Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

fatimuska
4. feb 2010

tinusi...áno treba pre vlastnú sebeckosť mať postihnuté dieťa, to dieťa si to našťastie neuvedomuje, jasné má rodinu ale nie nastálo, rodičia sa pominú, súrodenci si založia vlastné rodiny...a to dieťa v takej 40-tke ak sa vôbec dožije tak môže byť akurát v ústave.

a nejde tu o lásku ale ide o to, že sú aj ostatní členovia rodiny, a nie každí si môže dovoliť aj po finančnej stránke mať postihnuté dieťa....podľa mňa matky, ktoré vedia čo čaká ich potomka a napriek svojej zbabelosti si ho nechajú tak to pre mňa nie je správne, ale je to ich vec a v živote by som do témy napr. náboženský fanatici nepísala o tom ako ho dať preč keď je postihnuté....tak si myslím, že Tvoj príspevok do témy Amniocentéza môže už aj tak u dosť zúfalých mamičiek vyvolať ešte väčšie zúfalstvo, viem o čom píšem

opica
4. feb 2010

takto presne pred rokom som bola na amnioceteze v zelezniciarskej poliklinike 😉
a takto presne pred rokom ma moj poklad prvy raz kopol 😉
babule, drzte sa, nie je to nic strasne, ja som tiez stresovala, celu noc som nespala, kym mi lekar nepovedal, ze vsetko je ok a cakame zdraveho chlapceka (i ked to bol trochu sok, vsteci sme cakali,ze to bude dievcatko).
teraz ma uz vyse 7 mesiacov a je to najvacsi poklad, aky mame 😎

a k tej amniocenteze, budte kludne, uz len vek vam zhorsuje bilanciu na DS, takze castokrat vam AFP moze vyjst uzasne,ale vzhladom k veku vam hned klesne skore 😝
v mojom okoli poznam velmi vela zien, ktore mali zlet vysledky, ale ani jednu, ktorej by sa narodilo postihnute dietko, verim, ze to bude tak aj u vas 🙂

rubinka
4. feb 2010

Fatimuska písať že žena ktorá si nechá postihnuté dieťa, koná sebecky a zbabelo to tiež neni pekné hm? Myslím že tie ženy treba obdivovať a nie zatracovať. Ja by som tiež nebola schopná zabiť svoje dieťa.

imagelady
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatimuska
4. feb 2010

rubinka tiež majú môj obdiv, určite ich nezatracujem , takže keby Ti doki povedal, že Tvoje dieťa nemá dobre vyvinutý mozog a že hneď po pôrode bude do konca života napojené na hadičky, tak by si si ho nechala? mne sa to len nepáčilo keď tinusi napísala, že ako chladnokrvne sa dokážeme o tom baviť....ale asi si ani neviem predstaviť ako som strávila 3 týždne dlhého čakania na výsledky,,,,osobne by som sa asi nevedela vzdať mimi, ale ja nie som sama, mám muža, mám rodinu atď, je to veľmi citlivá téma

rubinka
4. feb 2010

Fatimuška bola by to veľká rana ale jednoducho ja nie som Boh aby som niekomu brala život ako ked ma na to niekto žalúdok tak prosím ale ja určite nie, už teraz ho strašne ľubime a tešíme sa naňho. Vieš ono je to strašná predstava že by nemalo byť zdravé ale ja by som si to nikdy neodpustila keby som šla na potrat, proste asi by som sa našla na psychiatrii z tých vyčitiek. 😒

mecunka
4. feb 2010

bihan,
mas pravdu, idem sa ukludnit a mysliet pozitivne 🙂

tinusi,
myslim, ze je to osobna vec kazdej zeny ako sa rozhodne. Tazke je je jedno aj druhe......

fatimuska,
presne ako pises: "citliva tema", bodaj by ju nemuseli mamicky riesit a rodili by sa len zdrave deticky.....

bubina1
4. feb 2010

baby...ja osobne si myslim, že otazka či kona dobre ta alebo ta žena sa tu nie celkom da vyriešit a asi sa nikde nikdy ani nevyrieši....
treba si uvedomit, že ani jedno rozhodnutie nie je jednoduché.... tinusi, poznamka, že sa tu chladnokrvne rozhodujeme o živote, neživote postihnuteho dietata je od teba trocha zase lahkovažna.... to je utrpenie sa o tom rozhodnut..... a nie male utrpenie..... ja tiež poznam niekolko downikov.... a aj ich rodičov...
už tu vyssie pisala jedna mamička dieťaťa s downovym syndromom, že nadovšetko lubi svoje dieta a nedala by ho za nič na svete, ale keby vedela skor, že čaka takto postihnute dieta tak by asi tiež isla na potrat... (ak som to teda správne pochpila) a nemyslím si, že si tým protirečí.... ťažko sa vysvetluju nase postoje k takto ťažkym situáciam, ale si myslim, že doležite je akceptovat rozhodnutie toho druheho (aj ked s nim nesuhlasim)... ja osobne si nemyslim, že by som mala byt sebecka ak by som sa rozhodla ist na potrat.... ja by som s tým pocitom musela žit celý život...tak ako žiju matky postihnutých deti s pocitom, že maju postihnute dieta a starostlivost o ne nie je jednoduché...autistu neporovnavajte s downom.... baby...čo si myslia, že budu mat zdrave deti po amniocenteze tiež nemusia mat pravdu... autizmus sa neda z amnio určit.... a ine postihnutia tiež nie.... amnio vylucuje určite postihnutia....
ja vidim aj kopu fungujucixh postihnutých deti okolo seba ale aj kopu okazanych celý život na dospeleho človeka....
a tinusi ver mi nebolo to jednoduche a chladnokrvne rozhodovanie z mojej strany čo by bolo keby mame pozitívne vysledky z amnio po 5 rokoch čakania na babo a po vydarenom umelom oplodnení.....

bihan
4. feb 2010

Ach, vy sebecké egoisty, keď chcete vedieť pred pôrom v akom zdravotnom stave je vaše milované miminko a prípadne sa rozhodnúť, či ste schopné a ochotné vzládnuť jeho hendikep skôr, než vás tou "milou" novinou ovalí pôrodník na pôrodnej sále a už nebudete mať žiadnu šancu rozhodnutia... fakt ste hrozné 😝

fatimuska
4. feb 2010

rubinka ja si to tiež neviem predstaviť a tiež by som sa s tým musela veľmi dlho vyrovnávať

lenocka84
4. feb 2010

no nebudem sa vyjadrovat,ani za ani proti
ja sama zijem v rodine kde mam braceka, ktory je na vozicku
v dobe ked sa narodil este nic take ako amniocenteza neexistovala,
a co sa stalo?
mam brata, na voziku, telesny postih 90%, mentalny 10%, a nevymenila by som ho ani za 20 zdravych bratov

a kazda matka, opakujem kazda, miluje svoje dieta, ci je zdrave, alebo chore.
a potom uz je len na jej svedomi, co bude dalej

ano moj brat nezije s nami, zije v komunite ludi s rovnakym osudom, mozno aj horsim, ale nikde, absolutne nikde som nevidela tolko lasky, a porozumenia ako medzi nimi.
VECNE DETI, to je to spravne slovo pre tychto ludi.
a lubia nas ako ti zdravi

a tolko k tejto otazke
kto nezazije, nepochopi, NIKDY

fatimuska
5. feb 2010

presne tak. ale určite by som nenazvala či už sa rozhodnú tak alebo tak strápené ženy sebeckými egoistkami🙂

mecunka
5. feb 2010

ivett2 tak ako uz vies vysledky?

Haloo babulky, je tu este nejaka cakatelka na vysledky z amniocentezy? Alebo ste si boli niektora vcera po ne na genetike na Americkom namesti v BA? Ja si mam ist po vysledky za 2 tyzdne ☹ Dufam, ze budu o.k.

ivett2
5. feb 2010

mecunka - stále nic neviem 😖 . Už som z toho na nervy. Nasjkôr mi povedali, že budú v pondelok. Odvtedy tam stále volám a vraj ich ešte stále nemajú. Mám zavolať zasa v pondelok ☹ . To cakanie je veru na nervy. Dnes som sa zasa kvôli tomu moc v noci nevyspala, uz mám z toho nočné mory 😢 .
A čo ty? Musí to byť hrozné čakať 2 týždne. Už aby sme to mali šťastlivo za sebou a len a len dobré správy...

monulicka
5. feb 2010

Inak baby, ja si myslim, a teraz neurazte sa niektore, ani ma neobvinujte zo strkania hlavy do piesku, ale moj nazor je, ze do tejto temy by mali prispievat zeny/ dievcata, ktore maju s amnio nejaku skusenost resp. sa na nu chystaju a potrebuju poradit. Riesit otazky potratu by sa mali v nejakej specialnej teme na to zameranej-

Tie prispevky od zien, ktore sa biju do prs a odsuduju tie, ktore sa na amnio chystaju, pretoze chcu poznat zdravotny stav dietata a ony same pritom v takejto situacii neboli, mne osobne teda nepomahaju a skor mi pritazuju. Teda, teraz uz na ne kaslem, ale viem ako mi bolo, ked ma jedna holcina odsudila za nieco, co som este ani nespravila....a pri tom to ani tehula nebola...
Myslim, ze sa v tejto teme potrebujeme najma podporit a nie pocuvat ake sme hrozne krkavcie matky pretoze sme sa prepanakrala rozhodli nenechat unasat sa prudom.
A budem citovat lenocku (aj ked ona to asi myslela v inom kontexte): "kto nezazije, nepochopi, NIKDY"

juliagregor
5. feb 2010

monulicka ja som bola na amnio dva krát a išla by som znova, čakanie 3 týždne bolo hrozné ale vyslobodenie, ked som vedela výsledok sa nedá opísať...všetkým držím palčeky...

mecunka
5. feb 2010

monulicka,
tiez si to myslim, ze tato tema je o niecom inom...... takze tie tehulky, co idu amnio podstupit podporme a dodajme im sily a odvahy.
Tiez ma ani vo sne nenapadlo, ze budem musiet nieco taketo riesit, myslela som ze bude vsetko prebiehat hladko, tak ako predsa ma..... no bola som naivna....

mecunka
5. feb 2010

ivett2, no to je otrasene, ved ti povedali, ze budes mat vysledky za 3 dni. Myslim na Teba stale, asi preto ze sme sa v nemocnici aj stretli. Si velmi mile ziena, taky smejko a takyto clovek, ktory druhym rozdava usmev a dobru naladu nemoze mat predsa zly vyselok 😉 Drzim Ti moc palce!!!

monulicka
5. feb 2010

Ivett, tak to ti poriadne davaju "vyzrat" ☹ to cakanie musi byt hrozne, ale tiez drzim palceky, aby to bolo ok!!

ivett2
5. feb 2010

Dakujem mecunka moc 😉 . Aj ja na teba myslím, už aby sme mali všetko toto šialenstvo za sebou a mohli si to konečne užívať.
monulička - dakujeeeem.
Práve som volala zasa do labáku a povedali mi to isté ako každý deň, no snáď to už bude v pondelok
🙄 . Brnkla som svojmu dokimu, ten povedal, že je dobré že mu volám, že tam ide zavolať. O hoďku mu mám volať naspäť. No snáď to niečo pomôže a v pondelok už budú výsledky naisto.

fatimuska
5. feb 2010

ivett2 neboj, asi len kultivácia nie ja ako má byť....niekedy je plodová voda tak riedka, že sa ťažko hľadajú akoby bunky mimi a preto to trvá dlhšie, je to môj prípad....skoro mi hrozilo,že mi ju budú brať opäť a to som na to čakala 3 týždne,,,,v pondelok budeš vedieť viac, veľmi sa tak až tým nestresuj, škodí to mimi

ivett2
5. feb 2010

No práve som dovolala s dokim. Povedal mi, že už výsledky vraj majú, ale že nemajú oprávnenie ich povedať ani jemu do telefónu. V pondelok ich vraj budú posielať ďalej. Povedal mi, aby som si skúsila v pondelok zavolať na parazitológiu, že možno mi ich povedia. Inak budem musieť čakať, lež ich pošlú jemu. Len dúfam, že je to dobré, keď ich nechceli povedať. No nič iné mi nezostáva, len ďalej čakať. No nejako to prežijem, veď je víkendík 🙂 .
Babule, ja mám takú strašnú nádchu a kašel, až ma napína na vracanie. Neviete, čo na to pomáha? Vkuse varím čajíky a je to len horšie a horšie.

mecunka
5. feb 2010

ivett2,
ci im to tak trva, ja nechapem. Tak tam v pondelok hned volaj. Ale neboj bude to dobre. A nebola si s tym kaslom u dokiho? RAdsej by si asi mala, mozno by ti dal nejaky sirup na vykasliavanie.....

ivett2
5. feb 2010

No veru, budem im tam volať hneď v pondelok. Už im tam musím poriadne liezť na nervy 😀 .
Rozmýšlam, že ak ma ten kašel neprejde do pondelka, tak veru budem musieť k doktorovi. Už dávno som neobehala toľko doktorov ako od začiatku tohoto tehu. Som to ja riadna diagnóza 😅 .

mecunka
5. feb 2010

a tvoje dve bambulky, co mas doma sa ako maju? Su zdrave?

ivett2
5. feb 2010

Najhoršie je, že naša Karinka je choručká tiež. Má antibiotiká, ale akosi jej to stále nezaberá. Ninka je našťastie zdravučká.

miki060707
5. feb 2010

tak aj mne sa to už kráti, v utorok nastupujem do nemocky na odber, ja tiež neodsudzujem ženy, ktoré sa rozhodnú tak, či onak, je to ich rozhodnutie, tak načo nám potom beru krv na AFP?????? haaaa, aby sa odhalilo niečo, čo niekto chce vedieť.......
ivett2, neboj výsledky budú ok, ....ja sa vám ozvem tak na bud. týžden po odbere a výsledky budem mať až 4.3, klasiceké 3týždňové čakanie....hadam sa dočkáme...

mecunka
5. feb 2010

miki060707,
neboj neboli to a vsetko dobre dopadne, ja mam mat vysledky 18.2. a tiez dufam, ze bdu o.k.

wolfskinka
5. feb 2010

ahojte

baby v ktorom tyzdni Vám robili amniocenteézu ? mali ste nejake komplikacie ?

juliagregor
5. feb 2010

ahoj
prvý syn 18 tt trošku ma bolelo podbruška, zostala som 2 tt na PN a ležala pri TV
dvojčatá, tvrdlo mi brucho, ale ani sa nedivím, lebo ma pichli 7 krát(nemohli napichnúť druhý plodový vak) 😲 , zostala som v nemocke na infúzkach magnézia 5 dní, a potom ešte týždeň v kľude
určite treba odpočívať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre