jeho rodicia riadne pracuju a surodenci su zdravi. Matus chodi kazdy pracovny den do "prace" - je to zariadenie pre mentalne postihnutych ludi. Robia tam to, co ich bavi. Poobede idu domov ako kazdy iny...

Inak, neodsudzujem baby, co isli na amnio, hoci vsetky tam idete preto, aby ste sa mohli rozhodnut, ci date alebo nedate zabit svoje dieta... je to kazdeho osobna vec. Mna vsak zaraza ta chladnokrvnost s akou o tom hovorite alebo pisete... ☹

bihan
4. feb 2010

Mecunka, skús sa zbytočne nestresovať 😉 (aj keď sa mi to ľahšie hovorí, ako tebe vykoná) AFP testy (a predpokladám, že to riziko ti vychádza len na základe nich) sú často falošne pozitívne. Držím palec 😉

kkubekova, NT je nuchálna translucencia - meranie hrúbky kožnej riasy na šiji plodu. Vykonáva sa počas UZV v 12tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre