Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

maca242
17. dec 2013

@vertyeux No tak vcera som tam bola a vobec i nepomohli 🙂 Lekarka uplne bez emocii a mimiky tvare, cudne to bolo. Rozhodla som sa ale, ze pojdem na amnio, ale nebudem platit za tie zrychlene vysledky. Aj s manzelom sme presvedceni, ze drobec je v poriadku, takze tie 3 tyzdne nebudu taky strasny problem. Dnes od 10h mam ist na uzv na Kramare k tomu lekarovi, co bude robit amnio. Stve ma ale, ze najblizsi termin maju az 27.12., to su stratene dva tyzdne, ja som v 18tt. Ale ked oni vravia, ze je to v pohode, tak ok. Oni musia vediet.
Gynekologicku mam MUDr. Raslovu na Rezedovej, presla som k nej asi v 12tt. Je uzasna, mila, vsetko vysvetli. Mlada doktorka, hrozne zlata je. Som rada, ze som u nej.

nefertiti7
18. dec 2013

ja som sa dnes dozvedela výsledky z amnio, sú ok, a bola som v 20tt, teraz som 23tt...držte sa baby, ja som bola na Kramároch

vertyeux
20. dec 2013

@maca242 ahoj, ja som bola v stredu na morfologickom usg u Slezaka, vsetko pekne popozeral, venoval sa mi fakt mozno aj polhodku, neviem presne, no nenasiel ziadne znaky, ktore by mohli znamenat DS alebo nieco ine. vsetko pekne pokotroloval, opisoval, aj mi napisal taku kratku spravu s nameranymi parametrami a popisom, z enepozorval ziadne minor znaky 🙂 taksom odtial odchadzala spokojna a cakame vraj dievcatko 🙂 tak som dostala predcsny vianocny darcek- zdrave babo a este k tomu dievcatko 🙂 dufam len, ze tam uz pipik nedorastie! 😀

vertyeux
20. dec 2013

@nefertiti7 super, gratulka a co cakate?🙂

nefertiti7
22. dec 2013

@vertyeux dievčatkooooo, hurááá

vertyeux
22. dec 2013

@nefertiti7 supeeeeeer 🙂 takze tiez parik 🙂

maca242
23. dec 2013

gratulujem k dievcatkam, kocky 🙂 ja som mala od zaciatku pocit, ze to bude dievcatko, ale podla posledneho uzv to vyzera na pipik. aj tak sa tesime ako mali 🙂 v piatok idem na tie kramare na amnio, uz nech je to tu...

vertyeux
30. dec 2013

@maca242 ako amnio? snad vsetko ok 🙂

maca242
1. jan 2014

@vertyeux ahoj, amnio pohoda. Prijemne to bohvie ako nebolo, ale pohoda. Vysledky budeme mat o 3 tyzdne.

dadulkadanulka
1. jan 2014

@andy tie skriningove testy zlyhavaju nejak casto.vyplasia pri tom tak mamicky az hrôza.mne na stastie povedala sestricka na gynde ze to nemam brat az tak vazne.

ivalak
3. jan 2014

Ta amniocenteza je na Kramároch ako na bežiacom páse 🙂 ja som bola v novembri a bolo nás tam osem ale výsledky sú ok a tiež to bude dievčatko 😀

pentagram
4. jan 2014

amniocenteza pre mna nebola hrozna len trosku to zabolelo ako keby ma vcela pichla samotny odber trva asi 2-3min.ja som bola v nitre na odbere triplle testy fakt zlyhavaju tehu vystrasia az na smrt naco musime take podstupovat ked je to len predpoklad a statistika ako keby nestacilo dalej trapia zenu tym ze ju potom odoslu na amnio kde je riziko po odbere potrat a nie ako sa pise na nete ze 1percento ale 2 percenta a podla netu odoberaju vzorku vody 20ml no mne zas vcera brali az 35ml.povedala by som ze samotne tehotenstvo je pre zenu riziko!

kofoluska
4. jan 2014

@pentagram tiez nechapem, naco robia tripple testy. Nie je to nic ine iba vyhodnotenie nejakych vysledkov pocitacom. My sme boli na hranici, mali sme riziko 1:250, den pred amnio som sla na morfologicky UZV, super doktor, riziko zrazu na zaklade UZV 1:750. Ale moja gynekologicka nas tak vystrasila, ze sme tu amnio absolvovali. Tiez to nebolo nic strasne, a to ma musel napichnut dvakrat, lebo prvy raz sa nepodarilo odobrat vodu. Nas drobec bol na ihlu velmi zvedavy. 🙂
Potom som pekne drzala pokoj na lozku tri dni a nic sa neudialo - vsetko bolo v pohode. A my sme mali nasledne istotu, ze krpec je OK 🙂

maca242
9. jan 2014

Tak vcera som konecne absolvovala morfologicky uzv u Dr. Slezaka. Velmi prijemny clovek, vsetko krasne opisoval a vysvetloval aj manzelovi, ktory tam nikdy nevidel to, co tam mal vidiet 😅
Podla neho vobec nic nenasvedcuje DS, ziadny znak. Len ma o trosku viac utvrdil v tom, ze babo bude zdrave a uz v pohode pockam do buduceho piatka, kedy budu vysledky z amnio. A uz je to iste - budeme mat chlapceka 😀 Maly dubak, strasne sa tesim...

klaudulenka
15. jan 2014

ahoj-chcem sa spýtať,či niektorá neviete koľko pýtajú za zrýchlené výsledky amniocentézy a ako rýchlo potom tie výsledky sú...dakujem za odpovede!

stuckatt
15. jan 2014

ahojte som v 17tt a som riadne vystrašená bola som u gynekologa mala som zlé výsledky skríningových testov na DS a poslal ma ku genetikovi do BA viete mi bližšie povedať aké robí konkrétne vysledky lebo nič mi lekár bližšie nepovedal vraj ma len genetik môže odporučiť na amnio ale na základe čoho ma odporučí pls babule som na prášky a ešte otázka bratranec lekár mi povedal že to amnio stojí 300€? či len pri zrýchlených výsledkoch

kveta
15. jan 2014

@stuckatt Len pri zrychlenych, ale aj tie maju tusim babenky s rizikom DS bezplatne. Jedna to tu tak pisala. Genetik sa popyta ba dedicne ochorenia v rodine a odporuci amniocentezu.

makimakimaki
15. jan 2014

@klaudulenka Na Kramaroch nam vraveli tusim 260 eur (mozno aj 230, urcite menej ako 300) - a "ciastocne" vysledky su potom do konca tyzdna - v stredu robia AMC a v piatok by mali byt tie zrychlene ciastocne vysledky

suezee
16. jan 2014

Ahoj, ja som bola na amniocentezu v Zeleznicnej nemocnici v BA u doc. MUDr. Ondrejcaka (zakladatel genetiky na SK) a bolo to uzasne aj ked som sa strasne bala. Samotny vpich ani neviem kedy sa uskutocnil, cely personal bol super. Zrychleny odber stoji 300eur a vysledky mas do 24hod. Ja som mala dobre testy, tak som zaplatila iba 70eur za jednodnovu chirurgiu a vysledky mi oznamili po 2 tyzdnoch.

maca242
17. jan 2014

@stuckatt Hlavne nepanikar, 99% skriningov je falosne pozitivnych! Mne vysli tiez naprv vysledky, mala som DS 1:50. U genetika (ja som bola na Kramaroch) ti prd povedia, iba sa popyta na rodinnu anamnezu, ci nie ste s partnerom pokrvna rodina a tak. Ale urcite ti neporadi, ci ist, alebo nie. Ako povedali mne - je to Vase slobodne rozhodnutie. Musis si v hlave ujasnit, co spravis, ak by nedajboze boli tie vysledky pozitivne. Ak by si tehotenstvo ukoncila, tak v klude na amnio chod, budes vediet. Ale ak by si si dieta nechala tak ci tak, tak nema vyznam tam ist. Ale aj tak je lepsie vediet.
Ak by si chcela vysledky do 2 prac. dni, plati sa 230€. Ak si na vysledky pockas 3 tyzdne, neplatis nic.
My sme boli s manzelom presvedceni, ze drobec je v poriadku, preto sme to neplatili a pockali si. Aj tak to uletelo ako voda, dnes rano som si pre tie vysledky bola. Cakame zdraveho chlapceka 😀
Netreba sa toho odberu bat, pocitovo je to prirovnatelne k odberu krvi, ibaze z ineho miesta. Aj s dezinfekciou brucha to trvalo asi 4min. A vsetky, ktorym nam v ten den robili odber, maju zdrave deticky. Naozaj je straaaasne vela falosne pozitivnych skriningov, preto sa fakt netreba bat 😉

maca242
17. jan 2014

@vertyeux je to ok, zdravy chlapcek 😀

stuckatt
17. jan 2014

@maca242 ďakujem za povzbudzujúce slová snažím sa byť kľudná a dik aj za info okolo toho lekar mi nič bližšie nepovedal tak som bola uplne mimo dokonca keď som sa objednávala na genetike mi hovorila čo si mám priniesť a jedno z toho boli výsledky sona no nič také nemám jedine že by myslela to čo mám v tehotenskej knižke nevieš či myslela to alebo mám ist na gyndu a pýtať výsledky? lebo ani kontrolné sono mi nerobil ked sa dozvedel výsledky aby som sa k nemu nehnala nadarmo alebo oni robia svoje sono?

maca242
18. jan 2014

@stuckatt Nemas za co, naozaj sa nemusis obavat. Odo mna ziadne sono na genetike nechceli. Az ked som sa rozhodla pre amnio, potom mi robili sono na kramaroch. Ale aj to len kvoli tomu, aby videli, ci uz je plod dost velky na to. Ne genetike sa ta bude len pytat. Ani partner nemusi ist s tebou. Staci, ak budes vediet, ci unho v rodine bolo nejake postihnutie, alebo nejake zavazne ochorenia, alebo predcasne umrtia. Cukrovky a rakoviny su uz bezne, ale tiez si to poznacila.

stuckatt
19. jan 2014

@maca242 si poklad dakujem za info lebo už som chcela zajtra utekat na gyndu a pýtať výsledky zo sona... tak dufam, že mi to dopadne ok dám ti vedieť papa

maca242
20. jan 2014

@stuckatt urcite to bude v poriadku, uvidis. hlavne mysli na to, ze robis zle babatku, ked sa stresujes, tak s kludom 😉

ivetah
20. jan 2014

bola som na amnio v zeleznicnej, lebo sme mali zle vysledky, riziko DS 1:7 😢 tak som si aj zaplatila 300eur, vsetko prebehlo uplne v pohode, niekolki lekari sledovali na ultrazvuku, kde ide ihla a kde je drobcek. nastastie vyslo vsetko negativne a mame zdraveho drobceka. drzte sa!

siskatan
22. jan 2014

ahojte, už som sa pýtala aj v diskusiii o amnio na Antolskej, ale som sa toho veľa nedozvedela... je tu niekto, kto absolvoval v poslednom čase amnio na Antolskej a vedel by mi povedať, ako to prebieha, kto ju robí a ďalšie info? ďakujem 😉

mika7
22. jan 2014

neviem či ťa zaujímajú aj Kramáre, ja som bola tam....
@siskatan

siskatan
22. jan 2014

@mika7 ak pôjdem, tak na Antolskú, takže dík 😉

zuzulik7855
22. jan 2014

Ahoj. Ja som bola na Kramároch na amniocentéze, vôbec to nebolí. Bola som na tom pre vek a viaceré zdravotné problémy. Nemusíš sa ničoho báť. Ja som toho moc prečítala na nete a išla som tam zbytočne v strachu. Výsledky dopadli super. V apríli sa už teším na našu malinkú Patríciu. Neviem sa dočkať... 😉 Treba len veriť, že je všetko v poriadku. Ja som od štvrtého týždňa na rizikovom a som odhodlaná vydržať, aj keď ma hodne trápia problémy...vydržím. Tiež prajem, aby bolo všetko v poriadku, verím že bude a tiež budeš šťastná maminka. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre