Amniocentéza - Ružinovská nemocnica. Ako to prebieha?

petulienka
14. jún 2007

Ahojte,

prosim vas, nie je tu niekto kto uz absolvoval amnio... v Ruzinovskej nemocnini? Ja nastupujem 19.6. v utorok na prijem a budem tam do stredy, keby mi to robia. Tak by ma zaujimalo, ze co tam budu so mnou ten den pred amnio stvarat 🙂Nech sa viem psychicky pripravit. Ste tu niektora, co to ma uz za sebou? 😝

pipi1211
14. jún 2007

ahoj petulienka.... ja som na tom bola v januari. Den pred tym ta len prijmu (spisu kartu a vysetria ta zospodu) a potom sa cely den nudis, a na dalsi den rano ti urobia amnio,potom si pojdes lahnut a okolo druhej by ta mali prepustit domov...

petulienka
autor
14. jún 2007

Ahoj pipi,
dakujem a ake to bolo? Mam sa niecoho obavat?

lula5
15. jún 2007

Petulienka, mne to robili teraz v stredu. Prijmu vas viac len na amnio, nas bolo 8. V utorok nic nerobis okrem toho vstupneho vysetrenia. V stredu hned rano vas beru vsetky na 9 poschodie, po jednom idete dnu - robia to na operacke to tomu dodava trochu serioznosti, inak to nic nie je. Ultrazvukom pozru babatko a cestu k nemu, povedia, ze to pichne, nic necitis, menej ako odber krvi, lebo ihla ako vlas tenka a potom len taky tlak. Uplna pohoda. Potom hore na izbu a spis jak zabita, my sme vacsina spali az do prepustenia. Nerobia z toho ziadnu vedu. Neboj sa toho.

petulienka
autor
15. jún 2007

Ahoj Lula,
ja som az do dnesneho dna dufala ze tam anozaj nebudem musiet ist, pretoze som si bola pre vysledky opakovanych AFP a vysli rovnako, tak som z toho sklamana, bojim sa jak slak, ze co ked nahodou sa to potvrdi, aj ked som presvedcena ze maly je ok, ale vies, obava je vo mne stale... aj ty si citila taky strasny pocit bezmocnosti? Alebo citis, ked este nemas vysledky?

lula5
15. jún 2007

Petulienka, ja sa na to pozeram triezvo. Proste som tam sla a nijako to neriesila. Samozrejme, ze pocity su rozne, dufam v to najlepsie, ale snazim sa tym nezaoberat. Teraz som tesne po amnio, takze sa snazim naozaj nenamahat a lehnit a urobit pre to co mozem. Vysledky nijako zial neovplyvnim... Ake ti vlastne vysli hodnoty, co si mala akoze zle? Drz sa

petulienka
autor
16. jún 2007

ja som mala znizene AFP, tak preto ma tam poslali, ty si tam sla preco?

pipi1211
16. jún 2007

no mna osobne to nebolelo... len take neprijemne mi to bolo a ked brali uz tu vodu tak som pocitovala taky zvlastny tlak ale je to v pohodicke 😉
no tie tri tyzdne cakania na vysledok boli najhorsie v zivote ☹ ☹ ☹

sue
16. jún 2007

Na amniocentézu chodia všetky tehulky?

pipi1211
16. jún 2007

nie sue iba tie co maju zvysene HCG a AFP skore a tie co maju nad 35rokov myslim...to ti budu brat v takom 16tt krv a z vysledkov sa uvidi co a ako...

sue
16. jún 2007

Pipi, ďakujem 😵

biba12
16. jún 2007

Ahoj Petulienka,

amniocentezu som absolvovala 11.5.07, takze ju mam v cerstvej pamati. To pichnutie do bruska boli ako injekcia, neprijemnejsie je, ked Ti s tou ihlou v brusku hybu ako s riadiacou pakou. Ale ked som to zvladla ja, zvladnes aj TY. Horsie boli tie 3 tyzdne cakania na vysledok. Nastastie vsetko v poriadku. Tiez som bola na amniocenteze z dovodu zlych vysledkov AFP testov. Mala som pozitivny skrining na Downov syndrom. Ale sme v poriadku. Drzim palce.

lula5
16. jún 2007

Ja som mala zvysene hcg, ale to je v podstate jedno, akakolvek hodnota je vyssia alebo nizsia (afp, estriol a hcg) je to indikacia na amnio. Hlavu hore, neboj.

veva55
16. jún 2007

Ahojte kocky, prosim Vas, ta amniocenteza je 100% spolahliva? Ak vysledky vyjdu ok, mozem si byt ista, ze babo bude zdrave? Mna to totiz tiez caka. Dakujem.

pipi1211
16. jún 2007

vevi vravi sa ze to je 100% ale co je v dnesnej dobe 100%? 😒 nasim znamim sa stalo, ze im povedali ze sa narodi dievcatko a narodil sa chlapec... ja naozaj neviem...

maryam
16. jún 2007

veva, ja som v CH a mne nerobili amniocentezu ale choriozotonovu biopsiu-to je odber z pupocnej snury, vraj je to tiez skoro na 100% a vyhoda oproti amnio je, ze sa da robit uz od 10-11tt
kdezto na amnio musis cakat do 14tt - aspon tuna, a vysledky su z obidvoch vysetreni do 2-5 dni,
ja som bola v stredu a v sobotu mi dosli postou

petulienka
autor
18. jún 2007

No dakujem babulky, za odpoved, prosim este mi poradte co si mam zobrat so sebou, kedze mi povedali len hygienicke potreby, vraj pyzamo a zupan mi daju, nemam si zobrat svoje, budem sa v tom lepsie cicit ako v ich, no nie? a ako je to so stravou? Pretoze momentalne sme s malinkym v stadiu ze kadzu chvilu nieco papame, tak si mozem nieco zobrat, napriklad sladke neico a pod..?

lula5
18. jún 2007

Petulienka, zial, oblecenie ti daju ich vlastne - biela kosela po kolena, dlhy rukav, ktory sa vsak da vyhrnut a bielo modry paskavy zupan. Ja som si prezliekla vlastnu koselu a nikto mi nic nepovedal, len na samotnu amnio som si dala ich rovnosatu, aby som netrcala z davu... Ak pojdes na nadstandard (nebol volny ked som ja bola, pretoze mali vela prijmov) mozes byt uplne vo svojich veciach. Strava je katastrofalna, dole je bufet alebo sa zasob z domu, nikto nic nekontroluje mozes si doniest co len chces. Ale nerataj s tym, ze sa najes z toho co ti daju. Inak odporucam prist na prijem bud hodinu skor ako ti kazali alebo po 12 hod, inak budes len cakat kym s kazdou spisu papiere, zmeraju tlak atd.

veva55
19. jún 2007

Maryam, a kde si to bola na tom vysetreni? Lebo neviem, co ci myslela tym CH.
Baby, myslite, ze u nas sa ta choriozotonova biopsia nerobi? Ked to je takk ako pise maryam, tak urcite by som chcela radsej to. Amnio sa robi dost neskoro a este k tomu kym pridu vysledky, uz je to aj tak jedno. Ak by mi aj povedali, ze nieco nie je v poriadku, v takom stadiu tehotenstva uz tazko nieco podnikat.

zuzana76
19. jún 2007

CH je svajciarsko , uz som o tom odbere citala aj u nas, ale nerobi sa to bezne

lula5
19. jún 2007

Veva55, ch. biopsia sa tu robi, ale musi byt nejaka indikacia preco ti ju robia. Stretla som v nemocnici babu, ktorej to robili, aj ked neskor ako v 12tt.

veva55
20. jún 2007

lula, ved ked mam ist na amniocentezu, tak to asi ma nejaky dovod, neidem tam predsa len tak sama od seba.
No a pokial je ina metoda ako amnio, ktora sa da robit skor, tak by som radsej isla na tu biopsiu. Nevies, ci sa za to plati? A v ktorej nemocnici sa to robi? Myslim tu v BA.

maryam
20. jún 2007

veva, ja som vo svajciarsku, tuna sa to robi bezne, ked su zle vysledky z tripple testu
dolezite je pri odbere, aby mal v tom lekar hlavne prax, ten co to robil mne, to robil cez 15 tisic krat, takze to bola rychlovka, jak na pase 🙂 a nelezi sa v nemocnici ako u nas, dosla som na termin, skontroloval ultrazvukom, spravil biopsiu a isla som domov, hovoril aj o rizikach, ze su nizsie ako 0.5%, ze jemu sa este nestalo, zeby jedna tehotna mamicka po tom potratila, alebo mala problemy.
A ma sa to robit od 10-12tt ako som citala, este aj do 13tt sa teoreticky moze, lebo od 14tt je lepsia amniocenteza. A presne ako hovoris, vyhoda je hlavne v tom, ze sa skoro dozvies, ci je vsetko ok.
Tuna to stoji okolo 1'200 Fr. (t.j.24 tisic korun), ale preplaca to poistovna, ak ta tam posle lekar kvoli rizikovym vysledkom.

lula5
20. jún 2007

Veva, robi to v Blave aj antolska, aj ruzinov, aj kramare. Je to totiz velmi prirovnavane k amnio (takze tie subjekty, ktore robia amnio robia aj toto), teda ako po zakrokovej stranke. Zaplatit sa to neda, je to bezplatne, pretoze ta bud na to poslu alebo nie.

veva55
21. jún 2007

Aha, tak sa skusim spytat doktora, ci nemozem ist namiesto amnio na tu biopsiu. Diky za info

petulienka
autor
21. jún 2007

Ahoj Lula a babule,
tak ja uz to mam za sebou, robili mi to vcera v Ruzinove a poviem Vam, strach bolel viac ako samotny zakrok, lezala som na sestonedeli a novorodeneckom, tak to bolo o to prijemnejsie...
Teraz uz len dostat vysledky

evachud
22. jún 2007

Ahojte,
ja som bola na amniocentéze 6.6.2007 a robili mi to v GYN-FIVe. Robia to tam ambulantne, takže som tam nemusela ležať. Dopláca sa ale 3.000 Sk. Ten zákrok bol v pohode, no tie tri týždne sú nekonečné. Budúci štvrtok mám výsledky, takže odpočítavam dni a strašne sa bojím

lula5
22. jún 2007

Ja vysledky pri najlepsom buduci tyzden, inak az za dva.....

evachud
22. jún 2007

Lula, ja som mala tiež zvýšené hodnoty HCG. A pravdepodobnosť genetickej vady 1:85. Pre výsledky si máš dojsť na Americké námestie? Lebo mne povedali presne termín - 28.6., že výsledky dávajú iba raz týždenne a to štvrtok.

petulienka
autor
22. jún 2007

Ja som zasa mala zbizene a to 1:150 a tiez si mam prist presne v termine kedy mi napisali, ze inokedy mi ich nevydaju 🙂 ale prebehlo este len par dni po amnio a mne sa zda ze ten cas stoji 😠 ale ja som presvedcena ze vsetko dobre dopadne a okrem toho dozviem sa to uz vlastne buduci tyzden lebo idem na ten velky ultrazvuk (morfologiu plodu) a ta sa v cechach robi pred amnio aby sa nemuselo chodit na zakrok, len slovensko to tam este nerobi ☹ bohuzial, takto sme kazda vystavena riziku a to mozno uplne zbytocne 🙄

petulienka
autor
22. jún 2007

Baby a ako ste sa citili po amnio dva tri dni? ja sa snazim stale oddychovat, sem tam ma tak este popicne pri bode kde mi pichali, ale inak pohoda, brusko je take citlivejsie aj vy to tak mate? alebo mali ste?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre