Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

pipka
17. mar 2008

babulky, tak som sa objednala do Euromedixu, nemali uz skorsi termin ako 17.4. to je pravda, ale sestricka mi slubila, ze ked sa im uvolni termin, hned mi daju vediet. Inak stoji to 1800 sk, ale ked vam da lekar doporucenie, ze je to zo zdravotnych dovodov, tak len 400. Tak to je super, ja doporucenie mam uz aj od geneticky, aj od gynekologa...mohli by mi to dat aj za 200 😀 😀 😀

matrinka
17. mar 2008

Pipka a kedy ides na amnio? ja by som mala ist v sobotu na UTZ a podla toho sa rozhodnem, ale asi na amnio nepojdem...

poleva
17. mar 2008

kde je neroriso ?

svetluska.p
17. mar 2008

cau polevka, ako sa mas?

trpezliva
17. mar 2008

matrinka, tak si predsa len dostala skorsi termin?? tak drzim palce, urcite budes spokojna.

matrinka
17. mar 2008

trpezliva, ale kde nedostala...ten termin mali na 17.04 - co mi obsadila pipka 😀 a potom az v maji....ale aj ten aprilovy by bol uz pre mna neskoro, ja potrebujem tento tyzden...aby som prip. este mohla podstupit amnio...pojdem na Antolsku, pravdep. Dr. Drobny - vraj aj ten je skuseny, tak uvidim...

trpezliva
17. mar 2008

uz som to meno pocula, urcite to bude odbornik, tak drzim veeelmi palce, aby vas ukludnil, ze babo je zdrave..a nemusela podstupit amnio. Potom napis!

lucatko
17. mar 2008

Ja by som sa chcela rychlo dostat k Cunderlikovi, len neviem ci to pojde. Skusim tam dnes poobede zavolat, vraj je to velmi dobry odbornik na UZV, ale tym padom ma asi aj preplnene

lucatko
17. mar 2008

Tiez som chcela ist do Euromedixu,aj som mala uz davno zajednany termin, uz teraz vo stvrtok,co by sa nam teraz velmi hodilo ked mam vysoke AFP, ale volal mi sam pan doktor z Euromedixu, ze mi musi prelozit termin, lebo niekam cestuje, no proste hruuuuuza. 😒

trpezliva
17. mar 2008

Lucatko, CUnderlik je tiez super!! A urcite ta zoberie co najskor..povedz mu, ze to velmi suri. Ja som mala ist tiez k nemu tam k Horskemu parku, ale on ma vecerne terminy a to moj muz nemohol, tak preto sme isli do euromedixu.

matrinka
17. mar 2008

lucatko, a ty ides na amnio, ci sa tiez len rozhodujes?

lucatko
17. mar 2008

Rozhodujem sa, nebola som este na UZV, ty si mala ake AFP, ked ta odporucaju?

trpezliva
17. mar 2008

Lucatko, aj ja som musela ist k Dr.Kovacovej na Kramare..priprav sa, ze ti povie, ze mas ist urcite na to amnio...lebo o dieta s downovym syndromom nie je sranda sa postarat a musime byt na to pripravene..atd. Toto povedala mne a vypisala mi aj listok na prijem do nemocnice😔 . POtom som plakala doma cely den a rozhodli sme sa, ze skusime ist k inemu lekarovi..ktory nakoniec zistil, ze tie vysledky boli omyl..a ze zle mi ich vyhodnotili.
ja som mala HCG trochu zvysene..riziko 1:280 povodne

lucatko
17. mar 2008

No to je hrozne, ona je takato, no tak mna tam nechaju urcite, lebo mam riziko razstepu az 1:90, ale velka vdaka trpezliva, aspon budem aspon trosku pripravena. A ako to tam u nej prosim ta funguje?Bolo tam vela ludi?

trpezliva
17. mar 2008

ja som tam prisla a boli tam dve tehulky...ale islo to rychlo...ona ti len povie, ze amnio je jedine riesenie..a ze ultrazvukom nezistia nic, ani opakovanym testom....a ze to amnio je len riziko potratu 1%, takze to je nic, lebo mozes aj tak spontanne potratit a tam je riziko vyssie...Ale pre mna aj to 1% bolo vysoke...kedze som uz raz potratila. 😔
A kedy k nej pojdes? Nehovorila ti, ze co najskor? Ja som bola v 18tyzdni a vravela, ze sa musim rychlo, rychlo rozhodnut, lebo na vysledky sa caka tri tyzdne a potom v pripade zlych vysledkov by som si uz nemohla dat babo zobrat atd. 😔 😔

lucatko
17. mar 2008

Zajtra ideme aj s manzelom. Ani ta vobec neodporucila na UZV? Ja som tiez v 18. tyzdni, a morfologicky UZV mi este nerobili. Riziko Dawnovho syndromu mam vsak velmi nizke, len 1: 50000. Je mi luto, ze uz si raz potratila, na tvojom mieste by som iez nesla na amnio....Cize budete mat prve babetko, vsak?Mne sa zda ze tie AFP testy su nanic, len velmi, velmi stresuju, odvtedy ako mi sestricka zavolala ze mam zle vysledky, bolieva ma podbrusko. A u akeho MUDr. ste nakoniec boli?

trpezliva
17. mar 2008

Lucatko, tak to mas super, ze idete s manzelom...ja som bola sama, lebo mne volali, ze hned teraz mam dojst a to moj muz bol v praci a nemohol. Ano, prve babatko cakame a uz sa velmi tesime. My sme mali na razstepove vady podovne vysoke cislo ako vy na DS. Nie, Kovacova mi povedala, ze ultrazvukom nezistime nic. Pritom Dr. Holan povedal, ze sa da na 99% vylucit postihnutie..tak ja neviem. 😖
Nakoniec som bola v Ruzinove u prof. Susku. Ten odbehol s mojimi vysledkami do laboratoria a vratil sa vysmiaty, ze tie podovne vysledky su zle vyhodnotene..lebo tam nevyplnili udaje, velkost plodu, NT..atd.
To ti verim, ze si vystresovana..ale neboj, dobre to dopadne. Aj keby ste isli na to amnio, aspon budes kludna zvysok tehotenstva. My by sme si babo s DS aj tak nechali..takze amnio by bolo zbytocne, aj keby vyslo pozitivne...

lucatko
17. mar 2008

Aj ja by som nedokazala zabit moje babo, este k tomu v 21.tyzdni, lebo skor to aj tak nevide, ale nad amniom rozmyslam, lebo by som chcela byt zbytok tehotenstva kludna a trochu si ho aj uzit a nie sa len trapit. Manzel je podla mna uzitocny hlavne preto ze budu s tebou trosku inak jednat a ak nie, tak on im to velmi rychlo pripomenie, ja zase taka povaha niesom, na mne by mohli aj orať. 😉 A isli ste bey odporucenia tomu prof. ? Lebo mna odporucil na genetiku moj gynekolg a vybavil mi tuto MUDr. Kovacovu.

trpezliva
17. mar 2008

Luci, aj mna odporucila moja predosla gynekologicka...zavolala tam a hned ma zobrali. Co som sa rozpravala v cakarni s tehulkami, tak vsetky boli rozhodnute ist na amnio aj napriek riziku. Asi som bola len ja prilis opatrna...ale v ceskych aprilovkach jedna takto prisla o mimi a to bolo len par dni predtym ako som sa mala rozhodnut ja 😔 .
Ale to 1% je naozaj malinko, tak neboj...

svetluska.p
17. mar 2008

tak tu si kikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?

trpezliva
17. mar 2008

Svetluuuusssss...nespehuuuj....... 🙂 .

svetluska.p
17. mar 2008

sopehujeeem

matrinka
17. mar 2008

lucatko, mne vysli AFP testy negativne...riziko Down 1:6500, rastepy1:1200, ja by som mala amnio podstupit len koli veku, mam po 35ke...vtedy je celkove riziko vad 1:300....fekt neviem...
baby dokedy sa moze ist na amnio?

svetluska.p
17. mar 2008

matrinka, tusim do 24tt....

lucatko
17. mar 2008

matrinka a ako si rozhodnuta, ked by amnio vyslo ze by mohla byt nejaka vrodena vada? Ak ti vysli AFP testy negat, ja by som nesla na amnio, ale je to cisto len na tebe a na tvojom presvdceni.drzim ti palce 🙂 Viem si predstavit tvoje pocity lebo zazivam nieco podobne, dufam vsak ze vsetky porodime krasne a zdrave babetka.

lucatko
17. mar 2008

trpezliva, dakujem za povzbudenie, ozvem sa ako to zajtra cele dopadlo, myslite na mna babenky

jastericka
17. mar 2008

lucatko: prešla som si presne tým, čo ty teraz opisuješ, zvýšené AFP testy, amnio nie je nutné v tvojom prípade, pretože máš podozrenie na rázštepy a tie sa dajú krásne zistiť z 3D ultrazvuku.
Na amnio by som šla v tom druhom prípade, keby som mala podozrenie na Downa...
My sme boli na 3D ultrazvuku a tam doktor žiadne rázštepy nevidel, ani potom na opakovaných ultrazvukoch nič doktori nevideli.
AFP testy sú nanič, ako hovoríte, iba naplašia...každá tretia žena ich má pozitívne

Držím palce

pipka
17. mar 2008

matrinka, zajtra idem najprv na ultrazvuk a konzultaciu k tomu doktorovi, co to bude robit, tak uvidim na kedy ma objedna...ale robi amnio iba stredy, takze bud hned tuto stredu, alebo najneskor tu stredu po Velkej noci. 😉

lucatko
17. mar 2008

Dakujem ti jastericka, dufam ze vsetko dobre dopadne, aj tebe aj mne.Drzim palce, zachvilku mas termin, tak nech je vsetko o.k. 🙂

skrecok
17. mar 2008

Ahojte...
Mam na Vas prosbu, neviete kde v BA okrem Kramarov sa robia geneticke testy? Po AFP uvazujem este ist na genetiku, ale na amniocentezu by som asi nesla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre