Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

fatimuska
14. feb 2010

ja by som na amnio tiež nešla ale ja som mala 1:148 a 31 1/2 roka, pôvodne som do BB išla len na morfo ultrazvuk a na opätovný tripl test..ale to som bola v 20tt, tak mi doki hneď na mieste aj keď na sone sa u zdalo všetko oki, tak mi navrhol odber

denis19
14. feb 2010

fatimuska a podhoda,ne???? kdo ti delal v BB amnio....možná se ješte nakonec i nekde v BB nekdy v nemocke uvidíme....kde plánuješ rodit?

wolfskinka
14. feb 2010

baby dik za rady, zajtra sa chsytam volat do heliosukvoli tomu morfologickemu sonu a mozno sa tam aj zastavim, lebo moj muz ma do martina cestu

denis19
14. feb 2010

tak hodne zdaru zítra dej vedet co a jak a jaké máš pocity. 🙂

wolfskinka
14. feb 2010

denis dam ... zajtra budu aj vyslwedky z triplakov z martina, o 14,00 ideme pre ne a mozno sa hned potom zastavim v heliose

fatimuska
15. feb 2010

denis...u Schwarza, idem tam najbližšie o 7 týždňov

denis19
15. feb 2010

fatimusk.....a jaký byl? nekteré ženy se na nej dosti stežují, já na neho natazila jednou u svého gynekologa, když ho astupoval a celkem se mi pozdával,trochu od rány,ale jinak pohoda......a co tu budeš delat opet za 7 týdnu...že jsem tak zvedavá 🙂

jinak dobré ránko preji a wolfi...dobré porízení

fatimuska
15. feb 2010

je taký trošku viac tlačil sonom...celkom zábavný, idem tam v 30tt - 32 tt na kontrolné morf. sono...

denis19
15. feb 2010

aháááá...a to musíš chodit sem do BB? 🙂

wolfskinka
15. feb 2010

ahojte, dobre ranko, sice trosku neskor ... xixi, tak volala som do heliosu robia tam morfologicke sono v 20tt

denis19
15. feb 2010

tak jdeš tam? a neptala jsi se co stojí náhodou????? 🙂

fatimuska
15. feb 2010

denis..no aj mesiac po odobraní vody som tam šla na kontrolné sono

denis19
15. feb 2010

hm...to já byla už na kontorle u svého gynekologa a skonstatoval, že dobré 🙂 ale stále se pohrávám s myšlenkou genetického UTZ.... 🙂 jsem fakt už starý magor!

wolfskinka
15. feb 2010

denis bola som na tej genetike v martine pre vysledky, samozrejme aj doktorka povedala, ze jej nesedia tyzdne , aj tak mi vysli vysledky negativne, ale ze vzhladom na moj vek a epilepsiu a umele s ICSI doporucuje amnio, tak ja uz som z toho magor, som zvedava co bude zajtra v ziline a asi na tu amnio pojdem dufam, ze hned v stredu rano .. uz som na nervy z tohto rozhodovania

denis19
15. feb 2010

wolfi....já ti to verím...já psala min.týden do fetalecha v Košicích, opsala jsem jim svou anamnézu od ICSI, amnia, posunu týdnu....a jestli si myslí, že mám podstoupit ješte u nich genetický ultrazvuk a dostala jsem od doktorky z Fetalecha odpoved "jednoznačne áno!" tak mne omrazilo a poslala jsem tam žádost o objednání, nechceš tam také napsat a poptat se jich, jsou na ne výborné reference v zahraničí.....možná by ti i tu amnio vyloučili.....

meruska
15. feb 2010

denis19... ja som tiez objednana do toho fetalecha ono je to vlastne CPD... a tam mi jednoznacne povedali, ze ziadne amnio..ze najprv ultrazvuk u nich a potom pripadne amnio.... a to mi vysli tripltesty pozitivne...
wolfinka...ozaj im skus napisat, aby si nesla zbytocne...

wolfskinka
15. feb 2010

meruska , denis len ja to mam do kosic trosku od ruky a uz neni cas

meruska
15. feb 2010

wolfskinka.... cas je pretoze to robia az v 20 tyzdni..aj ja si teda este musim pockat 2 tyzdne....a az potom ma caka pripadne amnio...teda mali by sme to stihnut

meruska
15. feb 2010

a presviecali ma ze oni vedia co robia a nemam sa bat zeby som nieco zmeskala

wolfskinka
15. feb 2010

mne povedali ze amnio v ziline robia iba v 17 alebo 18tt, neskor nie

denis19
15. feb 2010

wolfi...amni ti udelají do 20tt úplne normálne! a to ve fetalechu delají do konce druhého trimestru...tak to stíháš.....

meruska a nevíš co to v tech košicích stojí?????

meruska
15. feb 2010

s vymennym listkom to stoji 23 € a 7 € fotka

wolfskinka
15. feb 2010

no ja to mam trosku od ruky zo ziliny do kosic

to viem ze ich robia, len keby mu nieco bolo ci sa este da ist na potrat

meruska
15. feb 2010

wolfskinka...poviem ti co povedali mne... prisla som tam 18 tyzdni ze mam zel tripltesty a ze sa chcem objednat na amnio...
a oni na mna spustili ze co? ze najprv sa na mna musi pozriet ten odbornik Dr. Dankovcik a to sa da az od 19tt+1 skor nie....a ja ze nebude neskoro? a oni hned ze ak sa nieco potvrdi, teda zisti co i len najmensiu chybicku na babetku ze mi hned povie a objedna ma hned na amnio ... ze on nerad robi amnio zbytocne...a ze to stihnu prist vysledky do 23 tyzdna a ze sa nemam ozaj bat ze nieco zmeskam....

(a na SR sa potraty pokial viem robia do 24 tyzdna) ...

meruska
15. feb 2010

tak ja som ich posluchla...aj ja sa bojim ze nieco zmeskam alebo tak...ale zaroven verim ze babo je zdrave a preto naco ho zbytocne stresovat neakou ihlou?

denis19
15. feb 2010

wolfi...meruska má opet pravdu ..na potrat mužeš do 24tt,ale pokud by byl takovýto duvod až do 26tt...tak čas je, jen je treba zvážit to amnio...helel já na nem byla a stejne mne uvedlo do nejistoty......ale klid našemiminka jsou zdravé
meruska...výmenný lístok mi dá gynekolog,že???? 🙂

meruska
15. feb 2010

ano... bud ti da vymenny listok gynekolog alebo ti daju odporucenie na genetike...

denis19
15. feb 2010

myslíš si, že to co mi napsali na genetice do knížky, že doporučují UTZ ,že to stačí????

meruska
15. feb 2010

ja mam len taky papier od geneticky a ked som im ho ukazala povedali ze im to staci..je tam napisane: doporucujem amniocentezu a morfologicky ultrazvuk

wolfskinka
15. feb 2010

a aby stre boli v obraze ja nemam v knizke vypisane skoro nic ....iba ze som bola na 3 poradniach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre