Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

slovakia13
9. jún 2009

tak uz mam po tom ,akurat som prisla domov 🙂 dufam ,ze vsetko bude ok! robila mi to taka indka mala strasne silny akcent ,ale inak pohoda okrem nej tam bolo este par ludi normalne ma to vystrasilo ,ale iba na chvilu. videla som aj drobca na sone,ale musim povedat ,ze sa mu to moc nepacilo mrvi sa jak o dusu :D
uz iba mysliet pozitivne a vydrzat do piatku 😉

iwa1
9. jún 2009

slovakia mozno sa to dozvies skor 😉 mne tiez povedali tri pracovne dni a vedela som to na dalsi den doobeda 😀

slovakia13
9. jún 2009

Dufam ,ani neviete ako mi pomaha ,ze tu mozem trosku pokecat 🙂 Vobec tu nemam slovakov a niekedy sa naozaj citim strasne osamelo....pred nasimi musim hrat tu silnu ,aby sa zbytocne neplasili. dobre padne nehrat formu a napisat co naozaj citim a vdaka tomuto foru sa citim naozaj ok 😵

iwa1
9. jún 2009

ja viem ako sa citis, ja som sa tiez potrebovala "vykecat" niekomu kto to chape a uz prezil alebo vie o com tocim 🙂 lebo pred deckami hram ze je vsetko ok a polovicka mi sice pomaha, ale vidim ako ho to trapilo a este trapi a az zajtra, dufam, ze po sone budeme ok 😀 nech je skriatok ok, lebo moja polovicka to asi neznesie najlepsie....
slovakia, ze to nebolo tak zle? trosku neprijemne ale zazili sme aj horsie veci 🙂

slovakia13
9. jún 2009

ja som sa na tu ihlu ani nepozrela pre istotu :D
nasi ma odhovarali aby som nesla ale ja proste potrebujem vediet.....sestra je rovnako tehotna ako ja a ta rovno odmietla testy :(
a naozaj som zazila aj ovela horsie veci 😀

hathor1231
10. jún 2009

ahojte,
ja som tehu v uk, uz sme v 33tt a amnio mi robili v 20tt. riadne ma vystrasili, na sone mi povedali, ze mala ma nejaky tien na srdiecku a opuchnute oblicky 😨 vraj,kedze su to dve anomalie naraz ide pravdepodobne o DS 😖
pytali sa ma na vek, mam len 21 rokou a 'povzbudili' ma tym,ze mozem mat este kopec dalsich deti 😠 amnio som si objednala az o tyzden, lebo som si to chcela vse premysliet a neunahlit sa... pravdaze som tyzden preplakala... nevedela som si predstavit,co budem robit,ak bude mala naozaj chora, hybala sa uz od 18tt a bolo to o to tazsie, a nehovoriac o tom, ze je to moje prve babo a velmi sa na nu tesime😨
na amniu bol moj priatel, moje nechty mal na ruke odtlacene dalsie tri dni 😀 dva pracovne dni po odbere sme vedeli priebezne vysledky- zdrave dievcatko a po troch tyzdnoch to potvrdili na 100%. ked mi to oznamili, plakala som od radosti... objednali ma na scan v 28tt a skontrolovali drobca- nemala nic ani na srdiecku,ani na oblickach 😀 tak som si konecne vydychla a bola som stastna ako nikdy predtym... 😅
drzim vam vsem palce, nech uz idete na odber z akehokolvek dovodu 😉
zaujimalo by ma,ako ste to zvladali po odbere, mali ste nejake tazkosti (pravdaze okrem strachu) 😕

tanickaromanticka
10. jún 2009

Ahojte baby. Ja ešte stále čakám na výsledky, snáď už dnes - zajtra budú.
Slovakia, pekne si to napísala, tu sme si rovnocenné, máme rovnaký problém, takže sa vieme pochopiť. Ja potrebujem mať istotu, nech je akákoľvek.

slovakia13
10. jún 2009

hathor1231 ja som tiez tehotna v uk .na amnio som bola vcera ja mam prognozu na downa 1:7 ale verim, ze babo je ok 😉 Inak tiez som preplakala cely tyzden viem presne o com hovoris. Kde presne si? ja som vo walese pri cardiffe......aj som rozhodnuta ,ze budem rodit tu.

slovakia13
10. jún 2009

tanickaromanticka ja tiez cakam na telefon ale asi az v piatok ☹ Inak mam iba trosku divny pocit v bruchu nie bolest iba take ine tlaky,asi to je tym ,ze sa az moc sledujem......a nudim

odrobinka
10. jún 2009

Babenky všetkým Vám držím palce, i ja pôjdem na amnio. 1 screening bol pozitívny. Neviete koľko sa čaká u doc. Ondrejčáka?

tanickaromanticka
10. jún 2009

Slovakia, ja mám tiež tlaky, aj pri prvom tehu som mala celý čas. Tiež sa kontrolujem, ale sestrička mi vravela, že to sa rozťahuje maternica.
Zostávaš na UK aj počas a po tehu? Keď som dobre pochopila si bez partnera? Ako to zvládaš?

hathor1231
10. jún 2009

ahoj slovakia,
ja som v birminghame 😒 ale kym drobec vyrastie, urcite sa stahujeme.... isto chodis na vylety ku moru, ja tiez zboznujem ten ich vidiek...
ja som ziadnu prognozu namala, zistili to az na scane a ked som dostala vysledky z krvy, riziko malo byt nizke 😨 takze ani sama neviem,ci tam naozaj nieco mala alebo len doktorka nieco videla. ale myslim si, ze mala z toho vyrastla a som rada... drzim ti palce a ten plac k tomu jednoznacne patri, ved co ine mozes urobit... ☹

hathor1231
10. jún 2009

bolesti v brusku som mala aj ja, zacalo to po amniu a v 24tt som musela nastupit na marodku, lebo som nebola schopna vydrzat v praci a prejst po schodoch bolo takmer nemozne ☹ takze som nasadila relax rezim a snazila sa chodit co najmenej, ved ide o drobca. teraz je to uz lepsie.
ke si na to tak spatne spomeniem, bolesti som mala v tretom mesiaci- tiez mi povedali, ze sa roztahuje maternica a mali uplne inu intenzitu ako tie neskor... kazdopadne, ak budes citit, ze to ide do extremu, stopni sa a odpocivaj 😉 ide predsa o babatko 😀

slovakia13
10. jún 2009

tanickaromanticka ved prave koli nemu tu zostavam chcem aby male malo kontakt s otcom a mozno ked sa narodi zmeni svoj nazor......ked som zostala tehotna dal mi na vyber on alebo tento drobec ,jasne ze som si vybrala drobca 🙂 inak je tu velmi dobry socialny system tak co sa tyka penazi by nam nemalo chybat absolutne nic.

patricia1971
10. jún 2009

tanickaromanticka a kde ti robili amnio??? čakáš už 3 týždne????

lea79
10. jún 2009

tak tu čítam, že niektoré ste vedeli výsledky amniocentezy už na druhý deň...to teda čumím 😕 ja mám úplne inú skúsenosť...v 16tt mi zobrali krv na testy ...boli naprd výsledky tak ma moja doktorka poslala na kramáre, že tam mi urobia amnio...lenže výsledky krvných testom mi neuznali a robili mi ich znovu...zase boli naprd....na amnio ma objednali až v 20tt a výsledky mi povedali deň pred Vianocami v 23tt...takže som sedem týždňou preplakala 😔 neprajem nikomu zažiť....ale dopadlo to dobre nakoniec mám zdravého syna 🙂

hathor1231
10. jún 2009

lea,
ja som na nejakom fore citala,ze dievcine robili prvy krat amnio v 18tt, to mala ze kvoli krvy vo vzorke a potom na druhykrat, v 20tt, bolo babo take velke a nebolo velmi miesta, kede pichnut ihlu, ze jej ju pichali na 3x a vtedy ich stopla, lebo sa ta bolest nedala zniest. a preto cakali az do poradu,ci je drobec o.k.- bol... ta si musela chuda vytrpiet 😔

lea79
10. jún 2009

hm tak to mala ešte horšie ako ja...do pôrodu by som čakať nechcela.... 😒

lea79
10. jún 2009

mne to robila taká mlada doktorka čo asi práve skončila školu...šikulka ...ani to nebolelo..

hathor1231
10. jún 2009

mne to robil ind, kedze som v uk 😉 a tiez to urobil rychlo a hlavne na prvy sup 😉 uz som pisala, ze mojho priatela to isto bolelo viac ako mna- drzala som ho za ruku a akosi som si pomahala nechtami 😀 nech aj on trpi, ved sme v tom dvaja 😀 😀 😀 ako odskodne som doslala dolsie 3 obrazky nasej malej 😀
ta dievcina to mala isto tazke, klobuk dolu... ja som nedokazala komunikovat s rodinou a priatelmi az kym som nemala vysledky. kazda otazka o malej ma rozplakala 😔

iwa1
10. jún 2009

odrobinka na co chces cakat? ja som tam bola hned na druhy den ako som tam volala a potom hned ako bolo mozne zakrok spravit, t.j. 15tt...

tanickaromanticka
10. jún 2009

Caute kočky. Takže som XX a som zdravá. Sláva Bohu.

iwa1
10. jún 2009

gratulujeeem 😀 aj baba co so mnou bola na amnio caka XX 😀 nejako sa budu rodit koncom roka len baby 😀

tanickaromanticka
10. jún 2009

Slovakia, tí muži su hrozní ......... tvária sa akoby im dieťa neviem ako zasiahlo do života! Akoby im robili vyšetrenia, rástlo brucho, odišli z práce, kojili, vychovávali, vstávali v noci. Jaj-jaj.
A čo na jeho správanie jeho rodičia? Netešia sa na vnúča?

slovakia13
10. jún 2009

tanickaromanticka sice sme boli spolu 2 roky ale nikdy som sa nestretla z nikym z jeho rodiny 😢
a myslim ,ze o tom ani nevedia.on uz ma svoj vlastny zivot a nejak s nimi neudrziaval kontakt......typicky walesan 😖 ved uvidim ked sa narodi 😉

slovakia13
10. jún 2009

inak gratulujem k XX 🙂

tanickaromanticka
10. jún 2009

Ďakujem. Úprimne ťa obdivuejm a veeeeeeeeeeeeľmi držím palce. A nezúfaj, mojej kámoške vyšlo riziko 1:13, na amnio nešla, lebo si bábo chcela nechať za každých okolností, cele tehu trpela a dnes má 2. ročného zdravého chlapčeka.

odrobinka
11. jún 2009

iwa1 som v 14 týždni, amnio by som chcela čo najskôr, ale doki mi povedal, že až od 16 týždňa.Tak nervózne čakám...

iwa1
11. jún 2009

odrobinka ja som bola na amnio v 14tt4d, takze ide len o to ci mas dost vody a to ti pred zakrokom Doc. Ondrejcak skontroluje na UZV 😉

slovakia13
11. jún 2009

uz zacinam byt strasne nervna 😖 stale cakam na telefon,ale vysledky su az zajra!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre