Amniocentéza - výsledky. Ako ste dopadli?

franziska
9. apr 2007

ahojte, vzhladom na to ze je tu sice tema o amniocenteze, ale akosi potom uz nenachadzam vela informacii o vysledkoch.

Chcem sa vas tymto spytat ako ste dopadli.

kika1981
17. feb 2013

@andrejta ano už rozumiem, hej viaže sa to k termínu všetko, amnio do 20 tt ja ešte mám čas som v 17 ale snáď mi dajú na genetike čím skorši termín, aby to už bolo ... ja som rozhodnutá isť na tú amniocentézu, hl. na odporúčanie mojho gynekologa, ale verím tomu že bude aj tak všetko v najvačšom poriadku !!! Vraj z genetiky - kam idem ut. americké nám.-posielajú baby do Ružinova, tak preto si myslím že tam pojdem, uvidíme

kika1981
17. feb 2013

@cicvorik7 sranda, že za lekára, a toho ti len tak pridelili, tak to je fakt zaujímavé ...

lolonka
17. feb 2013

babule...obom vam drzim palceky...
@kika1981
@kika1981

andrejta
17. feb 2013

@kika1981 jasne, že bude všetko v poriadku, inak ani nemôže byť! a myslím si, že je jedno kam posielajú, ty sa môžeš rozhodnúť kam chceš ísť na odber. mne ani doktorka nestihla nič ponúknuť, ja som rovno vyrukovala s tým, že ak to bude potrebné pôjdem do železničnej, a nič nenamietala, len mi to odobrila a dokonca jej sestrička, že tam bola pred pár rokmi a bola spokojná. každopádne držím palce, bude to ok

cicvorik7
17. feb 2013

@kika1981no to je sranda ,lebo ja som bola v domienke ,že platím za odber ,ale bohu vdaka ten lekár čo robil odber je dobrý odborník ,najlepší čo tam je ,inak pracuje v ružinovskej nemocnici

kika1981
17. feb 2013

@andrejta ako nenútil ma doki, dal mi na výber bud to kam ja pojdem, čo prepláca poist, al má vraj velmi dobré skúsenosti s tou starou železn. nemoc., ale tam sa platí ale sú rýchlejšie výsledky ... tak som si vybrala, súhlasil že v pohode, ved sme ešte v termíne to len 16+4 je dobre. Tak tiež ma v tom podporil, že drží palce a dúfa že bude všetko OK, takže spokojná budem snáď aj tu a ďakujem Vám za podporu snáď o mesiac bude po starostiach a budeme sa radovať zo zdravého potomka :D teším sa

kika1981
17. feb 2013

@lolonka Ďakujem pekne ! 🙂

cicvorik7
17. feb 2013

@kika1981 držím aj ja palčeky 🙂

lolonka
17. feb 2013

@kika1981 ...to ti povedali vysledky...a este aj tak budes cakat na vysledok co bude za tie tri tyzdne...ci toto je uz je od nich konecne...?....to pocujem prvykrat, ze vysledky su tak skoro

cicvorik7
17. feb 2013

@lolonka nie nepýtal si nič on mi den pred tým urobil sono v 18 týždni a na druhy den robil odber ten isty lekár

andrejta
18. feb 2013

@kika1981 tak sa drž a potom sa šetri. idem ja spať, papa

lolonka
18. feb 2013

@cicvorik7 ...toto som sa chcela teba spytat.....ze ti tak skoro po 2 dnoch volali vysledky?...a este budu aj normalne vysledky za tie 3 tyzdne...ci uz nie?

cicvorik7
18. feb 2013

@lolonka ano ,ked som bola na genetike tak mi ta lekárka povedala ,že ja mam narok zdôraznila kvoli veku na info hned 2 dni po odbere ,a po 2 týždnoch mi budu poslané aj poštou domov ,ten vysledok mi volala pani dr. s tej genetiky ,v utorok sa dozviem či má v rukách komplet alebo nie,všetko mi prepláca poistovna

lolonka
18. feb 2013

@cicvorik7 hm...hlavne by som sa spytala....ci sa niekedy vysledky lisia....myslim ten vysledok po 2 dnoch a ten vysledok po 2 tyzdnoch...a ktory je sperodatny...

cicvorik7
18. feb 2013

@lolonka toto ja práve neviem,moja kamarátka absolvovala odber pre 3 týždnami bola v Petržalke tam jej to robili,po 3 dnoch jej volali vysledok ,povedali jej že všetko je ok ,ked si isla pre konečne vysledky o 3 týždne ,tak je povedali,že nie je to v poriadku nasli tam ráštep ,tak potom si vyber ,nakoniec išla ešte do Brna na podrobny ultrazvuk a tam jej to vylučili tak potom čomu má človek verit,mne tvrdil moj gynek. PLACENTA PREVIUM ,v Bratislave mi ten lekár povedal ,že nie a nemám nikoho počuvat ,ked mi to bude niekto tvrdit nie je to pravda 🙂on si stojím za svojim nie!

lolonka
18. feb 2013

@cicvorik7 placenta preavia...je myslim to , ze ked placenta prekryva krcok maternice....?...to je vazna diagnoza a indikacia na cisarsky rez...ja na tvojom mieste, by som si nasla fakt dobreho odbornika a toho pocuvla...

a ta kamaratka...to co?...ako mozu povedat taku diagnozu...a potom to inde vylucit?...a uz aj porodila?

cicvorik7
18. feb 2013

@lolonka nie neporodila, až v máji má termín,ano ja viem čo to je ,len ten lekár v Blave podotkol že sa to nedá s presnostou povedat v 14 týždni ,ale až v 20 ,toto je to najmenej čo by som mala riešit ,ja viem že to je tiež vážne ,ale nie ako vysledok vody 😢

katkatomas2
18. feb 2013

@kika1981 a nechces radsej ist na morfolgicky ultrazvuk? To by som urcite absolvovala pred amnio... tak babatku pozru vsetky vnuorne organy a myslim ze tam by ti aj povedali ci moze mat babo down syndrom.

kika1981
18. feb 2013

@lolonka - nie nie, ešte len pojdem na amnio tak výsledky až o 3-4 tyždne... :( takže čakáme

kika1981
18. feb 2013

@katkatomas2 - dakujem ti za radu, al skor odporucanie, zajtra idem do BA na genetiku, tam mi poradí doki čo a ako by bolo lepšie , tak uvidíme 🙂

cicvorik7
18. feb 2013

@katkatomas2 na tom morfologickom ultrazvuku sadá vidiet daw.. syndrom ?

katkatomas2
18. feb 2013

@cicvorik7 Myslim ze ano pretoze pred testami z krvi na downa sa dr pozera aj na obycajnom ultrazvuku ci neni zhrubnutasija a ci ma babo nejaku nosovu kosticku.. a to pozera uplne na zaciatku. Na morfologickom je to urcite vidiet lepsie. Nic neni 100 percentne ale to by museli ist vsetky tehulky na amnio. Moj dr mi hovoril ze mal pacentku ktorej vysiel down 1:3 a odmietla ist na amnio a babo sa narodilo zdrave. Doktori ta na to posielaju aby sa kryli keby sa nahodou neco stalo a ked odmietnes tak ti da aj papier podpisat ze si odmietla. A ked ides na amnio tak ti pre istotu daju podpisat papier na vlastnu zodpovednost :(

syslica
19. feb 2013

@cicvorik7 No, priamo DS neuvidíš 😅 , ale skúsený doktor na dobrom prístroji odhalí mnoho. Existujú hlavné (major) markery a menšie (minor) markery - teda, príznaky, na základe ktorých sa dá usudzovať, že by bábo mohlo mať DS. Je to napríklad tvar hlavičky, prítomnosť všetkých ciev v srdci a správny tok krvi a mnoho ďalšieho, nemám problematiku až tak podrobne naštudovanú.. na základe morfo UZV ťa môže doktor odporučiť na AMC, ak sa mu čo i len malá vec nezdá, alebo ti povie, že je bábo s dosť vysokou pravdepodobnosťou zdravé. Fakt je ale, čo tu už párkrát zaznelo, že 100 % istotu dáva len AMC, ktorá je ale zas invazívny zákrok s určitým % rizika. V konečnom dôsledku je na tebe, čo si vyberieš, to rozhodnutie za teba/vás rodičov nikto neurobí.

lolonka
19. feb 2013

@cicvorik7 ja som chodila velmi dobremu lekarovi do Ba....a tiez mi vysli pri tretom tehu zvysene hodonoty....tak som isla na amnio.....a ked som sa bavila s genetickou...a sa ma pytala komu chodim....ked pocula meno mojho lekara...tak povedala, ze sa nemusim nicoho bat...ze on sa nemyli...a ked nic doteraz nevidel...tak vsetko bude ok....aj bolo.. 🙂

lolonka
19. feb 2013

@cicvorik7 dnes si mala ist na genetiku....ako si dopadla??

cicvorik7
19. feb 2013

@lolonka ahoj dopadla som najhoršie ako som mohla ,neni to debré lekár s lekárkou mi povedali že sa s takým niečim za 35 ročnej praxe nestretli ,vsledky vyšli zlé su definitívne v zavere mám napisané,velmi vážná nevyliečitelná choroba ohrozujca život dietata aj matky

andrejta
19. feb 2013

@cicvorik7 to mi je ľúto ☹ , drž sa

cannella
19. feb 2013

@cicvorik7 Veľmi ma to mrzí, toto je vážne najhoršia vec, ktorú môže tehotná žena počuť. Až ma pri srdci stislo keď som prečítala tvoj posledný príspevok. Držím ti prsty, nech sa rozhodneš akokoľvek 😢

lolonka
20. feb 2013

@cicvorik7 mrzi ma to......ja som si tym presla..viem ake to bolo vtedy tazke..........ale mne povedali konkretne co babu je...tebe nepovedali?

cicvorik7
20. feb 2013

@lolonka nie nepovedali ,nevedia čaká sa ešte na konečné vysledky ,ale tie budu len dodatočné ,či sa to ešte može vyskytnut,,či to nie je rodové v minulom pokolení,zajtra idem ešte do Brna na morfologické vyšetrenie ultrazvukom ,či tam neuvidia príčinu,ale nemám sa spoliehat na to ked mi povedia ,že nic tam neni a dieta vypadá zdravo,toto co nasli sa tam vraj neukáže 😢 ,som velmi neštastná nespala som celu noc ako som nemohla pravidelne ist na wc tak teraz idem denne a velmi lahko ,nervy pracuju ,neprajem to nikomu ,preto dievčatá držte sa prajem každej vela zdravia ,lahky a rýchly porod a tie čo porodili veela lasky od vašich krásnych a zdravých detičiek ja dve už mám toto tretie pojd do nebíčka ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre