Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

komarik
14. sep 2010

@marcelkatt, tak ti gratulujem k dobrým výsledkom.
Ja som pred rokom bola na vyvolanie pôrodu lebo až v 22tt nám zistili závažné poškodenie plodu a k tomu aj DS pri negatívnych testoch. Amnio nám robili to urýchlené aby sa všetko stihlo do 24tt. Neskôr sa už tehu nedá prerušiť. Všetko sme prekonali a teraz znovu čakáme dieťatko. Bola som na amnio ale na výsledky ešte len čakám. Dúfam že tentoraz to bude v poriadku. Momentálne som na pozorovaní v nemocnici lebo po amnio mi začalo tvrdnúť bruško. Zatiaľ je všetko v poriadku. Myslím si že to je spôsobené mojou psychikou. Pri amnio sa mi vrátili všetky spomienky z pred roka. Dúfam že onedlho aj ja napíšem že výsledky sú v poriadku.

marcelkatt
14. sep 2010

@komarik Ďakujem a z celého srdca Ti želám zdravé miminko!!! Aj mne tvrdne bruško od 13tt, aj som krvácala v 7,13 a 27tt. Beriem lieky a teraz aj injekcie na to, aby som nerodila predčasne a ešte mi zistili aj vcestnú placentu. Psychika robí svoje veru. Kedy máš mať výsledok z amnio? Budem mooooc držať palce a ver aj Ty, že je všetko ok.

evelin116
15. sep 2010

ahojte baby! Vcera som bola u lekara a nemala som najlepsie vysledky. Mam zvysene riziko Downovho syndromu. Idem zajtra na amnio. do Ba. Mohli by ste mi o tom viac povedat ako to prebieha a vsetko okolo toho?

evelin116
15. sep 2010

Ahojte! Zajtra idem na amniocentezu do Ba. V krvnych testoch mi zistili zvyšene riziko "Dawnovho syndromu". Prosim vas poslie mi ako to prebieha? Neni som si ista ci najdem vobec tu nemocnicu.

abbey1
15. sep 2010

@evelin116 Ahoj,nestrácaj hlavu.my sme mali výsledky úplne hrozné 1:20 a máme nádhernú zdravú dcéru.Ideš už na amnio? Nie najskôr na genetiku?JA som raz amnio odmietla a raz absolvovala.JA to beriem iba ako poslednú možnosť,ak sú ostatné možné vyšetrenia nejednoznačné alebo so zlými výsledkami.určite by som ju neabsolvovala len na základe jedných zlých Triple testov.Veľmi držím pästičky.

zvedavec1
15. sep 2010

@evelin116 Ahoj. Ja som to absolvovala pred mesiacom a neboj..da sa to vydrzat. zaplatila som si Fish metodu v Iscare. Tam ti do 48 hodin povedia vysledky, co sa tyka Downa.Mne to ribili v utorok 7:30 a v stredu rano o9:00 mi volali,ze sme zdravi. Stoji to so vseobecnou poist. 265 Euro. Bolestive to je trosku....ale v pohode znesitelne. Ak ta este daco zaujima...ozvi sa ;)

labutka
15. sep 2010

@abbey1 uplne hrozne vysledky si dovolim povedat ze su 1:7, tiez som platila fish test a asi 3hodiny po odbere som vedela ze krpec je ok.

@evelin116 @zvedavec1 ja mam pocit ze odber krvi je neprijemnejsi, amc som citila len tlak.

zvedavec1
16. sep 2010

@labutka hm..tak neviem. Ja som mala dost svalnate brucho.... acez ten sval som to citila urcite viac ako odber krvi..ale ako som pisala, nic co by sa nedalo prezit.

zuzimia
16. sep 2010

Dievcata, citala som tuto temu uz dlho, lebo sa tykala aj mna. Teraz uz mam konecne vysledky a chcem vas povzbudit - cakame zdrave dievcatko. Na amnio som isla z dovodu veku (38) bez ohladu na vysledok triple testov, lebo tym verim len pramalo. Nastastie som nemala ziadne komplikacie, vykon bol v pohode ambulantne a teraz ked viem, ze po genetickej stranke je vsetko v poriadku sa velmi tesim, a mi padol kamen zo srdca. Aj ked je pravda, ze som si velmi nepripustala moznost, ze prave mojmu dietatku by mohlo nieco byt. Tak vam vsetkym drzim palce a zelam rovnako potesujucu spravu po tom dlhom cakani.

evelin116
17. sep 2010

@abbey1 Mas pravdu bola som najprv na genetike, ale to som netusila ze tam budeme iba konzultovat o tom. Myslela som ze mi to tam spravia a idem domov, ale mylila som sa. Ja som mala vysledky 1: 75 ... mam 23 rokov, tak to nechapem ako to je mozne. Idem na odber v 21.09. do nemocnice ruzinov. Som v 18 tyzni a vysledky budu az o 3 tyzne.

evelin116
17. sep 2010

@labutka ahoj, mohla by si mi o tych testoch napisat nieco viac...

labutka
17. sep 2010

@evelin116 pozri si clanok v mojom fotoblogu, mam tam popisany cely tehoskovsky pribeh. 😉
Drzim palce, aby to bolo len nejake nedorozumenie. A NT si mala v poriadku? - robilo sa to pri prvom sone...

evelin116
17. sep 2010

Dakujem.. neviem nepametam si ale urcite ano.

lusi26
18. sep 2010

Je tu niekto komu robili amniocentézu v bb????

mija861
18. sep 2010

ahoj mne robyli amniocentezu,mas nejake otazky

lusi26
18. sep 2010

Bola si spokojná s prístupom lekára?Nechali si ťa po zákroku chvíľu tam,alebo ťa hneď pustili domov?

labutka
18. sep 2010

@lusi26 amc sa da robit ambulantne - vtedy prides, naberu ti vodu a si cca 2 hodiny po amc na pozorovani
alebo, aby to prepalatila poistovna tak ta prijmu vecer pred zakrokom a rano ti odoberu plodovu vodu a potom pozorovanie a potom ta pustia domov. s kludovym rezimom samozrejme.

lusi26
18. sep 2010

@labutka Ďakujem ti za odpoveď 🙂

labutka
18. sep 2010

@lusi26 neboj,neni to nic hrozne... co ti vyslo zle?

lusi26
19. sep 2010

@labutka Triple test,riziko 1:210 Daw. syndróm.Okrem toho nasadajúca placenta,vysoký krvný tlak, no a už ma poslal dr. aj na hematológiu 🙂 Musím sa naučiť pozitívne myslieť 😉

labutka
19. sep 2010

@lusi26 1:210? Viem ze kazdy to preziva, ked vyjdu zle vysledky, ale mne pred 2rokmi vysli razstepy 1:7 a tu som najhorsie vysledky nasla 1:20... Ale nastastie vsetko ok. 🙂 a NT pri prvom ultrazvuku bolo ok?
Drzim palce nech sa to vyjasni. 🙂
Treba myslet pozitivne, a pripravit sa aj na to, ze nie vsetko vyjde tak jak si predstavujeme.

lusi26
19. sep 2010

Pri ultrazvuku bolo všetko v poriadku,len ten triple test dopadol zle 😒

marcelkatt
19. sep 2010

@lusi26 držím moc palce, viem čo prežívaš moja. Každá, ktorá tu je si odžila svoje, no ako píše aj labutka mysli na dobro a ver, že všetko je ok. Stresy moc škodia nielen tebe, ale hlavne miminku. Drž sa! Verím, že aj tvoje testy bol len zlý poplach. ja som mala NTD 1:5.

lusi26
20. sep 2010

@marcelkatt Ahoj Marcelka!ďakujem ti za podporu,toľko pozitívnej energie ako tu dostávam od vás všetkých som už dávno nemala 🙂 Veľmi mi to pomáha.ďakujem 🙂

marcelkatt
21. sep 2010

@lusi26 niet začo moja, vieme čo prežívaš. Aj mne tu baby dosť pomohli a podporovali ma a pomohlo mi to fakt. Držte sa moja.

marcelkatt
21. sep 2010

@lusi26 inak aj som niekde čítala, že by tie testy mali zrušiť, že sú nepresné a ich výsledok ovplyvňuje viac faktorov ( krvácanie v tehotenstve, zle vypočítaný termín, ... ) len to stresuje budúce mamičky. Ja keď som mala zlé tie testy, tak vtedy u môjho dr asi 4 maminky ich mali zlé spolu so mnou, sestrička volala do labáku, už jej to bolo divné, že nejak často sú zlé testy AFP.

abbey1
21. sep 2010

@marcelkatt Aj u mňa to bol zlý termín pôrodu.Tak zastávam názor,že nie je nutné hned robiť amnio-testy sa dajú opakovať,urobiť morfologiu a podobne.Ale amnio je úžasný biznis pre nemocnice,labáky a tak ide záujem mamičiek mnoho krát bokom.malo,by sa robiť iba v skutočne odôvodnených prípadoch.

lusi26
21. sep 2010

@marcelkatt Ja som aj krvácala, aj mi dr. vždy povie pri kontrole iný dátum porodu 🙂) Už si s toho pomaly nič nerobím. Stresovať sa nejdem, uvidím ako to dopadne. Už len 8 dní.

marcelkatt
21. sep 2010

@abbey1 súhlasím!!!

@lusi26 neboj dobre to dopadne. Kde si bola na amnio?

lusi26
21. sep 2010

@marcelkatt Ešte ma to len čaká 29.09. v BB 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre