Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

jandura
29. apr 2009

moko tak ti gratulujem,ja budem mat vysledky az o dva tyzdne,ale mam uz z toho cakania depku nic ma nebavy,len dufam ze to bude ok

sue250
29. apr 2009

jandura ja viem to cakanie je hrozne, ja som cakala skoro 4tt lebo vzdy nieco vyslo nie ze zle ale niekto z nas dvoch mal vacsi chromozom a chceli vediet ci otca alebo matky tak sa to predlzovalo a nakoniec odber z toho jedneho dietata bol az prekvapivo dobry ale skoncilo to-......
myslim na teba a drzim palce, ja som dva tyzdne chodila ako bez duse a som si aj poplakala.

moko123
29. apr 2009

dakujem krasne kočky moje aj ja vam prajem už len štastičko,,
jandura to čakanie je hroza ale ber to tak že to bude v pohode boli sme tam 9 a každa mala dobry vysledok takže si myslim kkym niečo na ult nevidia neni nutne stresovat akurat ta zvedavost a nedočkavost traba sa niečo mu venovat aby si mi nemyslela tolko a to že to bude ok tomu verim drž sa

jandura
29. apr 2009

dakujem Sue250,ja chodim tiez ako bez duse a kazdy den placem,ale snad to dobre dopadne

moko123
29. apr 2009

dzeny73
moc nerozumiem tym vysledkom oni by tam mali dat aj to riziko to sa piše že 1:100 napr.
to znamena že jedno zo sto deti by mohlo mat tu diagnozu trebars raštep alebo dawn
takto to bolo vysvetlene mne takže tam nakukni alebo sa opytaj dok. ake tam je to riziko

andrejka10
29. apr 2009

moko, blahoželám a teším sa spolu s tebou. Je úžasné počuť takú dobrú správu. 🙂

jandura, neboj sa, určite budú aj tvoje výsledky dobré. To čakanie je kruté a nekonečné, ale ver, ten pocit, keď ti povedia, že ste zdraví, je neopísateľný. A ja verím, že aj tvoje výsledky budú dobré. Musíš len vydržať.

Babenky moje držte sa mi a veľa, veľa dobrých správ.

jandura
29. apr 2009

dakujem dievcata ste velmi zlate,ked budem mat vysledky tak vam dam vediet ☹

teddynka
30. apr 2009

Ahojte, vcera som si vas trochu citala, lebo dnes som bola na amnio. Uz som raz bola na amnio, lebo som mala riziko Downovho syndromu, nastastie mame zdravu Lucku, no a teraz som bola kvoli veku. Takze ma caka 3-4 tyzdnove cakanie na vysledok 😒

beatrice78
30. apr 2009

ahojte.tak ja som dneska prekonala amniocentezu.velmi som sa bala.celkovo mam strach z injekcie... ☹ bolo to trosku neprijemne ale len ten vpich,potom uz ten odber nie je nic..potom sme si pockali 3hodiny a isli na kontrolny ultrazvuk..vsetko bolo ok.a pustili nas domov..teraz uz len cakat 3tyzdne na vysledok...baby nebojte sa da sa to vydrzat!!!!!! 😅

ivaschm
1. máj 2009

Ahojte , chcem tiež pridať svoj pribeh, čítam si Vaše príspevky od 9.4. čo som sa dozvedela že mám zle vysledky a riziko DS 1:30, som bola v šoku pretože už máme krásnu zdravú dcérku LUcinku ktorá má dva roky o mesiac. Je to také naše slniečko.. V prvom tehot. som mala všetko OK. a vôbec by ma nenapadlo že budem patriť medzi tie tehulky ktore taketo niečo postihne, su to hrozne stresy hlavne prve dni po vysledkoch kedze uz som bola v 19 .tyzdni tak 15.4. som išla na amnio , nebolo to nič hrozne a všetko dopadlo ok. Len to čakanie na vyslekdy sú hrozne a hlavne tento posledny týžden.. 7.5. je ten velky den tak dúfame že to naozaj všetko dobre dopadne... Bola som aj na morf.uzv u Dr. Čunderlíka - velmi príjemny pán.. všetko nám s manželom poukazoval malinku /keďže čakáme dievčatko/ pomeral a všetko vychádza dobre , len aké budu vysledky ten strach je neopísatelný... Tak sa mi majte krásne a budem si dalej čítať a povzbudzovať sa že nie som sama ......

dzeny73
3. máj 2009

moko 123
Aj ja som bola prekvapená,ked všetky píšete o nejakom riziku a mne doktorka nič nepovedela.Len ,že mám 3 krát vyššie hodnoty hcg,posla ma na bežne USG (tam bolo všetko fajn) a až na moju žiadosť ma poslala na morfol.USG.Tam idem 13.5.Doktor je mimo KE a až vtedy má dovolenku a objednáva pacientky. ( Divné )

traktor
3. máj 2009

ahoj ivaschm , chcem ta len povzbudit, jasom mala presne take iste vysledky 1.30, riziko na dawn. amnio mi nerobily , bola som u 2 odbornikou na 3/4 a 4 D ultrazvuku, tam babetko pomeraly a vsetko je ok , cakame zdraveho chlapceka. odvtedy som bola uz na viacerych 4D ultazvukoch, babo krasne rastie / mame kopec fotiek, ajCD/ a vsetko je v poriadku. tie testy nie su spolahlive, velmi vela babam vychadzaju zle a potom sa tesia zo zdraveho babetka.hlavu hore, vsetko dobre dopadne , prajem ti vsetko dobre a krasne, zdrave babo 🙂

moko123
3. máj 2009

dzeny73
kedže maš tri krát vyššie hodnoty hcg takže tam zrejme neake to riziko može neže može ale určite je ale ja neviem tie tabulky možeš mat napriklad 1:200 alebo tak pretože to riziko vznika odchylkou tych afp a hcg

ivaschm
3. máj 2009

traktor

ahojcek si zlata, velmi ma potesilo ze si mi odpisala, a naozaj ma to povzubilo, ja idem este na jeden 4D ultravzvuk v stredu no a potom pre vysledky vo stvrtok na genetiku. Malinka uz veselo kope a verim ze bude zdravučka a budeme sa tiez z nej tesit , ja mam termin az v septembri 10. alebo 19. . Tak Tebe sa to uz blíži tak Ti držím palce .. a ešte raz ďaaaaaakujeem.. 🙂

danka72
4. máj 2009

Ahojte babenky, dnes mi prisli vysledky z amnio - nasa malicka je v poriadku, nema ziadny DS 🙂 🙂 🙂

Amnio skutocne nebolo nic hrozne - mna viac boli odber krvi, ako toto. Iba tym, ze sa to robi na operacke, je okolo toho viac "natahovaciek".

Vsetkym co este len idete na amnio aj tym co cakate na vysledky drzim palce, aby to dobre dopadlo.

jandura
5. máj 2009

Danka72 tak ti gratulujem a tesim sa s tebou.Ja budem mat vysledky az buduci tyzden,tak este dost musim cakat ale verim ze to bude vporiadku.Trosku si ma povzbudila

danka72
5. máj 2009

Jandura, neboj, budete mat dobre vysledky, ale viem, co to je cakat na ne. Ked mi zazvonil telefon, a videla som cislo, tak mi poriadne stiahlo zaludok ...
Myslim na teba a drzim silno palceky.

kaskya
5. máj 2009

ahojte mamičky a buduce mamičky 🙂
pridávam sa k tým, ktoré nemali najlepšie výsledky triple testu. absolvovala som 3 a 4D ultrazvuk v KE, všetko je v najlepšom poriadku. čakáme dievčatko 😀

radka12
5. máj 2009

Ahojte. Tiež som absolvovala amniocentézu. Bolo to v marci t.r. Hrozne som sa bála výsledkov, ale tie boli našťastie pre nás priaznivé a maličká Nelinka je v poriadku. Plakala od radosti celá rodina, keď som im to postupne telefonicky oznamovala. Mala som riziko DS 1:20, čo bolo pravdepodobne spôsobené tým, že mi zobrali krv na AFP testy o dva týždne skôr ako mali. Takže vás chcem všetky čo si tým práve prechádzate upokojiť ... určite všetko dobre dopadne, narodia sa nám zdravé detičky 🙂 . Treba myslieť pozitívne. Tiež som si celý mesiac hovorila, že malinké je v poriadku, nič mu nie je. Jednoducho tie testy vôbec nie sú spoľahlivé. Dokonca poznám dva prípady, keď boli pozitívne aj testy a amnio a narodili sa zdravé detičky. Načo to vôbec aj robia a stresujú nás? Niekde som čítala, že sa od týchto testov v zahraničí už upúšťa, práve kvôli ich nespoľahlivosti. Tak načo sa zbytočne stresovať? Hlavu hore, všetko bude super.

ivaschm
5. máj 2009

danka 72
ahojcek danka gratulujem a teším sa s Tebou, mne tiež vyslo riziko DS, mam 34 rokov a jednu zdravu dcerku... bola som na amnio a čakam na vysledok teraz vo štvrtok ... na morfol. UZV bolo všetko OK , tak dúfam že sa budem tešiť aj ja spolu s rodinkou...

misskkaa
6. máj 2009

ahojte mamulky,ja som bola minuly tyzden na odber krvy a vcera mi vysli zle vysledky.vlastne nizky vysledok. a tiez ako tebe Radka12,brali o cosi skor,vlastne preto som musela ist este raz dnes na odber krvy lebo sa dr. nieco nezdalo a v pondelok budem mat vysledky.ale rozmyslala som ze aj keby som mala dobre vysledky tak by som sla na tu amnio.moc tomu nerozumiem ale s 90% vsetky pribehy co citam po vselijakych strankach vychadzaju dobre.tento vikend ma svagrik narodky tak dufam ze si to uzijem a nebudem na to mysliet.

ivaschm
7. máj 2009

traktor
takže už aj my máme výsledky z amniocentézy, všetko dobre dopadlo a žiadny DS ani iné genet. poruchy nie sú .... Tak sme šťastní, keď sme tam s manželom prišli tak to boli nervy, ale ako nam pani doktorka hned povedala že je to dobré... to bol najšťastnejší deň v živote....
CHcem len povzbudiť ostatné kočky ktorým tripp. testy potvrdia nejaké riziko či už raštep aledo DS aby nezufali
a nestresovali sa ja viem hovori sa to ťažko... ale je to tak... ja som mala riziko 1:3O čo je dosť vysoké a predsa je všetko v poriadku....
tak ahojte a držím palce...

daniku
8. máj 2009

ahoj dievcata.
vcera mi doktorka povedala ze mam zvysene riziko down, na tom papieri je ze riziko M.Down je 1:120 (v termine), ja tomu nejak nerozumiem, len som v soku, prerevala som par hodin a neviem co mam robit...doktorka sa somnou ani nebavila, ze mam ist za genetickou, ze mi vsetko vysvetli a ked, tak ma posle na amniocentezu. mam 23 rokov, myslela som si ze to mavaju zvysene starsie zeny.
neviete ako dlho sa caka na vysetrenie na genetike v presove?

andrejka10
8. máj 2009

Danika, netráp sa. Tie výsledky z odberu krvi, sú nastavené tak, aby zachytili čo najviac prípadov.Veľakrát sa nepotvrdí DS, len vyplašia budúce maminy. Čo tu čítam, príbehy, tak naozaj sa nepotvrdil DS a mali vyššie riziko. Ja osobne 1:100 a amnio dopadlo dobre. Takže žiadne slzičky. Ja viem, je to ťažké, tiež som sa veľmi trápila. Ale zbytočne. Čomu nerozumiem, je správanie tvojej lekárky, mohla ti to všetko vysvetliť. No a s Prešovom nemám skúsenosti.Tak hore hlavu a neboj sa. Držím ti palce a verím, že aj ty budeš mať dobré výsledky. 🙂

daniku
8. máj 2009

dakujem, si zlata. som z toho skalamana, mam z toho taky divny pocit a kazdy sa tvari ze z toho robim zbytocne vedu. strasne sa bojim toho vysetrenia, teda odberu, hoci chcela by som vediet co a ako, lebo sa asi zblaznim. a na nejakom ultrazvuku by sa to zistit nedalo?

andrejka10
8. máj 2009

danika, viem ako ti je. Vôbec nerobíš z toho nejakú vedu. Aj ja som mala pocit, keď mi povedali, že mám zvýšené riziko na DS, že sa mi úplne zrútil svet. To je prirodzená reakcia. A ver, tiež som si poplakala.
Odber prebieha v pohode, naozaj takmer bezbolestne. Len ten hlúpi pocit rizika potratu. Ale je veľmi nízke percento potratu. Ja osobne som rada, že som amnio podsúpila. Teraz som kľudná, spokojná a tehu si vychutnávam. 🙂
Viem, že je možnosť ultrazvuku, povedali mi to na genetike. Ale dodal, že to je len taká indícia, kdežto odber, je biologický materiál už bábätka. Toto rozhodnutie bude len na tebe. A držím ti palce, akokoľvek sa rozhodneš. Ináč tu nájdeš aj príbehy žien, ktoré boli iba na ultrazvuku a stačilo im to.

ivaschm
8. máj 2009

ahoj Danika,
netráp sa a neplač, chcem Ti povedať že viem ako sa citiš presne tak ako ja pre mesiacom ale od štvrtka som najšťasntejší človek na svete, lebo vysledky z amnio dopadli dobre a žiadny DS nám nehrozí, a to som mala
riziko 1:30 a mam 34 rókov, a už jednu zdravu dcerku, čo sa týka amnio - nemusiš sa ničoho bát trvá to asi 5minut, mne to robil v BA a vobec to neboli !! tak drzim palce a uvidiš vsetko bude OK ...

kvietocek7
8. máj 2009

danika ahoj 🙂 tiez ti chcem povedat aby si sa netrapila hoci viem,ze je to tazke.Mne tiez z triple testov vyslo riziko na DS a prezivala som hrozny tyzden ako vsetky buduce mamenky ktorym povedali takuto stresujucu spravu. Ja som na amnio ist nechcela a tak som zvolila moznost morfologickeho ultrazvuku. Odkedy som vysla z dveri dr Holana som pokojna a prestala som sa stresovat a tp uz len koli babatku lebo jemu to najmenej pomaha. Bola som v BA,ale co som sa tiez docitala tu na fore tak je moznost aj v KE pokial si z Presova. A nie je doktor ako doktor tak ta dotycna co ti to mal vysvetlit je asi daka babizna 😒 . Je asi dobre obzriet sa aj za inymi -ludskejsimi lekarmi ako su ti co maju ludi akoby na pase...
Drzim Ti palce, ale hlavne sa sustred na babatko,ze nakoniec aj tak vsetko dobre dopadne 🙂

steva
9. máj 2009

ahoj Daniku 😵Ak chces, v KE je odbornik na morfologicky ultrazvuk,doktor Dankovcik,zavolaj mu a povedz ze mas zle vysledky a on ta uprednostni a podla ultrazvuku ti vypocita znova riziko na DS.a potom sa rozhodnes podla seba.aj ja som bola na amnio,robil mi to on osobne a naozaj sa to da vydrzat.nam v Saci zistili ze malinky ma defekt na brusku,omfalokelu, a tiez som sa na poslednu chvilu objednala k Dankovcikovi a ten to vylucil,neboli to creva ale pupocna snura.a to ma posielali na potrat.budem ti drzat palce a neboj,dobre to dopadne,tie testy niesu spolahlive.

daniku
9. máj 2009

ahoj dievcata, ste fakt super 🙂 . vcera som citala viac clankov o spolahlivosti alebo skor nespolahlivosti tych testov a zacinam tomu skor neverit ze by babo bolo naozaj chore. tento tyzden sa objednam na to geneticke vysetrenie a uvidim co mi povie doktorka, pocula som ze tie testy mozu byt skreslene aj ked nie je presne urceny tyzden tehotenstva, ja to mam posunute o 2 tyzdne, cize podla doktorky som v 17tt a ja som len v 15tt plus nejaky den. no ja tomu nerozumiem, ale mozem aspon dufat ze to bude ok. a naozaj velmi pekne dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre