Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

daniela02
27. mar 2012

@zuzin78 neviem ci mi nieco preplati poistovna, ak ano budem vdacna ak nie, tak ako si napisala peniaze nehraju rolu

zuzin78
27. mar 2012

@daniela02 drzim palceky

daniela02
27. mar 2012

@zuzin78 dakujem uz aby sme to mali za sebou, ale p. doktor bol skvelu ukludnoval ma a povedal, ze on v tom vidi zase len habaduru a vsetko bude ok

zuzin78
27. mar 2012

@daniela02 to iste aj nam hovoril a mam pravdu
to cakanie je najdlhsie

vierazit198
27. mar 2012

mrk sem http://www.stv.sk/online/archiv/medicina
je to super pozrite si to augustovky... je to zaujimava relacia.. Chcem sa spytat pre ktoru porodnicu ste sa rozhodli a neviete nahodu kde sa da rodit do vody,??? dakujem a prajem vsetko dobre

janet24
1. apr 2012

vo vode sa rodi v banskej stiavnici tusim ale nie som si ista

pufa
28. máj 2012

baby, chem len povedat tym z vas, ktore zvazuju amniocentezu, ze rizika su realne, nie su to len cisla, ktore sa vas netykaju! 23.5 2012 som bola na odbere plodovej vody v zeleznicnj nemocnici a napriek maximalnej profesionalite lekarov o dva dni uz babo nezilo. nikto nezaruci, ze vam sa to nestane. budte opatrne, je to invazivny zakrok s realnym rizikom, aj ked na prvy pohlad malym! drzim vam vsetkym palce a prajem viac stastia ako som mala ja. dietatko bolo zdrave...

mimilubo
28. máj 2012

@pufa ahoj,neviem čo povedať,snád iba to,že ma to velmi velmi mrzí :( ja som bola tiež na amnio,strašne som sa bála,ale svokra,že však to ženy chodia normálne,ale hned som jej povedala,ako to je naozaj a že to nie je len hoci aký zákrok,ale vážne ohrozenie babatka a jeho prostredia v brušku. Strašne ma to mrzi a je mi to luto. Držím palčeky v budúcnosti a súcitim s tebou,ver mi!!!

lubanka
28. máj 2012

@pufa 😢 😢 😢 Súcitim s Tebou a viem ako sa cítiš... pred časom som aj ja prišla o svoje detičky-dvojčatká... nebolo to síce pre amnio, ale viem ako Ti je...to skutočne môže pochopiť iba niekto, kto to bohužiaľ prežil ☹ Drž sa, v mysli som s Tebou.

brita
28. máj 2012

@pufa Pufa, moc ma to mrzi, co sa ti stalo. 😒 Musi to velmi boliet, neviem si to ani predstavit. ☹ Ja som sice na amnio nebola, ale ani by som nesla, prave kvoli tomu riziku potratu. No ale niektore zeny jednoducho na to amnio idu, ak maju velmi zle vysledky, takze to viem pochopit. Ale je to hrozne. 😒 Toto by sa nemalo stavat, nezasluzime si to. Je to krute. Zelam vela sil a rychlo dalsie krasne babatko v brusku.

orovka
7. jún 2012

Ja mám staršiu dcérku postihnutú, tak som pri druhom tehotenstve bola na amnio, ale voda sa im nepodarila vyšetriť, takže zbytočne som podstúpila to riziko. Synček je zdravý. Po tejto skúsenosti by som už určite nešla. Radšej by som šla na morfologický ultrazvuk. (do martina, určite nie do BA k Čunderlíkovi!!!)

lamina
7. jún 2012

ja som bola na amnio v 10tt v olomouci na otocku - bolo perfektne prostredie, odobrali bez bolesti, urcili dokonca aj pohlavie ako vedlajsi bonus.a maly bol v poriadku nastastie, aj je.stat sa moze kedykolvek cokolvek,ale ja amnio neodsudzujem, ak nepichnu do plodu, co na monitore vidia tak je to realtivne bezpecne...

dataline
25. jún 2012

čakám dvojčatá a negatívny výsledok tripletu, mám však 35 rokov. Dr mi hovorí, aby som išla na amnio, lebo pri dvojčatách je to iba priemer a bud sú zdravé alebo iba jedno je. Neviete náhodou, či niekto napriek negatívnym výsledkom tripletu u dvojčiat mala choré babo? Vôbec nieviem či mám isť, lebo je tu vyššie riziko potratu.

dataline
25. jún 2012

@orovka prečo nie k Čunderlikovi?

orovka
26. jún 2012

@dataline Pri prvom tehu som bola uňho, lebo bábo bolo menšie ako malo byť. Bola som tam 3x a na nič neprišiel. Bol nepríjemný, odmeraný.....Vtedy som bola na kramároch a išlo to tam ako na páse. Ultrazvuk trval 5 min.

christie
26. jún 2012

@dataline ja som s malymi nebola na amnio, lebo aj tak by som nevedela, co s vysledkom. Keby ti vyslo, ze je jedno babatko chore, tak si ich das zobrat obe? alebo ako? Teraz cakam tretie a som mala mat 1:250 a mala som 1:95 tak som radsej isla, lebo som vedela, ze ak by nahodou nieco nebolo v poriadku, aky bude zaver (pri dvojkach by som to jednoducho nezvladala). Ale nastastie amnio - teda falosny pozitivny skrining bol a aj morfo ultrazvuk je OK. Ak mas ostatne vysledky v poriadku, tak by som pri dvojkach do amnio nesla... dolezite su vysledky NT, a potom morfo v 20tom tyzdni. Ale je to na tebe a hlavne nielen o tom, ci ist do amnio, ale co s vysledkom. Drzim palceky.

juliagregor
26. jún 2012

@dataline ahoj vacsina dvojciat ma zle vysledky triple testov...
odporucam dobreho odbornika na morfologiu...
v SR viem o dvoch paroch dvojciat, kde jedno ma DS ale vobec netusim ake mali vysledky testov...
ja som amnio podstupila, mala som k tomu vazne rodinne problemy ale uz by som pri dvojkach nesla... uplne suhlasim s @christie

dataline
27. jún 2012

@christie už som viac menej rozhodnutá, že nepojdem na amnio, práve z toho dôvodu, čo píšeš, ze čo ak je len jedno choré...radšej sa porozprávam s genetičkou a potom morfo v 21.tt, na to už mám termín. Snáď všetko dobre dopadne všetkým nám!

lyds
30. jún 2012

ahojte,
ja idem na amnio v stredu - do ruzinovskej nemocnice...mate s nou niektora nejake skusenosti? Dost sa bojim o babatko, ako ste to zvladali vy? Stale rozmyslam, ci som sa rozhodla spravne, riziko DS som mala 1v35...

janullienka
30. jún 2012

@lyds Ahoj, ja som bola na amniocentézu v stredu, dá sa to vydržať, takmer vôbec to nebolelo a trvalo to krátko, viac som sa asi bála ako to bolelo 🙂 Doktorka urobila utz, vydenzifikovala bruško, zákrok som nevidela, lebo dali predo mňa plentu, čo som aj rada. Potom mi zas ukázali bábätko, že mu bije srdiečko, ukázali mi odobratú plodovú vodu v skúmavkach a chvíľu som si posedela a tak šla na izbu. Až potom na izbe ma začalo bolieť v podbrušku, tak mi pichli slabé analgetikum, tuším Nospu a prešlo to. Hospitalizácia trvala 24 hodín, na druhý deň ma prepustili a cítim sa dobre, akurát nakázali telesné šetrenie sa, čo sa ale pri mojich takmer ročných dvojičkách len ťažko dá 🙂 Inak ja som mala riziko DS 1:160, rýchle výsledky by mali byť v pondelok alebo utorok, zvyšok o 3 týždne, čiže si poriadne počkám...

lyds
30. jún 2012

ahoj
@janullienka, dakujem za odpoved - nebojim sa bolesti, len o babo. Ale som rada, ze su baby, co nemaju len negativnu skusenost, lebo dost veci, ktore sa daju najst na nete, je negativnych...
Drzim palce, nech ti to dobre dopadne 🙂

malki
30. jún 2012

Ja som absolvovala amnio v 16. týždni. Bála som sa, ale všetko dobre dopadlo, trochu ma pár dní bolel vpich, ale nebolo to nič strašné. Po amnio som bola na lôžku v nemocnici cca 2,5 hodiny, potom mňa aj ďalších 5 "kolegýň" postili domov. Výsledky boli ok, tak aspoň si kľudnejšie si užívam ďalšie týždne tehotenstva.

jajamalka
30. jún 2012

@lyds, tiež som absolvovala amnio, DS 1:90, fyzicky ma to nebolelo vôbec, skôr psychicky...robili mi ju na Kramároch a tam mali v ten deň taký nátresk, že nás hneď poslali domov, lebo nemali voľné postele, bola som rada, že to mám za sebou, vôbec som to neriešila. kým vypisovali papiere, sedeli sme na chodbe v nočných košeliach 😀 našťastie všetko dopadlo ok a máme doma 5 mesačné zdravé dievčatko 🙂 len tie 3 týždne čakania na výsledky sa mi zdali nekonečné. v každom prípade držím palce 😉

lyds
30. jún 2012

@jajamalka
ved prave to, ze psychicky to je tazsie...ale snazim sa mysliet pozitivne, aby babo nebolo nepokojne 🙂 Dakujem 🙂

lyds
6. júl 2012

takze uz je po tom, konecne. Zatial sme s babatkom v poriadku, nic nas nebolelo, teraz lezime a oddychujeme, doplname tekutiny a ziviny a verime, ze vsetko bude OK 🙂

katasa
6. júl 2012

@lyds mna to čaká v stredu ☹

lyds
7. júl 2012

@katasa da sa to vydrzat, ale urcite sa to hovori teraz lepsie ako predtym, drzim palce, budete v poriadku obaja 🙂

hanicka1222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paka
25. júl 2012

Ja som podstupila amnio 30.5. a o tri dni som o zdrave dietatko tiez prisla z dovodu rozsiahlej infekcie. Dostala som teplotu a zacala mi odtekat plodova voda, zachranit sa uz bohuzial nedalo nic..... Najhorsie je, ze lekari sa v nemocnici tvarili, ako by sa to dialo len ojedinele, dokonca mi lekarka hovorila, ze som musela byt urcite chora v case, ked sa amnio robila, co ale nie je pravda. Neskor som sa vsak tiez dozvedela, ze som nebola jedina v tej nemocnici, pretoze v tom case potratili dalsie 2 baby, ktore boli na amnio o tyzden skor. Takze riziko je naozaj realne, ja by som po tejto skusenosti uz na amnio urcite nesla. Ale je to moj nazor, nikdy by mi nenapadlo, ze to cele takto dopadne a v tomto stadiu tehotenstva. Som z toho velmi nestastna, dufam, ze sa nam este podari mat dalsie zdrave babatko. Nechcem nikoho strasit, ale chcem len upozornit, ze riziko naozaj existuje.
@pufa

vika34
26. júl 2012

@paka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre