Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skybaby
8. jún 2009

iwa hej idem v stredu k cunderlikovi
gudulo tu na koniku sa pisalo o pripadoch ked z amnio vyslo DS a narodili sa zdrave babatka, tak dufam ze budete medzi nich patrit aj vy, drzim palceky

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko4
8. jún 2009

ahojte babenky, môžem sa vás spýtať niečo.. minulý týždeň som bola na NT screening, ultrazvuk dopadol dobre, 1,24 mm, ale dnes som volala o výsledky z krvi a mi sestrička vravela,že sú hraničné, 1:885.. veľmi som sa zľakla,neviete mi to niektorá lepšie vysvetliť? a ešte bio mi vyšlo 1:225,že sa mám objednať na interné,lebo mi budú opúchať nohy,že je to tehotenská neviemčo.. Už som si to nezapamätala,taká som zostala šokovaná.. ☹

iwa1
8. jún 2009

skybaby daj mi potom vediet co to stoji a aky je, ja idem v stredu kuk Doc. Kleskeňovi, tak uvidim ake to bude,, ale tiez by som sa rada este dala "skontrolovat" aj niekomu inemu... nech to mam dvojmo...

narcisa
8. jún 2009

gundulo - ja som odmietla amnio...mam zvysene riziko na downov syndrom v pomere 1:55 Kazdu chvilu mam rodit...urcite dam vediet....verim ze vsetko dobre dopadne....v podstate kazda si je ista az po porode, preto som amniom nechcela nic riskovat...babatko chceme tak ci tak...aj ked neviem do coho ideme, ked sa ta strasna prognoza potvrdi....dufam ze nie....vsetko ostatne vratane NT vyslo dobre....tak verime...

drzim palce - v podstate mozeme rodit v rovnaky cas....takze treba verit...

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
narcisa
9. jún 2009

gudulo - drzim silno palceky 😉

skybaby
9. jún 2009

dobre ranko 😉 iwa stoji to 60 Eur a bola som u neho v prvom tehu a bol vtedy perfektny a prave on zistil ze nie je vsetko v poriadku ... ale budem referovat v stredu alebo vo stvrtok ako bolo tentokrat 😉

iwa1
9. jún 2009

skybaby ok...tych 60Eur nie je az tak vela, musis mat k nemu aj listok od svojho dokiho?
gudulo a narcisa ja Vam silno drzim palce a potom dajte vediet o drobcoch co nove, verim ze budu ok🙂

skybaby
9. jún 2009

nie netreba ziadny listok len sa treba dostatocne vcas objednat ma tam dost naval a treba tam volat tusim po 14.00 😉

slovakia13
9. jún 2009

ahoj vsetci 🙂 tak dnes ma caka amnio :( zacinam mat z toho stres......pevne verim ,ze vsetko bude ok!Najhorsie je ,ze ked tam pridem ,tak vsetci sa budu pytat na partnera.hlavne je ,ze takymi velkymi pismenami hned na zaciatku materskej knizky mam napisane Expartner 🙄 v kolonke meno otca. tak mi drzte palce 😉
dnes na nocnej boli ku mne naozaj vsetci mili......tak pekny den 😎

iwa1
9. jún 2009

slovakia drz sa, je to rychle a zabudnes na to🙂 mysli na malicke a bude vsetko ok, ja som krpatu sledovala na sono a nikde inde som nepozerala🙂 len na sono, aby som ju videla ako si tam kopka🙂

skybaby
9. jún 2009

slovakia drzim palce urcite bude vsetko ok 😉 , mna sa pri amnio nikto na muza nepytal

adap3
9. jún 2009

Ahojte, už ste asi boli na genetike, ako to tam prebieha?

iwa1
9. jún 2009

adap3 podla toho kam na tu genetiku ides🙂

sylvyka
9. jún 2009

no aj mna zaujima ta genetika ja idem niekam pri medicku zahradu neviete o tom ?
sice neviem preco tam idem lebo pri tomto 2IVF mi robili genetiku dr.melisova zlatunka osobka a dali sme si aj predinplantacnu genetiku ... teraz cakam na AFP vysledky a potom sa objednavam 😉

iwa1
9. jún 2009

dr. melisova je na zeleznicnej nemocnici nie? ja som bola na zeleznicnej a bola som spokojna, aj s amniocentezou... na americkom namesti som nebola, sice ma tam posielal moj gynekolog, lae radsej som sla na zeleznicnu, lebo tam mi robili vsetko, od genetiky cez odber a az po sono 🙂

skybaby
9. jún 2009

tam pri medickej som bola minuly rok a je to hroza vymakla som taku kravu doktorku ktora si len kreslila rodokmen pytala sa na vsetky choroby v rodine a ze ci nie sme s muzom pribuzni, dala mi posdpisat papiere ze ma o vsetkom poucila, samozrejme odporucila amnio a ked som sa tam rozplakala tak pozerala na mna ako tela a ani mu ani bu, ziadny ludsky pristup ... ta konzultacia sa robi iba preto lebo inak by poistovna nepreplatila amnio

sylvyka
9. jún 2009

neviem kde je dr melisova ona robi aj pre gynfiv tak ja som bola tam na genetike pred ivfkom

sylvyka
9. jún 2009

ach tak no mne to je jedno ja uz som ostrielana ked vyfasujem nejaku xantypu tak sa zvrtnem a som prec ale neviem naco tam pojdem ked ten rodokmen kreslila aj melisova ... mozno to budu porovnavat aj s AFP vysledkami nie ? 😉

skybaby
9. jún 2009

ja si nic take nepamatam, proste bolo to uplne na nic

iwa1
9. jún 2009

sylvyka ja neviem, lebo mne robili AFP az z plodovej vody, kedze este nemam krvne vysledky... ale ved vyskusaj si zavolat a uvidis..mozes ist na americke nam. alebo aj inde...

sylvyka
9. jún 2009

ja som tam uz volala a vraveli ze si mam priniest vysledky z afp tak preto cakam 😉

adap3
9. jún 2009

Takže je to len o otázkach, alebo sa tam rieši aj niečo iné, ja ide´m na Americké namestie, dúfam, že nenatrafím na tu Xantipu ako skybaby.

lula5
9. jún 2009

Adap, nic sa tam neriesi, nakreslia na papier rodokmen, je ti to k nicomu a supnu ti papier a ides na amnio. O inej moznosti som vtedy nevedela, dnes by som palila do zeleznicnej!

adap3
9. jún 2009

Mne to je v podstate jedno kam pôjdem, na amnio pôjdem aj tak, kvoli veku, a pre istotu.
Myslíš, že na tej železničnej je to iné?

iwa1
9. jún 2009

lula5 mne na zeleznicnej rodokmen nekreslili, zaujimala ich rodinna anamneza a sedela som tam cca 45 min. a dr. melisova mi na rovinu povedala vsetky moznosti

lula5
9. jún 2009

Je mi sympaticke, ze pod jednou strechou je vsetko a hlavne, ze za priplatenie su vysledky tak rychlo. Ked si predstavim tie 3 tyzdne cakania, odchod na dovolenku, kde som mala na druhy den volat na genetiku (vybavene, ze mi povedia) a tam sa pani zacala vykrucat, ze tej dr., ktora robila moju vzorku ochorela mama a ona to nedokoncila (ja uz samozrejme vsugerovala, ze zle vysledky a nechcu povedat), zalarmovala som mamu cez Pariz, ktora vybavila, ze sa toho niekto chopil a do 5 hodin vysledky boli....fuuuu, ten stres som si mohla odpustit.

iwa1
9. jún 2009

🙂 lula5 presno to sa mi na zeleznicnej pacilo, ze vsetko pod jednou strechou 🙂 a vsetci mili a ustretoví a ked si priplatíš, tak to vieš hneď a nestresujes ani male ani seba 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre