Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

lula5
28. sep 2007

Luclee, zakrok vobec neries, podla mna to bolo citit menej ako odber krvi. Ihla je velmi tenka. Niektore tam sice hystercili, ale same napokon uznali, ze to bolo ok.
Je jedno kde ti to robia, tym sa nezaoberaj.
Skor je horsi ten pocit spojeny s cakanim na vysledky, nato radu nemam.
Drz sa, neboj, vsetko bude ok.

luclee
29. sep 2007

ahojte baby dakujem velmi za podporu to človeku pomáha 🙂 🙂 ja sa na to snažím nemyslieť ale ked to sa nedá, ale už sa s tým pomaly zmierujem čo ma čaká, len dufam že to bude v poriadku, najviac ma stresuju lekári(hlavne chlapi) lebo tí to beru ako na bežiacom páse a myslím si že vobec nevedia ako sa ženy cítia ked takéto niečo musia podstupit. a samozrrejme z toho dlhého čakania.neviem či som to tu čitala alebo niekde inde ale že vraj v zahraničí sa tieto tripple testy vobec nerobia. tak neviem, dlho sme sa rozhodovali s manželom či to podstupime alebo nie, a kedže som neverila prvým testom tam som si na vlastnu žiadost dala urobiť aj druhý alecelkom to bolo zbytočné lebo výsledky boli velmi podobné. dufala som ešte do poslednej chvíli že budu lepšie. ☹ a ešte by som sa chcela spýtať do akej hlbky najviac vojde tá ihla a ešte ako tie výsledky oznámia, mám na mysli čči to je nejaký pomer alebo je to v percentách. dakujem 😵

luclee
26. okt 2007

ahojte tak už to mám za sebou aj výsledky su ok 😵 😵 😅 tak sa tešíme, len som sa od radosti zabudla spýtat či to bude chlapček alebo dievčatko, ale to sa ešte dozvieme ked tam pojdeme osobne 😵 😵 😵

dann
5. nov 2007

Nechapem to, mam zle vysledky a zajtra idem do nemocnice a v stredu na amniocentezu. doteraz som mala idealne tehotenstvo, nebyva mi zle, iba mi rastie brusko a ked mi lekarka volala, ze mam prist pre papiere na genetiku tak som fakt neverila. neznasam nemocnice a ked idem na odber krvi tak celu noc nespim, tak mi drzte palce🙂 verim, ze vsetko dobre dopadne!

maryam
5. nov 2007

Neboj dann, vsetko dobre dopadne 😉
Drzim palce.

nadhera
5. nov 2007

dann,aj kamoska mala zle vysledky - sla na amnio a vysledky boli v poriadku. teraz ma krasnu slecnu. mna amnio caka v stredu, tiez sa trochu bojim,ale ja som to uz raz absolvovala, tak viem o com to je. odber krvi mi pripada horsi.

dann
5. nov 2007

maryam dakujem, nadhera, v stredu na teba myslim, vraj to cele trva 5 minut som zvedava, potom napisem tak tfuj tfuj tfuj🙂

jastericka
6. nov 2007

ahojte. Zajtra idem do Martina na genetické testy, ak ich budem mať zlé, tiež by som mala podstúpiť amniocentézu. Veľmi sa bojím, ale v kútiku duše verím, že bábatko je zdravučké. Držím palce všetkým žienkam, aby sme mali zdravé, krásne detičky 🙂

babulina
6. nov 2007

ahojky, nebojte amnio neni az taka strasna, ja som si to prezila pred dvoma troma tyzdna, mali sme podozrenie na dawna, ale vdakabohu sa to nepotvrdilo, a takto vieme ze cakame dievcatko

evuliena
6. nov 2007

dann, jastericka, držím vám palce. Tiež mám za sebou amnio, prerevala som mesisac, odkedy som sa dozvedela o zlých výsledkoch až kým som nemala výsledok z amnia. Samotný zákrok je naozaj úplné nič. Ale tie tri týždne čakania na výsledky, to bola večnosť... Ja som mala riziko Dawna 1:85. Neviem aké máte čísla vy, ale vraj kým to nie je pod desať, tak sa nieje čoho obávať.

babulina
6. nov 2007

inac my sme mali vysledky na druhy den, sice sme si to museli priplatit, ale stalo to myslim za to, uz tych 24hodin nam prislo ako vecnost a nie to cakat este tri tyzdne, my sme mali 1:190, kolegova manzelka mala 1:4 a babulka je zdrava,niekedy mi pridu tie geneticke testy strestene iba nas vyplasia k smrti

evuliena
6. nov 2007

Babulina, to je zvláštne. Mne takú možnosť ani nedali, že by boli výsledky na druhý deň. Vraj tie bunky musia vyzrieť a to tak dlho trvá.. ale našťastie to mám celé za sebou a už iba čakám, kedy sa bambuľka rozhodne na svet... Jé, aj ty budeš mať Ninku... aj my...

babulina
6. nov 2007

je to ina metoda urcovania, vola sa Fishova, na druhy den sme vedeli iba 5 chromozomovych vad, resp 4 plus pohlavie, a to trisomy 13,18,21 (takze vlastne patau, edwards, dawn) a tu stvrtu si nepamatam, robi to podla mna asi iba iscare nikto iny aspon teda o tom neviem
este sa mame zastavit pre ostatne vysledky klasika po troch tyzdnoch ale ze to su tak menej vyznamne poruchy ktora sa daju nejako riesit, aspon tak som to pochopila, nas trapil najma ten dawn
no fiiiiha, aka zhoda s tymi menami, inak mam pocit ze Ninka zacina byt dost oblubena a to sme si mysleli ze to neni az take caste meno, ale nevadi 🙂

evuliena
6. nov 2007

Nás tiež trápil down, no našťastie to dopadlo dobre.. aspoň na druhej strane môžeme byť kľudnejšie, že máme vylúčené tie postihnutia, ktoré nám zisťovali...
áno, nejaká je Ninka obľúbená..

nadhera
7. nov 2007

dann,tak ako? bolelo? 🙂 vsak nic strasne, teraz uz len tri tyzdne cakania za vysledkami.

dann
9. nov 2007

baby, tak vcera rano ma pustili. v utorok som tam zabila cely den, v stredu rano ma brali hned prvu, bolo nas tam asi 5, fakt to trva asi 5 minut, vpichnutie vobec necitit, akurat je neprijemne ked menia striekacky, lebo toho beru 4 az 5 a vtedy sa ta ihla trosku vrti. a potom sme museli 4 hodiny lezat a nevstavat. takze bolest skoro ziadna, ide hlavne o psychiku, ale priatel za mnou stale chodil, je uzasny, bez neho by som to nezvladla. o 3 tyzdne su vysledky, tak verim, ze vsetko dobre dopadne. ja som mala tiez 1:85 Down. takze dakujem, ze ste na mna mysleli🙂
ps:evuliena ty mas kedy termin?

azuzi
9. nov 2007

mam otazku pre babulinu, kde presne sa robi amniocenteza, kde dokazu vylucit Dawna uz na druhy den. Tiez ju budem podstupovat a zda sa mi omnoho lepsie mat niekolko vysledkov uz na druhy den. Vdaka za odpoved.

babulina
9. nov 2007

mne to robili v iscare

babulina
9. nov 2007

este ale musim doplnit ze je tam doplatok, zalezi od poistovne, vseobecna poistovna nedoplaca nic 10tis, spolocna 3650 a appolo 1600 ostatne neviem

azuzi
9. nov 2007

babulina nie som z BA, mozes blizsie povedat kde je iscar. Vdaka za info.

dann
9. nov 2007

azuzi, kamatatka mi dala tento tip: http://www.znap.sk/page.php?pid=42

azuzi
9. nov 2007

Vdaka dann za kontakt.

babulina
10. nov 2007

azuzi, prepac uz som bola vcera prec, iscare je na sulekovej je to hore na palisadov (medzi prezidentskym palacom a hradom)

lucka.zv
13. nov 2007

ahojte, mne zistili zvysenu hladinu bHCG az 2,85 MoM vraj je to velmi vela, strasne som sa zlakla a bojim sa co dalej, v pondelok mame ist do genetickej poradne a tam nas oboznamia zo vsetkym, no neviem bojim sa toho, citala som toho uz vela ale viacej byvaju vysledky nizsie co znamena nabeh na Downov..
ideme aj na 3D kde nam maju povedat ci babo je v poriadku ale neviem asi aj amnio budem musiet absolvovat o mna nejde ja to vydrzim ale bojim sa o mimi.

babulina
13. nov 2007

lucka.zv, pokial si dobre pamatam to co nam hovorili na genetike tak zvysene hodnoty su skorej na razstep, a tam zvacsa staci ultrazvuk, ale mozes sa rozhodnut aj pre amnio, co sa do bolesti tyka, tak mna osobne to nebolelo, aby ublizili drobcovi je tiez velmi mala pravdepodobnost, hore hlavu, tie testy casto zle vyjdu, drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

crysmile
13. nov 2007

lucka, si zo Zvolena?

lucka.zv
13. nov 2007

nie z Bratislavy. Preco ?

lucka.zv
13. nov 2007

no ako vidim nase babatka sa maju narodit v podobnom termine, dufam ze bude vsetko ok. 🙂

crysmile
13. nov 2007

len preto, ze mas za menom skratku zv. tak som nevedela ci si zo zvolena, alebo to mas z priezviska.. 😉

crysmile
13. nov 2007

ved prave, myslela som ze som nasla konecne niekoho kto by to prezival so mnou.. co nejdes do apriloviek, ved ku nam patris.. 😉 ale do slovenskych, nie ceskych..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre