Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

evca35
6. feb 2009

v najnovšom Zdraví som čítala o prvotrimestrálnom screeningu, robí ho MUDr. Dosedla v Nemocnici Košice-Šaca a podľa Googlu aj MUDr. Dankovčík. Nahrádza to amniocentézu, výsledky sú za pár dní, netreba čakať tri týždne.

lenka_66
6. feb 2009

danka k dankovikovi chodia baby aj z BA. www.3dultrazvuk.sk kludne zavolaj . poznam ho este z nemocnice a teraz tiez tam chodim aj ked mam svojho obvodaka.

katy2
7. feb 2009

ahojte,
tak my mame za sebou morfologicky uzv u dr. Dankovcika... Boli sme na nom vcera... Pozrel nam cele babo, od mozgu, cez jednotlive organy, EKG srdiecka, jednotlive chlopne, skontroloval, ci nema razstep.... jednoducho cele celucicke babo... dokonca nam ukazol moc v oblickach a zarodky stolice v crievkach.... 😉 Cele to trvalo asi 25 min. Vsetko poriadne premeral.... my mse tam sli ani nie kvoli fotkam ale kvoli istote, ze je babo zdrave... Vysledok: Vsetko je v uplnom poriadku, ziadne naznaky Downa ani razstepu.... Dokonca nam preratal riziko na Downa podla jednotlivych merani a vyslo 1: 1957 oproti povodnemu skore 1:200 🙂 🙂 🙂 A cakame DIEVCATKO... Je to velky zazitok... Da sa k nemu objednat telefonicky: tc:0905129129... Kludne berie aj pacientky mimo KE... Ak pridete s vymennym listkom od svojho gyn., plati sa 23EU + foto 7EU, ked chcete.... Vymenny listok by nemal byt problem zohnat.... Morfologicky uzv sa robi okolo 20tt, dobre je objednat sa aspon 2-3tt skor, nas objednavali mesiac skor, a boli sme v 22tt.... ODPORUCAM!!!!!!

katy2
7. feb 2009

Zabudla som podotknut, ze nam vysli pozitivne tripple testy 1:200 riziko na Downa a ja som amniocentezu odmietla.... a NELUTUJEM 🙂

danka5
9. feb 2009

katy2:
teším sa s Tebou a prajem Ti pekný zvyšok tehotenstva a šťastný príchod maličkej na svet.
Ďakujem Ti za informácie. Som rozhodnutá, že sa objednám ma morfologický ultrazvuk do KE.

ilijanka
9. feb 2009

baby, ja Vás naozaj nechcem strašiť, ale mám jednu veľmi dobrú známu, ktorá podstúpila amniocentézu a do 5 dní potratila- všetci lekári usúdili, že to bola komplikácia amniocentézy, to riziko potratu 1:100-200je naozaj reálne a treba si zvážiť, čo od tých výsledkov očakávate a či by ste išli na umelé prerušenie tehotenstva, ak by bábo bolo choré, a tiež porovnať riziko potratu pri amniocentéze a riziko Downa. Ja som si tiež vždy myslela, že je to zákrok, pri ktorom by sa nemalo nič stať, a naozaj- stalo sa. Len toľko, držím všetkým palce, viem, že to rozhodovanie nie je pre žiadnu z nás jednoduché ☹

katy2
9. feb 2009

danka, odporucam uzv 😵 😵 😵 ale objednaj sa uz teraz.....
ilijanka, suhlasim s tebou.... to bol dovod preco som odmietla amnio.... a nelutujem 🙂 prajem ti stastny a pohodovy porod 🙂

ilijanka
9. feb 2009

ďakujem, Katy, aj ja Ti držím palce 🙂

patricia1971
9. feb 2009

ak môžem napísať svoj názor- kto si chce bábo aj tak nechať,na amnio je zbytočné vôbec ísť...a keď niektorá rozmýšľa nad prerušením,tak amnio je pochopiteľné...všetko je vždy riziko...mne sa amnio nezdala riziková,ale určite je,je to zásah do tela.....

držím vám všetkým palčeky... 🙂

narcisa
9. feb 2009

baby drzim palce kazdej jednej, nie je to jednoduche rozhodnutie ani za vysetrenie ani za nasledny potrat

je to kazdej osobna vec a chapem kazdu zenu v kazdej situacii ...najhorsie je niest to bremeno, pretoze chlapi si "urobia svoju robotu" a tym to hasne.....nastastie mam super manzela, ktory to na mne nechal a podpori ma aj v tom najhorsom....ani on si totizto nevie predstavit, ze by sme sa dietatka vzdali , ked sme po nom tak velmi tuzili....aj ked by malo mat downa....

neviem si to predstavit, verim ze bude zdrave a ked nie sme tu pre neho my....

fakt je velmi dolezite vediet, co presne potrebujete vediet a co v pripade ak je babo postihnutee

este raz vela vela stastia vsetkym mamickam

nikiiii
10. feb 2009

ahoooojte moja mama sa zajtra chysta na amniocentezu a chcela by wediet kolko sa za to plati aebo ci je to bezplatne a ci to boli???

bzucinka
11. feb 2009

nikiiii, ak ide do statnej nemocnice a bude cakat na vysledky normalne cca. 3 tyzdne, nemala by platit nic. Zakrok vobec neboli, je to iba taky divny pocit. Ovela viac boli injekcia do zadku 😉 Toho sa nemusi obavat ... Ak ide so sukromneho zariadenia, neviem ako je to s poplatkom ... asi som velmi nepomohla...

alena28
11. feb 2009

ahoj bzucinka, aka injekcia do zadku? ja som dnes po amnio a ziadnu mi nedali. Dufam, ze na nieco nezabudli

gabii83
11. feb 2009

to len tak porovnala s inj do zadku ze to viacej boli 😀
nezabudli na nic neboj sa
ja som to tiez mala v auguste amnio - tripple 1ku45 a vsetko je ok
treba verit aj ked je to tazke niekedy

sonya73
27. feb 2009

Neda mi sa nevratit k teme spolahlivosti amniocentezy. Niktore z vas mi odpisali ,ze jej spolahlivost je na 100%.Ste si tym iste ? Ale ako je potom mozne, ze niktorym mamickam vyjdu vysledky z amnio na dawna , lekari jej oznamia ze sa jej narodi postihnute babo a pritom sa (chvalabohu) narodi zdrave babatko ? Alebo opacne ? Potom je to aka presnost a spolahlivost ?

dinduska
27. feb 2009

AHOJ sonya presnost amniozentezy nije na 100%ale na 99%takze stalr jr tu 1%ze sa zmylisa 😝

bzucinka
28. feb 2009

Ja nepoznam ziadnu zenu co by sa vysledky z amnio nezhodli s "vysledkom" babätka ... triple to ano,ale amnio ..fakt nepoznam nikoho... A amnio som informovana, ze je na 100% ... iba ak...zlyha ludsky faktor. Tak ja uz neviem ako to je naozaj ...

fialka76
28. feb 2009

Fakt je to divné.Ja som sa tiež pýtala lekárky na amnio,a povedala,že to nie je 100%.Takže načo sa stresovať?Čítala som na nete kopec článkov o tom,bola som u genetičky.Tá takisto povedala,že to nie je na 100%.Robia sa iba niektoré typy gen.ochorení,a pritom ich existuje cez 5tisíc.A vraj správny odborní už len tým,že na nás pozrie,vidí či sme nosičom nejakej genetickej mrchy.Aj sme sa s manželom pýtali jednej odborníčky,docentky.Povedala,že to je úplná pravda.Keď ide niekam električkou,tak všetkých pozoruje.Proste pracovná deformácia.
A na nete sa odvolávajú,že radšej treba ísť na morfologický uzv a hotovo.Tam všetko skontrolujú.

sissik
28. feb 2009

pri amniu sa testuju len najzavaznejsie chromozomove poruchy. tieto testovane poruchy sa vylucia alebo potvrdia na 100%.
razstepy sa nedaju potvrdit alebo vylucit tak spolahlivo, ako chromozomove poruchy.
a samozrejme, ze sa moze objavit ina porucha chromozov alebo vyvojova porucha, ktorych vseobecne percento vyskytu je asi 2%.
tu v teme zatial nikto nenapisal, ze by mu amnio potvrdila chromozomovu chybu a nakoniec bolo babetko zdrave. co som odsledovala, tak bolo pisane iba v zmysle "mojej znamej, poznam pripad......". toto nepovazujem za velmi doveryhodne 😉

mkg
28. feb 2009

sissik: plne s tebou súhlasím
Ja som absolvovala amniocentézu na základe podozrenia z morfologického UTZ, ale práve podozrenie na DS mohla vyvrátiť len amnicentéza a to na 100%

dinduska
1. mar 2009

ja som bola tiez na amnio a doktor mi povedal,ze vysledok je na 99% baby ved na 100% nieje nic.ziadne vysledky nicoho niesu na 100%.vzdy tam ja mozno len stotinka zlyhania ale je tam.ja vo svojom okoli poznam okrem seba len jednu zenu,ktora bola na amnio a aj mne aj jej sa vysledky potvrdili a mame zdrave deti.nepoznam nikoho komu by vysiel opak ale stat sa to MOZE

ginepra
1. mar 2009

ahojky
ja sa pridam so svojou skusenostou - mala som v 16 ci 18 tyzdni zle vysledky AFP, pravdepodobnost DS 1:100, nasledne mi odporucali amnio, tu som odmietla, kedze ma len informacnu a ziadnu terapeuticku hodnotu... a babo si v kazdom pripade nechame, ved je nase, bobcek maly. na morfologickom UZV mi lekar povedal, ze nevidi ziadne naznaky DS. Ale pripomenul, ze geneticke poruchy sa nedaju UZV vylucit. Bezny UZV nic nove neukazal. Verim, ze bude babo zdrave ale na 100 percent to budem vediet az po porode, termin: 1. aprila. Tak dufam, ze to nebude nejky zly zart, ale sama radost.
Okrem toho som mala pocit, ze na amnio mamicky dost tlacia, akoby z toho mali na genetike nejaky biznis alebo co. Ale to je len moj subjektivny pocit.
Mamicky, budte silne a statocne, vsetkym prajem zdrave deticky. Ja mam uz dva krasne zazraky (Ester 4,5), Dominik (2,4) a mam z nich velku radost. Ozvem sa po porode, dufam ze vas povzbudim.
Ginepra

zuzajdica
1. mar 2009

ja som tiez absolvovala amniocentezu,mala som zle vysledky na afp a a nabeh na downov syndrom...velmi som sa bala,ale uz mam 7.mesacneho zdraveho chlapceka..tak drzim palceky ale vsetko dobre dopadne..

sonya73
5. mar 2009

Zenicky ,odhliadnuc od genetickych poruch ( lebo dufam ,ze vsetky nase babatka budu zdrave) nestalo sa niektorej z vas, ze pri amniocenteze vam potvrdili opacne pohlavie ako sa v skutocnosti narodilo ? Ja som totiz dost naivne uverila Mudr. Jonasovi - naplanovali sme si termin kde bude pocate dievcatko ,otehotnela som presne v ten den a napriek tomu nam z amnio vyslo, ze to vraj bude chlapcek. Asi som mu naletela, co ?

katy2
5. mar 2009

sonya, amnio, co sa tyka pohlavia neklame 😉
jonas je podla mna kapitola sama o sebe... ale to je len moj sukromny nazor 😉 bud rada, ze chlapcek je zdravy 😵 😵 😵

narcisa
5. mar 2009

sonya mozem ti povedat ze existuju zeny ktore dokazu vynosit len jedno pohlavie....To bude zrejme aj moj pripad....Mame to zrejme v rodine lebo vsetky moje sesternice z otcovej strany maju bud chlapcov alebo dievcata....Jedna mala dve dievcata a chceli chlapca tak otehotnela, v piatom mesiaci potratila, bol to chlapec! dalsie tehotenstvo bolo uspesne ukoncene, zdravim dievcatkom! Takze ma tri krasne zdrave dcerenky, jej sestra ma dvoch zdravych synov, hoci cely zivot tuzila mat dcerku....Chlapci su zdravi a teraz ma potencionalne nevesty, ktore si ju vazia ako vlastnu mamu! velmi pekny vztah ma s tymi babami....ono sa ta baba ci chlapec do rodiny vzdy nejakym sposobom dostane, takze nezufaj, vsetko je tak ako ma byt....

Cakame druhe babo, a kazdy dufa ze to bude chlapec....tiez som si to priala, lebo tuzim mat deti do pariku, kedze dievcatko uz mame....pohlavie sme si povedat nedali, a ani ho nechcem vediet do porodu, takze by to malo byt prekvapenie, ale sono ktore mame nahrate, je az priliz zhodne s prvym sonom, najma panvova oblast, kde nic "navyse" nevytrca....takze to bude urcite dalsia baba....Mne je to jedno, pretoze po tych stresoch co sme si s muzikom presli ....ohladom triple testov....budem stastna ak bude v poriadku babatko....

v nijakom pripade nebudem silit aby sme mali dalsie dieta, len koli tomu, ze muz je posledny nositel mena.....Chceli sme dve deticky a tie budu ci uz parik alebo dve kocky! Aj tak polovicu zdedia po mne a druhu po muzovi, presne rovnako akokeby mal byt jeden z nich chlapec!

Sonya - nijake vypocty nie su 100percentne, aj tak o tom rozhoduje muzska spermia....Vidis, pozri sa na mna, ja mozno nebudem mat syna, a tretie babo uz neplanujem, svet sa preto nezruti, budem mat zatkov! a potom mozno vnukov, je to jedno.....niekto nemoze mat ziadne deti ....
Amnio sa nemyli aspon co sa tyka pohlavia, ale ak si nie si ista, chod na 3D tam to bude jasne....Ja idem zajtra koli vyvojovym chybam, poprosim doktora nech nam pohlavie neukazuje, mna zaujima len to ci je v poriadku

sonya73
6. mar 2009

Dakujem Narcisa za milu odpoved, ja sa tesim a dufam, ze to bude zdrave babatko. U nas v rodine maju povacsine parik.Ja som mala pred rokom potrat tak mozno toto bolo dievcatko. Vies, my strasne s manzelom tuzime po dievcatku , az sa mi to zda ze je to pre nas nedosiahnutelna meta.Ale ak to bude mozne este skusim do tretice, mozno sa nam to podari. Ja mam doma 2 bratov takze skusim ....do tretice.Pa

ozi
11. mar 2009

Ahoj baby. Ja som pred 3 týždňami absolvovala amnio kvôli veku a neľutujem. Ano, zákrok nebol veľmi príjemný, ale dal sa vydržať.Zato potom to čakanie, najma posledné dni boli strašné, ale už je dobre. Včera som sa dozvedela, že všetko je Ok a čakáme dievčatko. To je dvojnásobná radosť, lebo doma máme 2 chlapcov. 🙂 🙂

narcisa
11. mar 2009

ozi gratulujeme a tesime sa s tebou

dinduska
11. mar 2009

ozi gratulujem a uplne viem co si prezivala ja som si to prezila tiez a kde ti ju robili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre