Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

jandura
22. apr 2009

boze tak to si ma dost vystrasila.ty si potratila v 24tyzdni,a tomu druhemu babu sa nic nestalo?

jandura
22. apr 2009

Sue250,ty si potratila obidve babetka?nechapem tomu prosim ta napis mi o tom

sue250
22. apr 2009

potratila som obidve mali 7OOg sanca nebola, nieco mi vyvolalo kontrakcie a co neviem, stalo sa to v lete, teraz som opat tehu tak dufam ze vsetko bude ok, velmi sa bojim ze nedonosim dieta.

andrejka10
22. apr 2009

Ďakujem dievčatá. Ste veľmi zlaté. Ale bez vašej podpory by to bolo oveľa ťažšie. Ešte raz díííky.

Jandura, nemaj zbytočné obavy, to riziko tam samozrejme je. Ale musíš veriť, že to všetko dobre dopadne. Ináč, stále si to môžeš rozmyslieť, dokonca aj keď budeš ležať už na stole. Ty môžeš z toho stola zliezť.
Rozhodnutie je len a len na tebe. Držím ti palce, budem na teba veľmi myslieť, bez ohladu na to ako sa rozhodneš. Neboj sa, bude to všetko dobré. Uvidíš. 🙂

jandura
22. apr 2009

Ahdrejka dost som z toho teraz v takom rozpolozeni,neviem co mam robit po tom prispevku co pise Sue ked to citas,no aj napriek tomu by som tam isla.

andrejka10
22. apr 2009

Čítala som to a doteraz som hľadala na nete toto:

Možné komplikácie

Možnými komplikáciami pri odbere plodovej vody sú slabé krvácanie, čiastočné či úplné odtečenie plodovej vody a infekcia. No riziko následného potratu je nižšie ako 1% (komplikáciou amniocentézy sa potrat považuje do 14 dní od jej vykonania). Aby mamička minimalizovala všetky riziká, je veľmi dôležité dodržať po absolvovanom vyšetrení režim kľudu
http://www.starostlivostodieta.sk/clanky.html?p...

No a sue250, ty píšeš, že po 4 týždňoch si potratila? Nebolo tam aj niečo iné?

Sue, teraz už sa neboj, určite to bude v poriadku, užívaj si tehotenstvo a buď šťastná. Veď všetky pocity prenášame na bábo. Aj tebe držím palce.

sue250
22. apr 2009

jandura a opytam sa ta tak co ked amnio bude zle? co urobis potrat? myslim si ze je to zbytocne v takom stadiu niktora z nas aj keby vyslo amnio zle by si to asi nedala vziat. neboj sa su tam percenta a u dvojiciek su vzdy pacientky rizikove, proste ver ze vsetko bude ok. neboj chod nechcela som ta vystrasit len som ti napisala svoj pribeh.

jandura
22. apr 2009

Sue tak prec by som si to urcite nedala,len chcem vediet na com som aby to potom nebol az taky sok.tebe vtedy povedali ze ten potrat mohol byt aj z tej amnio.?

andrejka10
22. apr 2009

Sue250, prepáč, že sa Vám do toho miešam. Ale aj toto sa stáva a je to veľmi smutné. Myslím si , že treba aj o tom hovoriť, a preto je dobré, že si napísala svoj príbeh. Nie sú len príbehy so šťastným koncom.

sue250
23. apr 2009

jandura praveze to neviem, ci to bolo amnio, len cudne bolo to ze som mala zodraty krcok, a dali mi infuzie na udrzanie tehu a do rana som porodila prisli tri kontrakcie a koniec, nik nevie co sa stalo.
adnrejka viem ze sa to stava aj moja mama to mala, ja som sa narodila vlastne vsetci v 7m, jedno mala v 6m mrtve, bola aj verzia ze ci to nie je dedicne mozne je vsetko ked som rozpravala s jednoz doktorkou z nemecka tak mi povedala ze baby ktore cakaju dvojicky musia byt hned rizikove, mna nedali na rizikove, ja som ucitelka takze v robote kopec stresou do toho svadba a po dalsie moja doktorka pozrela zo spodu na mna v 6m co mala castejsie.
preco som potratila je zahadou.
jandura ja som ti pisala preto aby si si dala pozor ako ti budu robit utz aby skontrolovali ci maju babatka jeden obal alebo dva, ak dva musia zobrat vodu z obidvoch obaloch a je tam viac rizika, oni to potom pichaju dvakrat.

jandura
23. apr 2009

Sue mne aj povedal doky,ze su to dvojvajecne a musia ma pichat 2krat,no este stale sa rozhodujem zajtra rano mam ist na tu amnio tak neviem co robit

sue250
23. apr 2009

keby som mala vratit cas sla by som aspon ked vyjde nieco zle cloveka to viac pripravi, este sa ta opytam nebola si na NT screening, ja som prvykrat nebola a teraz som sla, zatial vsestk ok, a keby nahodou tripl test vysiel zle na amnio uz nepojdem NT hodnoty su presnejsie.

jandura
23. apr 2009

Sue tak ja som bola aj na NTscreeningu,ale aj tam jeriziko ale doky vravel ze to nieje nic ze na to pozerat vobec nemam,ze hlavny je ten Dawn.Tak asi tam zajtra pojdem,ved co sa ma stat tak sa stane aj tak ale aspon budem na to pripravena

sue250
23. apr 2009

ja som bola 4D u dankovcika citala som o tom rozne diskusie a vraj je to presne na 96% tak neviem,
vzdy je to v osude, co sa ma stat sa stane,budem ti silno drzat palce, najhosie je to cakanie na vysledky ale neboj zvladnete to a narodia sa ti krasne deticky, len bud v pohode nestresuj, asi som tu nemala pisat som ta vystrasila ale taky je zivot, su tu aj smutne aj pekne pribehy cize drzim palce potom napis ako si dopadla

jandura
23. apr 2009

sue to vobec nevadi ze si mi to napisala,ved to je dobre ze clovek vie co vsetko sa moze stat a ake vselijake problemi maju aj inr zeny. tak sa opatruj a uzivaj si tehu,ja sa ozvem ked uz budem mat vysledky z amnia

moko123
23. apr 2009

sue250
myslim si že tvoj predčasny pôrod alebo ako ty hovoriš potrat mohlo vyvolat aj nezdravy plod proste ber to tak že stalo sa čo sa malo stat ja viem že je to tažke ale tak isto nevieš ake chore by malo byt tvoje babenko a ber to poozitivne že takto netrpi a v nebičku mu je lepšie,,,,

moko123
23. apr 2009

jandura
presne tak pači sa mi ako uvažuješ stane sa to čo sa ma stat nech je to už akokolvek nesmieš sa s toho obvinovat ja som proste ani nad rizikom nerozmyšlala ani čas som nemala jeden den som bola na kontrole a druhy na amnio pretože som bola už 20t. takže to ani nelutujem lebo keby som mala čas rozmyšlat nad tym neviem neviem
ale tak uvidim aky bude vysledok ale viem dopredu ako sa zachovám viem že ak by malo byt vážne postihnute raštepom tak aj ked velmi tažko ale rozhodla by som sa tehotenstvo ukončit nakolko by som nezniesla pozerat sa ako moje dieta trpi a ja mu nedokažem pomôct takže každy si to vysvetlite ako chcete myslim si že to neni iba na tom ako sa budem citit ja ale aky život bude mat moje dieta,,,

patricia1971
23. apr 2009

moko neboj,bude to dobré 🙂 treba tomu veriť 🙂 ja som si prešla všeličím,tak tu aj nakúkam a čítam si vás a fandím všetkým,a je na každej ako sa rozhodne 🙂

moko123
24. apr 2009

patricia1971
dakujem krásne no dufam že hej a bude všetko dobre už sa mi to kráti streda je tu čo by dup,,,, tak napätie stupa
a ako vidim aj vy mate Paulinku a Lili aj my rozmyšlame nad Lilien
krásna zhoda

madacka
27. apr 2009

Ahoj baby,tiež idem na amino, kôli vekovej indikácii. Boli ste niektorá v Spišskej Novej Vsi? Keď som si dohadovala termín, nik ma neupozornil, že budem hospitalizovaná. Robí sa to ešte tak, alebo pôjdem po pár hodinách domov? Som z toho nervózna a manžel tiež.

andrejka10
27. apr 2009

Áno bola som na amnio v SNV, a neboj sa nebudeš hospitalizovaná. Ráno ti urobia odber, posedíš si tak 1,5 hod., prekontrolujú tvoje bábo sonom a pôjdeš pekne domkov. 🙂

dzeny73
28. apr 2009

Ahoj žienky.Prosím,možte mi niktorá vysvetliť moj tripltest? Mám 35 rokov AFP 33,0 -1,12
E3 1,2 -0,93
HCG 92,5 -3,26
Doktorka ma poslala na morf.USG a ten sa bude realizovať o 2 týždne ,v 22 týždni.Mám mať obavy?

sue250
28. apr 2009

moko ano je to tak lepsie pretoze jeden plod bol zly. takze rychlejsie som sa zmierila i ked na to nezabudnes nikdy. a jandura ako dopadla?

jandura
28. apr 2009

ahoj Sue.Tak ja som bola na amnio v piatok a teraz uz len cakat ake budu vysledky.Normalne by si neverila aku mam z toho vsetkeho uz depku,nic ma netesi,vsetko robim len na silu aj ked sa dost premaham.ty ako sa mas?

danka72
28. apr 2009

Jandura, ja idem na amnio zajtra (lebo nam na usg namerali kratku nosovu kosticku, ale druhe usg u ineho lekara bolo OK). Nie je mi vsetko jedno, depka rastie kazdou hodinou, a este dnes ma uplne rozladili aj na genetike - lekarka mi nadej skor barala ako davala 😠 ... Utesujem sa len tym, ze traja lekari (aj ten co nameral tu kosticku malu) sa vyjadrili, ze by to malo byt OK. Drzme si palce, aby bolo vsetko OK

jandura
28. apr 2009

Danka neboj ja si myslim ze to bude ok,preco by jeden lekar tak hovoril a druhy tak ony sami nevedia.Neboj ta amnio nieje nic,len potom take 3 dni max.klud radsej lez aby nenastali nejake komplikacie.Drzim ti palce,budem na teba mysliet

danka72
28. apr 2009

Jandura, diky moc, aj ti drzim silno prsty. Kedy ti maju dot vysledky? Ja si budem doplacat nemalu sumu, aby som ich mala "expesne" uz o dva dni, ale na peniaze kaslem, len aby malinka bola OK.

zuzin78
29. apr 2009

danka 72. aj my sme sa tak rozhodovali pred rokom, ked som isla na amiocentezu, platili sme 8700sk, ale vysledky som mala do 24 hodin. dlhsie by sme nedokazali cakat.
drzim vsetkym holkam pasticky, nech mate vysledky na jednotku. viem co prezivate.....presla som s tym

moko123
29. apr 2009

ahoj kočky
takže som velmi štastna dnes sme boli na genetike a vysledky z amnio su super budeme mat zdrave dievčatko takže ten tripl a riziko afp 1:5 je oničom takže tymto vas chcem všetky povzbudit že ten test neznamená nič a všetkym vam prajem aby sste počuli to čo ja že je všetko v poriadku,,,,, len hlavu hore bude to ok,,

myslim na vás držte sa mi

patricia1971
29. apr 2009

moko super!!!!!! gratulujem!!!! veľa šťastia 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre