Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

ozi
12. mar 2009

Ahojky.Díky všetkým. Robili mi ju v BB. V pohode, akurát, že sa mi hlava točila po. Ale to vraj preto, že som nejedla, Lenže pôvodne som nechcela ísť, len po dlhom rozhovore s Dr. som sa rozhodla, že idem, a keďže som bola 20tt, tak sa ma spýtal, dnes alebo zajtra. Radšej dnes, aby to bolo za mnou. Bála som sa, ale teraz je už super a hrozne sa mi uľavilo. 🙂 🙂 🙂

sophie1981
12. mar 2009

ahojte,...ja som tu bola tiez prispela davnejsie...tiez sme mali pozitivny triple test...amnio som odmietla, (2xmissed ab,. strach s potratu bol vacsi nez amnio) bola som u Dankovcika, on mi nepotvrdil ziaden nalez.....strach som mala az do konca tehu, ze co ak nahodou......ale.....3.3 sa nan narodila krasna zdravucka dcerka Katka, sice predcasne v 35tt, ale zdravucka, 2500g, 45cm. 😵 ...takze baby drzim prsty.....nech vam to dopadne ako nam, v co pevne verim..... 😉 😉

ozi
12. mar 2009

Sophie, gratulujem!!! Tak si to teraz pekne vychutnávaj a teš sa z každučkého dňa. 🙂 🙂 🙂

snehovakralovna
20. mar 2009

Ahoj kočky, ja som absolvovala prenatálny skrínig u Dr. Čunderlíka, k výsledkom mi moja dr. povedala len toľko,že sú v poriadku. Dnes som bola na tripple testoch, výsledky budú v utorok, dr. ma napriek tomu posiela na amniocentezu. Ked argumentujem tym, ze pockame na vysledky tripple testov a ked budu zle, podstupim amnio, vraj nie su smerodajne.
K tej sprave od Dr. Cunderlika mam vysledky z odberov krvi:

Free beta - hCG: 28,8 IU/l ekvivalent k 0,600 MoM
PAPP-A: 1,960 IU/l ekv. 6,490 Mom

Riziká downa, edwardsovho a patauoho syndromu mam:
- backround risk of trisomy 21 1:408
- adjusted risk of trisomy 21 1:2197
- background risk of trisomy 13+18 1:3345
- adjusted risk of trisomy 13+18 1:30460

sú tieto hodnoty vysoké,resp. v norme na merania v 12 tt? Neviete mi prosim niektora poradit? Podla nich + tripple testov a rozhodnem pre amno. Dakujem za pripadne odpovede.

liki205
20. mar 2009

ja som bola na meraní nt u holáňa, všetko bolo super, ale afp mi vyšlo 1:202 tak idem v sterdu na amnio? Hrozne sa bojím ale absolovať další odbre krvi a azase čakť a a potom aj tak ma nakonec na amnio pošlu tak to už si myslím že j jedno, len by ma zaujímalo že či je tu niketo aj taký že amnio vyšla zle a nakonec sa narodilo zdravé baábo?

narcisa
20. mar 2009

liki205

poznam osobne zenu ktorej vysli zle triple, absolvovala 2x amnio a tiez pozitivne na downa....Vysledok - dietatko chceli tak ci tak a mala je nadpriemerne inteligentna, ma 5 rokov a v septembri ide do skoly, lebo vie citat, pisat a pocitat....a nie je to down!

naopak som pocula ze vsetko vratane amnio dopadlo dobre....babatko sa vsak narodilo s DS....

ja som koli takymto statistikam nesla na amnio....babatko sme chceli tak ci tak....V juni budem rodit a verim ze zdrave babatko....a ked nahodou nie aj tak bude moje a budem ho lubit!

liki205
20. mar 2009

narcisa dík za opdoved, a testy krvné ti ako vyšli mala si aký risk test pomer?

narcisa
20. mar 2009

1:55

laurajana
21. mar 2009

ahojte, tak do tejto temy sa mozem pridat aj ja. Musim Vam na zaciatok povedat, ze mi dr. robil odber krvi do tripltestu a od 3.2. do dnes nema vysledky z genetiky. Vraj odtial len zavolali, som bola totalne na dne, lebo ako obycajny clovek ani nevie, kde by sa stazovat mohol. Dr mi odporucil amniocentezu na genetike, ze budem istejsia na tom, ci je babo v poriadku, viem len, ze mi vysledok z genetiky, ktory "LEN" zavolali oznacili ako trizomia 18 - 1:9 vobec neviem na com sme a to som uz zacala 6 mesiac tehotenstva. 8.4. maju byt vysledky do vtedy asi "umrem strachom" to je strasne, ako sa takyto surny test moze stratit...strach. Inak vsetkym drzim palce, ktore to podstupili tak ako ja, mna to nebolelo, bolo to trosku neprijemne, no co clovek nepodstupi pre to, aby si bol istejsi, ked doktori zlyhavaju...su nezodpovedni...pretoze babenko v brusku sa krasne hybe a kopka, tak este to aby sa mu ublizilo. Myslite na mna...od zaciatku tehu som bola len 2x na sono aj to len 1x ma poslal moj dr. a druhy som bola pre zdravotne problemy s oblickou.

trpezliva
21. mar 2009

snehovakralovna,tie vysledky mas super, urcite by som nesla na amnio! naco riskovat 😉 .

liki205
23. mar 2009

Je tu niekto kto bol na amniocentéze u doc. ondrječáka? Aké máte na to informácie?

zuzka_w
23. mar 2009

Ahojte, mozem vstupit medzi vas ? Nasla som vas nahodou, ked som prave na nete patrala po tom co vlastne amniocenteza obnasa a raz som kdesi citala, ze jedine v KE sa robi nejake amnio bez odberu plodovej vody. Ja na amnio musim ist, prave mi to povedal doktor, v juni budem mat 43 rokov, takze povedal, aby som ani neuvazoval nad tym, ze by som nesla. Ale bojim sa, nie bolesti, ale toho, ze by som mohla neskor potratit. Poradite mi ak ste niektora v KE to vysetrenie absolvovali ? Budem velmi velmi rada 🙂 Dakujem

zuzin78
23. mar 2009

ahoj liki25 ja som u dr. ondrejcaka bola minuly rok,. a ked budem cakat druhe babo, pojdem znova na odber. bral mi len 1ml plodovej vody, super pristup, vsetko mi hovoril co bude robit a o 24hodin mi volal vysledky. a potom o tyzden som isla na kontrolu. na pana doktora nemozem povedat ani jedno zle slovo. keby vsetci lekari boli ako on. ak potrebujes vediet ako to prebieha napi mi do IP, vobec sa nemusis bat. 🙂

laurajana
23. mar 2009

zuzin78 mas pravdu kiezby bolo takych dr. viac, nielen co sa tyka pristupu, ale aj vysledkov do 24 hod a odberu len 1ml plodovej vody...jaj ja to uz radsej nejdem ani citat, lebo sa vsetkeho nejak bojim

liki205
23. mar 2009

to je super že tie výsledky sú do 24 hodín, kopu báb na to musí čakať dlhé 3- 4 týždne a to je potom hrozne stresové obdobie... Len či sú tie rýchle výsledky tak isto 100 % ako tie na ktoré sa tak dlho čaká..??.

snehovakralovna
23. mar 2009

Trpezliva,dakujem za odpoved, hovorila som priamo s Dr.Ondrejcakom, takze ten pomer hodnot je vraj dobry, tak nechapem, naco amno. Pockam este na vysledok tripple testov.

mrka2
23. mar 2009

zuzka, ty myslis asi dr.Dankovcika. No v prvom rade ti musim povedat, ze ta nutit do amnio nemozu. ako to,ze musis? nemusi ist absolutne nikto. Ved je to tvoje dieta. Ale v pokrocilejsom veku sa to asi odporuca,ale nemalo by sa nutit!
Ja som bola u dr.Dankovcika. Mozes sa tam objednat-pozri stranku www.3dultrazvuk.sk

zuzin78
23. mar 2009

ahoj laurajana hlavne sa neboj, to ani neboli, len ako ked ta komar ustipne. ja som vsetko sledovala na monitore, a ta atmosfera ktoru tam vytvorili, bola super. smiala som sa tam , a na strach som aj zabudla. viac bol moj manzel nervozny ,ked ma cakal na chodbe 😀 .

liki25 mozem ti povedat , podla vlastnej skusenosti, ze viac ako den by nevydrzala cakat na vysledky. aj tak ten den bol pre nas najdlhsi. vysledky co robia z odberu plodovej vody su na 99perc.

liki205
24. mar 2009

Ale známa mi hvoroila, že ešte nejaké ďalšie vysledy jej prišli okrem týchto rýchlych po 3 týždňoch to nevieš čo sú presne za výsledky?

opica
24. mar 2009

liki, tie do 24 hodin su rychly skrining, pokial na zaklade neho zistia nejaku nezrovnalost, tak to dajuaan dlhodobu kultivaciu. i ked za normalnych okolnosti, pokial si nezaplatis za rychlu diagnostiku (u ondrejcaka-myslim,ze oni su jedini, co to tak robia na slovensku), tak standradne cakas tie dva tyzdne.
inak, ja som tiez bola unho, sice z uplne inych dovodov, kedze mne vysli tripple testy cisto divoko, ale musim povedat, ze to bolo v pohode. len akosi mi zabudli zavolat a ked som po dvoch dnoch volala ja, tak bol uplne v soku, ale nakoniec vsetko ok. hlavne klud, vypovedna hodnota tripple testov je len 40%, takze sa netreba velmi trapit. skoro kazda baba, co poznam, s tym mala problemy, hold, ale radsej ist tri razy na amnio a potvrdit si,ze je vsetko ok, ako cakat dalsich 5 mesiacov na vysledok 🙂
baby, drzim palce 🙂

zuzka_w
24. mar 2009

ja som sa prave objednala u Dr. Dankovcika v KE, som az z Modry takze budem musiet precestovat cele Slovensko, ale nevadi. Vraj je najlepsie prist v 12 a 20tt, takze teraz v tom 12-tom mi budu robit nejaky double test ... ktora ste to absolvovali ? Nahradza to odber plodovej vody ? Mam v tom gulas ... 😢

katy2
24. mar 2009

ahojte 🙂
zuzka, odber plodovej vody ti nic nenahradi.... ale je to NT skrining, kde pomocou NT merani a rozboru krvi vedia zistit, ci je nejake riziko DS......

bzucinka
24. mar 2009

zuzka_w, nie nenahradza...

zuzka_w
24. mar 2009

ale aj ked nenahradza, ak su vysledky v norme, netreba uz podstupovat amnio ? alebo sa mylim ?

katy2
24. mar 2009

zuzka, su niektore faktory, ktore su indikaciou pre AMC.... v nasom pripade je to aj vek.... aj keby bolo vsetko uplne v poriadku, budu ta dr. tlacit na AMC.... ale mas pravo odmietnut... nikto ta donutit nemoze..... ja som to tak spravila aj napriek pozitivnym AFP testom......

sue250
24. mar 2009

zuzka W ja idem tiez k dankovcikovi 7.4 na screening to sa meria chrbitca, tvar, uska ci vsetko sedi. meria sa hlavne sija. a tam ti povedia ak aj nieco bude zle. z krvi to je individualne robia sa testy v 15tt ale nie vzdy vychadzaju presne.

katy2
24. mar 2009

sue, u dankovcika robia kombinovany skrining - NT merania + krv a vysledky porovnavaju.... je to presnejsie.... 😉

sue250
24. mar 2009

no to som nevedela a to mam prist na lacno? lebo do telefonu mi nic nepovedala

katy2
24. mar 2009

sue, nie, oni ti daju ziadanku a poslu ta v najblizsej dobe na krv.... 😉

sue250
24. mar 2009

aha takze to mozem ist aj k svojej lekarke? na krv? ci musim ist niekde v ke? uz mam teraz strach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre