Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

wolfskinka
5. feb 2010

julia dakujem za info, mam z toho strach, aby sa babetku nic nestalo ... cakali sme nan 5 rokov a podarilo sa nam to konecne na 3tí pokus umelého oplodnenia, tak mam strach ani nie z toho pichnutia, ved som si za tie 3 umele napichala do brucha tolko injekcii ze jedna hore dole, ale bojim sa aby babetku neublizili

bubina1
5. feb 2010

wolfi...mne robili 17+6tt...a bolo to bez komplikacii...
ides? hlavne si vyber miesto, kde to vedia dobre robit.... 🙂

juliagregor
5. feb 2010

neboj sa neublížia, robia to pod utz. len zavri oči a uvoľni sa, ja som ani necítila, kedy ma pichli 😉

wolfskinka
5. feb 2010

bubi zatial mam vybraty martin, ale kamoska mi vybavuje do ziliny k nejakemu dobremu doktorovi

bubina1
5. feb 2010

wolfi...ja som isla na amnio hlavne preto, lebo sme mali riziko na DS vacsie ako riziko potratu.... a co viem...ani jedna baba, ktorá bola so mnou nemala problém... stretli sme sa po týždni na kontrolnom ultrazvuku....
ale rozhodnutie či to podstupis je na tebe.... po amnio som 2 dni fungovala v kludovom režime a potom uplne v pohode

wolfskinka
5. feb 2010

bubi ja som na rizikovom takze mam veget, som vypisana na PN, no a co sa tyka testov , tak som 15 plus 4 a az v pondelok idem na tripletesty, a kedze amnio robia v 18tt, tak vysledky z triple nebudu

bubina1
5. feb 2010

inak stres pred amnio a jeho výsledkom je oooooooooovela vacsi ako samotný zakrok... ja som pár dni aj preplakala....
inak všetky baby čo sme boli sme odchadzali z nemocky s usmevom....

wolfskinka
5. feb 2010

bubi no dufam, ze budem aj ja .. rozdiel medzi martinom a zilinou je taky, ze v martine prides a pustia a v ziline lezis 3 dni v nemocnici

bubina1
5. feb 2010

možno budes mat triple urobene do vtedy...spytaj sa ich pre istotu...niekde trvaju 2-3 dni...
ja som tiež na rizikovom... takže mam klido...ale dva dni som bola vyslovene vykotena pred telkou....
a neboj... sice nam sa podarilo na prvýkrát po umelom, ale tiež sme cakali par rokov.... všetko bude ok... treba tomu verit...

bubina1
5. feb 2010

no ja som bola v BA...kde prides a pustia ta 🙂 takže som ležala doma 🙂

wolfskinka
5. feb 2010

bubi dik za pozvbudenie, ja som z tej amnio uz chora, stale nad tym rozmyslam, ci ist ci neist ale to som asi enni jedina, len u mna je to tak, ze mam epilepsiu a cele tehotenstvo uzivam lieky na epi , mam 34 rokov, ked sa miminko narodi uz budem mat 35 a mam za sebou 2 potraty v 7tt, ved uvidime, ale ked vidim ako sa zozieram teraz ci bude zdrave, asi bude lepsie ked pojdem na amnio a budem kludnejsia do konca tehu, ze je vsetko tak ako ma byt

bubina1
5. feb 2010

wolfi.... určite si to prekonzultovala s viacerými lekarmi.... vidim, že vieš čo chces...chora som z toho bola aj ja..kedže nam vyslo ny zaklade triple testov riziko DS 1:5 a este som sa dozvedela, že ani 1. skriningnebol bohviečo..ja budem mat tento rok 34...cica sa nam uchytila z jedneho jedineho oplodneneho vajička.... aj my sme mali o nu strach... ale už je dobre.... teda..ak mam byt uprimna clovek aj tak stale nevie čo a ako bude do porodu a o deti sa budeme bat asi už stale.....
už vieš aj pohlavie? inak mne sa zda, že amnio urobia aj neskor...do toho 20 týždna... ale tým zase nie som si ista 😕

wolfskinka
5. feb 2010

hej asi chlapcek,

wolfskinka
5. feb 2010

no ved lenze my este nemame ziadne vysledky, men ani tripletesty zatial nerobili, az buduci tyzden

bubina1
5. feb 2010

ved ked ides buduci tyzden na triple to mas len 17tt... 18tt budes mat až potom...to by ti mohli prist vysledky triple do amniocentézy si myslím...popýtaj sa na to.....

wolfskinka
5. feb 2010

spytam sa v pondelok mojho gyndosa a uvidm co mi povedia na genetike v martine

wolfskinka
5. feb 2010

jedny tripletesty mi budu robit u mojho gyndosa a dalsie na genetike v martine takze budem to mat dvojmo

wolfskinka
5. feb 2010

akurat som volala s kamoskou doktorkou a na triple asi pojdem 17.2.

wolfskinka
5. feb 2010

som sa sekla nie na triple ale na amnio pojdem 17.2.

mecunka
5. feb 2010

ahoj wolfi,
neboj sa, amnio neboli aspon nie viac ako hocijaka ina injekcia a este menej. Ja som sa tiez bala a bolo to o.k. Bolo nas viac bab, tak sme si dodavali odvahu.... Ja som bola na amnio 27.1., takze teraz cakam na vysledky.. uff este dva tyzdne. Drzte palce....

wolfskinka
5. feb 2010

mecunka neboj budu dobre vysledky ... uz nech to mam za sebou

fatimuska
6. feb 2010

wolfskinka mne robili na začiatku 20tt, ale neplánovane

fatimuska
6. feb 2010

mecunka to čakanie je hrozné..ale zvládneš to🙂

wolfskinka
6. feb 2010

fatimuska dakujem ... no uz som rozhodnuta pojdem na amnio a nakoniec nie do ziliny ale do martina

kolko ste po amnio lezali ?

fatimuska
7. feb 2010

ja som ležala tak 3 dni..a potom tak jemne som sa pohybovala...v prvú noc ma jemne bolelo podbruško, potom to prešlo

wolfskinka
7. feb 2010

no ved uvidime, tento tyzden sa rozhodne kedy na to pojdem

fatimuska
8. feb 2010

tak držím wolfskinka veľa palčekov

monulicka
8. feb 2010

Ja som lezala hned po zakroku cca 2 hodky priamo v nemocke a pak cely dalsi den doma. Na dalsi den som mala jedno vysetrenie v BA, som sa aj trochu bala bo to znamenalo lietacky po celom meste, ale musela som tam ist bo som bola objednana vyse 3 mes. Nastastie ale sa mi nic nestalo ani babatku.

wolfskinka
8. feb 2010

fatimuska dakujem ...

dnes som bola na poradni vsetko ok, zobrali mi 1 skumavku krvi na tripletesty, sa mi zda akosi malo, v stredu idem na genetiku do martina a tam mi povedia kedy amniocenteza

mecunka
8. feb 2010

fatimuska, wolfi a monulicka,
dakujem, musime to zvladnut....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre