Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

mecunka
17. feb 2010

ahoj ivett,
velmi sa s tebou s tesim.... ked si predstavim ako sme tam na chodbe spolu sedeli a cakali na odber... uff.... ale nebolo to take hrozne, ked nas bolo viac. No mne uz povedali min. tyzden, ze to bude baba 🙂 Gratulujem ti a uz hor sa do obchodov... dakujem moc za podporu mysli aj zajtra a dam ti vediet, ked sa dostanem k netu...

monci78
17. feb 2010

Ahoj vsetkym, ak sa ozyvam, som po. No som bola taka vyklepana. Trosku to bolelo, ale dalo sa vydržať. Ten dr Swarcz to je riadna tvar. som nevedela či vážne hovorí, alebo sranduje. Ale hlavne že to mam za sebou. A teraz to čakanie... 😉

wolfskinka
17. feb 2010

monci no vidis zvladla si to, neboj cakanie utecie coby dup

fatimuska
17. feb 2010

monci tak to Ti poviem, ja mám 3 krstné mená a vraví, Eva môže ísť dnu, ale tie ďalšie nech zostanú v čakárni🙂

miru.j
17. feb 2010

Ahojte babulky,chcem sa spytat,na zaklade akych vysledkov ste sa rozhodli pre amnio? Ja mam 36r,16.3 idem na morfologicky ultrazvuk...to budem 12tt+4dni a bude mi brat aj krv.Vysledky vraj budu do par dni.Potom asi v 16tt nejake krvne testy,a az potom posielaju na genetiku a na zaklade toho odporucia amnio? myslim,ze ma poslu na nu z hladiska veku,tak ci tak...myslite si ze ju nemusim podstupit ak budu ostatne vysetrenia ok?Dakujem!

miru.j
17. feb 2010

bojim sa 😒 ,...nie bolesti,ale o mimi

abbey
17. feb 2010

Ahoj Miru.Porad sa s dobrým odborníkom,či je to len kvôli veku nutné.Ak budu merania a výsledky dobré,nemusia ti amnio ani odporučať.Ale chce to odborníka!Držíme päste!Ja som dnes bola u Holana vMedifere v Blave a bol užasný!

miru.j
17. feb 2010

abbey,dakujem.Ja idem zajtra do prvej poradne do rizikovky k Dr Plankovi a ultrazvuk mi bude robit Dr Cunderlik na Hrobonovej.Dakujem za pesticky 🙂

denis19
17. feb 2010

miru.j pokud je dobrý UTZ a krev...nepotrebuješ amnio......jedineTi ho možná doporučí na základe veku.....jako mne....ale neboj, ikdybyjsi šla, je to pod UTZ a mimineublíží..... 😀

miru.j
17. feb 2010

denis,vdaka 😉 .Je to este daleko kym sa dostanem az tam na co sa pytam,ale i tak... Som stale doma PN tak sa zamyslam nad vselicim...no dufam,ze to zvladnem 😉

denis19
17. feb 2010

jo tomu rozumím, také jsem byla do 12tt doma a dumala nad vším,ale priznám se, že fakt, že jsem opet v práci toto dumání neeliminoval 😀 😀 ale amni samo o sobe nic není, je to spíše strašák z minulosti, kdy se delalo hodne chyb u nej,ale ted je to super!!!! no super je prehnané,ale v pohode a bez následku....

vejula
17. feb 2010

no kočky nechcem strašiť ale su aj dobré aj zle skusenosti s amnio... Kočka z našej témy, mala isť tiež na amnio aj kvôli krvi aj kvôli veku - má 38 r okov. No a v nemocke ležala na izbe s dvoma kočkami ktoré potratili po amnio.. Tak sa rozhodla že nepôjde...
A ešte moja krsná tiež bola na amnio z dôvodu vysokého veku a dostala infekciu plododvky a chlapček sa narodil na začiatku 7 mesiaca a dlho museli bojovať o jeho život...

Takže nie vždy to je také bezpečné... Kočkam ktoré su rozhodnuté že si dieťatko nechaju za každých okolností je zbytočné chodiť na amnio... Ja osobne by som na to nešla, po týchto skusenostiach.

ivett2
17. feb 2010

wolfskinka a mecunka - dakujem vam moc 😉 .
mecunka - gratulujem k dievcatku 😵 . Veru aj ja uz sa tesim na nakupiky. Hlavne pre dievcatko je v dnesnej dobe tolko krasnych veci. Tak drzim palceky na zajtra, daj vediet ako si dopadla. Som si ista, ze to bude ok.
monci 78 - tak to je super, ze uz to mas konecne za sebou. To cakanie na vysledky je veru najhorsie, no drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku.

fatimuska
18. feb 2010

vejula, veď jasné že stať sa môže, ale je to necelé percento, napr. ak by som mala napr. na DS 1:60 tak na amnio idem..ale ak 1:200, tak asi nie, lebo riziko je tam väčšie z amnio...je to veľmi vzácne, záleží od veľa okolností

denis19
18. feb 2010

dobré ránko......
vejula...ano , určite jsou i tyto prípady,ale vetšinou je to i tak, že potratí ženy s problémovým tehuhu a zanesení infekce do plodovky...no pomiň.... to musel delat amatér, vše je ve sterilním prostredí, tak to si neumím predstavi,ale pripouštím ...vše je možné! já se na toto konkrétne ptala dvou lékáru o zanesení infekce do plodové vody, protože jsem o techto prípadech četla.... a zírali na mne jako žabky z prachu, že co to melu...... 🙂 podstatné je, že nám to vyšlo a mužeme se tešit 😀

holky...tak dnes jdu na ten genetický UTZ do Martin....tak jsem zvedavá 😀

wolfskinka
18. feb 2010

ahojte tak som sa objednala na to geneticke sono idem v 19 plus 1 do heliosu a v 19 plus 5 este k mojmu gyndosovi

monci78
18. feb 2010

Bre ranko. Ivett dakujem, dufam, ze bude vsetko o.k. Denis držím palce na dnes a potom nám povedz aké to bolo. Ja sa tiež chystám na ten utz ale ešte mám málo týždňou. 😒 Ináč keď som bola včera na tom odbere a robili mi ultrazvuk tak mi vyšlo že som len 16tyž. skoro mi nezobrali tu vodu, vravel že sa to robí len 17týž. a že to može skreslovať výsledky. Ale potom hovoril, že na downow syndrom, čo je u mňa to riziko, vraj to už može aj teraz. No dúfam, že to bude dobré. Ináč baby aj vás tak bolelo bruško potom ako pri mrche? Ležím odvtedy bojím sa aj pohnúť. 😉

wolfskinka
18. feb 2010

monci ja som ani na amnio nebola a uz ma boli skoro dva dni, ako na mrchu

denis19
18. feb 2010

dám vedet, jaké to bylo a hodím i foto do alba holky......monci.....to si nic nedelj z toho, že posunul týden tehuhu...mne to udelali také,ale oni to stejne počítají dle poslední menstruace...i ten DS....tak pohoda......neboj nic!!!

monulicka
18. feb 2010

ahojte baby
Ivett - gratulujem k dobrym vysledkom.
Mecunka - tebe k dcerke a dufam, ze ti dnes povedia dobru spravu!! Verim tomu

mecunka
18. feb 2010

ahojte dievcata,
tak dnes sme dostali vysledky z amnio, cakame zdravucke dievcatko 🙂 strasne sa tesime.....

dakujem monulicka, dobre si verila 🙂

wolfskinka
18. feb 2010

mecunka super gratulujem .... a vy ste predtym mali zle vysledky ked vas poslali na amnio ?

ivett2
18. feb 2010

Dakujem moc monulicka 😉 .
mecunka - ja som to tiez tusila, som moc rada. Gratulujem 😵 . Tak konecne si to uz mozes teraz uzivat a relaxovat.
Ja som bola dnes na morfologickom utz, vsetko vyzera fajn a sranda je, ze to bude dalsia baba. Tri baby, fakt si to neviem predstavit 😀 .
Vsetkym ostatnym drzim palceky k vysledkom. Drzte sa!!!!

fatimuska
19. feb 2010

mecunka gratulujem, to je ale úľava, však?🙂

denis19
19. feb 2010

mecunka.................supr...huráááááááá a ted si to už jen celé užívat do sytosti!!!!

denis19
19. feb 2010

Tak mám za sebou ten genetický UTZ v Martine a bylo to supe, dr je úžasný, projel malou horem dolem, ukázal nám každý orgán zvlášť, vysvetlil jak pracuje, jak má být velký a jak je velký, toky krve, kyslíku, komory srdíčka,aortu,jícen...no úplne vše, opočítal prstíčky, ručičky nožičky, udelal obličej, prurez mozkem a nevím co ješte....... rekl, že bude mít jemné rysy....to asi nemám po mne..... a delala si malá si co chtela, dr mi trásl bríškem, delal ji zemetresení, aby nám porádne ukázala obličej,ale Karolínka si asi rekla, že když už víme pohlaví, tak obličej porádne ukáže až potom.....tak se nám nepodarila dokonalá fotka,ale co to máme. včera jsem už po ceste nemela energii na PC, tak dnes jak dorazím domu tam toho malého mimozemšťánka dám
😕

mecunka
19. feb 2010

ahojte,

dakujem za gratulacie, ste zlate 🙂

wolfskinka, mala som riziko na down 1:130 (p.s.: ako dobre sa to pise, ze mala a nie MAM 🙂 )

monci78
19. feb 2010

Bre ranko, Denis tak to je super, aj ja sa už tešim na ten utz, ešte otázka, kolko si platila za to? A čakám na fotky... 😉

monulicka
19. feb 2010

Juj, vidis mecunka, ze to dobre dopadlo!!! Som rada 🙂
Tak uz si mozes zmenit udaje v pase a vymyslat mena 🙂

denis19
19. feb 2010

monci stál to UTZ 25€ a 3D barevná fotečka 7€..tak si mylsím, že celkem pohoda, neboť 3/4D UTZ u nás stojí 60€ a to je jen omrk miminka.....jako že to nenípodrobné rešení morfologie.....což jsem potrabovala já pro svuj dokonalý klid 😀 fotečku dám až odpoledne doma, v práci si to nedovolím 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre