Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

skeptik
19. júl 2011

@kamilka22 merania NT su praveze velmi presne, pokial je na to pracovnik vyskoleny, to naozaj neviem ako ti take nieco mohol povedat niekto, kto by na to mal byt vyskoleny.
A s tvojou poslednou vetou suhlasim - ide len o to, na ake riziko si ochotna pristupit a ake nasledky si mozes dovolit znasat.

dualcore
20. júl 2011

takze uz mam po amnio!bolo to uplne v pohode a vobec to nebolelo🙂 teraz este cakat na vysledky.dufam ze do piatku ich uz budeme vediet a ze je babo v poriadku-hlavne to!

tina4931
21. júl 2011

@renattka24 ja si tiež myslím, že si sa rozhodla správne. Veď keď si mala dobré výsledky, tak len kvôli ICSI, to sa mi zdá len také zbytočné strašenie. Ja sa chcem teraz objednať k Dr. Čunderlíkovi na ultrazvuk - aj keď si to zaplatím. A keď mi u obvod. gynekológa vyjdú dobré výsledky + ten morf.ultrazvuk tak na 100% na amnio nepôjdem. Iba keby mi náhodou vyšli nejaké zlé výsledky z toho prvotrimestr. screeningu, tak budem nad amnio uvažovať a keby som už mala ísť tak len do Železnič. nemocnice, ako si spomínala k Dr. Ondrejčákovi. Ja sa takto predčasne stresujem, lenže neviem si pomôcť....Tiež som doma na PN, ale len zbytočne rozmýšľam. Koľko žien, ktoré kvôli nejakým indikáciám (vek, ICSI, zlé krvné výsledky) poslali na amnio kvôli zvýšenému riziku má v konečnom dôsledku postihnuté dieťa.....Určite, že sa stane.......ale mne to pripadá, že strašia rad radom. Amniocentéza určite má svoj veľký význam a bol to pokrok v medicíne, ale nie aby tam ženy chodili rad radom.

renattka24
21. júl 2011

@tina4931 Ahojky. Tak vsetko sa to zmenilo.Na rizikovej poradni mi srining vysiel POZITIVNY............mame nabeh na Dawnov syndrom a Rastep chrbtice......Tak som bola hotova z toho,Lekar mi odporucil AMC ze je to vazne,ani som nebola schopna mu nic povedat....tak som len cely den plakala.A uz sme aj objednany do Ruzinova a v utorok ma tam rano manzel vezie.Mam totalny zmatok v hlave ale zasa sa neuspokojim s tym ze jedny vysledky mi vysli negativne a budem verit tym.Cele tehotenstvo by som sa stresovala ze co a ako drobcek ci je zdravy.A pytala som sa sestricky priamo co robi na tej AMC a povedala ze tam pracuje 5 rokov a mali zatial len 2 komplikacie.Tak povedala ze sa nemam bat.Ja som tiez na PN,takze asi si vies predstavit nad cim stale premyslam....je to na nervy.Myslim ze nestresujes zybtocne, pekne mat vsetko dopredu zistene a potom sa uz len rozhodnut.Keby som mala vaic casu tak idem na ten morfologicky ultrazvuk ale uz nestiham.
Je to tazke rozhodovanie ale nikto nam s tym nepomoze len my sami sa musime rozhodnut.....tak prajem Ti aby vsetko dobre dopadlo a mala si dobre vysledky.

renattka24
21. júl 2011

@dualcore Ahoj mozem sa spytat kde ti to robili? Ja idem v utorok do Ruzinova a vysledky budu az za 3 tyzdne...............Takze sa nemam bat?AKo to prebiehalo? prepac mam asi vela otazok. 🙂

pixie1
21. júl 2011

@dualcore ahoj, tak vlastne až teraz ma napadlo sa kuknúť na tvoj album, tak my sme na koniec čakali spolu na amnio, ja som tá blond s okuliarmi 🙂 AMC bolo fakt v pohode, dnes ležím doma, ale cítim sa uplne fajn, nič ma nebolí. Trasiem sa kvôli výsledkom, pán doktor mi povedal, že môže byť, že do 6 dní budem mať výsledok, podľa toho ako sa bude dariť bunkám oddeliť sa, či čo.. ja fakt hrozne stresujem, každú chvíľu kukám na phone, dúfam, že výsledky budú fajn a bábo zdravučké 🙂

@renattka24 mi sme boli aj s dualcore v železničnej nemocnici v BA., naozaj sme boli spokojné, veľmi milý personál aj pán doktor je super. A vôbec celá AMNIO bola skoro bezbolestná, fakt maličké uštipnutie. a vôbec nemám žiadne bolesti po zákroku., len to čakanie na tie výsledky.

dualcore
21. júl 2011

@pixie1 jej tak to si bola ty🙂 no pekne.mne volal doktor cca pred pol.h. a mam vysledky!babo je uplne ZDRAVE!som dnes najstastnejsi clovek pod slnkom.prajem ti aby si mala aj ty vsetko v poriadku a vedela to co najskor 🙂

bubina1
21. júl 2011

@renattka24 a prečo ste nesli radsej do železničnej nemocnice? tam mas vysledok najneskor do 3 dni...ale vacsinou volaju na druhy den, treba si sice zaplatit, ale stoji to zato...ja som bola tiež na amnio už cca pred vyše 1,5 rokom...

dualcore
21. júl 2011

@renattka24 ahoj ja som bola v novapharm v zeleznicnej nemocnici .naozaj to vobec nebolelo a trvalo to cele cca 30sek. najprv ta vydezinfikuju,najdu polohu dietatka,odoberu vodu,prelepia a daju na izbu lezat na 2h.potom ta uz len caka oddych doma.ja mam uz vysledky dnes a robili mi to vcera...takze bleskovka 🙂 sice si to tam clovek zaplati ale naozaj je pristup vyborny a to ze niesom v strese o babo dalsie tyzdne mi za to stalo. dnes som uplne v pohode a nic ma neboli a babo si spokojne kopka 🙂
prajem ti nech to mas tiez take v pohode a bez akejkolvek bolesti ako my s pixie1.

renattka24
21. júl 2011

@bubina1 Ale ja som nevedela ze tam to ide tak rychlo.....och joj keby nam mal kto poradit.Takze sa nemam coho bat?
@dualcore
@pixie1 Ste ma naozaj upokojili a dufam ze budem mat aj ja dobre vysledky.Len tie 3 tyzdne budu asi brutus.....ale snad to nejako vydrzim.A vy ste tam aj nocovali?Ja mam prist rano na 7 hodku v utorok ale odber ,mi budu robit az v stredu rano.Skoda ze som nevedela o tej zeleznicnej.....ale tak co uz v Ruzinove som objednana a pockam si.

pixie1
21. júl 2011

@dualcore ach, super, gratulujem 🙂 🙂 🙂 tak ja si asi ešte počkám ☹ mne ešte nevolali, drž palce 🙂

pixie1
21. júl 2011

@renattka24 nie, my sme tam nenocovali, objednaná som bola na 11:20 a o 15:00 po 2 hodinovom odpočinku a ultrazvuku nás poslali domov.

renattka24
21. júl 2011

@pixie1 Fnuk ja tam musim byt cez noc.Ale snad to vydrzim.Dakujem za informacie.Drzim palceky aby vysli dobre vysledky 🙂

marika1704
21. júl 2011

ahoj Simonkato vcera som prisla z nemocnice brala som infuzie aj lieky inac v pohode na kontrolu mam ist za 2 tyzdne a potom uvidia ako lebo placentu mam spadnutu a tvori sa mi lievik tak uvidim a amnio?stach to bol priserny ale prezila som to uz len cakat mam volat o vysledky 2.8. tak zatial len cakat a ty? bola som prekvapena z toho co sa ti stalo mne lebo nechcem strasit ale mne hovorili ak my budu volat prv ako 2.8, nebude nieco ok tak uz teraz mam strach ale tebe volali mozno pre nieco ine a verim za dopadnes dobre drzim palceky a mysli len na pekne vaci a babetko ahoj

simonkato
21. júl 2011

@marika1704 som rada ze uz ste doma dufam a verim ze vam vsetko dobre dopadne...No ja som bola uplne soknuta ked mi volali skor ved volat som mala ja dneska.No a poviem ti ze sme neni o nic mudrejsi vlastne ta trizomia18sa nam chvala bohu nepotvdila.Ale zase sa im nezda nieco na inom chromozome je vacsi ako ma byt.Ale povedala mi sestricka ze to moze byt sposobene nasou krvou.Lebo doktorka tam ani nebola jednoducho na nervy.Ale ja verim ze male je v poriadku ved kopcuje o sto sest stalee dava o sebe vediet.nedokazem si predstavit ze mi v utorok povedia nieco zle:(...Budem silno drzat prsteky aby vase aj nase vysledky boli co najlepsie.

monika.ruszoova
21. júl 2011

Ahojte baby, ja som teraz čerstvo po odbere no žial sa to nepodarilo, robili mi to v Košiciach a nevyšla ani kvapka vody, pichali ma 3X a strasne to bolelo, dostala som potom ifuziu a nechali si ma tam cez noc boli sme 4 z toho len dvom mamičkam sa podarilo odobrat plodovu vodu. Strasne zly zazitok mala by som ist o tyzden zase ale rozhodli sme sa, že asi nepojdem, jedine len na 3D sa možeme spolahnuť. Neprajem nikomu aby niečo takeho preživali a z celeho srdca prajem aby sa to čakajucim mamičkam na amniocentezu podarilo a mali krasne zdrave dieťatko.

monulicka
21. júl 2011

@renattka24 ale ved v Ruzinove to mozes kludne zrusit a objednat sa do Zeleznicnej 😕 . Ja som presne to spravila pri synovi..cakat 3 tyzdne bolo neskutocne, navyse nam ta doba vychadzala na Vianoce....takze hned ako som sa dozvedela o Novapharme, som tam zavolala a pbjednala sa...a do Ruzinova som volala ze som si to rozmyslela, oni to zobrali v pohode...asi su na to zvyknuti 😉

medulienka75
21. júl 2011

Ja mam dnes vysledky a chvala bohu je vsetko ok, mne to robil Dr. Ferianec v GYNFIVE, za 100(vyber Dr.) eur a za hodku som isla domov, nebolo to prijemne, ale bol sikovny a trvalo to asi tri minuty. Viac som sa bala, ci nebudu po neake komplikacie.Ale to co tu citam je katastrofa!!Monika.ruszoova ani sa ti necudujem, ze tam uz nechces ist, tak ti drzim palce, aby bolo vsetko ok!!
Inak teraz by som sa rozhodla pre Iscare, kde to stoji okolo 130,- s tym, ze vysledok mas do troch dni, lebo to cakanie tri tyzdne, to bola hroza..

majush
22. júl 2011

@renattka24 aj mne robili amnio v ružinove, samotného zákroku sa naozaj nemusíš báť, ja som si priplatila 200 eur za výsledky, boli v piatok, povedia ti 95% výsledku, ostatných 5% potrebuje čas 3 týždne, ale uvidíš, všetko bude v poriadku 🙂

renattka24
22. júl 2011

@medulienka75 Musim ta sklamat s tou sumou.Ja som mala ist do ISCARU na AMC a to za sumu 150eur ale nie ze by som mala vysledky do troch dni ale do troch tyzdnov tak nam to nemenovana doktorka povedala a ze ked chceme vysledky do 24 hodin mozme ich mat ale za sumu 330eur!!!!!!! A ked som im volala a povedala ze sme si odber rozmysleli a teda ho aj zrusili a nasledne sme isli k nim na konzultaciu kvoli dvom rozdielnym vysledkom zo skriningu ,tak nam bolo dane jasne na javo ze ako sme si to dovolili zrusit ( prisli o peniaze) A doktorka na nas dost zvysila hlas a rozculovala sa...ale to tu nebudem rozoberat ale viem isto ze som s nimi uz tam skoncila..........................
Ja idem teraz do Ruzinova v utorok a budem sice cakat 3 tyzdne ale hadam to nejako vydrzime....A gratulujem k dobrym vysledkom,mam radost sa Vami.

renattka24
22. júl 2011

@monulicka No uz to necham tak ako to je.Neviem kedy by ma zasa objednali a ja som uz v 20tt takze je uz aj dost neskoro....pockame si.Ale budem verit ze vysledky budu dobre, tak ako vsetky tu pisete 🙂
@majush Tak som rada ze je tu niekto kto bol v Ruzinove.Si ma upokojila.Len sa mi tam nechce byt cez noc ale snad to prezijem...To si mala dobre ze si si mohla zaplatit,nam to nevyde.Ale sak pockame si 🙂 Uz nech to mam za sebou....

skeptik
23. júl 2011

@renattka24 podla mna si aj v Ruzinove to budes moct priplatit na rychle vysledky - hlavne ked si uz v 19tt, tak by som 3 tyzdne necakala, odhliadnuc od toho, ze aj pre babatko je lepsie, ked uz budes v klude namiesto stresu. Urcite sa na to opytaj.

tina4931
23. júl 2011

@renattka24 Držím palce, všetko dobre dopadne....a potom si už len budeš užívať tehotenstvo 🙂

medulienka75
23. júl 2011

@renattka24
..tak mam zle info, pardon!!tak ma informovali na recepcii.A za 330 mozem minut na veci pre babatko..
Dakujem a verim, ze aj tebe to dopadne dobre!!!

renattka24
23. júl 2011

@medulienka75 Ja si tiez myslim ze 330eur skorej vyuzijem na babenko🙂 Dakujem za povzbudenie.Ty chodis do Gynfivu? a nepoznas nahodou Dr.Durechovu? Ona ma mala v ISCARE ale odysla odtial a ja neviem ani preco....bola som s nou velmi spokojna. Prajem vela stastia v tehulkovani,teraz si to mozes uzivat na plno ked vies ze babenko je zdravucke🙂

renattka24
23. júl 2011

@skeptik Ok spytam sa a uvidime.Uz nech je to za mnou.....

medulienka75
23. júl 2011

@renattka24
..nechodim, ja som tam bola s prvou dcerou na 3D a teraz na AMC, lebo mi doporucili Dr. Ferianca a on robi tam, tak len preto, nie Dr. Durechovu nepoznam ☹.
Veru bola som na nervy, ved ty teraz prezivas to iste, neboj urcite to bude dobre 😎 , len nas zbytocne stresuju!!! 😝

renattka24
23. júl 2011

@medulienka75 Aha tak skoda.Takze aj ty si po umelom? No len aby to dopadlo dobre a uz potom len cakat na vysledky.

medulienka75
23. júl 2011

@renattka24
nie som po umelom, myslela som AMC, ze prezivas to iste 😉

simonkato
27. júl 2011

No babenky dnes idem konecne po vsetky vysledky co sa tykaju amnio a plus k tomu odber krvy oboch co vobec nechapem...drzte prsteky nech to prosim dobre skonci a len nas zbytocne plasili...kua ja mam taky hnusny pocit a tak velky strach:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre