Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

figy
28. mar 2008

ahojte, dopocula som sa ze v 12tt sa robi CVS (odber choriových klkov). Prvy krat som o tom pocula. Je to vraj nieco ako amniocenteza. Ale vraj toto CVS nesie vacsie riziko potratu. Viete nieco blizsie o tom?

lucatko
31. mar 2008

No ako ste dopadli, babenky tulipka, nehetka? Ozvite sa.....

betty410
31. mar 2008

prosím o pomoc ísť,neísť na amnio ,vysledky som mala negatívne ale vzhľadom na vek sa odporučuje ,mám 38..mám toho plnú hlavu....

pipka
31. mar 2008

betty, to rozhodnutie bude vzdy len na tebe...ja som amnio absolvovala minuly tyzden a nic hrozne to nie je, za ten klud a istotu az do konca tehu ti tie tri tyzdne cakania na vysledok stoja 😉 Ja budem mat vysledky o tyzden, tak dufam, ze budu ok 😵

betty410
31. mar 2008

pipka,ja mám hrozný strach,že ho stratím keď to všetko čítam,komplikácie atď.Napíš aké to bolo.Dík

pipka
31. mar 2008

betty, najdolezitejsie je pozitivne myslenie...hlavne si nehovor, ze sa stane nieco zle, ale radsej ze to dobre dopadne 😉 zakrok ako taky je uplne bezbolestny, v pohode ani nebudes vediet ako a bude to za tebou, za cca 10 min bolo po vsetkom, potom cca tyzdnovy klud doma a dalsie dva tyzdne cakania, ja este tyzden... 😅 ale verim, ze vsetko dobre dopadne 😉

neroriso
31. mar 2008

ahojte...ja som sem davnoo nepisala...my sme mali amnio 10marca.🙂 a strasne som vahala ci ist alebo neist sla som a nelutujem 🙂 vysledky sme dostali po 19dnoch a boli uplne dobrucke 😵

tulipka
31. mar 2008

ahoj lucatko, poleva, a vsetky spolutrpitelky...tak ja mam asi 2 hodinky po morfologickom ultrazvuku, a premyslala som ci sem vobec napisat, lebo vy tu vsetky mate dobre vysledky a tym sa podporujete....ja som ale to stastie nemala, a musim to dat zo seba von aspon takto:( babetku zistili rastep pery a podnebia, v akom rozsahu ale bohuzial tazko povedat...je to strasne, a neviem ako to zvladnem, ale jednoducho musim. napokon uz aj viem co to bude / dievcatko...len skoda ze mi to neznie tak stastne ako som si priala. babenky neviem preco prave ja, ale uz na tom nic nezmenim:((( kazdopadne aspon vy ostatne sa drzte, urcite vam to dobre dopadne...lucatko drzim ti palceky

poleva
31. mar 2008

tulipka posielam ti ip

dididi30
31. mar 2008

tulipka, keby si vedela, kolko bab ma nadherne tehu a bezproblemove a narodi sa im chore dietatko, to je priroda ....hlavne ty sa drz a lub malicku najviac ako vies, ona to bude potrebovat, nie to co povedia ini 🤐

dididi30
31. mar 2008

nero tak to preto si tu nechodila, teraz budes uricte castejsie co 😀

neroriso
31. mar 2008

didi aj preto aj prepracu🙂

dididi30
31. mar 2008

jaj..tak to mas asi dlhy pracovny cas, ja som si to zariadila inac a uz menit nebudem, lebo budem mat 2 deti....sak sama uvidis, ze sa budes musiet prisposobit a nehrozi ,zeby si pracovala tolko co teraz, proste ti bude stacit aj 2-3 hodky denne, ked bude muz doma 😉

neroriso
31. mar 2008

didi 🙂 ja som zo zaciatku tehu nepracovala ale moj "inteligent" priatel ...zacal pracovat na vyssom poste anestiihal tak chcel sekretarku aspon na doma...aby mu pomahala..a nasiel si mna 😵

dididi30
31. mar 2008

no tak to mas dobre, vidis to....

neroriso
31. mar 2008

didi aspon nieco sa zacina darit🙂

dididi30
31. mar 2008

ale podla mna sa ti bude darit tak ci tak, ak budes velmi chciet 😉

neroriso
31. mar 2008

ved prave to je najdolezitejsie pozitivne myslenie 🙂 ak ono je tak potom vsetko ide aspon o trosicku lahsie

dididi30
31. mar 2008

vidis tak to sa mi paci, ziadne hrozne spravy 🙂

neroriso
31. mar 2008

dufam ze ani nebudu len nech vseetko ide dalej tak aspon ak oteraz

ivana1973
31. mar 2008

Caute babky, ja zajtra budem volat na vysledky. Hrozne sa bojim, ale konecne sa dozviem to, na co som tri tyzdne cakala.
Drzte palce babky. Dufam v kutiku duse, ze to dopadne dobre.
Tulipka: nie je to az take poskodenie ten rastep. Ja viem, ze sa mi to dobre hovori, ale mam kamaratku ktroej sa narodil chclapec a mal rastep podnebia a pery. Ma za sebou niekolko operacii a je z neho velmi pekny chlapcek. Ma 9 rokov.Bude to dobre uvidis...

pipka
31. mar 2008

tulipka, razstep podnebia je len esteticka vada, viem ze sa to lahko hovori, no poznam vela deticiek, co sa s nim narodili a dnes su z nich krasne deticky, drz sa, budem na vas mysliet. Nas caka vysledok buduci tyzden.

ivka, drzim palce a verim, ze je vsetko ok.

loss
31. mar 2008

tulipka ja verim ze v dnesne j dobe to uz urobia suprovo moja susedka ma synceka z rastepom pery a podnebia ma uz 9rokov ked sa narodil asi mesacneho ho operovali trochu mu to vidno ale vravim bolo to 9rokov dozadu
je smutne ze musis tym prejst aj ty ale neboj zvladnete to drzim palce

tulipka
31. mar 2008

dakujem vsetkym za povzbudive slova, samozrejme babenko lubim aj tak...ALE...ked si pozeram tie obrazky razstepov pier a podnebia, navyse moje ma obojstranny, ani si to neviem predstavit:( dnes je svet zly, a velmi sa bojim, aby z toho raz nemala traumu, aby sa jej nesmiali...nie je to navyse len esteticky problem, moze mat problem s papkanim, recou...no nic, musim nejako pozbierat sily, a este raz vdaka za podporu

lucatko
31. mar 2008

Tulipka cely den som na teba myslela a teraz ked si citam ako to dopadlo , je mi do placu. Prepac ze ti to takto na rovinu pisem,ale citim to tak.Na druhej strane si treba hovorit ze to mohlo dopadnut aj ovela horsie, razstepy chrbatika a brusku a vselijake ine hrozne veci.Mam kamaratku ktorej sa minuly rok narodil chalpcek z razstepom pery a podnebia, uz boli na jednej operacii, robili mu peru, len najvecsi problem maju z dychacimi cestami, maly mal bronchitidy a zapal pluc. Vravela mi ze deticky co maju razstep su nachylnejsie na dychacie cesty.Tulipka drzim ti palce, nech najdes dostatok sil,urcite sa velmi trapis........

marlene
31. mar 2008

tulipka,
mam kamosku,tiez sa jej narodila dcerka s razstepom,j uz po operacii a je to nadherne dievcatko.su ovela tazsie postihnutia,najhorsie je ta obava ako to zvladnes,ale neboja sa ,viem z vlastnej skusenosti ze zvladnut sa da vsetko.

ivana1973
1. apr 2008

Tak babky, som najstastnejsi clovek pod slnkom, vysledky su dobre.
Ani neviete aka som stastna 🙂 🙂
Konecne sa mozem tesit na babetko 🙂
Drzim vsetkym palce, aby to dobre dopadlo.

jastericka
1. apr 2008

tulipka: teraz nesmieš klesať na duchu, kvôli svojej dcérenke, ktorá bude aj tak pre Teba tá najkrajšia na svete, bude to Tvoje slniečko, veď bude mentálne zdravučká, len bude mať jednú estetickú vadu, možno sa potrápite s papkaním, preto to bude chcieť veľa trpezlivosti, ale uvidíš, ona Ti to odplatí o to viac, keď bude staršia, pretože takéto detičky sú oveľa vďačnejšie a vidia, čo pre nich rodičia urobili, že to nemali ľahké a vyrastie z nej inteligentná slečna a v dnešnej dobre sú plastické operácie na takej úrovni, že je na peričke napokon nič nebude vidno

Aj mne vyšli pozitívne AFP, zvýšené, na amnio som nešla, na ultrazvuku zatiaľ všetko OK, ale človek nikdy nevie....
tak budem držať palčeky, pohladkaj malinkú v brušku za mňa, že jej držím palce, lebo aj ona musí byť silná, aj pre svoju maminku.

pa

nehetka
2. apr 2008

Ahojte babenky! Vcera manzel volal o vysledky som najstastnejsi clovek na svete su v poriadku a budeme mat dievcatko 🙂 😵 . Hned som o nieco spokojnejsia lebo to nekonecne cakanie na vysledky je na psychiku, mali bit minuly piatok ale este neboli spracovane. Teraz uz len cakat kedy to pride postou a este pojdeme na kontrolu. Babenky vsetky ktore cakate na vysledky sdrzim vam palceky aby vsetko dobre dopadlo 😎 😅

jastericka
2. apr 2008

nehetka: srdečne gratulujem, teším sa s Vami 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre