Amniocentéza v Železničnej nemocnici u Ondrejčáka?

anndrea
8. okt 2009

Ahojte babulky, ktorá z Vás bola na amniocentéze v Železničnej nemocnici v Blave v súkromnom centre Novapharm? Zajtra ma tam objedná môj gynekológ, tak chcem vedieť ako to prebiehalo, ako ste boli spokojné. Idem na zrýchlené výsledky, t.j. platba cca. 223eur. Prosím podeľte sa o svoje zážitky, ďakujem veľmi pekne

kg
29. jan 2015

Ahojte. Vcera som bola na amiocenteze v BA zeleznicna nemocnica. Pristup dr.Ondrejcaka a dr. Melisovej je uzasny. Takyto pristup by mali mat vsetci lekari. Taktiez aj sestricky su super. Samotny zakrok nieje nic hrozne. Trosku neprijemne, bolest minimalna. O vsetkom vas informuju, vase otazky zodpovedaju. Naozaj velmi ludsky pristup. Nie je sa coho obavat. Do dalsieho dnamate vysledky. Telefonicky vas informuju. Ja som bola na odbere kvoli pozit. Screeningu na DS. Pomer 1v190. Vsetko je nastastie OK. Takze len verit ze to tak aj ostane a uzivat si tehotenstvo. 🙂

tima14
9. feb 2015

Ahojte,rada by som sa opytala,ci Mudr.Ondrejcak robi aj tie krvne testy Prenascan ak zena odmietne Amnio a ako to prebieha ? Citala som,zeby to malo stat teraz najnovsie iba 440 Eur,je to naozaj tak? Napisete mi Vasu skusenost?Velmi pekne dakujem.

vlkovic1
19. feb 2015

Ahojte, ja som bola na amnicenteze v novembri a musim povedat, ze keby som mala ist znova, tak idem na zeleznicnu polikliniku k doc. Ondrejcakovi. Jeho pristup sa neda opisat slovami. Za cely moj zivot som sa nestretla s tak ludskym a profesionalnym pristupom celeho timu, vsetci lekari aj sestricky boli maximalne ustretovi a empaticki a vsetko dopodrobna vysvetlili aj tri krat (mne blondine). Samotny zakrok je tak rychly, ze si ani neuvedomite a mate po tom, ale viete, ze ste v tych najlepsich rukach a to je najviac. Suma 300 e sa plati za rychle vysledky a to, ze nemusite byt na klinike hospitalizovani. Ale boli to najlepsie investovane peniaze v mojom zivote. V ambulancii vam aj podrobne vysvetlia v com spociva odber krvi (alternativa miesto amniocentezy, suma 500 e), mne vsak 18 dnove cakanie po odbere krvi nevyhovoalo, nakolko som chcela cim skor vediet, ze cakam zdrave babatko, co sa aj potvrdilo.

mirili
28. feb 2015

Ahojte, chcem sa spýtať, ako.ste boli spokojne s morfo ultrazvukom po amniocentéze, koľko trvá,meria dr všetko aj srdiečko.....vidíte aj vy bábo,môže aj manžel byť so mnou? Lebo neviem či sa mám objednať ešte niekde inde

baxovci
20. mar 2015

babule neviete mi poradiť keď sa ide na amnio viackrát, nedá sa vybaviť nejaká zľava za odber? chystám sa na železničnú druhýkrát a niekde som čítala že vedia dať zľavu, ale neviem či aj v tejto nemocke... Ďakujem!

meaningful
26. máj 2015

@baxovci ahoj, mozem sa opytat ako si dopadla s tou amnio u Ondrejcaka?

baxovci
26. máj 2015

@meaningful ahoj, druhýkrát som sa ukecať nenechala, keďže sme mali konečne lepšie výsledky. ono sa jednalo o druhú amnio v rámci jedného tehu, lebo prvé ma presvedčili robiť už v 12tt. kvôli zlým sonám, ale nemali dostatok DNA na kompletný rozbor (13.trizomia sa im nepodarila). v podstate mi to tak prišlo, že u nich ti nič iné nevyšetria, neskúmajú, LEN ťa presvedčia na amnio(alebo iný odber). ja som si myslela že keď sú genetici, vedia skúmať aj iné veci ako len spoplatnenú amnio a 3 trizomie :( inak sú skvelí všetci štyria doktori, čo tam sú. taký prístup som ešte v lekárstve nezažila!!! ALE kebyže viem, že tri týždne čakania sa dajú inde v BA vybaviť zadarmo, tak by som tam 300€ nenechávala (áno je to poplatok fixný a výsledky máš max. o dva dni, ale ak sa niečo s odberom nezdarí - krv vo vzorke,málo DNA a pod. tak sa čaká až tri týždne kým sa vzorka vyčistí,narastie). takže tak... aspoň že je všetko OK 🙂
a aký máš problém? daj aj do IP ak nechceš písať verejne 🙂 moja story je v druhej skupine (NT hodnoty)

vlkovic1
26. máj 2015

@baxovci co sa tyka zlavy, ja by som sa na tvojom mieste opytala priamo doktora, pripadne personalu. Budes to mat priamo. A co sa tyka morfologickeho utz, ja nepatrim medzi mamicky, ktore by si potrpeli na pozorovani dietatka, kedze viem, ze mu to skodi. Bola som na zeleznicnej a trvalo to priblizne 10 - 15 min., pan doktor mal otocenu obrazovku a pozorne diktoval udaje, potom som ho poprosila, ci mozem vidiet. Ten utz sa robi koli babatku a zial nemaju prisposobenu obrazovku aby si to mohla sledovat, je to len pre doktorov, ale ochotne ti ukazu. To, ze s nami nekomunikuju je len preto, ze pozoruju precizne vsetky udaje o babatku, aby sa nic nepriehliadlo, tak treba chapat, ze robia vsetko pre zdravy vyvoj dietatka a neodsudzovat, ze s nami prehnane nezdielaju nase emocie.

baxovci
26. máj 2015

@vlkovic1 ja som o morfo nepísala, na železničnej mi morfo nerobili...neviem komu si to smerovala ;)

vlkovic1
26. máj 2015

@baxovci JAJ DIKY tej kocke co sa pytala.

meaningful
28. máj 2015

@vlkovic1 ahoj, a ako sa vola ten doktor co robi ten morfologicky? nezapamatovala som si meno.

janikajanka
6. okt 2015

ahojte baby, prosím vás aké ste mali hodnoty - výsledky krvi a vek ked vám odporučili amniocentezu? mne dnes volal gynekolog že výsledky vyšli pozitívne, hodnoty zatiaľ neviem a zajtra mam ísť na kontrolný odber... tak už teraz zhanam info o amniocenteze.. dakujem

mirili
6. okt 2015

@janikajanka ja som mala pozit 1:10,a vek 40, amniocenteza dopadla dobre,máme zdravé dievčatko,a pred tromi rokmi pri prvom tehotenstve som mala odbery krvi v poriadku a vtedy ma len kvôli veku na amnio Dr. neposielal

mirili
6. okt 2015

@janikajanka určite ti odporúčam konzultáciu v železničnej u Dr Ondrejcaka, všetko ti o amnio vysvetli aj iné možnosti, ak nechceš amnio určite by som sla na morfo sono za mňa ti odporúčam v Bratislave Dr Holaňa, ja som bola uňho 2x,a chvália aj Dr.Čunderlika

baxovci
7. okt 2015

@janikajanka ja len ku tej amnio... na zeleznicnej sa robi len za poplatok /ano vysledok je sice na druhy den,ale ak sa odber nezdari uplne,caka sa na vysledok aj tri tyzdne.tak len tak pomimo ze sa amnio aj zadarmo da inde.ja som o tejto moznosti nevedela napr. a co sa morfo tyka,tak presne ako mirili pise a my sme boli aj v brne nezavisle.

janikajanka
7. okt 2015

Ahojte baby, mna moj akcny doktor objednal na genetiku ustav lekarskej genetiky a ze hned mi spravia aj amnio. Hovorila som mu, ze ak amnio, tak by som ju chcela absolvovat u doc ondrejcaka. A teraz neviem ked pojdem na genetiku do ustavu lek genetiky, spravi mi doc ondrejcak amnio? Dakujem

mirili
7. okt 2015

@janikajanka zavolaj si Ondrejcakovi a dohodnite sa 🙂

anakristina
2. nov 2015

Ahojte baby.ja asi budem musiet ist na amnio kvoli akutnej toxoplazmoze.strasne som to chcela obist tak som sa objednala do martina na ultrazvuk ze na zaklade vysledkov sa rozhodnem ale dal mi termin az ked budem 17plus6 a na amnio uz potom asi bude neskoro.tak asi to musim urobit predtym.son rada ze ste tu lebo ani o mudr grochalovi ani o mudr ondrejcakovi by som bez vas nevedela.prosim vas mala tu niektora akutnu toxoplazmozu v 1.trimestri?ale taku ze igm je negat.iga je pozit a avidita je nizka?akekolvek cerstve prispevky ohladne toxoplazmozy by ma potesili tak prosim reagujte 😖

janikajanka
2. nov 2015

@anakristina na amnio sa môže ísť myslím až do 22 týždňa, mne aspon tak povedali. Moja kamoška mala toxoplazmozu na amnio nebola a všetko dobre dopadlo... držím palce

anakristina
2. nov 2015

@janikajanka dakujem pekne.vies prosim ta aj nejake detaily?ci to mala v prvom trimestri a tak

janikajanka
2. nov 2015

ano mala to v prvom trimestri, dokonca dostala aj tehotensku cukrovku... neviem čo brala ake lieky ale viem že všetko dobre dopadlo..

anakristina
2. nov 2015

Chudera tak si vytrpela svoje.to je dobra sprava ze to dobre dopadlo.dava mi to nadej

basomira
20. júl 2016

Baby a v akych pripadoch je amnio zadara? Dik

basomira
20. júl 2016

Resp. Kde je tento ukon vykonavany zadarmo? 🙂

sangre
12. feb 2018

Ahojte dlho tu nikde nebol baby prosim.vas tie co absolvovali morfo.utz po amnio v zeleznicnej kto to robiv
Vraj to mam.uz v cene a citala som ze dajaky doktor klesen ci ako aky je je spolahlivy boli ste spokojny ??nepotrebujem.aby sa somnou bavil alebo bol mily ja len ci si urobi svoju robotu precizne ako ma aby vsetko skontroloval pomeral a podobne takze pytam sa na odbornost!! alebo mam riesit inde morfo??este okrem tohto dakujem

jasminet
12. feb 2018

@sangre ano, robi to po amnio dr. klesken. co ti poviem, mne zrovna nesadol do noty, ale nebola som tam na to, aby so mnou zartoval alebo co... proste prisla som (aj so starsim synom - to mi hned sestricka, ze to pan doktor nema rad... ale kde necham trojrocaka maleho??), pomeral, vyskusal ma z ekonomiky popri utz (??) a poslal domov 😀 ale amnio som vedela, ze dopadla dobre, tak som to brala ako rutinu.

sangre
12. feb 2018

@jasminet dakujem za rychlu odpoved ako aj mne amnio vysla super negativne ale tak zalezi mi aj na tom morfo ...spravil aj dajake fotky a podobne ???a co kolko to trvalo??a povedal ze vsetko oki??co vsetko pozeral ??mozog ,pluca a tieto veci??

jasminet
12. feb 2018

vsetko pozeral, mal tam vtedy nejaku pani (doteraz netusim kto to bol) a ukazoval jej ako sa robi utz, co sa pozera, ako to ma vyzerat ked je babo zdrave a tak, takze obom nam to vlastne vysvetloval, vsetko dopodrobna. vobec netusim ako dlho to trvalo -15 min asi, 20? fotky nie, ani som nic take nepytala.

sangre
12. feb 2018

@jasminet oki dakujem ti velmi pekne za odpoved 😉no sak uvidim podla toho sa zariadim ze ci aj k inemu pojdem este ....este raz moc dik

vivuska666
24. apr 2018

Ahojte. Zajtra idem na amniocentez dr. Ondrejcak ovi. Uffff....bojim sa :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre