Amniocentéza v Železničnej nemocnici u Ondrejčáka?

anndrea
8. okt 2009

Ahojte babulky, ktorá z Vás bola na amniocentéze v Železničnej nemocnici v Blave v súkromnom centre Novapharm? Zajtra ma tam objedná môj gynekológ, tak chcem vedieť ako to prebiehalo, ako ste boli spokojné. Idem na zrýchlené výsledky, t.j. platba cca. 223eur. Prosím podeľte sa o svoje zážitky, ďakujem veľmi pekne

majtika89
19. mar 2014

@iris17 mozem sa opytat kolko sa plati za to vysetrenie??? alebo nejaku www stranku kde maju cennik? DAKUJEM a prajem krasne tehulkovanie 🙂

alikes
19. mar 2014

300 e. 70 za amnio a zvysok za rychly vysledok

iris17
19. mar 2014

Ahoj majtika89, plati sa 300 eur. je v tom aj morfologicke vysetrenie. vysledky z amnio su do 24 hodin.

lucika7682
5. máj 2014

Ahojte, aj mna caka amniocenteza a chcem sa spytat, ci sa u pana doktora Ondrejcaka tie skorsie vysledky musia platit alebo ci to robia aj klasicky, ze si zaplatis len tych 70 € za odber a cakas 2-3 tyzdne alebo automaticky musis zaplatit tych 300€ za rychle vysledky?...dakujem

grepka205
6. máj 2014

@lucika7682 nemusíš platiť tých 300€ ak ti stačia neskoršie výsledky tak len 70 € 😉

livi28
13. máj 2014

babulky neviete mi poradiť...chodim do iscare v ba som v 15tt, a v pondelok ma objednali na genetiku k mudr.ondrejcakovi na 7:00 a k svojmu mudr. - doc.Valkymu na 7:30 a absolutne netuším čo sa na tej genetike bude diať, keďže neviem či chcem podstúpiť amnio..

sovidzka
14. máj 2014

@livi28 ahoj, ja som tam bola vcera.. vpodstate to je konzultacia kde ti vysvetlia ake su dalsie moznosti pri odhaleni defektov. Rozhodnutie je samozrejme na tebe, kazdy ma k tomu iny postoj.

livi28
16. máj 2014

@sovidzka ďakujem, môžem sa opýtať ako si sa rozhodla? Bojím sa toho celého čo sa môže stať...a ešte otázka, musím sa rozhodnúť tam hneď?

sovidzka
16. máj 2014

@livi28 ahoj, ja to uz mam za sebou a mam aj vysledok, ktory bol negativny.. rozhodnut sa nemusis tam, oni to robia kazdy tyzden.. samotny zakrok je bezbolestny.. ale tie obavy teraz ci je vsetko vporiadku- som z toho trochu mimo...viem si predstavit, ako sa bojis. na jednej strane strach z postihnutia, na druhej z amnio.. je to riadna schizofrenia..

livi28
19. máj 2014

@sovidzka, ahoj no dnes som bola s doc.ondrejcákom, stááášne milý človek 🙂 všetko mi vyšlo ok, 1:13000, takže mi hovoril, že amnio je v tomto prípade netreba, ale je na mne, jediné čo budem podstupovať je veľké sono, t.j morfol.ultrazvuk, no to už budem absolvovať u svojho mudr. Tak mi odlahlo, že všetko je ok, no ešte počkať do polovice júna, nech vyjde aj to ok a konečne sa začnem naplno tešiť 🙂

sovidzka
19. máj 2014

@livi28 ahoj, tak to je super ze ti to tak vyslo. potom ta tam ale na zaklade coho poslali? P. Ondrejcak je klasik, kiezby kazdy doktor taky bol 🙂

livi28
20. máj 2014

@sovidzka chodím do Iscare do BA k Válkymu a ten asi automaticky posiela k nemu na konzultáciu, keďže výsledky z krvi nemal on ale práve Ondrejčák, ten si to preštudoval a teda dohodli sme sa len na ultrazvuku v 20t. Už len čakám na výsledky krvnej skup.muža, lebo ja som AB negatívna.

tilda
23. máj 2014

@livi28 ahoj,prosim ta,robi dr ondrejcak aj morfologicky usg alebo kto ho v zeleznicnej robi? Dakujem🙂

tilda
23. máj 2014

@sovidzka ahoj,prosim ta,stale sa robi morfologicky usg vramci amnio? A to je hned oo zakroku?dakujem!

sovidzka
24. máj 2014

@tilda ahoj, v zeleznicnej nemocnici ti robia aj morfo utz- je to akoze v cene. Najskor spravia amnio a potom ta objednaju na nejaky 21 tyzden na morfo utz.

sovidzka
24. máj 2014

@tilda pred aj po amnio sa robi normalny utz plus ti vysetria krcok. Mne to robil mudr. Hinst. Podla mna velmi sympaticky doktor.

liz_lemon
30. jún 2014

@sovidzka prosim ta, a ten morfologicky ultrazvuk je 3D? a vysledky okrem telefonickeho oznamenia, su aj pisomne? to si preto pojdem, alebo mi poslu?

lentil0805
18. júl 2014

Baby, ako dlho trvá objednanie u Ondrejčáka? Tiež mi hrozí odber tak sa zaujímam...

liz_lemon
21. júl 2014

@lentil0805 ja som tam volala v pondelok, hned v utorok som isla na konzultaciu, a amnio mi robili v stredu, takze to bolo bleskove
amnio robia kazdu stredu, ine dni nie

ivca2222
26. sep 2014

Po dlhsom premyslani sme podstupili amnio, zvazovala aj odber krvi. No ten nie je oficialnou cestou u nas. Termin na Zeleznicnej sme dostali hned v nasledujucu stredu. Sestra nam ponukla geneticku konzultaciu a odber v jeden den nakolko nie sme z BA a mame male dieta. Ponukla nam aj pobyt partnera a dcerky so mnou na izbe po odbere. Aj ked sme to tak nechceli ale palec hore. Vstupny ultrazvuk a vysetrenie mi robila Dr. Melišova, prijemna lekarka, aj ked som si spociatku myslela ze je to sestrička. ;))) Lebo po cely cas bol pritomny Dr.Ondrejčak, tak mi logicky vyslo ze ona musi byt sestra;) ubytovanie na izby o 11.30, cca o 12.00 odchod na saly, prijemna a ochotna sestricka dovysvetlovala co sa bude diat, ochotne odpovedala na otazky. Na sale boli pritomny Dr.Ondrejcak, myslim ze aj Dr. Hinst( tiez velmi prijemny lekar, vtipny) a samotný odber mi robila Dr. Melisova. Pre istotu som zatvorila oci a verila im. Vzorku mi sestra hned ukazala, bola bez mojej DNA( primes krvi vo vzorke obcas predlzi oznamenie výsledkov).
Samotný odber, nie je bolestivý, citila som ho ako jemný vpich, slabý podtlak a vybratie ihli ako pri injekcii, dlhsie trvalo dezinfikovanie bruska ako samotny odber. Zo saly rovno na izby. Sestra sa ma spytala ako sa citim. Izby jednoduche, ciste, toalety vonave. Asi hodinu a pol mozno aj dve, som polezala na izbe, Dr.Ondrejčak sa prisiel spytat ako nam je , skontroloval brusko. Potom na kontrolný ultrazvuk a domov. Kludový režim par dni.
Odber na Zeleznicnej u Ondrejcaka sme si vybrali preto že je profesional (vsetci traja pritomní lekari boli ludski, ochotni a vneposlednej rade páni boli vtipní, co vystresovanej mamine vcelku pomože), nie je potrebna hospitalizacia ( nakolko dojcim starsiu dcerku, nechcela som byt v nemocnici dlhsie ako je treba) a výsledky su do 3dni, bez komplikacii ich oznamuju telefonicky na druhý den. Nam volali doobeda o 10.00 dobre spravy;)) Dawnov syndrom 1:35 nepotvrdený;) nase dievcatko bude zdrave. Za celý odber sa plati 300,-e nie malo, ale mne to za klud v dusi stalo.

liz_lemon
26. sep 2014

@ivca2222 presne takto to prebiehalo aj u mna, fakt su super, za tie peniaze to stoji

lindush123
14. okt 2014

@livi28 ahoj, ja som si dnes bola pri Valkym tiez po vysledky, povedal, ze vseetko je v poriadku, testy boli vsetky negativne, I. aj II. screening, pocali sme napokon prirodzene, ale tiez, ze pre istotu este za Ondrejcakom... takze ak som mala vysledky ok, mala by som dopadnut ako ty, vsak? Mal by asi dr. povedat, ze asi az v tom 20.tt velky

livi28
20. okt 2014

@lindush123 jou jou, ak je vsetko ok urcite ta nebude posielat na amnio, oni to zas az tak nechcu na silu robit, predsa je to riziko...v 20tt sa robí potom velke sono, kde vsetko meraju, hlavicku, vahu, rucicky, nos.kosticku proste vsetko ak je vsio ok aj tam dalsie taketo velke sono po 30tt znova...takže no stress vsetko bude ok 🙂 ja to už mam za par, bože ako to ubehlo, 1.11 mám termín tak uvidíme, či nebude skor alebo neskor...? 🙂 držím palce

lindush123
21. okt 2014

No, zajtra podstupujem amnio... trosku mam strach... ani nie zo samotneho odberu, ale skor kvoli rizikam... to je jedine... musim kvoli hlupemu chromozonu, ktory mi zistili na genetike... je nizka pravdepodobnost rizika plodu,ale pre pokoj duse a istotu... Je to chromozonova zalezitost a tu neodhali ani ultrazvuk... a este to cakanie na vysledky... musim cakat tie dva-tri tyzdne, nakolko tam musia rast tie bunky...

alexandrakocikova
9. nov 2014

Joj baby aj mna caka v stredu amnio u Ondrejcaka. To co mam momentalne v hlave, pochopite asi len tie, co to prezivate. Syrasny chaos, stres, strach z toho co bude, co by bolo... Lepsie ist na amnio alebo radsej kaslat na to? Mpzem ohrozit svoje babo? Ale zase keby bolo postihnute bude sa trapit? Drzte palce aj ja drzim palce vsetkym. Dufam, ze nase rozhodnutia su spravne. Co sa ma stat sa stane.

alexandrakocikova
10. nov 2014

@lindush123 ako dopadla amnio? Je babtko zdrave?

lindush123
10. nov 2014

@alexandrakocikova ano, ano, babätko je zdravucke, je to chlapcek... mne len zistovali u babätka, ci sa neprejavil 17 chromozon, ktory mam ja a je fragilny... inak krvne testy som mala ok... napozajtra idem navelky ultrazvuk a uz idem maximalne spokojna 🙂

lindush123
10. nov 2014

@alexandrakocikova a este, po amnio som 4 dni lezala, skutocne lezala a nerobila nic, maximalne wc, sprchu som si dala dokonca az po dvoch dnoch hihi a az na stvrty den som umyvala riady, potom uz aj do prace, ale setrila som sa este dalsi tyzden a hlavne, vdaka manzelovi som ani trosku nepocitovala nervozitu z vysledkov, ja som musela cakat kvoli tomu chromozonu dva tyzdne, lebo skor to neslo, ale rychlo mi to ubehlo a od zaciatku som vedela, ze babo bude ok, treba mysliet pozitivne... Docent Ondrejcak, nemam slov... uplne perfektny pristup, plus dr. Melisova a sestricka... niet sa coho bat, ja som sice strach mala veliky, ale cely cas som videla babo na monitore aj pri odbere a aj dve hodky po odbere a na treti den som pre svoj pokoj duse isla za svojou gynekologickou, nech skontroluje babo... plodova voda bude naspät v priebehu niekolkych hodin, vela som pila po odbere.. sestricka sa este pred odberom budee s vami rozpravat, ak mate otazky, treba sa pytat... so mnou bol cely cas manzel a aj na izbe, co bolu super... drzim palceky, vysledky budu ok... mne docent vravel, ze v mojom pripade to robime len pre pokoj duse, ale ze chodi mnoho mamiciek, ktore vysledky maju ok, ale idu aj tak pre istotu, pretoze mnohe byvaju falosne negativne alebo falosne pozitivne, staci, ze si v zaciatku tehu prekonala napr. virozu...

lindush123
10. nov 2014

@alexandrakocikova a inak ides dost neskoro ako pozeram, 23 tt

alexandrakocikova
10. nov 2014

@lindush123 no ved uz 23.tt. momentalne som asi tak nastavena, ze tam asi ani nepojdem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre