Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

anna181
23. júl 2008

Uz som predsa len pisala do toho Gennetu...Uvidime co povedia.. Som taka nestastnaaaaaaaaaaaaaaa ☹ ☹ ☹

stalida
23. júl 2008

ahoj anna, hlavne nezufaj, viem sama ake to je hrozne, ja mam od uplneho zaciatku tehotenstva strasne vela problemov,ale stale si poviem ze to nesmiem prenasat na miminko, ved ono to citi ked nam je naozaj pod psa!
tak sa drz a snaz sa na to vkuse nemysliet aj ked je to tazke, ja som sa v tom case venovala synovi na 1000 percent, lebo pri detskych hrach clovek trocha pozabudne na svoje problemy 😉
a co sa tyka tej Prahy, tak to uz je na tebe, musis ty sama pouvazovat kde je to pre teba vyhodnejsie,ale neboj aj to sa vyriesi 🙂 maj sa pekne ahoj

sue250
23. júl 2008

ale ja som za amnio neplatila nic a u dankovcika 500sk za morfologiu plodu, a amnio je podrobnejsia na skryte rodinne vady a co su vysledky do 24h su na zakladne dow.syn, a este nejake tri dankovcik vysvetli, lenze ja som si povedala nech to stoji co to stoji zdravie je prvorade

anna181
23. júl 2008

Diky Stalida za povzbudenie, veru potrebujem to :(
Sue dakujem za info, ja uz pockam kym sa konecne dovolam Dankovcikovi, lebo takto mi sestricky ci na Rastislavke ci vo Fakultnej povedali nieco ine :( A potom sa rozhodnem uz konecne co dalej... Aj tak asi nic nemozme robit, bo AFP mam az 8.8., kedze len vtedy budem v 16. tt.
Ale zase neviem co bude s tym amnio...Ideme bud do BA alebo do KE...ach jo...ostava verit, ze sa Dankovcikovi dovolam a konecne budem vediet presne info.
Dakujem babulky, ze tu pisete...
Ahojte a pekny dnik.

stalida
23. júl 2008

za amnio som neplatila ani ja,
sue a ty uz mas vysledky z amnio?

sue250
23. júl 2008

stalida mam su ok, volali ma akurat na krv s manzelom lebo babo malo dlhsi chromozom a ten sa dedi a chcu vediet ci je moj alebo manzelov, inak vsetko ok, nic hrozne jediny problem je v tom, ze urobili chybny odber vody lebo si mysleli ze baba maju jeden obal a dankovcik povedal ze dve takze mame vysledky len jedneho baba a druhe ostava len dufat ale dankovcik urobil morfologiu tela oboch a su ok tak sa spolieham, ale mam desne sny 😠

stalida
23. júl 2008

sue-tak to je dobry trapas, to si topri odbere nevsimli? Tak drzim prsty nech su obe babatka zdravucke 🙂
a o tych snoch by som vedela aj ja rozpravat, ja tiez stale dufam ze vsetko bude ok, nam zase z amnio vysiel jeden chromozom kratsi, ale geneticka povedala, ze vraj nie je nositelom nejakych vyv. vad, tak sa na to spolieham, inac hrozne nervaky su to, len SA im neptreba poddat. a uz mas vybratu porodnicu?

sue250
24. júl 2008

stalida - porodnicu uz mam Krompachy ma povest ze je jedna z najlepsich na vychode, teraz ju kupila prazska firma cize tam pracuje odborny personal, su tam izby aj samostatne, proste vsetko na urovni

stalida
24. júl 2008

tak o tom som este nepocula, no ale pri dvojickach si myslim sa fakt oplati sa takto poistit 🙂

anna181
30. júl 2008

Ahojte babulky, nasu temu som musela vylovit z druhej strany, ale to som len rada, to znamena, ze nikto dalsi sa nechysta na amnio...
Ja som sa uz akotak ukludnila...nemyslim stale na tie vysledky.... Aj som urobila nejake tie rozhodnutia....
Takze 8.8. idem na poradnu, urobia aj AFP. Vysledky budu o tyzden. Aj tieto vysledky beriem k p. dr. Dankovcikovi do KE, kde idem 17.8. na morfologicky ultrazvuk a on mi povie co a ako dalej... Ak odporuci amnio...pojdem....ak nie...To neviem... Najprv musim vediet vysledky z AFP a z uzv... Takze takyto je moj dalsi postup....
Prajem vam krasny vecer a zato sa potesim ked sa znovu ozvete.
Papa

aja7
30. júl 2008

ahoj anna a vsetky "amniocentezacky" 😉

tiez som mala riziko Down 1.50, riziko kvoli veku bolo tesne za hranicou normalu, AFP bolo v poriadku 🙂

kvoli veku som sa rozhodla predsa ist na amnio, bola som aj u Dr. Dankovcika, vsetky vysledky od neho boli OK 😉

aj tak som chcela ist na amnio, samotny odber plodovky nie je nic strasne, u zubara je to podla mna horsie...najhorsie je cakanie na vysledky, cakala som 3tyzdne ☹ cele tie dlhe dni som si hovorila iba jedno jedine...nase babatko je v poriadku, bude zdrave....bala som sa iba kvoli veku, mala som 35rokov...

aj ked sa mi 3 tyzdne zdali nekonecne, presli celkom rychlo a vysledky dopadli dobre 🙂

anna a vsetky ostatne babulky....veeelmi vam drzim palceky 🙂

akaji
31. júl 2008

ahojte
mne tiez vysli v 15tt zle vysledky AFP, DS riziko 1:119 a vek 27 rokov, cize idem buduci tyzden na genetiku a potom na amniocentezu.. ale si myslim ked tak pocitam ze som nebola v 15tt ale v 13stom tyzdni.. pokial celkom presne neodhadnu vek mozu byt vysledky tak skreslene ? pre mna ma amniocenteza zmysel, nakolko ja nemam podmienky ziadne takmer ani na zdrave dieta, nieto este na postihnute... to by som proste nezvladla.. vela z vas tu spomina potom nejakeho doktora a nejaky 3D ultrazvuk v Hlohovci, ako sa tam da dostat ? poznate niekto aj taky pripad, ze amniocenteza nic nepreukazala a napriek tomu malo dietatko Downov syndrom ?

dula_renka
1. aug 2008

Prajem krasne ranko vsetkym krasnym tehulkam, cakatelkam na aminiocentezu alebo na vysledky z nej. Cakanie a obavy su v tehotenstve naozaj tazke, rada by som Vam odporucila knizku od Klary Dolezalovej: Hovory s porodni babou /Ivanou Kongsmarkovou/ nie je to len o amnicenteze je tu cast, ktoru jej venovala..ale je to celkove o tehotenstve a porode a vseobece si myslim, ze jej filozofia zivota je krasna a realisticka. Sama som bola na dvoch jej prednaskach a boli skutocne uzasne. Vracia sa k prirode a k poznaniu vlastneho tela a viere v samu seba. Zena, ktora pocuva vlastne telo je sebe najlepsim lekarom a radcom.

tekvica
1. aug 2008

akaji,
ano, je to jeden z dovodov, preco vyjde triple test pozitivny- tam staci aj jeden dva dni v posune urcenia veku plodu a vysledky su ine, resp. tie hranicne hodnoty.

anna181
1. aug 2008

Tekvica toto plati aj na tie prve vysleky? Myslim tie geneticke. Aspon nech sa ukludnim....
Ja na AFP este len idem, tak uvidim....
Zatial len prezivam to cakanie na amnio... Je to tazkeeeeeeeeeeeeeeeeeee... Este len 17.8. idem na morf. uzv a potom 20.8. na amnio... Este stale je to daleko... Niekedy uz zabudam na tie zle vysledky, ale niekedy ma to prepadne...a najradsej by som len plakala a plakala... Ale zatial sa drzim.
Tak babulky, napiste ako sa mate.
Pekny vikend prajem.

stalida
1. aug 2008

ahoj anna, neboj tie vysledky musia byt dobre musis takto mysliet a zvladnes to, uvidis 😉 ved mozno po vysledkoch z AFP ti povedia ze na amnio ani ist nemusis. ...drzim prsty aby to tak bolo a 3D USG tiez vela napovie.
ja napr. aj dost verim tomu 3d USG, mne tiez dankovcik povedal ze podla toho by babo malo byt v poriadku.
ja som bola na 3D teraz v nedelu na prietoky tak vravel ze zatoal to jue v pohode, ale musim ist znova v 34 tt, pretoze v 1. teh. som mala gestozu a je riziko ze sa to zopakuje, takze musim byt sledovana......
tak sa drz a maj sa pekne pa

anna181
4. aug 2008

Diky Stalida, si mila. Ano snazim sa mysliet pozitivne... Ty si tiez bola u Dankovcika? Ja tam tiez idem, dufam, ze bude v pohode. Uz sa to blizi, je 4.august..len 13 dni a ideme na uzv... Aspon to 🙂
Tak pekny dnik prajem.

stalida
4. aug 2008

Ahoj Anna, ano bola som u neho, je mily aj ako clovek a myslim ze je dobry v tejto oblasti. Robil mi dokonca aj amniocentezu a snazil sa nam vyjst v ustrety. Tak nech Ti to rychlo ubehne, pekny den aj Tebe, pa.

anna181
4. aug 2008

Dakujem Stalida. Tesim sa, ze ste mi ho tu na nete poradili, naozaj vazim si rady a dakujem, ze ste 🙂
Drz sa a uz to vydrz dokonca a potom napis ked uz bude babo na svete 🙂

stalida
5. aug 2008

Ahoj Anna, dakujem aj ja a neboj ozvem sa aj skor aby som vedela ako si dopadla, maj sa pekne pa. 🙂

sissik
7. aug 2008

ahojte
boli ste niektora na amniocenteze v ruzinove? ako to tam prebieha, kedy zacinaju odbery, aky cas po odbere pustaju domov, aky je personal?
vdaka za odpovede

eva.vizinova
7. aug 2008

Sissik,a preco sa pytas na amnioc. v ruzinove? A vobec,musis, alebo chces ist na amnioc.? Pretoze ja som raz bola ,nebolo to hrozne,len neprijemny pocit, ale uz by som viac nesla!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Urcite vies,ze to je riziko,aj ked sa nic nemusi stat.... Ale dorazila ma geneticka, ked mi oznamila,ze sice mam vsetky vysledky vporiadku,ale nemoze mi 100% zarucit, ze sa mi narodi zdrave dieta!!!! Chapes????? Tak aky to ma vlastne vyznam? naco riskovat??? Nas robili naraz 7 zien, z toho 1 potratila este v ten den. No nic moc to nebolo... A odvtedy, ked sa ma gyn. opyta,ci pojdem na amnio.,tak si aj sam odpovie, ze hm ja viem,vy nie. A mam 6 deti, som v 7.tyzdni a na jar budem mat 40 😀 Tak si to dobre premysli,nutit ta nikto nemoze. 🙂

sissik
8. aug 2008

eva uz som objednana a kedze nie som priamo z ba, tak ma musi prist manzel vyzdvihnut.
chcem ist, vyslo dost vysoke riziko DS a chcem mat istotu, ci drobec je OK alebo nie.
vyzera to skor tak, ze podla NT je ok, ale uz teraz som dost vystresovana a neviem si predstavit cakat do konca tehu. neviem si predstavit ani cakanie na vysledky 😒
riziko potratu alebo predcasneho porodu je stale a ak sa ma nieco stat, tak sa podla mna stane bez ohladu ci pojdem na amnio alebo nie.
mne geneticka povedala, ze DS sa da vylucit alebo potvrdit na 100%, to iste je aj v clankoch a knihach.
trochu problematickejsie je urcenie razstepov, ale to sa ma netyka.
proste som rozhodnuta ist a neodhovori ma nikto.
nechcem vediet, ci to boli alebo nie, lebo vnimanie bolesti je individualne a ja ju znasam dobre.
chcem len take organizacne opisanie priebehu

vrtulka74
8. aug 2008

ahojte dnes mi brali krv na testy a sestricka povedala ze pojdem aj na odber plodovej vody...,ale povedala ze tomozem aj odmietnut...teraz neviem..uz som pocula vseliake vyjadrenia k tomuto vysetreniu, nie vzdy boli pozytivne a tehulky ju zvacsa podstupuju s obavami. ak to tu uz niekto podstupil mozte mi napisat? lebo celkovo mi to znie dost drasticky...ako to prebiehalo,ci je to bolestive..a co babo neskodi mu to? a co ak vynde test pozitivny na down.s.?

sissik
8. aug 2008

vrtulka o priebehu pisali baby na predchadzajucich 25 stranach, vacsina sa vyjadrila, ze je to neprijemne, ale neboli to.
vysetrenie mozes odmietnut, nie je povinne nan ist 😉
spaja sa s rizikom, najhorsie je riziko potratu, niekde sa uvadza 1:100, niekde 1:200.
ak vyjde pozitivny test na DS, je na tebe, ako sa rozhodnes. nikto ta nemoze nutit ist na prerusenie

vrtulka74
8. aug 2008

ahoj vdaka za odpoved..mimochodom ja mam termin porodu 21.1.2009 takze nas to caka priblizne vtu istu dobu 🙂 chcem ist na 3D a morfologicke vysetrenie plodu...ak to vyjde ok tak amnio asi odmietnem...ale ked si tak uvazim aj keby to vynde vsetko pozitivne uz by som sa nevedela mojho mimi vzdat..takze neviem ci ma zmysel nieco podstupovat.... tx uz mas tieto testy za sebou?

sissik
8. aug 2008

vrtulka ak si rozhodnuta nevzdat sa mimca, na amniocentezu v tom pripade nechod.
AFP mam za sebou a po genialnom prepocte vcelku normlanych hodnot vyslo vysoke riziko DS, 1:140
moj lekar vravel, ze podla neho je vsetko OK a aj to napisal do odporucacich papierov pre geneticke vysetrenie, ale ja nedokazem zit v neistote, ked riziko vyslo pocas skreeningu dost vysoke.

vrtulka74
8. aug 2008

tak ides na amnio?

sissik
8. aug 2008

idem

anna181
8. aug 2008

Ahojte, ja som dnes bola na AFP, dokonca o druhej mam is pre vysledky...
O mojich vysledkoch z krvi z prv. trimestra som pisala na predch. stranach... Zatial idem na morf. uzv do KE a potom sa uvidi ci pojdem 20.8. na amnio...
Dnes este aj to AFP rozhodne...boze aka som len nervoznaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre