Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

moko123
9. máj 2009

ja by som tie triplle testy uplne zrušila zneistovat takto maminky je velmi zle
aj
DS a aj raštep sa daju zistit na morfologickom ult čo som ja ešte vtedy nevedela takže ked doky neodporuči ten ult tak už v buducom tehotenstve by som si ho zaplatila a sama vyžiadala aby som nemusela stresovat nad tymito testami je to hrozne nevedela som žeto vychadza približne každej 20 zle myslela som si že sa to stalo iba mne a preto tato tema velmi pomaha mamičkam ktore o tom tiež ešte nič nevedia takže si myslim že kym niečo neni potvrdene nemusite sa obavat ničoho

sue250
11. máj 2009

caute baby mne dnes brali tripl test a povedal mi doktor ze NT screening a krv co mi brali nema nic s tym tripl testom spolocne ze kazde je ine. nechapem ked vsade citam ze nt je spolahlivejsie.

lula5
11. máj 2009

Sue, ma aj nema. Aj vysoke hodnoty NT mozu byt indikaciou na amniocentezu. Uz som to tu niekde pisala, ked som bola tehotna, kamoska mala NT 4mm, cela nemocnica dosla kuknut na ten ultrazvuk, merali to viaceri, a nielenze nasledna amnio vysla ok, ale dieta je uplne zdrave (uz dvojrocne). Spolocne to ma to, ze aj pozitivne tripple testy aj vysoke NT mozu poukazovat na geneticku poruchu. Ja som mala NT ok a tripple zle...

sue250
11. máj 2009

ale ja mamNT screening a testy ok a teraz cakam na tripl testy a sa bojim vsade som citala ze nt je podstatnejsi a lekar mi povie ze nie je.

lula5
11. máj 2009

Neboj sa!

andrejka10
11. máj 2009

sue, neboj sa, naozaj to bude dobré. Držím palce. 😉 😉 😉

misskkaa
11. máj 2009

ahojte maminy,dnes som sa objednala do nitri na amnio, dokorka ma objednala na stvrtok,o pol 9. dnes som sa zverile kamoske a ta mi povedala ze aj ona pred 4 rokmi bola na tento odber. a ze tam lezala dva dni. preto sa chcem mamicky ktore to uz maju za sebou opytat ci si mam vziat veci alebo sa to robi ambulantne. a druha otazka ci tam moze pri tom odbere byt aj ocino. dost sa bojim a chcela by som ho mat pri sebe. dakujem

misskkaa
11. máj 2009

este by som sa chcela opytat ci pznate dr. Barosovu v Nitre. myslim ze ona mi bude brat ten odber. aka je to doktorka? prosim mamicky poradte. a este jedna otazocka,mozem sa dozvediet aj pohlavie babetka? som v 18tt. prosim piste

giuli
11. máj 2009

ahoj misskkaa,ja som absolvovala amnio v NR,nerobí ho dr.barosova,ale lekár na gyn.oddelení,ja som ho podstúpile min.rok v decembri,opakované výsledky boli zlé,1:50na tizonómiu 18...po zákroku ,ktorý trval cca 10min sme čakali na chodbe asi 15min a mohli sme ísť domov...brali sme si aj veci,lebo nás upozornili,že tam budeme ležať asi 2hodiny,no nič z toho sa nedialo....zákrok nebolí,len cítiš silnejší tlak,dá sa to vydržať,nedáva sa žiadne lok.umrtvenie,ihla je asi 12cm dlhá,nemusíš sa obávať,po zákroku budeš cítiť trošku tlak a treba pokoj asi 2dni,držím palce,nech všetko dobre dopadne ,nám sa 8.4.narodil zdravý chlapec,samozrejme pohlavie ti povedia,výsledky budú za 2-3týždne 😵

misskkaa
12. máj 2009

velmi pekne ti dakujem giulinka,a nevies este ci tam moze byt aj moj partner? 🙂

moko123
12. máj 2009

misskkaa
ja by som sa presnejšie opytala lebo napriklad na kramaroch sa po novom ostava 24 hodin kvili tomu aby to poistovna nemocnici preplatila neviem odkedy je tato zmena takže sa radšej spytaj skus si tam zavolat,,,
inak niekde to robia akokeby ambulantne a niekde takto takže je to individualne a neviem či može by partner kedže to je uplne sterilne prostredie čo som napriklad pri pôrode nevidela ničoho sa nesmieš chytit a tak podobne t takže aj na to sa opytaj , myslim že ked zavolaš do nemocnice na gynekologiu v tej nemocnici tak ti daju takuto informaciu,..a inak držkam palce a neboj sa zvladneš to

misskkaa
12. máj 2009

moko 123 velmi pekne ti dakujem, skusim zavolat a opytat sa.dnes sa uz asi nikde nedovolam.je to taky zvlastny pocit ked neviem do coho idem. ale musim vydrzat,neskutocne sa bojim.

misskkaa
12. máj 2009

chcela som sa este opytat aky je rozdiel medzi vysledkami ako 1:200,a 1:30,ktore je to horsie? ja mam 1:100. prvy krat v 16tt som mala hodnotu 17 a malo byt 19,3 a viac a druhykrat v 17tt som mala 20,6 a malo byt 22,5 a viac. vecsinou pisete ze mate vysoe hodnoty ale ja ich mam nizke. je to horsie? ☹ az mate skusenosti,prosim piste,moooc dakujem za rady. nemam sa skym o tom poradit lebo okrem partnera to nevie este nikto. bojim sa ze budem plakat. 😢

andrejka10
12. máj 2009

Výsledok 1:30 je horší. Znamená, že jedno dieťa z 30 má genet. poruchu. Ale tých zvyšných 29 je v poriadku. Tak sa neboj Misskkaa. Uvidíš bude to dobré. A už vôbec žiadne slzičky. 🙂 O tých ďalších čislach nemám potuchy, ale určite sa nájde niekto, kto ti to vysvetlí. Držím, ti palce.

skovivike
12. máj 2009

Ahojko všetkým,,ja mám ten pocit už 4roky,že všetko sa točí okolo peniažkov,,s prvým manželom mámzdravučkú dcérku,,žiadne vyšetrenia,pričom jeho brat,a syn jeho babky mal ds,,teraz som opäť tehotná mám 29 a riziko na ds 1:60 ,je zaujímavé že každá druhá tehotná má zlé krvné výsledky.Je to naozaj zlé s naším zdravotníctvom,hlavne ked žena s dobrými výsledkami porodí dieťa s ds....bohužiaľ

misskkaa
12. máj 2009

ved to!! keby sa tie vysledky skutocne splnily bol by strach na mieste,ale takto to vecsinou vychadza ozaj kazdej druhej zene a potom sa stresujeme. ale mne moja doktorka povedala ze uz tu nemala dlho pacientku z takymto vysledkom,skoro ma vyrutilo z tej stolicky. este ze mame ten internet.nikdy som nemala ziadne zenske problemy,tak ma ani vo sne nanepadlo ze raz budem musiet nieco take podstupit. ☹

narcisa
12. máj 2009

misskkaa

moje "skore" bolo 1:55 😉 amnio som odmietla....babatko chceme tak ci tak, nebudem ho este stresovat nejakym odberom....osobne poznam maminku, ktora takymto sposobom prisla o zdravu dcerku! v 20tt! teraz som tesne pred porodom a strasne sa bojim aj ked vsetky ostatne sona aj nt dopadli dobre 😕

misskkaa
12. máj 2009

este som sa chcela opytat,vo stvrtok ked pojdem do Nitri na ten odber, aj mi doky vysvetli tie cisla v tych papieroch. ja sama mam v tom chaos. 😒

misskkaa
12. máj 2009

narcisa,ja by som sa cele tehu dost bala,ale viem ze to riziko potratu tam je. i ked len 0,05%. za to ta fakt obdivujem,ale ja taketo prekvapenia nemam rada

narcisa
12. máj 2009

jasne to chapem a nikomu nevnucujem moj nazor....prepac ak sa ta to dotklo, ja len ze poznam pripad, kde si chceli byt rodicia tiez "iba" isti....

ja som od zaciatku vedela ze to babo chcem.....hociako som bola nestastna z tych vysledkov, stale ma to vracalo k myslienke ze je to stale to iste babo co sme planovali, to iste babo ktore sa nam ukazalo na baby teste a ja som sa od radosti rozplakala, a tiez to iste babo ktore ma prvy krat koplo este pred tym ako mi robili triple testy....myslienka ze by som sa ho mala vzdat ma strasne bolela a bolela rovnako velmi ako predstava ze moze byt "ine"....necham to teda na osud, malicke ostane tam kde je az do porodu, potom sa uvidi....urcite vam dam vsetkym vediet....aj ked strach je velky a tym vlastne pokazene cele tehotenstvo, ale ja som bola aj tak v takom strese ze by som bola prave tou statistikou 0.05percent!

ja len ze sa poznam a viem co by po amnio prislo, aj som to povedala svojmu gynekologovi, ze to babo chcem, takze ostane tam kde je a nebudeme do toho zasahovat....Bola som aj na 3D sone, osobne ma sonoval aj primar a povedal ze tam nic zle nevidi....ale chrobak v hlave aj tak je!

traktor
12. máj 2009

misska ahoj, aj ja som mala presne take vysledky 1 ku 30 na amnio som nesla mam za sebou uz asi 5-6 4D ultrazvukou, doktor vsetko premeral, vsetko je ok , maly je krasny a zdravy. Doky hovoril ze tie testy mohli vyjst zle, lebo bol zle vyratany termin, mozes byt prechladena, mat nejaku infekciu...., ze je vela faktorou, ktore to ovplivnia. tie testy aj tak vychadzaju kazdej druhej zle a narodia sa im krasne zdrave miminka. tak tidrzim palce, vsetko bude ok a nestresuj sa 🙂

misskkaa
12. máj 2009

mam ti pravdu povedat ja som vselijako rozmyslala,ze co keby ak....? a sestricka sa ma opytala ze ci uz male kope,ja reku nie. a ona na to ze ked zacne uz nebudem premyslat o potrate. inak narcisa tebe sa to ozaj uz blizi,pomalicky babo klope na brusko. ked sa narodi daj teda vediet,lebo myslim ze prv porodis ako sa ja dozviem vysedky. drzim placeky 😉

misskkaa
12. máj 2009

baby ste fakt zlate 🙂 ,ale ten chrobak v hlave je. no nachladnuta nie som,bola som pred mesiacom ale uz nie. ale mam dojem ze mam ozaj asi zle vypocitany termin. ona mi napisala jeden a doktorn na sone zas iny. tak neviem. maju v tom aj ony trosku chaos. traktor prosim ta nevies ci aj partnera pustaju na ten odber? mam to v nitre. Dakujem 🙂

traktor
12. máj 2009

mi ked sme sa boli objednavat tak povedali , ze moze byt manzel pri tom , no nakoniec som amnio nepodstupila, den pred amnio mi volal doky nech k emu pridem na tan 4D ultrazvuk a povedal, ze je vsetko ok, tak som nesla....potom som este isla za dalsim odbornikom / predsa viac hlav a viac oci aj viac vidi 🙂 / ten tiez povedal ze je to v poriadku.akurat termin sa mi posunul asi o necele 3 tyzdne, takze asi preto....

misskkaa
12. máj 2009

4D ult,to je nieco ako 3D? mna nenapadlo ze mozem odmietnut a zvolit ine riesenie. keby som odmietla tak mi doktorka navrhne to 4D?

narcisa
12. máj 2009

misskkaaa

ked som sa dozvedela vysledky, moj svet sa zrutil a ja som tyzden preplakala z toho jednu celu noc nespala....vysledok...dieta sa mi dva dni nepohlo, preto som odmietla amnio, lebo som ho takmer svojimi stresmi zabila!
za 3D,4D cko som si zaplatila 50E, ale nelutujem, lebo ziadne znaky ds, vratane rastepov tam neboli....navyse sme videli ten krasny ksichtik a bolo mi jasne ze down to nie je! ale chrobak v hlave aj tak ostal, niekedy to vobec neriesim inokedy ma to desi...

urcite dam vediet,lebo boli aj take co boli na 3D aj morfologickom aj tak mali downa...Ale osobne poznam babu co mala zle triple a 2x jej robili amniocentezu, ktora potvrdila ds....mala sa narodila zdrava, mala stastie ze ju rodicia chceli aj v pripade zeby mala ds ako bolo 2x potvrdene z amnio....ani ti nemusim hovorit ze 6mesiacov do porodu iba plakali a pripravovali rodinu na postihnute babo....Mala mala na jar 5 rokov a psychologycka ju odporucuje v septembri do skoly, pretoze vie citat, pisat, pocitat!
urob si zaver aky chces....tiez som pocula o matke ktorej vyslo vsetko ok vratane amnio a ma babo s ds....

ver svojim pocitom, napriek strachu ti to napovie ci to babo chces alebo nie! ja ho chcem, lebo ho lubim od prvej chvile ako sa na papieriku objavili dva pruzky....takze v tomto pripade je jasne ze som zmierena aj s myslienkou zeby mohlo mat o jeden chromozom navyse, stale to bude moje babatko.....vies z tych pribehov co som si precitala na www.downovsyndrom.sk mi vysiel jeden dolezity fakt a to ten ze samotny postih ani nie je taky strasny ako postoj okolia...Lebo tie deti su rovnako vynimocne ako "zdrave", tak isto chcu papat, tulit sa, tesia sa, hraju rovnako ako ostatne deti, chcu byt lubene....oni nevedia ze su ine, to len my "zdravi" sa na nich pozerame inymi ocami....ale v ociach matky je to jej dieta vynimocne vzdy, bez ohladu na to aky prospech v skole dosiahne, ci je v kolektive oblubene, dokonca aj matky narkomanov veria ze ich deti su vynimocne a dobre...
viem to ked sa pozeram na svoju dceru....este som nevidela krajsie dievcatko a sikovnejsie ako je to moje! a ked pride druhe babo a bude nahodou postihnute, uz teraz viem, ze napriek vsetkemu ake tazke to bude a velmi sa toho bojim, mi nakoniec bude jedno ze sa nezmesti do statistickych tabuliek, len preto ze ma o jeden chromozom navyse....urobim preto maximum, aby mu ten chromozom priniesol stastie v zivote....

aj ked sa velmi bojim, ci dokazem urobit preto vsetko.....lebo predsa len to bude nieco nove, nieco s cim sme sa v rodine este nestretli, aby som mu nakoniec neublizila 😢

moko123
12. máj 2009

misskkaa
no oni tam moc tie čisla nevysvetluju kym sa nepytaš pre nich je to samozrejmostou že to maš chapat asi taky pocit mam s kompletneho zdravotnictva,,,
ja mam pocit že ked su tie vysledky nižšie ide o DS a ked su vyššie je to raštep aspon tak to ja viem ale to neznamena že tam je iba k tym čislam vysvetlujem pozri neviem či si čitala moje prispevky ale ja som mala na raštep najskor 1:25 a potom 1:5 a na amio mi vyšlo že budem mat zdravu dcerku aj na morfologickom nevideli žiadnu odchylku a žervraj všetko v uplnom poriadku ešte som neporodila ale dufam že sa nemylia chcem ti iba povedat aby si si žiadne čisla nevyšimala a neobavala sa že čislo 30 je horšie ako 50 a tak chcem ti proste povedat že tak ako ja neviem či tu niekto mal take vysledky a amnio vyšla v poho takže sa nestresuj a uvidiš bude dobre mam pocit že teraz su zle vysledky z triple moderne ked ich ma skoro každa take,..,xixixi
medicina je hrozna

kvietocek7
12. máj 2009

ahojte babenky - mamenky toto forum citam odkedy aj mne povedali, ze mam zle vysledky triple testu. Sledujem a citam si pribehy novych mamiciek ktore tiez poriadne vystrasili a stresuju tym,ze babenko bude nejakym sposobom postihnute. Casto mam vsak aj hnev ked si pomyslim,ze tie nespolahlive triple testy casto zbytocne nastartuju more strachu nielen mamickam ale osobne si myslim,ze asi viac tym trpia nase este nenarodene babenka.

narcisa -ja som bola a stale som asi rovnako ako ty s tymi vysledkami 1:50 ale amnio som tiez odmietla.Drzim ti palce aby si zostala aj napriek tvz chrobakovi v hlave silna 🙂

misskkaa ako pisem, vysledky som mala ako narcisa a nemam daleko od porodu... Suhlasim s nou-ak aj mas chrobaka v hlave, co ak je to pravda-ale milujes svoje este aj tak nenarodene dietatko tak to prenasa cez vsetky pomyselne tazkosti.
Ja som si uzila tyzden strachu a nocnych mor pokial mi lekar neprezrel dietatko na morfologickom ultrazvuku a vysvetlil mi vsetky tie cisla. Som od Nitri, ale rozhodla som sa pre lekara v Blave - je fakt odbornik dr Holan. A poviem ti,ze odkedy som odisla z tych dveri akoby utlo.Chcem ti tym povedat,ze ked som videla babetko a dr ho premeral od hlavicky po paty a prezrel vsetky dolezite organy tak som pokojna. A verim,ze to je pravy pokoj.
Chcem ti tym povedat,ze najskor by som radsej isla na na morfologicky ultrazvuk a potom by som volila ine moznosti.
Ako kazda z nas prezivas vela strachu a stresu-verim ti to, ale ver,ze to je to posledne co pomaha. Je lepsie sa sustredit na babetko a vytvorit si k nemu vztah ako sa umarat v neistote.Verim,ze aj ty nosis pod srdieckom zdrave babenko a aj zdrave sa narodi 🙂 Laska vsetko zmeni ..... 😉

misskkaa
12. máj 2009

moko123 tak to si trafila klinec po hlavicke,niekedy asi potrebuju obetneho baranka,mam kamosku ktora ma 31 a je v 10tt,tak som zvedava ake vysledky vyjdu jej,kedze ju poslu asi hned na amnio. vase prispevky som zacala citat hned od prveho prispevky v.r.2006. velmi mi pomohli. no teda to som zas netusila ze pokial sa neopytam nikto mi nic nepovie. veru zoberiem tam vsetky vysledky krvy co mam a dufam ze i to vysvetli a nebude nervacit co ho otravujem. narcisa,tak tie videa ma dostali,a mas 100% pravdu,mne by to tak nevadilo ako by mi vadili ludia naokolo,ako sa k nemu stavaju,tie pohady. ale verim ze vsetko bude o.k. nikto nevie ze tam ideme z partnerom,teda som rada ze aspon takto sa mozem porozpravat a postazovat.

misskkaa
12. máj 2009

kvietocek7-myslis ze by som mala najprv poziadat svoju doktorku o morfologicky ult.? a to by mi kde robily? v blave ci Nitre?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre