Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

misskkaa
12. máj 2009

inak ja som z TO,mozno to aj tu maju 😅

traktor
13. máj 2009

ja som bola na 4D ultrazvuku, tie su len 2 u nas , je to krasne , babo tam krasne vidno / mrknite do albumu / a to len podotknem, ze tie zabery co mam ja som si robila ja ako amater 🙂 sama z CD , takze nie su az take kvalitne. nazivo je to super, vrelo odporucam..

giuli
13. máj 2009

ahoj misskka,ozývam sa až teraz...povinnosti...
manžel bol pri zákroku,normálne sa ho lekár spýtal,či chce byť pri tom...a na morfologický ultrazvuk-4D nás odporučila priamo do Hlohovca dr.Barošová,pretože mi opätovne u nej brali krv na testovanie a medzitým ako sme čakali na výsledky tak sme boli na tom sone v Hlohovci,platili sme len 200sk,nakoľko sme boli na jej odporučenie...odporúčam ti to absolvovať,tam ma lekár upokojil,že nič podozrivé nevidí.....potom prišli výsledky a boli zlé,vtedy sme sa rozhodli predsa len podstúpiť amnio,bola som už v 20tt,5.12.2008,po výsledky sme volali 19.12,teda tesne pred Vianocami a boli to ozajsko radostné Vianoce 😵

moko123
13. máj 2009

misskkaa

to neviem či je aj v Nitre ale viem stopercentne že je tu aj taka tema kde sa piše o doktorovi z kramarov a chodia k nemu až z Košic ja som sice bola v auparku v mEDIFERA A TReba sa objednat a niekedy to trva fakt dost dlho mna objednaval moj gyn nakolko to je jeho znamy tak musiš sa moja iba pytat lebo sam ti nikto nič nepovie

misskkaa
13. máj 2009

juuuj ,ale ste zlate dakujem za vsetky rady. Takze prv nez absolvujem ten odber,sa pokusim ist na ten morfologicky ult. idem na to. pa a prajem vam krasne tehulkovanie 🙂

skovivike
13. máj 2009

,,misskkaa,,neboj tie testy sú nastavené tak aby napr.z 1000 žien vystihli aspoň 100,ktorým vyjdú testy pozitívne,vieš každú ženu nemôžu poslať na amnio,,to by bola ostuda,nie??každé telo funguje inak,sú faktor ktoré ovplyvnujú i krv,,tak nestresuj seba ani ten malý zázrak,,ani ja to nerobím!!daj si otázku,ktorú ti ešte nikto nedal,,keby si mala zdravé dieťa a niečo by sa mu stalo,už by si ho nemylovala?Myslím si,keby tie zázraky vedeli rozprávať,tak by si prosili šancu o život.Svet je zlý,ale viem že nik nemá právo rozhodovať o živote,pretože raz sa všetko vracia 100krát!!!

kvietocek7
13. máj 2009

ahoj misskka ano, osobne si myslim, ze je to dobre skor ako ist na amnio. Vies, zaujimave je, ze aj mne hned povedali, ze jedine co mozem absolvovat je amnio. Teda mi o inej moznosti ani nepovedali. Az sama som sa o tom docitala a pozistovala si info. Ani som netusila co to morfologicky ultrazvuk je ale mala som nadej ze ma to da do obrazu co sa to vo mne vlastne deje - a tak aj je. Ci to robia v Nitre neviem (viem,iba ze zdravotnictvo je tam take vselijake-nespolahlive).
Tam si mozes zavolat sama a objednat sa (neviem v ktorom tyzdni tt teraz si) ale mne sa podarilo objednat skoro. A tiez si popritom vypytas odporucanie od tvojej lekarky. Budu chciet od teba aj tehotensku knizku. Aj sa tam plati ale poviem ti ze to stoji za to. Ja kedze zijem teraz v zahranici nic ma nepokryvalo teda ziadne odporucania ani tehotenska knizka iba vlastny zaujem-ziadost tak som si to platila v plnej sume a absolutne nelutujem. Stalo mi to za to. Ak budes chciet tak ti poslem kontakt. Ano je to v medifere ako pise moko123.

skovivike
13. máj 2009

my sme odmietli amnio,a genetička nám dala návrh na morfologický ultrazvuk,robý sa 19 až 20 týždni,nikomu nič nedá 100% istotu,ani dobré ani zlé výsledky,netreba zúfať.vedela som ,ked budem mať pomaly 30,tak ma to tiež čaká,zlé testy a ta podobne,pretože pred 4r.to zažívali moje priateľky,ako keby náhoda?nie,možno je to úplne o niečom inom.misskka,ktoré testy ti vyšli zle z prvého trimestra?,alebo 16.týžden?mne tie prvé,ale tam ked nie je presne vypočítaný gest.vek tak sú falošne pozitívne,,a človek je len človek..

liki205
13. máj 2009

Ahojte ja som bola na amnio, lebo mi vyšli výsledky AFP zlé, a amnio dopadla dobre a nič zlé nepotvrdila. Ono totiž ten morfologický uv sa robí až okol 20 t. a to už je zasa na amnio neskoro , tak mi aspoň doktor povedal, a vraj morfo nie je na 100 % , tak preto som sa rozhodla ísť na amnio , a potom som už v klude absolovala morfologický

skovivike
13. máj 2009

ahoj liki205,a čo ti povedali prečo boli falošne pozitívne tie testy?

moko123
13. máj 2009

liki205 mne robili amnio v 20tt
a falošne testy som mala kvoli syndromu miznuceho dvojčata

moko123
13. máj 2009

misskkaa
aha ten doktor sa vola čunderlik ževraj velky odbornik na morfologicky ult,,, skus si to pozistovat každy sa vyjadruje že u nho iba na 100% tak dufam že to je pravda,,

jahody11
13. máj 2009

ja som bola u dr. cunderlika aked som sa ho pytala, zi to nieje down, tak mi povedal, ze plod je bez patolog. zmien ale ultrazvuk vraj nedokaze spocitat chromozomy.... tak neviem, na 100% to urcite nieje...

misskkaa
13. máj 2009

moko123 myslis toho cunderlika v Nitre ci v blave? lebo idem do nitri. a ked som tam v pondelok volala tak ma hned vo stvrtok objednala. dnes som bola na sono u nas,som si zavolala a hned ma vzali a doktor povedal ze som neni v 18tt,ale v 16tt,tak preto som sa nevmestila do tabuliek. a na nete som si nasla tie ich "zazracne " tabulky a podla toho tyzdna v ktorom som (teda v 16tt) by to aj vychadzalo. dokonca mi doktor povedal ze tam ziadne anomalie nevidi. a bol taky zlaty ,tapol ma po stehne,ze klud a ziadny stres,jasne!! a este povedal ze hned na ten odber nepojdem,ze najprv budu nejake ine vysetrenia robit a podla toho mi spravia ten odber.

jarabica
13. máj 2009

ahojte zienky, neviete mi poradit? ak idem na genetiku na americke namestie BA, v ktorej nemocnici mi budu robit amc? pri prvom tehotku ma lekar poslal na kramare a tam mi robili aj odber... zaujimalo by ma ake su v tej nemocnici podmienky pri odoberani, resp. ci sa tam musi lezat, ci ju odoberaju pod uzv sondou atd. dakujem za kazdu radu

moko123
13. máj 2009

jarabica
na kramaroch musiš byt 24 hodin
nerobia to ultrazvukovou sondou ale jeden robi ultrazvuk a druhy odber aby sa vyhli babetku su šikovní,,,,,
zakrok trva 5 minut len kvoli poistovni tam ostavaš tych 24 hodin

liki205
13. máj 2009

no vraj preto lebo som bola v neskoršom týždni v skutočnosti než si môj gynekológ myslel ☹

moko123
13. máj 2009

misskkaa
myslim toho v BA ja neviem je to na tebe ako sa rozhodneš a kam pôjdeš ale myslim si že keby tam niečo bolo tak to vidi každy inak aj moj gyn povedal že on tam nič nevidi ale pre istotu ma objednal k odbornikovi do mediferi
no a na ten odber maš čas do 20-21 týždna a zaleži teda aj na tom ako si rozhodnuta že keby tam neaka diagnoza bola čo potom ukončenie je povolene do 24 preto sa ta amnio robi do 21 tt lebo rataju že kkompletne vysledky trvaju 3 týždne

lula5
13. máj 2009

Pokial viem sa na Kramaroch a v Ruzinove lezi 24h kvoli poistovni (co nedava logiku lezat pred zakrokom, skor by sa hodilo po nom) a na Antolskej tusim 3 dni. Aspon tak to bolo pred dvoma rokmi. V Zeleznicnej nemocnici sa nelezi a vysledky su do 2 dni a stoji to 300eur cca.
Holan a Cunderlik sa pokladaju za naj na ultrazvuky. Holan mal pred dvomi rokmi najlepsi ultrazvuk na Slovensku na odhalenie vad srdiecka, co je zvacsa sprievodnym javom pri Downovom syndrome. Ja som unho bola az po vysledkoch z amnio (vlastne len tak zo zvedavosti) a povedal aj mne, ze ultrazvuk nepotvrdi to co amnio na 100percent.
Zas na druhej strane pre tych, ktori by sa postihnuteho dietatka vzdali, je lepsia falosna pozitivita ako falosna negativita.
U mna prikladali zvysene hcg (ten druhy merany ukazovatel) krvacaniu v prvom trimestri...

misskkaa
13. máj 2009

moko123 myslis ze sa to da odmietnut a poziadat o amnio inde? teda ze tam zajtra pridem a poviem,ze prepacte chcem aby mi to robily v BA? 😅 . Lola5 to myslis ako vazne ze sa plati za to ze mi spravia vysledky prv 300eur? tak to je potom nespravodlive,ked to ide tak rychlo a niektore pacientky na to cakaju tri tyzdne 😠.

misskkaa
13. máj 2009

Lula5, ty ked si isla k tomu doktorovi Holanovi,aj si nieco platila? a objednaval ta kedy?

lula5
13. máj 2009

Misskkaa, skratka tak to je s tou Zeleznicnou nemocnicou. Nepoznala som tuto moznost ked som sla na amnio a na genetike to ani nespomenuli.
K Holanovi som sa objednavala neviem, asi dva tyzden vopred a platila som malo...nepamatam, karta poistenca bola ciastocne pouzitelna. Navyse ak mas odporucanie od gynekologa na ten ultrazvuk tusim neplatis alebo minimum. Nechcem tu mudrovat, toto uz dnes neovladam...

misskkaa
14. máj 2009

Lula5 dakujem ,uz sa nejako povypytujem. ide somnou aj priatel a ten uz robi 5rokov v blave tak ten urcite vie kde co je...za pol hodinku uz ideme,neskutocne mam stiahnuty zaludok. Tak mi babenky drzte palce,nech ma tam nevykoti. pa 🙂

skovivike
14. máj 2009

moko123,,niekedy na začiatku si krvácala,alebo len špinila,,alebo od začiatku ste vedeli,že by mali byť dve?kedy to zistili,až po amnio?

moko123
14. máj 2009

misskkaa
samozrejme že si možeš vybrat kde ti to budu robit aj v ružinove to robia do 3 dni ale itak čakaš na hlavne vysledky ktore sa posielaju na kramare a tiež to trva 3 týždne tak mi to aspon povedali do 3 dni ti povedia nekompletne vysledky skus si to hodit do google tam ti vyskoči o tom viacej
a čo sa tyka Holana plati sa u nho musiš sa telefonicky objednat na recepcii a za termin zaplatiš 10 eur a + ti holan urči kolko za ult mne určil 10 eur nakolko som mala diagnozu afp °1:5 tak neviem ako platia ostatny

moko123
14. máj 2009

skovivike
nie ja som vôbec nešpinila ani nič podobne proste našli mi tam dva vačky s plodmi takže akokeby dva plody ked som ale išla na podrobny ult už bol vačok prazdny jeden a ked mi robili krvne testy doktor sa vyjadril že zrejme boli aj tri že v tom vačku ktory sa mi vstrebal by mali byt dve baby ale nemože to potvrdit kvoli tomu mi vyšlo aj to riziko afp 1:5 ratali len jedno baby a ževraj v krvy sa ukazali 3 baby tak neviem neviem ale proste priznak žiadny iba som často odpadavala amala velmi nizky tlak uplne vyčerpavajuce tehotenstvo ale teraz je už dobre moj gyn vedel že to bude v poho ale chcel mat istotu a nič nezanedbat a preto ta amnio a holan ult

skovivike
15. máj 2009

moko123,tak ti držím palce,aby sisi to užila,,ale aspoň jedno tam je a je v poriadku!!mala si hrozné riziko,,ale to má každá tehotná,pretože výsledok naozaj uvidíš len po pôrode.,naozaj je to tak že každej tretej žene sa narodí dieťatko s nejakým ochorením.ja ked som bola s dcérkou tehotn,tak sme boli z jednej ulici 6 tehotných,, z toho trom sa narodilo choré bábo.bohužial je to tak,,ale ani jedna matka by zato svoje malé neodhodila. 😉

moko123
15. máj 2009

skovivike
dakujem a ja vam prajem všetko dobre
a ano máš pravdu v dnešnej dobe je všetko neako si opačne

misskkaa
15. máj 2009

ahojte.tak dnes som to prekonala,velmi som sa bala,krvy by sa mi nikto nedorezal,bolo nas tam 7 a kazda smrt v ociach. esteze sme tam mali svojich partnerov,to bolo vidiet ako kazdy si tu svoju neznu polovicku hladkal a utesoval. jedine co bolo take neprijemne (okrem toho vpichu) bolo podpisovanie vselijakch rizik,keby nieco.... ☹ ,potom ta magneziovka do zadku.. 😒 . tak a teraz cakat tri tyzdne. pytala som sa doktora dokedy je vlastne to riziko potratu.len sa mi zasmial a nic mi nepovedal, tak babenky neviete do kedy sa mam bat,aby sa nieco nestalo? a druha otazocka: mozem mat aj ine priznaky-ako krvacanie,zvracanie.....dakovala

moko123
15. máj 2009

misskkaa
nam to povedali ako prve že riziko je do dvoch týždnov no zvyšena teplota je ešte neaky príznak ktory sme mali v správe my..... a všetko čo sa ti bude zdat neobvikle asi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre