Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

janinah
17. júl 2011

vieš @renattka24 už mám nejaký vek aj živ. skúsenosti a myslím,že dnes sa do toho všetkého dosť "šprtá",vyšetruje,zisťuje,plánuje....ľuďom chýba zdravý sedliacky rozum,zlatá stredná cesta,materinský a ženský inštinkt,istý stupeň pokory....kdesi sa to stráca a je to na škodu 😒

dualcore
17. júl 2011

@renattka24 ja som bola u Ondrejcaka v piatok a v stredu ma caka amnio☹

dualcore
17. júl 2011

este k tomu mne ho odporucili 2dokt.koli blbym vysledkom a v nasom pripade keby sa to potvrdi je iste prerusenie.takze verim ze bude vsetko dobre😉

renattka24
18. júl 2011

@dualcore Tak Ti drzim paste aby Vam vysli dobre vysledky.Takze vy mate dobry dovod ist na Amnio ale ja kd som mala dobre vysledky nevidim dovod tam ist.
Drzim velmi paste aby to vsetko dobre dopadlo.

pixie1
18. júl 2011

@dualcore ahoj, ja som tiež bola minulý týždeň v piatok u Ondrejčáka a v stredu idem na AMC, trasiem sa výsledkov, snažíme sa s manželom vyše 2 rokov, prvé baby som potratila v 7 týždni a teraz mám zlé výsledky aj PaPP testov z 11 týždňa a aj AFP testy sú pozitývne :( Tak držte palce baby

dualcore
18. júl 2011

@pixie1 tak to sa tam v stredu isto stretneme.ja sa mam hlasit o 11.30h a ty? tiez sa hrozime ale aj dufame ze je vsetko ok.🙂

pixie1
18. júl 2011

@dualcore ano 🙂 ja mam prísť na 11:00 hod. tak sa určite stretneme 🙂 aj my moc dúfame, vlastne manžel ten je presvedčený, že to bude ok, kiež by som mohla mať jeho optimizmus, ja rátam so všetkým, teším sa na stretnutie 🙂

dualcore
18. júl 2011

@pixie1 u nas je to uplne rovnako.tiez manzel je presvedceny ze je babo v poriadku.tak sa tesim ze sa uvidime.aspon nejaky svetly bod v ten den🙂 my to zvladneme😉

vivienna
18. júl 2011

Ahojte baby, som z KE a chcem sa objednať na morfologický (genetický) ultrazvuk čo sa robí v 19.-22.tt, u Dr. Dankovčíka sa neviem objednať, lebo majú všetko obsadené......neviete mi poradiť iného dobrého odborníka v KE čo robí tieto vyšetrenia ? dakujeeeeeeem

vika34
18. júl 2011

@tina4931 presne ako píšeš,v tom 12tt som bola súkromne a v tom 20tt mi napísal dr.odporúčanie.Skús zavolať Cunderlikovi a objednať sa .Ja som nakoniec zistila,že môj gyndoš mi bral krv aj v 12tt aj v 16tt a robil mi aj UTZ ,ale strašne rýchlo ani som si neuvedomila ,že aj meraj NT/mne robil UTZ vždy ked som bola u neho z dôvodu mojich potratov,nastojila som na tom ,aby aspoň rýchlo kukol,či srddiečko bije/ a z týchto dvoch výsledkov z toho 12tt a 16tt mi vyšiel ten výsledok čo som písala.

@renattka24 neviem aké výsledky myslíš,lebo mne vyšli negatívne.

ŽIaden doktor ti nepovie či máš alebo nemáš absolvovať AMC,u mňa v podstate najviac nástojil môj gynekolog,čunderlík povedal,že mám počkať na triple testy a potom sa z genetikom dohodnúť a Holán mi zase povedal,že sú tri dôvody ,prečo absolvovať,ale ani jeden nie je akútny a to ,že mám 40 rokov ,že som viac razy potratila a že som otehotnela po umelom a ked som bola u genetika,ten zase povedal,že umelé oplodnenie nie je indikácia na AMC ,čo sa týka potratov povedal ,že momentálne sa bavíme o tomto konkretnom plode a ten je v poriadku a tie moje potraty boli v 7 tt a nikto nikdy nezistil prečo,a to že mám 40 rokov,tak podľa štatistiky je nábeh na DS už 1:cca 80.
A tiež mi nikto nepovedal,že chod alebo nechod.Môj manžel bol zásadne proti akonáhle počul ,že je tam nejaké riziko a ked som mu povedala,že nikto nám ale nezaručí ,že sa nám narodí zdravé bábo,povedal,že to nám nezaručí aj tak nikto a keby som mala o 5 rokov menej ,tak by som nikam na konzultácie nemusela,nikto by ma na amnio neposielal a z najväčšou pravdepodobnosťou by som ani nevedela výsledky AFP testou,iba by mi povedali,že je to v poriadku a bolo by.
Ja tiež verím,že moje bábo je o.k.,nechcem si vôbec pripustiť ,že by bolo niečo zlé,potom všetkom čo sa mi už stalo a prežila som si ,verím,žesa mi narodí zdravé bábo a hlavne ani si neviem predstaviť ,keby mi povedali po amnio ,že je tam nejaké riziko/neviem či je výsledok tiež v percentách ,alebo ti rovno povedia ,že plod je určite postihnutý/čo by som robila ,po 10n rokoch snaženia by som si to asi nedala zobrať,lebo by som si asi stále hovorila,že ked všetky UTZ ukazovali zdravé bábo ,že to určite bude asi nejaký omyl,nuž je to ťažke

skeptik
18. júl 2011

@vika34 No po amnio by ti povedali na 100pct, ci ma DS a karyotyp. Ale pokial by si aj tak nesla na potrat, tak to naozaj zmysel nema. Po 22. tt uz nestaci (najma u DS) len vyvolat potrat, pretoze sa vacsinou narodia zive (oproti normalnym), a preto sa najprv picha injekcia do srdca, aby k tomuto nedoslo. Amnio sa preto idealne robi do toho 20tt s rychlymi vysledkami.
Inak nemas pravdu, ze to je len vekom - je bezne robit prenatalne testy uz u vsetkych zien, nakolko odkedy sa robili po 35, tak najviac deti s DS (80%) sa rodilo prave mladsim zenam. Ten vek sa zohladnuje len ako jeden z faktorov.
Podla mna ked vyjdu pozitivne take veci ako zvysene NT a absencia nosovej kosticky (v prvom trimestri), tak to je rozhodne jasny dovod na amnio, u vsetkych ostatnych faktorov treba pocitat pravdepodobnosti.

renattka24
18. júl 2011

@vika34
@skeptik
Tak volala som do svojej poradne kde chodim.Tam mi sestricka povedala ze mam vysledky POZITIVNE.
Takze zajtra rano tam idem a dohodnem sa z doktorkou co dalej, sestricka mi navrhovala este raz krvne testy.A ked som jej povedala o plodovej vode tak povedala ze ked mi u nich vysli pozitivne a v ISCARE negativne tak urcite by ma posielali na AMC. Tak som volala do ISCARU ze sme si to z manzelom rozmysleli ale len preto ze nam by to robili v poradni zadarmo teda by nam to poistovna preplatila.Takto aspon vidim ako na tom zarabaju.Sestricka v Blave nebola nadsena ale co uz.Peniaze nam vratia takze tak.
Uvidim ake vysledky mi vysli pozitivne,teda mam sa na to pytat nie?Vlastne ake hodnoty a z coho mi vysli pozitivne.Ved tam sa robi viac testov nie?Teda napr. som mohla mat vyssiu hodnotu DS.Tak to chapem?
Som z toho vsetkeho totalne znechutena...............

renattka24
18. júl 2011

@vika34 Som to asi zle pochopila,ty si pisala ze ta odporucali na AMC len kvoli veku, nie?
A vysledky z krvnych testov si mala negativne.??

skeptik
18. júl 2011

@renattka24 opakovanie nema vyznam, samozrejme, ze chces vediet ake vysledky ti vysli pozitivne. Toto nevyzera na combined test, ale tie tripple testy, co sa robievali v 80tych rokoch... Proste ty chces vediet bud pravdepodobnost, alebo konkretne hodnoty, ale nie len ze "pozitivne"

A takisto chces vediet v tom ISCARE, co konkretne ti vyslo negativne - ak je tam sanc, ze to bol combined test, tak mozes uplne kaslat na tripple test.

skeptik
18. júl 2011

Inac, ono to fakt tolko stoji, to nie ze oni si na tom nejako uzasne zarabaju - ak ti to spravia "zadarmo", tak to musi zaplatit niekto iny, napr. poistovna...

simonkato
18. júl 2011

Ahojte baby chcem sa vas spytat ci nemate nahodou skusenost s tymto....boli sme na amnio 1.7.maly sme si o vysledky volat az tento stvrtok ale ony volali dneska mne ze vysledky uz maju a ze sa im tam nieco nezda a preto museme ist s priatelom zajtra na krv.Som z toho trosku mimo a vylakana a neviem co si mam o tom mysliet.Stalo sa to daktorej z vas?

renattka24
18. júl 2011

@skeptik Takze zajtra sa pytam na konkretne vysledky co mi presne vyslo pozitivne.Uvidim co povie lekarka a napisem. Ja viem ze to tolko stoji ale ved si platim Zdravotnu poistovnu a preco by som mala za to platit v ISCARE ked na poradni mi povedala ze ja platit nic nebudem. A radsej pojdem tam na AMC kde ju robia ako na beziacom pase a maju vacsiu skusenost ako v ISCARE.....

skeptik
18. júl 2011

@renattka24 no pozor ale na to, ja si myslim, ze skor v ISCARE robia amnio ako na beziacom pase a maju vacsiu skusenost - aspon v zahranici reprodukcne centra sa povazuju za najskusenejsie v tomto

@simonkato Preci si sa ich preboha neopytala o co ide? Toto nechapem - ked niecomu nerozumiem, tak sa opytam, to tu teraz nevyriesime co to moze byt , ked sa nie je o co opriet.

simonkato
18. júl 2011

@skeptik daka premudrena si neviem ako by si zareagovala keby ta zobudi telefon ani nevies kto ti poriadne vola a co chce jasne ze som sa pytala ale asi mi to nebudu vysvetlovat po telefone...nieco sa im nezda a preto nam musia jednoducho zobrat este krv co je na tom nejasne o co sa ti neda opriet?ja sa len pytam ci s tym daka nema podobnu skusenost to je cele....

renattka24
18. júl 2011

@simonkato Ja ti poviem ze aj mne sa toto stava.Otazky ma napadnu az ked polozim telefon alebo az ked pridem domov od lekara.Vtedy mam miliony otazok.Neboj zajtra ked pojdes na krv sa´ich spytaj ze preco ti ju maju zobrat.A urcite ti to vysvetlia.Len ziadny strach.Ale je zvlastne ze ked si bola na AMC a tam hovoria ze sa v podstate zisti skoro vsetko a teraz ti idu brat krv (kde mne stale hovoria ze z krvi sa toho neda az tak zistit)....
Tak drzim paste aby vsetko dobre dopadlo.Ak mas otazky tak si ich napis na papier a zajtra to na nich vybal,ja to tak robievam 😀 😀

dualcore
18. júl 2011

@simonkato z toho si nic nerob.na mieste sa budes pytat.mne ked volal gyn.ze mam zle vysledky od slov podozrenie na DS som nebola schopna vnimat nic a nie sa este pytat!ved uvidis😉

vika34
18. júl 2011

@skeptik ked som bola na tom prvotrimestrovom UTZ tak hodnota NT bola v poriadku a nosovú kostičku nehľadal/v správe bolo napísane,že tato hodnota je nemeraná/čo ma dosť naštvalo za tie peniaze,samozrejme som bola vyklepaná ,aby bolo všetko o.k. a na NT som sa opítala a na nosovú kosť nie.
Ked som bola v prvý deň 20tt na tom morfologickom robil to asi 50 minut, vyslovene popozerať všetky znaky genetických postihnutí,lebo vedel ,že na amnio nechcem ísť ,jediné čo nepozeral čo sa týka príznakov na DS bol jazyk a uši,lebo povedal,že neni vidieť lebo uší boli malé z dôvodu,že som prišla skoro,že najlepšie je to vidieť až v 22tt a to už v prípade zlých výsledkov bolo neskoro na amnio
@renattka24
krvné testy kombinované v 12tt 16tt som mala negatívne

tereza123123
18. júl 2011

@simonkato ahoj ja tu kazdy den mrkam ci uz mate vzsledky a zasa toto? Je normalne ze si sa nespytala led si bola v soku.Nas volali z getiky 2x ale to bolo ohladom genetickych testov sa im nevytvorili tie bunky tu na koniku ke pani ma nick elana a vie super poradit
co sa tika tychto veci mne vela pomohla ked tak sa skus na nu nakontaktovat...

simonkato
18. júl 2011

@tereza123123 uz pockam do zajtra a nebudem sa strachovat a zacnem riesit veci az zajtra ked nam povedia co a ako.Sice to nechapem koli comu ta krv ale snad nam to vysvetlia.A bez vysledkov uz neodidem...

@dualcore ja som ostala prekvapena ze ony volaju mne ked som mala volat im ja ale az v stvrtok.A potom ze ci sa nam da zajtra rano dojst na krv ze su vysledky a cosi sa im tam nezda a musia nam obom zobrat krv.

@renattka24 no ved to ani mne sa to vobec nezda ze koli comu este tu krv chcu brat...povedala mi tak ze sa im tam nic nezda aby som sa nebala a zajtra prisla aj s priatelom na krv....

renattka24
18. júl 2011

@simonkato Neboj ja verim ze to dobre dopadne.Budem drzat paste.Ja tiez idem zajtra a rozhodne sa co dalej.
Daj zajtra vediet co a ako.pa

simonkato
18. júl 2011

@renattka24 urcite dam vediet ako sme dopadli a verim a citim ze to budu len a len dobre spravy...a ked uz budeme v tej nitre aspon drobcekovi pokumim aj prve vecicky🙂...aj vy sa zajtra drzte

didi35
18. júl 2011

@skeptik OK, diskusiu som necitala, tak neviem, co ste spominali. Myslela som, ze Vas na AMC nahovaraju kvoli vysokemu riziku DS podla vysledkov AFP testov.

renattka24
19. júl 2011

Ahojte babenky.Tak dnes som dopadla takto.Mame nabeh na 2 geneticke vady plodu, DS a Rastep chrbtice.Takze ma AMC neminie.Ked mam taketo vysledky sme sa rozhodli ist na to..............
@simonkato Ty si ako dopadla dnes?

simonkato
19. júl 2011

@renattka24 no co ti poviem zobrali nam krv a ze aby sme zavolali o vysledky v utorok...trizomia18 sa nam nepotvrdila ale ze sa im nieco nezda na jednom chromozome ale moze to byt zapricenene nasou krvou...to nam povedala sestricka bo doktorka tam ani nebola no nadsena som...clovek sa poriadne nic nedozvedel...

kamilka22
19. júl 2011

@skeptik vysli mi hranicne hodnoty merania NT, lekar ma doslova vystrasil a uz ako hotovu vec mi predpovedal, ze moj syncek moze mat DS, podotykam, ze som na tomto ultrazvuku bola v sukromnom sanatoriu, cize som si za vsetko pekne priplatila. Clovek by cakal, ze ked si za nieco plati, tak sa o neho riadne postaraju, ale opak je pravdou. Akurat tak vytiahnu dalsie prachy. Ultrazvuk mi robila sestricka, kedze sa jej to nezdalo, tak zavolala lekara, lekar mi vykreslil katastroficku diagnozu /akoby to bola hotova vec/ a objednal ma o tyzden k inemu lekarovi /odbornikovi na rizikovu graviditu/, aby sa na to este pozrel. Takze v strachu o svoje dietatko som zaplatila dalsie peniaze za dalsie vysetrenie. Nastastie, ten dalsi lekar bol pedant, nerobil len vonkajsi ultrazvuk, ale aj vaginalny /oba sucasne/, prezrel vsetky organy, nosovu kosticku, ako ma vyvinuty pazerak a dychacie ustrojenstvo a podla toho mi povedal, ze sa nemam coho bat. Ze merania NT su velmi nepresne a ze jemu nic nenaznacuje, ze by slo o postihnuty plod. Nakolko mi aj vysledky z krvi zle, bola mi odporucena amnio - odmietla som a mam zdraveho chlapceka. Len som chcela poukazat na to, ze aj ked mnoho vysetreni vyjde pozitivnych na nejake ochorenie, tak to este nemusi nic znamenat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre