Amniocentéza v Železničnej nemocnici u Ondrejčáka?

anndrea
8. okt 2009

Ahojte babulky, ktorá z Vás bola na amniocentéze v Železničnej nemocnici v Blave v súkromnom centre Novapharm? Zajtra ma tam objedná môj gynekológ, tak chcem vedieť ako to prebiehalo, ako ste boli spokojné. Idem na zrýchlené výsledky, t.j. platba cca. 223eur. Prosím podeľte sa o svoje zážitky, ďakujem veľmi pekne

janicka
4. feb 2011

b_veronika ahoj 🙂
Takze dneska som bola u MUDr. Cunderlika... Vnutri som bola asi pol hodinu! Je to krasna ambulancia... a to nehovorim o doktorovi, ktory je uplne uzasny a ma super pristup. Ked tam pojdes, tak by si mala mat plny mechut... ma to napisane aj na dverach 🙂
Najprv pojdes dnu ty, vybavia s tebou formality a potom sa ta spytaju ci maju niekoho zavolat...a ked tam bude s tebou drahy, tak ho zavolaju dnu. My sme si to uzili, videli sme malinku... bolo to super,aj muzovi sa to velmi pacilo 🙂
Tak vela stastia a drz sa.

b_veronika
5. feb 2011

@janicka Ahoj, dakujem, ze si napislala, uz sa neviem dockat, aby sme tam isli 🙂, ale tych par dni rychlo ubehene. velmi sa tesim, ze som sa tam objednala aj ja, prajem teiz vela stastia a trpezlivosti 🙂

katkaajurko
4. mar 2011

Ahojte, kolko ste cakali na vysledok? zdoraznuju ze do troch pracovnych dni..ale vacsina tusim mala na druhy den... je niekto kto cakal dva alebo aj tie tri dni?

demeeri
7. apr 2011

@katkaajurko Výsledok som mala už na druhý deň doobeda. 🙂 Doc.Ondrejčák je mimoriadne mily,príjemný,sympatický človek.Mala som z neho veľmi dobrý pocit.Sľúbil,že nám vybaví aj morfologický ultrazvuk u Doc.Kleskeňa. 😅 To aj dodržal a o týždeň mi volal,že to máme zajednané.Dal mi telefónne číslo na sestru,ale zatiaľ sa mi nepodarilo zavolať. 😒 😒 Bola ste niektorá na morfologickom ultrazvuku na Kramároch u Doc.Kleskeňa?Možte mi dať kontakt?

boba82
7. apr 2011

@demeeri ahoj, ja som tiez podstupila amnio u doc. Ondrejcaka, o tri tyzdne v ramci tej ceny sme mali aj morfolog. ultrazvuk u dr. Kleskena, ale tiez na Zeleznicnej nemocnici. Bola to iba zakladna morfologia, uprimne s pristupom dr. Kleskena som vobec nebola spokojna, ale to je asi individualne. Na kramare Ti na neho cislo neviem poradit, skus to cez spojovatelku...Drzim prsteky na ultrazvuku! 😉

katkaajurko
7. apr 2011

@demeeri ja uz som tam bola vlastne davno 😉 ale moje vysledky az trvali do nasledujuceho utorka - lebo som mala extremne silnu DNA a tazko sa im ju oddelovalo od DNA maleho - ale vydrzali sme. Doc. Ondrejcak je vynikajuci lekar , velmi ludsky a sikovny ..... mne morfo uz nerobili-nakolko som uz mala po nom - lebo som na amniu bola v 22tt ... takze neporadim

blackswan75
17. jan 2012

mna caka amnio zajtra u Ondrejcaka som uplne kludna viem ze je to profik a nerobi to prvy krat, verim ze aj vysledky budu dobre 😉 😉

hviezdicka77
21. feb 2012

@blackswan75 ahoj, chcela by som sa opytat ci sa u toho p. dr ondrejcaka plati aj pri normalnej cakacke na vysledky, alebo len pri tej zrychlenej. vdaka za odpoved 🙂

blackswan75
21. feb 2012

@hviezdicka77 oni to maju tak, ze sa plati 299 € a tym ze vysledky spracovavaju inou metodou tak su uz na druhy den tie na dovna a rastepy a ostatne mas potom do 2 tyzdnov ked ides k nim na morfologicky ten uz mas v cene

hviezdicka77
21. feb 2012

@blackswan75 vdaka 🙂

obycko
9. mar 2012

Ahojte. Pridávam sa k Vám. Ja idem na amnio k Doc. Ondrejčákovi v stredu 14.3. o 10.00 hod. Mala som velmi nizky Papp-A 1:20. Som z toho v depkach. Doc. Ondrejcak nam pred par rokmi robil geneticke testy a je velmi prijemny clovek. Tak som zvedava ze ci aj teraz bude mat pre nas dobru spravu.
Vy preco idete na amnio?

glorita
14. mar 2012

baby,mate niekto kontakt na Novapharm,do.Ondrejcaka?neviem na nete najst tc.

yuyenka
20. apr 2012

@obycko ahoj, mohla by si mi prosim napisat cislo na ktorom si sa objednavala u dr. Ondrejcaka? Dakujem

obycko
20. apr 2012

@yuyenka, @glorita 0902 620 010 Doc. Ondrejčák

obycko
20. apr 2012

Inak nám výsledky volal už na druhy den. Nepreslo ani 22 hodín. A bábenko je zdravé a bude to chlapček 😀

glorita
20. apr 2012

@obycko no uz je to samozrejme davno pase,vid odstup casu 😀

dataline
19. jún 2012

Ahojte, neviete náhodou, kolko sa platí v tom prípade, ak nebudem potrebovať výsledky do 3 dní ale počkám tie 2-3 týždne. Na ich stránke majú iba ceny za nadštandardné služby, tj 299 eur za výsledky do 3dní. A za štandardné výsledky kolko?

sarianna
24. jún 2012

@dataline
v zeleznicnej nemocnici sa robia len urychlene odbery. Aj ja som chcela cakat 3tyzdne, ( mala som dobre AFP testy ) ale nedalo sa... len 3dnove ( vysledok vsak bol uz na druhy den po zakroku )

dataline
25. jún 2012

dakujem sarianna, ja tiež mám dobré výsledky, len dvojčatá, preto ma dr posiela na amnio.

enofka
16. aug 2013

baby, ak mate na amio u ondrejcaka, chodte radsej na krv do Prescanu....aby ste neprisli o babatko pri amnio ako my..u ondrejcaka..

plaguchna
16. aug 2013

Ahoj enofka,
Luto mi;(
Kedy to sa stalo? Kedy si bola? Mala si infekcju?
Si ista ze to po amino?

euro29
2. okt 2013

tak, ako vacsina z Vas pisete doc. Ondrejcak jeden prijemny, inteligentny, ludsky a dr. Klesken presny opak ....

otrhancek
10. okt 2013

a ked nechcem predčasne výsledky aj tak je tamnejaký poplatok?

okbukaj
16. feb 2014

@blackswan75 ahoj nepamatas si ako dho si cakala na tie vysledky ostatne? mne povedali do desat dni ale uz preslo 12 a stale nic :(

blackswan75
18. feb 2014

Tie ostatne som si vyzdvihla odobne , ked som sla na kontrolu a morfo ultrazvuk, ked suptve dobre tienostatne budu tiez 😉

walterpro
9. mar 2014

Ahojte, kočky.
prosím vás napíšte mi v ktorom týždni ste boli na amniocentéze u Ondrejčáka. Objednala ma tam moja gynekologička
v 15+6 tt, ale v martine na genetike ma vyplašili , že si to mam dať u nich o niečo neskôr,vraj to je v 15tt.nebezpečné.
Na nete som našla rôzne časové rozmedzia ☹

mila19
12. mar 2014

@walterpro
na amnio som bola 12.03.2014, 19. tyzden tehotnosti.
Vysledok triple testu 1:95 downov syndrom, moj vek 29, zdrava, bez genetickej poruchy
v pozadi, prve dieta, bez potratov, po cca 2mesiacoch snazenia Triple test mi robili v 16.tt v 17.tt bol vysledok, v 18.tt ma uz chceli na amnio poslat. Mame v sirsej rodine dieta-20 rocny chlapec s vyvojovou vadou,
Rozhodla som sa na Odporucanie-mojej Gynekologicky z jej osobnej skusenosti

Pre vsetky citatelky.........
Riziko pri amnio 1:100 -ale tam sa okrem potratu pocita aj modrina... ja som 1:95 down synd.
Prosim prosim prosim, po nete sa docitas vselico a s podvedomim to ide... mala som nocne mory, hnacku,
AMNIO citis ako pich ihlou, na ramene, nic viac, nestipe, neboli ani tak ako odber krvi, odber vody necitis,
trva to max. 6minut aj s prichodom a odchodom zo saly.Ten pich je rychly, silou,ale treba si uvedomit, maternica je SVAL
Nemas cas si uvedomit a je potom, ihla je tensia ako pri injekcii a odbere krvi

Bola som v Zeleznicnej Nemoc. v BA, Novapharm ambulancia-doc.Ondrejcak, Mudr. Melisova,
tieto dve mena chcem vyzdvihnut a skratka lekari s velkym L
Pich urobila pani doktorka Melisova. Skveli tim, skveli profici.

Musim napisat, ze som amnio NECHCELA -psychicky pocit ublizenia, bolest...
Chcela som si zaplatit za 520eur vysledky z mojej
krvi, dohodli sme sa s muzom.
lenze- amnio ma sirsi zaber a pri tej novej metode z krvi, by ta pri zlom vysledku
poslali na amnio.
Nebojte sa amnio a hlavne sa po nom nejaky cas serrite 🙂

mila19
12. mar 2014

@walterpro
treba si to zvazit ... hlavne osobne podla seba
Ked je mimi male viac sa vrti,ked je vacsie skor by ho "teoreticky" pichli
logicky menej miesta..... ,ale v praxi si to velmi neviem predstavit, kvoli tej rychlosti a monitorovaniu.
Pri zlom vysledku z amnia sa skor vies odputat od mimi ak necitis pohyby -u mna uz 19.tt zacali
inak sa pise od 20tt a prerusenie tehotenstva sa robi do 24.tt

grepka205
14. mar 2014

@mila19
Ahoj, boli sme tam spolu, 12.3.2014 tiež sa prikláňam k tvojmu popisu, samotná amniocentéza nič nie je,
fakt je to len strašiak alebo to bolo tým, že to vykonali špičkový odborníci, všetkým želám dobré výsledky,
dúfam, že sa ozveš aké boli výsledky. Ja som mala z testov na DS 1:4200 ale pre istotu som to podstúpila kvôli veku, tie testy nie sú presné.

iris17
18. mar 2014

Ahojte baby, chcem Vas vsetky povzbudit. Bola som na amniocenteze minuly tyzden, tiez v zeleznicnej nemocnici. Vysetroval ma docent Ondrejcak a tiez mi robil odber plodovej vody. Odber samotny nie je nic strasne, trva niekolko minut, neboli to, len vas mozno prekvapi ze ta injekcia sa musi vrazit dost rychlo aby prerazila vsetky steny a svaly, ale je to len take pichnutie. Najhorsie su tie stresy okolo a cakanie na vysledky, velkou vyhodou vsak je ze su do 24 hodin. Neviem si predstavit ze by som na vysledky cakala 2 tyzdne. Vysledky mi volal doktor Ondrejcak osobne a nastastie dopadli dobre. Mala som riziko na DS 1:40. Co sa tyka personalu nemocnice Dr. Ondrejcak aj Dr. Melisova, boli strasne mili, naozaj ludski uzasni pristup, ktory sa vidi malokde. Vsetci co sa nam venovali pred odberom sa nas snazili povzbudit. Tripple testy su velmi nespolahlive a mam vela znamych ktorym vysli zle a maju zdrave deticky. Baby myslite pozitivne a drzim palce pri vysetrenich. Ako mi povedal doc. Ondrejcak, na 90% sa zle vysledky z krvi pri amnio nepotvrdia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre