Amniocentéza - Ružinovská nemocnica. Ako to prebieha?

petulienka
14. jún 2007

Ahojte,

prosim vas, nie je tu niekto kto uz absolvoval amnio... v Ruzinovskej nemocnini? Ja nastupujem 19.6. v utorok na prijem a budem tam do stredy, keby mi to robia. Tak by ma zaujimalo, ze co tam budu so mnou ten den pred amnio stvarat 🙂Nech sa viem psychicky pripravit. Ste tu niektora, co to ma uz za sebou? 😝

veva55
9. aug 2007

No ja idem na prvy 3D v 16tt, uz som objednana 🙂 , hrozne sa tesim, ale este budem musiet 2 tyzdne vydrzat 😖
No a co sa tyka toho morfologickeho UZV, ja som tu (na MK) niekde citala, ze sa robieva cca v 20tt. Tak co je pravda? 😕
V kazdom pripade sa na to spytam o 2 tyzdne mojho dokiho v centre.
Prajem pekny den!

mima07
9. aug 2007

veva sorry ten morfologicky sa robi v 20tt uz sa mi tie vysetrenia prelinaju

veva55
9. aug 2007

OK 🙂

metlonka
9. aug 2007

Mne ho robili v 18 tt prvy krat. A prave v Ginfive ako som uz spominala. Tak neviem. Podla mna by si veva nemusela tak dlho cakat a spytaj sa na to lekara ked chodievas do Ginfivu. Viem ake je cakanie v tomto pripade tazke. Ja som bola potom na dalsich 2-och morfologickych vysetreniach...kazde som absolvovala s tyzdnovym odstupom a v inom sukromnom sanatoriu:o)
A nelutujem tie peniazky:o)
Takze veva...mysli pozitivne...vela stastia... 🙂

veva55
9. aug 2007

A co stoji taky morfologicky UZV v tom Gynfive?

valentin
9. aug 2007

Ahojte,ja som sa objednala na ten morfologicky v 19 tyždni,ale neviem ake zazraky čakam,len nech ma poteši,že nemusim isť na amnio.Na 3D som bola a po fyzickej stranke je maly zdravy.čo sa da vlastne zistiť?

metlonka
9. aug 2007

V Gynfive som platila 800,- Sk ako za normalny ultrazvuk, len som mu povedala o co ide a taktiez v Medifeme...tam som platila 500,- Sk.

metlonka
9. aug 2007

valentin...nie som odbornicka...ale mam dojem ze morfologicky ultrazvuk je zamerany skor na kosti, kdezto na 3D vidis skor malinke ako vyzera....
Kedze mojmu malinkemu hrozil razstep...tak bol morfolog. namieste, lebo tam je to super vidiet...ked pozeral chrbatik...a videl by niekde na kosti ciernu medzeru...tak to by hrozil ten razstep...aspon tak mi to lekar vysvetloval...

bejca
9. aug 2007

ahojte 🙂veva ty ides uz na 3D ?? mna tam este nikto neposlal - stale len to amnio ☹ a to mi este ani krv nebrali ...ale uz sme rozhodnuty s manzelom ze na amnio nepojdem a hotovo ... na buduci utorok idem dokt. na kontrolu tak uvidim co a ako ... potom dam vediet co sme vybavili

mima07
9. aug 2007

veva za ten morfologicky som platila 300 korun a pozerali kosti merali a potom organy srdce oblicky
bejca na ten 3D neposielaju ja som mala kontakt od svojej lekarky do gynfivu a som sa sama objednala

veva55
9. aug 2007

Bejca ano, idem za 2 tyzdne na 3D. Ako pise mima, na 3D ta urcite ziadny lekar neposle, akurat ta moze informovat, ze na take nieco mozes ist ak chces. je to totiz dobrovolne, je to vlastne nadstandard vysetrenie, za ktore sa plati.
Mima, Metlonka, diky za info! Inac myslela som, ze ten morfologicky UZV je zamerany aj na take geneticke poruchy ako Downov syndrom...a pod. Takze ak je zamerany najma na kosti, tak asi predsa zvolim radsej tu amnio. No este uvidim.

lula5
9. aug 2007

U dr. holana v euromedix je specialny ultrazvuk na odhalenie srdcovych vad. MNe robil v ramci hodiny morfologiu (mechur, zaludok, mozog, vsetky kosti, srdce atd) a 3D. Cena je 2.500 Sk, ale napokon to stalo 1.300 Sk (nieco tam preplaca poistovna atd). Odporucam totalne. Navyse sam Holan je pokladany za kapacitu v BA.

lula5
9. aug 2007

Veva55, niektore deti postihnute down syndrom maju aj vadu srdiecka (neviem ake percento). Takze preto som ja sla k Dr.Holanovi a preto ho odporucam, pretoze poznam dievca, ktorej on nasiel vadu srdiecka na zaklade ktorej sa zistilo, ze babo ma down (ale to az amniocenteza potvrdila). Ale kedze nie je srdecna vada podmienkou diagnozy down syndrom na uplne vylucenie sme opat pri amnio.
3D je cista komercia... (aj ked odporucam, bola to parada).
Inak je to hrozne, ze miesto kludu, pohody a uzivania si tehotenstva sa cely cas zaoberame tymito vecami....

mia21
9. aug 2007

ahoj bejca,
asi ma tu ukamenujete, ale ja si myslim, že aspon pre tie, ktore nad interupciou neuvazuju, hlavne v tak pokrocilom stadiu tehotenstva, je stresovanie takymito testami zbytocne. ja som odmietla ist aj na tripple test, su krajiny kde sa vobec standardne nerobi, iba na poziadanie. ked to tu tak citam, ten stres co je v tom obdobi "neistoty" je to najhorsie, co mozte pre seba aj svoje dieta urobit. navyse aj tie vysledky nie su vobec istota, hlavne vysledky trriple testu... poznam rodinku, kde babe vyslo ze podla lekarov na istotu dieta ma downow syndrom, ona uplne hotova, nevedela co robit, nakoniec aj pod tlakom lekarov ze pojde na potrat. rodicia sa s tym nevedeli zmierit, povedali ze dieta vychovaju, narodilo sa a uplne zdrave...
ked pocujem kolko bab je uplne zbytocne v strese, tak mi je to luto, lebo stres pre dieta naozaj nieje dobry, a hlavne si myslim, ze tehotenstvo je normalna prirodzena vec ktoru si treba uzit a nie byt stale strese moze sa stat toto, moze sa stat toto. pri amniocenteze vraj rizika su, sice male, ale su, mozno podobne ako pravdepodobnost ze sa ti narodi postihnute dieta. tym nechcem povedat ze nikto nema chodit na testy. ale ak si niekto, kto by na potrat i tak nasiel, tak sa mi to zda zbytocne zazivat ten stres, radsej si uzivaj vytuzene tehotenstvo, urcite budes mat zdrave dieta. ale urcite ta nechcem odradit, ak mas pocit ze na testy mas istm urcite tam chod, proste sa riad intuiciu.

bejca
12. aug 2007

ahojte vsetky 🙂 dik za podporu a aj za vase postrehy ..a co sa tyka mna - no ja podstupim vsetky mozne vysetrenia a odbery a aj na 3D sa objednam a podobne..a ak sa nebude nieco doktorke zdat tak asi mozno aj na amnio pojdem - viem ze je tam riziko aj ked male ale je ☹ ale to sa uvidi
a ano mia21 je to otrasne ze v dnesnej dobe su vlastne zeny v neustalom strese ☹ kedysi to vobec nebolo - zena isla par krat k doktorovi - potom porodila a bolo - teraz same testy a vysetrenia ☹ hroza ......to asi tou dobou alebo co ?

veva55
13. aug 2007

S tym aj ja suhlasim, ze pokial by niekto na potrat za ziadnu cenu neisiel, je zbytocne podstupovat vsetky tie mozne vysetrenia a zbytocne sa stresovat.
Ja som v poslednej dobe nad tym (amnio) dost uvazovala a dosla som na to, ze by som sa viac stresovala ak by som na amnio nesla, lebo by som sa stresovala cele tehotenstvo, ze co ak.... Takze uz som sa definitivne rozhodla pre amnio.
Ozaj, neviete, kolko dni sa lezi v nemocnici? Niekde som citala ze 3, len neviem, ci je to pravda.

pipi1211
13. aug 2007

veva jeden den tam prides a na druhy den rano robia amnio potom tam lezis asi 4hodinky a ides domov 🙂

metlonka
13. aug 2007

mne sa zda ze je to v kazdej nemocnici inak. Ak chces ist do Ruzinova, tak tam ta musia hospitalizovat den vopred (vraj aby im ten zakrok preplatila poistovna) na druhy den rano ti urobia amnio...a este v ten den ta pustia domov.
Myslim ze si sa rozhodla spravne...aspon si budes ista, ze je vsetko v poriadku. Verim ze bude...drzim palceky 🙂

pipi1211
13. aug 2007

hej hej ja som tiez bola v ruzinove 🙂

pipi1211
13. aug 2007

a drzim palceky nech vsetko dobre dopadne i ked sa caka na vysledky tri tyzdne ktore su fakt pekelne potom ak dobre dopadnu tak to stoji za to 😵

veva55
13. aug 2007

Jeee, to fakt? Takze len 2 dni, to je super. Dakujem vam za info 🙂
Len dufam, ze to tam robia len odbornici. Lebo vzdy ked som lezala v nemocnici, natrafila som zrovna na nejakych praktikantov, co sa na mne ucili 😀

lula5
13. aug 2007

v ruzinove to robia dvaja lekari a su vyborni (mne to robil jeden, kamoske druhy). Inak tusim na antolskej sa lezi 3 dni. Ale nie som ista.

veva55
13. aug 2007

Lula a nevies ako sa ti dvaja doktori volaju?

valentin
13. aug 2007

Ahojte,tak po tyždnovom vsugerovavani,že všetko bude v poriadku a odmietla som amnio na Kramaroch,som sa dnes bola objednat do ružinova na amnio a zajtra na obed nastupujem,nech mi prebieha to tehotenstvo nadalej,teda dufam v poriadku a bez stresov.na stredu som objednana dr.Ćunderlikovi ale je to už pasé,tak keby ste niektora chcela moj termin,dajte mi vediet.

lula5
13. aug 2007

Veva55 Ferianec a druhy neviem. Ale bud to robi jeden alebo druhy.

Valentin, myslim na teba, uz som ta identifikovala ako KZ kamaratku, neboj nic, schvalujem tvoje rozhodnutie. Po odbere lez par dni ak ti okolnosti dovolia a nic nedvihaj. Uvidis, dopadne to dobre. Drzim palec.

valentin
13. aug 2007

Ahoj LULA,tiež som Ťa už zaradila,aspon,že maš už po tom a pokojne si uživaj tehotenstvo.DAkujem. 😀

petulienka
autor
13. aug 2007

Ahoj Valentin,
len ti chcem povedat, ze tomu Cunderlikovi chod. Skrati sa ti tak to dlhe cakanie na vysledky z amnia. Ja som tak bola u Holana, tyzden po amnio a povedal ze maly je ok a ze vysledky z amniocentezy mi len potvrdia ze maly je zdravy ako buk. A ulahci sa ti to stresove cakanie, ktore by teda aspon pre mna bolo horsie a doktor Holan ma tak ukludnil, ze som bola nervozna, uz len posledny den pred tymi vysledkami. A potom to stalo za to, ked mi oznamili po troch tyzdnoch ze amnio dopadlo vyborne, maly je v poriadku a ze budeme mat chlapceka 😉 Takze ja odporucam, aby si absolvavala aj Cunderlika (z vlastnej skusenosti) a uvidis ten maly zazrak v sebe 🙂

veva55
14. aug 2007

Baby, po amnio treba kolko dni lezat?
Diky

petulienka
autor
14. aug 2007

Ahoj veva,
aspon stryri dni byt v kludovom rezime, ale z vlastnej skusenosti viem, ze aj tyzden je dobre nic nerobit... hlavne sa nenatahovat 😉

veva55
14. aug 2007

To akoze ani do prace nemozem ist?
Ak by som v robote len sedela za PC, nemalo by sa mi podla mna nic stat. Nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre